Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон 400-600 лв. с голяма батерия и около 6" екран
#1

Здравейте,

Търся телефон в диапазона 400-600 лв., с голяма батерия, около 6" и максимално здрав дисплей. В момента съм с Xiaomi Mi Max (първата версия). Искам батерията на следващия телефон да е близка до тоя, та поне 4000 mAh може би. Искам една идея по-малък дисплей, защото предишният ми идваше малко голям за държане, и мисля, че някъде 6" ще е най-добре, и колкото може по-здрав, тъй като на предишния тая година му се случиха много случки и хем смених дисплея, и пак е за хвърляне вече.

На първо четене се чудя за Xiaomi A3, Redmi Note 7 DS или Samsung A50. Всички тия обаче са по-близо до размера на Mi Max май, но за толкова голяма батерия като че ли нямам друг избор?
На A3 ме притеснява по-малката резолюция на дисплея - занимавам се с фотография и искам по-голяма резолюция на дисплея (камерата не ме вълнува особено).
На последно място донякъде ми е важен дизайнът и си харесвам дизайна на Mi Max, но от актуалните модели май нямам нищо подобно? Xiaomi A2 ми изглежда близък, но е с малка батерия. Приемам предложения и за малко по-скъпи телефони, тъй като посочените от мен са доста под 600 лв.
П.С. За ОС предпочитам Mi UI, но не знам как стоят нещата с брикването към днешна дата?
Цитирай
Аксесоари
#2

С дисплей 6', батерия 5000 Mah - NOA N8.

 
Цитирай
#3

Благодаря! В тоя обаче ме притеснява също по-ниската резолюция. Ако няма други смислени предложения в тоя ценови диапазон и изисквания, кой от Redmi Note 7 или А50?
Цитирай
#4

Към предложенията добавям и:
- Motorola G7 Power - може би най-издръжливата батерия от телефоните от тази година. Резолюцията е ниска и трябва да се види на място.
- Samsung Galaxy M30/A40s - също много издръжлива батерия.
- Xiaomi Mi 9T - добра батерия и смятам една идея по-добро ниво от горните два.
- Xiaomi Redmi Note 8 Pro - този е по-нов, но батерията би трябвало да държи.
Цитирай
#5

Ходих междувременно до голям магазин за техника и разгледах наживо каквото имаше. Дадох си сметка, че при същия диагонал на дисплея реално повечето актуални модели са по-малки от Mi Max заради по-тънката рамка, така че може да отидем и на малко по-голям телефон. Някакви мнения за HUAWEI P SMART Z DS? Хареса ми на дизайн, и това, че е с form-factor 19.5:9, което го прави малко по-широк дори от A70, който също ме влечатли, но A70 ми излиза от ценовия диапазон, което не е фатално по принцип - ако се убедя, че си заслужава за моите нужди, може да увелича бюджета. Ще разгледам и горните предложения. Моторолката G7 изглежда симпатична и на тая цена е примамлива, но дисплеят май ще ми дойде мъничък, както и резолюцията?
Цитирай
#6

Моторола-та е най-слабия и най-нисък клас модел от тези, които разглеждаш. Цената и също е по-ниска - около 350 лв. Има само една батерия като плюс пред останалите. P Smart Z слаби места няма и е с доста модерна прибираща се селфи камера, но има и по-добри модели от него в този клас. Препоръчвам ти да погледнеш хубаво Xiaomi-тата. Note 7, Note 7 Pro, Note 8 Pro, Mi 9 Lite и един наистина компактен модел с много добри характеристики - Mi 9 SE. Батерията му е под 4000 mAh, но е издръжлив.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#7

От три дни съм с Huawei p smart z-доста добро телефонче.Батерията си държи много ден и половина-два,хубав дисплей,няма лаг,снимки прилични.Голям е , но се свиква бързо.Аз преминах от редми 4х и свикнах за ден.Имаш и опция за двете сим карти в какъв режим да работят,подържа дуал 4g,Volte на Виваком се активира автоматично и разговорите са кристални.
Цитирай
#8

Като цяло всеки телефон си има недостатъци Например на Huawei P Smart Z не се знае колко ще издържи тази камера и няма водоустойчивост. А и като за начало няма да има лаг, но след време, да.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

Точно камерата ме накара да го избера пред Редми Ноут 7- правя има,няма две селфита в година и предната камера само ми се пречка.Така получавам чист дисплей- без изрези. Wink
Цитирай
#10

(2019-10-06, 19:34:41)hazART написа:  Като цяло всеки телефон си има недостатъци Например на Huawei P Smart Z не се знае колко ще издържи тази камера и няма водоустойчивост. А и като за начало няма да има лаг, но след време, да.

Водоустойчивите телефони са ала-бала. Тази водоустойчивост винаги е условна, а в случая не е и критерий за подбор. Моделът е с добри характеристики и няма слаби места като HD дисплей или слаб процесор, да кажем. За разлика от някои от гореизброените модели. Балансиран е. Просто има и по-добри модели в класа.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#11

Като + за P smart Z е и NFC -работи си много добре.Разбира се че има и по-добри модели в класа си,просто този в момента ме устройва напълно.Вс пак това е нисък ценови клас,чудеса не чакаме.
Цитирай
#12

Redmi Note 8 Pro като че ли най-много ми допада и може би той ще е, но остава дилемата откъде да го купя, тъй като май още го няма по големите магазини. Искам да е от България ои възможност, тъй като дисплеят на стария ми теледон вече е брутално начупен и имам спешна нужда от смяна. Чудех се за Citytel или Bros, че са ми наблизо, но и за двата за пореден път чета такива неща, че нещо не ми се рискува.
xiaomishop.bg от същата "порода" ли са?
Цитирай
#13

(2019-10-07, 08:10:24)ecm написа:   ...xiaomishop.bg от същата "порода" ли са?
Не, дистрибутори са на ibuygou.

 
Цитирай
#14

Да, разбирамм, че може повече да се разчита на гаранция например?
Цитирай
#15

Както и при всички останали търговци - 24 месеца е.

 
Цитирай
#16

Тъй като се оказа, че в момента има наличен само черен Redmi Note 8, а аз не искам черен, все още се чудя и за Huawei P Smart Z или Samsung A70. Чуденката за A70 е колко голяма е разликата от Super AMOLED дисплея спрямо дисплея на Note 8 Prо? За дисплея на Xiaomi-то чета, че цветопредаването му не е съвсем на ниво, както и че има лека неравномерност. В контекста на последния въпрос Mi 9T би бил също чудесен избор, ако имаше слот за външна карта, тъй като имам доста музика в lossless формати, но понеже няма слот, отпада като вариант.
Цитирай
#17

Разликата между amoled и lcd е доста голяма. Във полза на amoled.
Цитирай
#18

(2019-10-07, 22:31:37)i770514 написа:  Разликата между amoled и lcd е доста голяма. Във полза на amoled.

Не винаги и AMOLED-a има минуси

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#19

Слотът за карта памет е повече минус. Дори и висок клас карта е по-бавна от вътрешната памет. Някои са и доста проблемни, а и доста фалшиви има на нашия пазар. Преди и аз държах да го има като опция. Сега също съм си сложил карта, но понеже съм с 32 GB вградена. По-удобно и по-сигурно е с повече вътрешна памет и без карта. Не мисля, че това дали има или няма въпросния слот трябва да е основен критерий за избор на телефон. Но всеки си има глава на раменете и си решава. Smile

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#20

Аз ползвам някаква SD-карта, която вече не помня от колко години е. Там ми е само losless-музиката. И да замине, не губя нищо. Според мен е по-добре телефон с по-малко вградена памет, и по-голяма външна карта - така особено ако купуваш Шаоми без или с измислена гаранция, ако стане сериозен проблем с телефона, и не ти уважат гаранцията, гориш с по-малко, а картата остава за следващия телефон. Аз в крайна сметка май ще взема Mi 9 Lite, който има всичко, което искам. Само аудиото му го псуват, но явно няма пълно щастие. Все още мисля за 9T като опция, но липсата на карта там е спирачката.
Цитирай
#21

Преключих с марката Шаоми! 2ри телефон от различни модели връщам за рекламация с пожълтял дисплей в рамките на половин година...Да! Имат добри характеристики за малко пари но от качеството съм тотално разочарован! Телефоните се ползват за няколко минути разговори на ден(10-30), 1ч събрано сърфиране! Няма игри,няма тежки програми...На книга всичко им е 6 обаче не е нормално през 5-6 месеца да е в сервиза...Това е от мен

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай
#22

Съжалявам да го чуя! На моя Ми Макс, първата версия, за три години единственото ми сериозно оплакване е огъването на рамката, което може би спомогна да счупването на дисплея с един по-силен удра с топка. Но, за три години дори и батерията все още държи прилично, което е ОК. Дано не са всички нови модели като твоите.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)