Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон до 1200 лв.
#1

Здравейте,

Повече от 3 години съм с Galaxy Note 4 и като цяло съм доволен, но след като ми се спука екрана и камерата спря да фокусира, реших, че е време за нов телефон. Рядко ги сменям, поради тази причина се надявам да взема нещо което да ползвам поне още 3 години.

Държа камерата да е колкото се може по-добра за снимки и видео. Игри не играя, но ползвам често по доста приложения едновременно, за това ми се иска по възможност да е пъргав и да не лагва.

Моделите на които съм се спрял за момента са:

OnePlus 7 Pro
Huawei P30 Pro
Galaxy Note 9
Google Pixel 3a XL

Като цяло OnePlus 7 Pro ми е фаворит, имам колеги които много скоро ще идват от щатите и мога чрез тях да взема OnePlus 7 Pro за 1200.

Pixel 3a, като цяло е малко компромисен, но е с много добра камера и на добра цена. И при двата телефона гаранцията няма да важи тук.

Huawei P30 Pro също ми хареса, но ме притеснява бъдещата подръжка на телефона.

Galaxy Note 9 също ми допада, аз съм свикнал с S Pen и го ползвам от време на време, като цяло е с добри параметри, но не съм сигурен камерата до колко е добра, също така е миналогодишен модел и ще има по-малко бъдещи ъпдейти. Втора употреба в много добро състояние се намира за около 900 лв.

Разглеждах и Xiaomi Mi9, но при него освен, че има много компромиси, четох и много мнения за нестабилен софтуер, имам и няколко колеги които имат проблеми с по-старите модели.

Много бих се радвал да чуя и вашето мнение, защото аз вече се пообърках и не знам кой си заслужава най-много.

Благодаря предварително.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C Black
Цитирай
Аксесоари
#2

За тия пари не си взимай Xiaomi
Не че ще е грешка. Просто има по правилни избори
Oneplus 7 Pro е за теб. Бърз, добра батерия. Без S Pen се преживява

Ако стане нещо и не успееш OnePlus а Note 9 и си готов. Не ги мисли много. Ще ти свършат и двата повече от перфектна работа.

Избери кое ти харесва повече
Чист андроид, 90hz екран, без ночове.
One UI с куп излишни аппове, евентуални проблеми с батерията, и брадичка отгоре и отдолу

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

На твое място бих взел пиксела. Той също е с чист андроид, добра камера и батерия. Върху тройката нямам наблюдения, само върху двойката.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#4

Според мен в този случай Note 9 е правилния избор.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#5

Аз мисля че OnePlus е най-доброто от изброените
Дизайн
Дисплей
Хардуер
Софтуер
Подръжка
Само ако си свикнал много с sPen-а note 9.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на bullyboy за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#6

При OnePlus 7 Pro единствено ме притеснява, че няма да има гаранция.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C Black
Цитирай
#7

Има гаранция.Просто ако стане нещо ще трябва да го изпраща с куриер.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#8

7 Pro с две ръце, гаранцията изобщо не трябва да те притеснява. С 250-300лв. Надолу от пазарната цена тук гаранцията се преглъща.

Дори евентуално да стане нещо за тия пари ще ти го поправят в официалния сервиз и пак ще си на 0, но съм сигурен че няма да имаш проблеми.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#9

В България няма официален сервиз на One Plus. Поръчва се от европейския им сайт и при проблем го пращаш пак до там, но не и в България.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#10

(2019-07-23, 08:05:20)ivan_vylka написа:  В България няма официален сервиз на One Plus. Поръчва се от европейския им сайт и при проблем го пращаш пак до там, но не и в България.

И това трябва да е някакъв проблем ли? В повечето случаи телефона отива и се връща отремонтиран в рамките на седмица. Не може да се каже същото за кой да е телефон изпратен за ремонт в България.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • milss
Цитирай
#11

Препоръчвам Google Pixel 3a XL. Аз съм с малкия Пиксел, проблеми никакви засега.

 
Цитирай
#12

(2019-07-23, 08:05:20)ivan_vylka написа:  В България няма официален сервиз на One Plus. Поръчва се от европейския им сайт и при проблем го пращаш пак до там, но не и в България.

Това е така, но сервиза им е в пъти по добър от които и да е Български сервиз, изпратеният телефона се връща до 1 седмица готов. Тук ги бавят по 20-30 дни защото закона е до 30 дни и никой не му дреме.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#13

(2019-07-23, 00:45:27)BGDropche написа:  За тия пари не си взимай Xiaomi
Не че ще е грешка. Просто има по правилни избори
Oneplus 7 Pro е за теб. Бърз, добра батерия. Без S Pen се преживява

Ако стане нещо и не успееш OnePlus а Note 9 и си готов. Не ги мисли много. Ще ти свършат и двата повече от перфектна работа.

Избери кое ти харесва повече
Чист андроид, 90hz екран, без ночове.
One UI с куп излишни аппове, евентуални проблеми с батерията, и брадичка отгоре и отдолу
Я пак? Кое е чист Андроид

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

Взимай pixel 4

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

(2019-07-23, 09:01:24)batala написа:  И това трябва да е някакъв проблем ли? В повечето случаи телефона отива и се връща отремонтиран в рамките на седмица. Не може да се каже същото за кой да е телефон изпратен за ремонт в България.

Вероятно е така, но ако се купи от Америка, гаранцията е валидна само там, посах на евопейският им съпорт и това ми казаха.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C Black
Цитирай
#15

@pavkata88 Вземи го от Европа.За какво ти е от Щатите?Доставката е безплатна.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#16

От Европа е към 1400, а не 1200, но пък ще си е гаранционен 2 год. Но ако си е определил таван на бюджета, най-тънката оферта печели..

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#17

По принцип рядко си купувам телефони, за това бих могъл да надхвърля бюджета, ако нещо си заслужава много.
Работата е там, че много добър Note 9 може да се намери за 900 лв, a ako dam 1450 за OnePlus 7 pro, това прави разлика от 550 лв за да го взема, а не съм убеден, че си заслужава 550 лв повече.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C Black
Цитирай
#18

Аз бих ти препоръчал P20 Pro или Mate20 Pro, защото съм ги използвал и са наистина доста добри за това което търсиш, имах за кратко и Note 9, но наистина за кратко и не мога да дам оценка за него.
Цитирай
#19

Добри са доста, но в момента не бих инвестирал пари в Huawei, основно заради цялата история с бан-а, обещават Android Q, но ако се докажат вчерашните новини, едва ли ше има.

След оглед на всички варианти, като цена/качество ми се струва, че най-много си заслужават в момента Note 9 и Google Pixel 3a XL.
Разликата в цената е малка, а гледах вчера и портове на GCam за Note 9 и снимките са много по-добри от стандартната камера на Note 9 и доста се доближават като качество с тези на Pixel 3, освен това, Note 9 идва с много по-добър хардуер и доста повече екстри, но с не много бъдещи ъпдейти.
Pixel 3a ще получава ъпдейти още 3 години.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C Black
Цитирай
#20

Значи, дилемата ти е между тези два, прецени кое ти е по-важно, екстри или ъпдейтиSmile
Цитирай
#21

Не съм сигурен.
Харесват ми доста екстрите. Харесва ми S-Pen, дисплея, IP68, PC Mode, по-доброто аудио и глезотийките на Galaxy, но и бързите ъпдейти не са за пренебрегване.
Това ограничение при видеото на Note 9 също е доста кофти.

Какво мислите вие за тази дилема?

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C Black
Цитирай
#22

А защо Pixel 3a а не Pixel 3 за тия пари? Реално 3а е по-зле от старата 2-ка.

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

@pavkata88 за Note 9 виж това ревю, което съм правил, според мойте впечатления. https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1556434 Ако имаш някакви въпроси, питай.
Huawei P30 Pro е с най-добра батерия и най-добра камера, и има нов процесор, като цяло е завършен телефон, и е с нов Android, ако търсиш нов телефон, е много добър.
OnePlus 7 Pro е с по-слаба камера, звука му не е много добър, камерата също не е най-добра, но като се има предвид цената, става.
Google Pixel 3a XL процесорът му е среден клас и е пластмасов, според мен той не трябва да седи до тези.
Samsung Galaxy Note 9 има най-добър дисплей и звук, както и батерията му е много добра, но пък има малки рамки и му остава един ъпдейт до нов Android. Но като цяло ако го намериш на добра цена е добре.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#24

@hazART , благодаря за подробната информация, след малко, когато се прибера ще видя ревюто.
Намерих нов Note 9 на 2 седмици за 900, та все повече се замислям за него.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C Black
Цитирай
#25

Взимай, даже и за 850 можеш да го спазариш.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)