Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сектанти ли са феновете на Xiaomi
#1

Основното правило на феновете на Xiaomi: продуктите на тази марка са перфектни. Те нямат компромиси, софтуерни бъгове или брак. Те са перфектни.
Ето защо, ако журналист или блогър пише, че не харесва камерата в смартфона, авторът е незабавно обвинен в поръчка.,
Въпреки това, понякога някой ще успее да убеди: например, че при  заснимане с  видео телефона не се справя добре.
Отговорът ще бъде изключително забавен. Най-често срещаните: "Какво искате? Това струва 200 лева. За тези пари не можете да намерите по-добър смартфон." Понякога е дори по-смешно: „Така че това е новост, първата партида. Може да има брак.
Но това е пълна клиника.
Най  вече изказването  "за толкова пари толкоз", 

Сравнение с Айфон
 
Типичен пример: 12 септември, Apple представи iPhone 8 и iPhone X с поддръжка за безжично зареждане. По-малко от седмица по-късно от Китай пристигна вътрешна информация: ще има и безжично зареждане в Xiaomi Mi7. Още в тази история е ясно кой определя тенденциите и кой се фокусира само върху една голяма и мощна компания.
Но феновете на Xiaomi не се интересуват. Те имат две любими дейности.
Важното е да се изчисли колко пари са спестили, без да купуват iPhone. 

Безумни преувеличения

Когато фен на Xiaomi се умори да сравнява с скъпите телефони, започва нов етап: да хвалиш ценното си китайско приспособление. Стандартната техника за този процес е хиперболизацията.
Ортодоксален фен на марката с удоволствие ще ви изкара около 10-12 часа работа на екрана с едно зареждане (с реални 4–6 на ден), както и самото зареждане (скоростта му ще бъде надценена с фактор две), и за говорител, чийто обем е достатъчен за селска дискотека и за очарователно яркия екран, от който е удобно да се чете дори при пряка слънчева светлина, и за камерата, която перфектно снима по всяко време на деня.
Тъжно и опасно е, че фанатиците често проблясват в прегледите на стоките: тези момчета могат лесно да бъдат идентифицирани от таблото в колоната „Недостатъци“.
- Те не са! - ентусиазирано информира следващия ценител на Xiaomi, който току-що е превишил ограничението на знаците в секцията "Ползи".
Ако видите такъв преглед, не се колебайте да превъртите по-долу: обективността и полезността на поста от темата Xiaomi zombie ще бъде нула.

Импулсивни покупки
 
Най-лоялните фенове на компанията поръчват джаджи в първите дни след обявяването. На този етап, нито на български, нито на английски все още няма разумни прегледи, но феновете на Xiaomi вярват в безупречността на новите продукти толкова много, че правят покупки и са обречени на дълго чакане.
В най-добрия случай пратката ще пристигне  след няколко седмици, а в най-лошия - месец. Но свидетелите Xiaomi са склонни да издържат и да страдат, само за да се похвалят с нова  придобивка пред същите колекционери.
Разбира се, това не е нормално. Патологията приблизително на нивото на онези хора, които създават палатки и прекарват нощта в чакане за iPhone.
Между другото, има една теория за това. Някои радикали Xiaomi са сигурни, че компанията има най-важната задача: да пусне евтин и страхотен смартфон, който ще се превърне в световен бестселър - нещо като Nokia 1100 едно време. Затова феновете поръчват всичко от Китай - изведнъж хит?
Трябва да обясним на тези момчета, че истинската задача на Xiaomi е най-накрая да се превърне в нормален продавач. Излишно е да казвам, че циничните аргументи или остават без отговор или причиняват пристъп на гняв.

Неограничена лоялност към Xiaomi

От всичко, което е написано по-горе, е лесно да се заключи: Xiaomi феновете искрено обичат и ценят смартфоните на тази компания.
Но проблемът е много по-дълбок: китайците сами използват нахално факта, че имат фенове.
Както знаете, Xiaomi произвежда не само телефони, но и куп стоки - от таблети и електрически скутери до тоалетна хартия и самоснимачки и се възползват от това.
Аксесоари
#2

Е, много ясно, шаоми са перфектни, и миуи е перфектна, само трябва да отключиш буутлоудера, да флашнеш и префлашнеш 5-6 версии, да брикнеш и ънбрикнеш, и да чакаш поредния ъпдейт, който оправя бъга със сензора за близост, но пък о*ира нещо друго. Smile))

Изпратено от моят LM-G710 с помощта на Tapatalk
#3

Не, всеки си защитава телефона който притежава иначе се чувства прецакан.

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
#4

(2019-07-21, 10:59:49)whitehart написа:  Е, много ясно, шаоми са перфектни, и миуи е перфектна, само трябва да отключиш буутлоудера, да флашнеш и префлашнеш 5-6 версии, да брикнеш и ънбрикнеш, и да чакаш поредния ъпдейт, който оправя бъга със сензора за близост, но пък о*ира нещо друго. Smile))

Изпратено от моят LM-G710 с помощта на Tapatalk
Абсолютно! И ако нещо не работи, аз съм виновен защото не разбирам и не знам как да си го пусна. Не, че не знам, но аз съм с глобален, а на този на който му работи е с китайски. И това не е бъг, счупване е. В следващата версия ще го оправят, в по-следващата пак ще го счупят. Ако нещо не работи на български - пробвай на английски... и о чудо, на английски работи, но китайчето или по-точно индийчето е забравило да добави превод на български и за това не работи. Преди ъпдейта си е работило. Ако точно след ъпдейт (седмичен) телефонът не ти разпознава SD картата и иска да я форматираш за четвърти път, а в същото време друг телефон си я разпознава без проблем - не е от ъпдейта, от SD картата е Sad  Или пък - за какво ти е тая карта, имаш 64 GB памет...


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
#5

Имаше едно време тука един потребител s1o нещо си от първите ползватели на xiaomi, сега има mulenvn , да не се засягат ама то бива хвалби, бива преувеличения. Аз ползвам техни телефони и в момента, има си причини, но нито са най,нито са дори в Китай предпочитани. Заможните китайци винаги ще изберат iPhone, Тоест винаги са някъде след първите и едва ли това ще се промени с copy/paste идеологията им. Това е продукт който всяка година се променя и трябва да показваш нещо ново, е ако новото е копие на OnePlus- какво показваш, че може да го продаваш по-евтино ли? Налага се един бранд който само автомобили не е почнал да прави, щото тогава ще отвее и Mercedes според върлите фенове, и това ако не е фенщина здраве му кажи!

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
#6

@anatol06 не знам с какви хора си разговарял, за да стигнеш до тези изводи, но нямаше как да оставя този пост без коментар.
Не отричам, че може да има 25-30% истина в горенаписаното, но няма как да поставиш всички под общ знаменател.

Разбира се, че при Xiaomi всичко опира до цената, но още от преди да започнат да пускат телефони имаше MIUI.
Има хора, които го разбират и им е удобен, има и такива, които не го.
Който взима телефона заради евтиния хардуер просто да не ползва MIUI.
И е факт, че много хора не могат да се оправят със софтуера и телефонът рядко им е виновен.
На един цитат попаднах наскоро:
"Странен факт:
- Човек, който не разбира това, което му говорите, счита не себе си за глупак, а вас!"

Никой не спира плюещите да си купят Нокиа, Самсунг, 1+, LG, Apple... Но те все пак са направили своя избор.

Всъщност такава тема може да пусната за доста марки и да е също толкова вярна. Перфектен телефон няма, колкото и да е скъп все нещо ще му куца (било то и цената Big Grin )

Само за протокола: Последните няколко телефона, които съм препоръчал бяха Huawei p20, Samsung galaxy s8, Nokia 7 plus, pocophone f1, защото не винаги определена марка може да ти даде това, от което наистина имаш нужда. Освен ако не си с ограничен бюджет и искаш да вземеш максимум производителност за парите си. Тогава изборите рязко намаляват и хора, които са свикнали на нещо от друга марка се озовават в напълно неадекватния и нелогичен за тях MIUI.
Докато не опознаеш една OS Не можеш да говориш против нея. Вероятно това е валидно и за останалите неща в живота, но българинът има мнение за всичко и е компетентен по всички въпроси. Лесно заклеймява.

Искам като модератор да кажа, че тази тема няма да свърши добре, така че мислете два пъти преди да се разпалите до там, че да нарушите правилата на форума заради афект или заради подстрекателство от друг разпален съфорумник.

Благодаря!
#7

Същото може да се каже за самсунг, хуавей, както и да други марки. Но пък в същото време се чудя, как ще си фен на една марка, а ще си купиш друга? И да добавя, в днешно време има повече потребители, отколкото наистина разбиращи. Купуват се апарати, на които не им се ползват възможностите. Но за махленски разговор и хвалба става. Всички сте чували фразите: Има ли ..., а ... - Е смени тая пръчка, купи си ... това е истинския терефон. Smile

времето е като парите - никога не стига
#8

Ами много лесно.
Гледаш характеристиките и това, което ще ти върши работа. След това си гледаш портфейла и... няма пари за тая, която искаш Big Grin
#9

Тук по нашите ширини мисленето е друго, на да речем 70-80% от масата. Взима заем за да си купи последен модел нещо си/в това число и телефон/, а няма какво да яде.

времето е като парите - никога не стига
#10

Темата още не е започнала, никой не е нарушил нищо, а вече има предупреждение да се внимава (няма да казвам заплаха). Само защото е срещу определена марка ли?!

Pixel XL / Android 9 Pie
#11

Няма заплаха, а призив да се спазва добрия тон и правилата на форума.
#12

"Докато не опознаеш една OS Не можеш да говориш против нея. Вероятно това е валидно и за останалите неща в живота, но българинът има мнение за всичко и е компетентен по всички въпроси. Лесно заклеймява."

Колега аз искам да ти кажа че MIUI НЕ е ОС, и това че много хора не искат да се занимават със софтуера на телефона им не ги прави неразбиращи. А тези които разбират достатъчно може да си сигурен че надграждат Android OS по друг начин , а не чрез MIUi .

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
#13

Прав си. Да го наречем Скин, Обвивка или както е коректно.

За хората, на които не им се занимава всеки телефон може да е проблемен.
Зависи какво и колко години са го ползвали преди това.

Например преди 4-5 години бяха пуснали във Виваком много изгодно едни Galaxy-та (Не помня точния модел). Тъчуиза имаше големи глезотийки - в контактите можеше да се набира с плъзгане и т.н
И един познат си удави телефона в тоалетната (почти чисто нов). Извадил го, подсушил го и го ползва доста време докато просто вече не беше морално стар (андроид 4.2 или 4.4 при тепърва оповестено OREO). Oстанал с 200лв искаше телефон с добра батерия, на който да може да играе и игри.
Моето решение тогава беше Redmi note 4x, който през англия дойде на гореспоменатата цена.
Ъпдейтнах му го до Нуга, ресетнах го. Настроих го да няма тъпи известия от рода - Find my phone, Lock apps и т.н (потребители на MIUI знаят) и сагата започна:
Снимките от вайбър не излизали в контактите, трудно намирал музика, за да си сложи на 50 контакта рингтонове, камерата не снимала и какво ли още не (свикнал си е човека на нещата отпреди 4 години и няма как да му обясниш, че нещата се променят и дори в самсунг ги няма тези неща (извинявам се, че споменавам толкова пъти марката. Нищо лично - просто това беше казусът).
И след много оплаквания (аз се бях почувствал лично отговорен след като съм препоръчал нещо да се свърши докрай работата) реших да отключим и да сложа къстъм ром: Pixel experience, Resurection remix, mokee - Не. Все нещо липсваше. Накрая сложихме xiaomi.eu, което нищо не промени, но поне имашe TWRP, Root, adblocker и така го и продаде.
Заклел съм се повече Xiaomi да не му препоръчвам.
Защо ви разказвам това? Ами защото можех просто да му кажа, как нищо не разбира и е в него проблема, и да се оправя, но се чувствах лично ангажиран с проблема и съответно станах съпорт, което си е натоварващо. Особено когато никога не си си ползвал телефона по този начин и сигурно много голям % от нещата дори не съм се замислял да ги ползвам по този начин.

Явно много зависи от това на какво си е свикнал човека като ползва или минава към дадена марка и ако сменя рядко се получава някаква дупка между версиите на Android и тотално различния интерфейс, което поражда огромни проблеми за някои потребители, които ние (които прекарваме повече време във форума и следим новости, цени, характеристики и т.н) няма как да разберем като съответно с коментарите си отказваме, озлобяваме и .. реално не помагаме по никакъв начин на хората, които са направили избор, за който съжаляват поради една или друга причина.
#14

Шиаоми предлагат перфектно качество/цена - това е.
Освен това имат невероятна еко система, нещо като Епъл, но доста на по-достъпна цена и доста по-добра според мен.
Хората ги купуват заради цената, няма никаква секта.
Сектата е в главите на някои хора.
#15

(2019-07-21, 11:53:35)pepy1 написа:  Същото може да се каже за самсунг, хуавей, както и да други марки. Но пък в същото време се чудя, как ще си фен на една марка, а ще си купиш друга? И да добавя, в днешно време има повече потребители, отколкото наистина разбиращи. Купуват се апарати, на които не им се ползват възможностите. Но за махленски разговор и хвалба става. Всички сте чували фразите: Има ли ..., а ... - Е смени тая пръчка, купи си ... това е истинския терефон. Smile
Защо трябва да си фен на нещо и да купуваш само него? Ако въпросното нещо е изкарало нещо което не те устройва, а друга марка е, не знам кой би си дал парите за едното фенство. Но явно има много такива хора.

Sent from my LM-G710
#16

Според мен Цялата тема тук на @anatol06 е породена заради друга тема в която с няколко колеги предложихме xiaomi телефон на друг колега.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97520

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
#17

(2019-07-21, 12:37:39)Legend написа:  Според мен Цялата тема тук на @anatol06 е породена заради друга тема в която с няколко колеги предложихме xiaomi телефон на друг колега.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97520
То да е само в тая тема, това е повсеместно. Хората питат за едно, отнякъде се появяват ултрасите и почват да предлагат xiaomi. Аз като съм си купил най скъпият модел на xiaomi за 2017, излезе есента (mix 2). Защо още нямам стабилна 9ка, нали имат супер подръжка ? Ще почнат да излизат с андроид 10 телефони, mix -a си е на 8. Човек пита това или това, почва някой да го убеждава колко е тъп че не иска нещо друго (xiaomi) Спрете да ги навирате в лицето на всеки и няма да ви мислят за сектанти..

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
#18

Именно. Ако някой търси най-добрият телефон до 500 лв примерно, окей, всеки може да предлага каквото си иска. Но човек пита този или този самсунг, и се започва едно предлагане на други марки, което е дразнещо.
#19

Трябва да вникнем в желанията на питащия, да сме обективни и да работим с реални плюсове и минуси на всеки предложен модел
#20

Няма спор, че Шаоми няма конкуренция спрямо качество и цена, кой каквото иска да си пише.

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
#21

Хора без работа сте, как Ви ги раждат главите тези спорове.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


#22

(2019-07-21, 12:24:40)Victormihov написа:  Шиаоми предлагат перфектно качество/цена - това е...
Ами явно не е, поне за индийците, които са недоволни от високите цени на Redmi K20 и Redmi K20 Pro: https://www.kaldata.com/телефони/индийци...14789.html

 
#23

Не виждам смисъл в такива провокативни теми. Сега чакам някой да пусне: " Сектанти ли са феновете на Самсунг ?" , " Мазохисти ли са ползващите Хуауей ?" , " Интригант ли е @anatol06? "

1916 
#24

Ползвам Mi8 lite, ако ми предложиш нещо с тези характеристики и софтуерни благини за вече 370 лв. ще приема темата за смислена.
А за Ифон , как пък да не дам хилядарка за телефон с характеристики за 2015г.
#25

То просто е за смях това което чета вмомента @anatol06 Верно ли си мислиш че сме заклети фенове на Xiaomi??? Знаеш ли колко проблеми съм имал с тяхните телефони? А знаеш ли колко съм имал със стария ми самсунг?

По старата ми Mi5 ца постоянно имаше проблеми и през 2 седмици му давах фабрични и флашвах различни ромове и държеше ТОЧНО 2 седмици преди нещо да се преебе пак.

Сега си взех тва Xiaomi на сляпо, нито бях чел и гледал за него нито го бях виждал, продадох си самсунга поради куп проблеми със него и от техно веригите си взех първото Xiaomi което вида до 750 - 800 лева. Знаех че батериите им са чук. Ем не сбърках. Видях че всичко си работи със приложенията които съм изтеглил и рома които е дошъл и няма бъгове и реших да НЕ го актуализирвам никога освен ако на някое приложение му се наложи да го актулизирам да го ползвам. Сега имам над 100 актуализации обаче няма да барна нищо щото вмомента работи прекрасно.

Има 2 бъга които се случват ИЗКЛЮЧИТЕЛНО РЯДКО.

1. Не да се свърже с камерата
2. Няма втори бъг.




Сега да не кажете че казвам че Xiaomi нямат бъгове. ОБРАТНОТО! Xiaomi са с най много бъгове в телефоните и искат най - много нагласа от потребителя. А това да имаш Xiaomi тел и да намаш бъгове е рядко. Сега ако му актуализирам системата и приложенията съм не сигурен а съм УБЕДЕН на 99% че ще почнат някакви batery дреинове от нищото и някои приложения да имат накои друг бъг.

Далеч са от боклуци тяхните устройства. Просто не са за всеки.

Не робувам на марки и т.н. просто телефона не ми ли работи както АЗ поискам лети към OLX със 200км/ч на ниска цена както вече бях направил с 2 телефона.

Mi5 с преебана батерия, и безброй бъгове. 5 кейса. Оригинални зарядно и кабел. 100 лева.
S9+ с трагично зле батерия, одраскан от нищото буквално, изгаряне на екрана, търкане на олеофобното покритие и вероятно още проблеми които не помня вече. 8 кейса, стъклен протектор отгоре, НЕ разопаковани неща от кутията, гаранция над година, и подарък оригинално безжично зарядно на самсунг. - 600Лв

А тия сапунерки A50 и A70 въобще не ми ги хлави където само Basic user би им се радвал. След година ще пиеш вода като спреш да получаваш актуализации

Самсунг е само S и Note серията като и те имат много проблеми с батерията, прегряване и т.н. Напиши в Google

S8 Battery Drain / Overheating
S9 Battery Drain / Overheating
S10 Battery Drain

БУКВАЛНО хората реват по форумите от тези телефони. Незнам за какво ми говориш???

Стига толкова по темата Самсунг че ще мога до говоря до сутринта.
И да пак бих си купил техен тел, но това ще е само Note 9,10

Цена/качество Xiaomi няма кои да ги мине!

Защо се взимат Xiaomi та директно след като излезнат ли, защото се знае че ще работят. Xiaomi имат много телефони на пазара всяка година и хората знаят какво да очакват като си вземат прясно излезнал телефон. Не съм видял никои да се хвали с новата му придобивка пред другите на който още не им е дошъл телефона.

В това мнения изглежда сякаш защитавам много Xiaomi и плюя много Samsung.
Еми не е така, просто давам мнение от моя гледна точка.

Всеки флагман на самсунг излиза със проблемите и на миналогодишния - трагична батерия, греене след нов андройд.
Всеки флагман на xiaomi излиза с поправени проблеми от миналогодишния и други нови проблеми. И всичко им е софтуер, не съм видял оплаквания от хардуера им.

Xiaomi то ми бъгна, батерията му е зле. Кво се оказва? Осакатен ром.
Samsung а ми забива, батерията му е зле. Кво се оказва? Смотан хардуер.

Вчера бях с приятел навън които има Note 9 и със просто око мога да кажа че неговия екран зададен на 1080п се вижда по зле от моя тел дето даже не се мъчи да се сравнява с Note 9 на екран. И на бързина също бяха идентични. Какво се оказва? Че няма смисъл от флагмините на Samsung щото след година стават като midrange на xiaomi Tongue

Не винаги е така както изглежда.

Чакам с нетърпение Note 10 да направя покупка защото мисълта че съм с Xiaomi не ме кефи

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)