Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note10 - аксесоари и глезотийки

Алтернатива е ако си счупиш екрана. Нещо, което никога не ми се е случвало. Дано и не се случи. По-скоро въпросът е принципен, че някой ми продава нещо супер overpriced.
Цитирай
Аксесоари

(2020-04-09, 21:23:07)tonus написа:  150лв за стъкълце <600лв за смяна на счупен екран. Покажи ми по-евтина алтернатива на стъклото, която едновременно да пази екрана и работата с него по нищо да не се различава от работа с гол екран.

Застраховка на телефона?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

(2020-04-09, 21:34:08)Bobby34 написа:  Алтернатива е ако си счупиш екрана. Нещо, което никога не ми се е случвало. Дано и не се случи. По-скоро въпросът е принципен, че някой ми продава нещо супер overpriced.
Принципите няма да ти дадат 600 лв. Застраховката като гледам излиза и по-скъпо от стъклото а и не вярвям да покрива някоя драскотина по екрана която ти вади очите.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Добре де, ама много негативни ревюта има.
Ти от къде си го купи твоя? От Амазон ли? Тука май не съм срещал да ги продават.
Цитирай

Да от Амазон.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Разлепи ми се фолиото, а магазина на Самсунг не знам кога ще работи. Мисля да поръчам едно стъкло дето го хвалиш толкова, ама само да не съм доволен Big Grin
Нали не отива лепило на предната камера като го слагаш?
Цитирай

Дойде. Тия дни ще го сложа па да видим.[Изображение: 65186cf7cbd49278ea3f9cd21f6398a0.jpg]
Цитирай

(2020-04-23, 08:58:38)Bobby34 написа:  Дойде. Тия дни ще го сложа па да видим.[Изображение: 65186cf7cbd49278ea3f9cd21f6398a0.jpg]
Така. Сложих го, като успях от втория път. Знаех си, че нещо ще се сгъби и затова взех двойния комплект. Много трябва да се внимава като се поставя да е на равна повърхност. Ама много.
Масичката ми имаше лек наклон и съответно течността отиде към дясната част на екрана. Реално ако го очаквах можех да го коригирам, но...
Съответно лепилото не стигна за другата страна.
После да махнеш лепилото от стъклото е мисия невъзможна. Дават ти резервно лепило, но какво от това. Пробвах с вода, със сапун, с алкохол, с разредител. В крайна сметка се махна фолиото, което предпазва екрана при счупване на протектора и да не става на парчета. Нещо като автомобилните стъкла.
Реално протектора сега може да се използва, кристално чист е, но има известен риск при счупване.
Сега - за самия протектор. Засега изглежда много добре и се усеща добре. Ако не ми се беше разлепил оргиналния нямаше да го сменя докато не се надере, той е много добър също.
Този се усеща още по-добре, все пак е стъкло. Дано да пази и при евентуален удар.
Малко ме дразни изразяното около камерата. Самите ъгълчета пречупват светлината, но в никакъв случай не е deal breaker. Не разбирам, защо изобщо са го изразяли, а не се покрива от протектора. Едва ли ще навреди на качеството.
Пръстов отпечатък. Засега не са добре нещата. Много трудно хваща. Ще го видим.
Цената продължавам да твърдя, че е безумно висока. Когато телефоните не бяха с извити екрани винаги съм слагал качествени стъклени протектори и бяха по 10 долара. Тук вярно плащаш и технология и рамки и лампи и все пак е скъпо. Че те продават смартфони за толкова пари.
В заключение - не знам дали пак бих го купил. Това времето ще покаже. Драска ли се много, остават ли отпечатъци, ще се разлепи ли и т.н.
Но живи и здрави. Следващия път ако се наложи ще пробвам този:
https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B07VK3F...H5AP&psc=1

P.S. регистрирах пръста трети път и сега май е доста по-добре.
Цитирай

На това стъкло при което не се е получило разнасянето на лепилото трябваше да го изпечеш хубаво с ув лампата и след това можеш дори и само с пръст да отстраниш лепилото и да използваш повторно стъклото.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

(2020-04-25, 17:20:30)Bobby34 написа:  Така. Сложих го, като успях от втория път. Знаех си, че нещо ще се сгъби и затова взех двойния комплект. Много трябва да се внимава като се поставя да е на равна повърхност. Ама много.
Масичката ми имаше лек наклон и съответно течността отиде към дясната част на екрана. Реално ако го очаквах можех да го коригирам, но...
Съответно лепилото не стигна за другата страна.
После да махнеш лепилото от стъклото е мисия невъзможна. Дават ти резервно лепило, но какво от това. Пробвах с вода, със сапун, с алкохол, с разредител. В крайна сметка се махна фолиото, което предпазва екрана при счупване на протектора и да не става на парчета. Нещо като автомобилните стъкла.
Реално протектора сега може да се използва, кристално чист е, но има известен риск при счупване.
Сега - за самия протектор. Засега изглежда много добре и се усеща добре. Ако не ми се беше разлепил оргиналния нямаше да го сменя докато не се надере, той е много добър също.
Този се усеща още по-добре, все пак е стъкло. Дано да пази и при евентуален удар.
Малко ме дразни изразяното около камерата. Самите ъгълчета пречупват светлината, но в никакъв случай не е deal breaker. Не разбирам, защо изобщо са го изразяли, а не се покрива от протектора. Едва ли ще навреди на качеството.
Пръстов отпечатък. Засега не са добре нещата. Много трудно хваща. Ще го видим.
Цената продължавам да твърдя, че е безумно висока. Когато телефоните не бяха с извити екрани винаги съм слагал качествени стъклени  протектори и бяха по 10 долара. Тук вярно плащаш и технология и рамки и лампи и все пак е скъпо. Че те продават смартфони за толкова пари.
В заключение - не знам дали пак бих го купил. Това времето ще покаже. Драска ли се много, остават ли отпечатъци, ще се разлепи ли и т.н.
Но живи и здрави. Следващия път ако се наложи ще пробвам този:
https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B07VK3F...H5AP&psc=1

P.S. регистрирах пръста трети път и сега май е доста по-добре.
Здрасти колега. Само да споделя препоръка относно сензора за пръстови отпечатъци (с S10 съм, но няма значение). И при мен след поставянето доста по-трудно хващаше сензора. Накрая видях едно клипче, в което при регистриране редувам един път десния палец, след това левия докато не се регистрира един пръстов отпечатък. След това направих същото още 3 пъти (можем общо 4) и нямам никакви проблеми. Опитай може и да помогне.
Иначе мнението ми относно тези протектори е, че са излишно скъпи. Моя го бях взел за 25 лв. с поставянето и няма изрязване около камерата, а разлика с whitestone не знам дали има осезаема, защото не съм го ползвал, ама ми се струва, че няма да има.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 1 потребител изказва благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • Bobby34
Цитирай

Пробвах в единия край една минута да го пека, но пак не стана. Иначе съм гледал един как го махна. Но не вярвам пак да се изчисти идеално. Яд ме е ама то човек се учи докато е жив. Засега съм доволен от стъклото. Много добре изглежда, дано като при теб няма проблеми. Реално ако не го бях осрал един брой стъкло излиза 70 лева, което пак не е малко, но не е като 140.

@krasimiretov
Разлика може да има в това едното да се драска лесно и да остават отпечатъци. Преди им слагаха олеофобно покритие, сега не знам. При другите не знам, тук също така е много чисто поставянето. Няма мацане отстрани на телефона да се чудиш как да го бършеш. Стойката също е удобна, защото го позиционира много добре при поставянето.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bobby34 за това мнение:
  • krasimiretov
Цитирай

Моя го залепиха в един магазин на Патриарха преди Витошка преди повече от два месеца.С UV лепило.Стана перфектно и не е мръднал.Опаковката беше с някаква горила на него,50 лв.
Съвсем друг е въпроса какво се случва ако протектора се счупи и трябва да се махне,за да се подмени с нов.Лесно ли се маха,остава ли лепило...не ми се мисли какви поражения може да причини на дисплея...

Милан
Цитирай

Никакви. На дисплея не остава лепило. Има клипове. И аз днес нали го махнах хем не беше изсъхнало. Цялото лепило беше по протектора. На дисплея нямаше нищо.
Цитирай

(2020-04-25, 18:51:52)Petreto1980 написа:  Моя го залепиха в един магазин на Патриарха преди Витошка преди повече от два месеца.С UV лепило.Стана перфектно и не е мръднал.Опаковката беше с някаква горила на него,50 лв.
Съвсем друг е въпроса какво се случва ако протектора се счупи и трябва да се махне,за да се подмени с нов.Лесно ли се маха,остава ли лепило...не ми се мисли какви поражения може да причини на дисплея...
На дисплея не остават никакви следи.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Сигурно има предимство това стъкло, и то е, че не се отлепва бързо, защото аз на моя Samsung Galaxy Note 9 взех едно за не помня вече колко пари, към 30, 40лв. някъде и след година почна да се отлепва в единия ъгъл и от ъгъла, стана цялата дясна среда, нали само, където беше кривия дисплей, но е грозно, телефон за толкова пари, а с разлепен протектор или поне, който има въздух. Стъклото беше здраво, но аз нямаше да го махна докато не се разлепи, защото 100лв. за протектор нямаше да дам, като знам, че след няколко месеца ще си взема нов телефон и така и стана и че като лепна нов може да стане същото. Но tonus да каже, той ги ползва.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Е, то една година като е издържало какво искаш повече.
Цитирай

Да споделя че и аз си сложих стъклен протектор някакъв обикновен , та имах проблем с пръстовият отпечатък и лек проблем със скролването на екрана . Порових се малко в телефона и в меню настройки - дисплей има функция която оправя чувствителноста на допир на екрана при работа с протектор на екрана , след като го включих чувствителноста е все едно няма протектор всичко си работи нормално .

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай

Включил съм го това отдавна.
Цитирай

Последно къде е официалният магазин на Самсунг и слагат ли стъклен протектор там, без дупка за отпечатъци?
Цитирай

В дъ мол е, но слагат само найлонови. Поне преди кризата така беше. Но ги слагат и те с лепило. Иначе най-доброто е фабричният протектор. Domeglass изглежда и стои перфектно, но отпечатъка с него понякога е доста неотзивчив.
Цитирай

Аз нямам проблем и с фабричния да си карам. На един приятел му поръчах миналото лято s10+ още си му седи без проблем.
Мен тва за камерата по скоро малко ме смущава когато ще дам над 1200 кинта за телефон: Meanwhile, the main camera is the one that's been present in Galaxies in one form or another since the S7. Но явно компромиси ще правя.
Иначе се спрях на тоя spigen: https://gsm4e.com/product/originalen-pro...m_AJppFJd8
Гледам доволно намален и магазина ми е на няколко спирки с метрото.
Цитирай

Аз имах и S8. Камерата е на светлинни години от него.
Не слушай глупости.
Цитирай

eksoldier, ма ти още ли не си го взел.  Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Неееее.
След месец от Теленор, че имат няква странна политика, щом си взел телефон, другия може чак след месец... 1200 кинта идва. Чудех се дали да чакам note 20, но два бона няма да му мръднат сигурно. Щом със същия план ultra ми струва 1720 и то със 128гб...
Цитирай

Какво Ви е мнението за нано стълката

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)