Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на рутер до 200лв
#1

Колеги искам да си купя хубав рутер. Търся си нещо бързо и с по-голям обхват. Сегашния е някакъв тепелинк за 50-60 лв. Живея в къща и с въпросния тепелинк не хващам никакъв интернет на втория етаж (има бетон между етажите). Отделно доста често се налага да го рестартирам (поне два пъти на седмица) защото бъгва и интернета спира. Та ако може да препоръчате, рутер с добър обхват, с високи скорости плюс ще е ако има usb 3.0, MU-MIMO и Beamforming. Засега съм се спрял на Tp-link archer c9. Но ако знаете нещо по-добро ще съм ви благодарен да го споделите. Предварително ви благодаря.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
Аксесоари
#2

След като си вземеш хубав рутер и ако пак няма качествен нет на втория етаж може да изпробваш и един WLAN-Repeater .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#3

Сигурно ще закарам стария рутер на втория етаж, ще го свържа жично и ще го наглася да работи като repeater. Но все пак искам един хубав рутер за да не прекъсва постоянно интернета, поне на първия етаж, където се ползва по-интензивно.

П.П. може и нещо по-евтино не гоня задължително горната граница на бюджета, важното е да е безпроблемен и с добър обхват.
Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#4

Аз бях горе долу пред същата дилема, но накрая ми писна и си взех Linksys EA6900 AC1900 Smart Wi-Fi Dual-Band Router като цена беше около 350 лв. (преди 3 - 4 години в Технополис), но сега гледам, че го има и по-евтино даже за 240 лв.
Бях с TP Link WR1043ND, но все имах проблеми и с доставчика (БТК) и с рутера, докато един ден не го "убих" с DD-WRT.
С Linksys-а просто забравяш, че го има - включваш в контакта, настройваш и от там нататък, ако спрат тока тогава се "рестартира"  Big Grin
Преди няколко месеца поръчвах Xiaomi Pro 300M WiFi Router Amplifier Network Expander Repeater - за парите си се оказа сравнително добро попадение. Понеже вкъщи стените са 30 см. (тухли) Linksys-а се смущава в другата стая (поддържаше връзка с лаптопа между 120 - 150 Mbps), в която ползвам интернет, а Xiaomi-то усилва сигнала на пълно покритие (където сигнала между лаптопа и Repeater стана 300/300 Mbps - това го постигах с лаптопа само в стаята, където е рутера, но не и другата, от която го ползвам по принцип).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

3 години подред за 3 различни места купувам asus rt-ac66u от емаг. И трите пъти на черен петък и 3те пъти за около 140лв. Което си е доста добра оферта както и да го погледнеш. На едното място понякога ми се налага през 2 стени да го ползвам и има обхват на 1-2 черти на телефона, на лаптопа са повече. Като цяло съм много доволен и 3те рутера никога не съм ги рестартирал, имат всякакви глезотийки, на едното място съм пуснал и 2 телевизора през рутера на vivacomTV и никакви проблеми също. Общо взето съм супер доволен от тези машинки, а цената на черен петък от емаг няма равна. Сигурен съм, че ще го намалят и този път. Иначе върви около 200 кинта навсякъде.
https://emagbg.page.link/ab4Q

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#6

Mesh система?
https://www.emag.bg/ruter-wireless-tenda...DFHLYQBBM/

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#7

Почти две години съм с Linksys ЕА8300, но е с 50-60 лв. над бюджета ти. Невероятен рутер с доста възможности за управление на свързаните устройства. Никога не съм го рестартирал.
Преди него съм ползвал един евтин TP Link, който след 6-7 годишна вярна служба умря. След него ползвах TP-Link TL-WR1043ND, но само 3 месеца. Останах без нерви с него. Всеки ден по няколко рестарта, а и нещо го смущаваше много. Сменях му каналите, местата у нас и все същото.
Препоръчвам Linksys ЕА8300, ако прежалиш още 50-60 лв. Към него са свързани 4 телевизора, още толкова телефона, 2 лаптопа, 1 таблет и PS4. Никога не ме е предал. Може да се настройва кои от свързаните устройства да са с приоритет. Ако имаш деца може да ограничиш техните устройства в някакъв часови диапазон в който да са без WI-FI, и още глезотийки.
Цитирай
#8

+++ за Асус
Цитирай
#9

Подкрепям колегите и с 2 ръце препоръчвам LINKSYS ! Имах модел еа6300 , но го оставих на родителите ми и там нета спира само когато спира и тока Big Grin , сега (от близо година ) съм с еа7500 (от олх , ако искаш погледни и там има бая оферти но повечето без гаранция) , и пак нямам никакви грижи , вързани са около 10 устройства в апартамента (който е около 80кв) , живея на 6ти етаж и като сляза пред блока да си правя колата също имам нет  Wink
Цитирай
#10

Благодаря на всички за помощта. След много ровене в Интернет и разглеждане на рутери и теми за такива, пак направих както винаги - надвиших бюджета. Поне приключих с драмата и купих рутер - Netgear r7000p.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#11

Надхвърлил си бюджета ако си го взел нов. Иначе много добър избор.
Честито.
Цитирай
#12

(2019-10-11, 18:15:11)dada_ написа:  Благодаря на всички за помощта. След много ровене в Интернет и разглеждане на рутери и теми за такива, пак направих както винаги - надвиших бюджета. Поне приключих с драмата и купих рутер - Netgear r7000p.
Да разбирам ли, че вместо за 200 лв., си взел рутер за 400 лв.?

 
Цитирай
#13

Не точно... Намерих в olx някакъв не ползван, бил изложен само в магазина и взех него (260лв). С кутия и всичко в нея дойде, само гаранция франция ама ще се надявам да не се развали. Иначе днес цял ден си играя и доста неща нагласих, но и много още не съм. За сега мога да кажа, че основното, за което го взех (да хващам интернет на втория етаж) е изпълнено. + Има разлика в скоростта на интернета, при свързаните wifi устройство. Със стария имах много голям jitter (като се накачат всички вкъщи) и не знам от него ли е, но игрите имаха на голям лаг, youtube клиповете тръгваха на 240р. Сега нямам такива проблеми, поне за деня колкото съм тествал.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#14

(2019-10-09, 07:25:16)Legend написа:  3 години подред за 3 различни места купувам asus rt-ac66u от емаг. И трите пъти на черен петък и 3те пъти за около 140лв. Което си е доста добра оферта както и да го погледнеш. На едното място понякога ми се налага през 2 стени да го ползвам и има обхват на 1-2 черти на телефона, на лаптопа са повече. Като цяло съм много доволен и 3те рутера никога не съм ги рестартирал, имат всякакви глезотийки, на едното място съм пуснал и 2 телевизора през рутера на vivacomTV и никакви проблеми също. Общо взето съм супер доволен от тези машинки, а цената на черен петък от емаг няма равна. Сигурен съм, че ще го намалят и този път. Иначе върви около 200 кинта навсякъде.
https://emagbg.page.link/ab4Q

Предварително се извинявам за лекия offtopic!
Legend, ако не е тайна, може ли малко инфо как си подкарам вивакомската телевизия зад Асус-а?
Благодаря предварително!

iPhone 14 Pro
Цитирай
#15

Това са настройките.

   

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#16

Тия дни си взех тплинк а7, мн добър има вграден впн сървър, гигабит лан и е двубандов ас1750 + поддържа ifttt сигнализира ми ако някой нов се върже към мрежата и веднага през мобилното клауд приложение мога да видя какво става. Струва 150лв, а за 190 или 199 може да вземеш а9, който е mu-mimo ac1900.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk
[Изображение: c2a2f5d4a346a0ecc36cbc80262e166a.jpg]
[Изображение: 138043d46e9609dfcf15452000ee7814.jpg]

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#17

@PROXIMO място за сим-карта има ли?

P.S
избързах с написаното !
Няма място за сим карта.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#18

(2019-10-15, 18:04:37)Legend написа:  Това са настройките.

Много благодаря!  Storstark

iPhone 14 Pro
Цитирай
#19

(2019-10-15, 18:47:57)PROXIMO написа:  Тия дни си взех тплинк а7, мн добър има вграден впн сървър, гигабит лан и е двубандов ас1750 + поддържа ifttt сигнализира ми ако някой нов се върже към мрежата и веднага през мобилното клауд приложение мога да видя какво става. Струва 150лв, а за 190 или 199 може да вземеш а9, който е mu-mimo ac1900.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk
[Изображение: c2a2f5d4a346a0ecc36cbc80262e166a.jpg]
[Изображение: 138043d46e9609dfcf15452000ee7814.jpg]

Трета година съм със същия и съм доволен. Тогава бях го хванал на някаква промоция и пак около 150лв. ми излезе. Хубавото в моя случай е че може да се настройва директно за IP TV и елиминирах скапания рутер на Виваком.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#20

Втора ръка Linksys WRT32X за 200лв заслужава ли си?
Цитирай
#21

Само ако е от твой близък - поне аз не бих го взел от друг. Добър е, с много възможности, но в амазона нов е от 160 до 220 долара. В България естествено надут до 600 лв.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#22

(2021-07-30, 13:42:31)pepy1 написа:  Само ако е от твой близък - поне аз не бих го взел от друг. Добър е, с много възможности, но в амазона нов е от 160 до 220 долара. В България естествено надут до 600 лв.

Това е много странна логика! Като си знам половината познати и близки - колко разбират от тези неща.

За ценната на нов - Linksys WRT32X AC3200 е $160, ама ... там! А транспорт? А мито, ДДС???
Бих си го купил от тук за £200, но ще ми го донесат до вкъщи!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#23

Имам предвид от близък, от гледна точка като второупотребяван без гаранция, модел 2017 е. Все пак се дават 200 лв и може да му пробутат дефектирал. А иначе в немския амазон е 270 евро

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#24

(2019-10-08, 21:23:07)dada_ написа:  Сигурно ще закарам стария рутер на втория етаж, ще го свържа жично и ще го наглася да работи като repeater.
Най-разумното решение, но не като repeater, а като AP !
Цитирай
#25

(2021-07-30, 14:47:03)pepy1 написа:  Имам предвид от близък, от гледна точка като второупотребяван без гаранция, модел 2017 е. Все пак се дават 200 лв и може да му пробутат дефектирал. А иначе в немския амазон е 270 евро

Това го разбрах, но каква е „гаранцията“, че в момента ще работи, а след седмица - няма да се скапе?
То и чисто новите нямат такава паранция!

По-добре - продавач ... който иска най-малко. А близкият човек (и разбиращ от нещата) да направи тестовете.

Пп. А за парите - лично на мен не ми трябва толкова хубав и скъп. За същите пари - 3-4 чисто нови и малко кабел!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)