Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон до 800лв
#1

Здравейте, дойде време да сменя iphone se. В момента фаворити са ми Mi 9t Pro и Mi Mix3. Ще се радвам да чуя и вашите предложения, може да изпускам нещо добро.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на atheros за това мнение:
  • oxuboxu
Аксесоари
#2

Ако не ти е спешно,защо не погледнеш този телефон! Все пак тази седмица трябва да го пуснат. http://4pda.ru/2019/10/15/362853/ Realme X2 pro.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vesyo за това мнение:
  • oxuboxu
#3

LG G8s ThinQ в момента е около 820лв. Най-добрия телефон в момента спрямо цена и качество. Това според мен за тези пари е най-доброто за сега.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
#4

Пробвай със седмицата, намира се на такава цена. Даже от официалния Епъл стор с нова батерия е 500 долара - реновиран. И в друга тема съм споменавал когато се пусне тема с подобно питане какви са 80% от предложенията! Дай повече инфо за твоите потребления, като камера, играеш ли игри... въобще какви са ти приоритетите към новото устройство и с какво би, или не би направил компромис? Ако само бюджета е определящ - това е друго.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
#5

Телефонът ще го ползвам за всичко. Чат, снимки, много музика и някоя друга игра. 128гб минимум като слота за сд карта е плус. Телефонът ще го купувам в брой и не ми се дават повече пари. След около 7-8месеца ще преподписвам към оранжевите, но не ми се чака. А и като се знам ще се навия на някой топ флагман. Но не ми се изплащат 2000лв за телефон. Затова търся нещо в средният висок клас. Гледам и галакси ноут 8 върви към 800лв обаче тоя сензор за отпечатъци ме отказва.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
#6

(2019-10-16, 00:04:55)atheros написа:  Здравейте, дойде време да сменя iphone se. В момента фаворити са ми Mi 9t Pro и Mi Mix3. Ще се радвам да чуя и вашите предложения, може да изпускам нещо добро.
Mi 9t Pro e превъзходен избор.
От Бг ще го взимате предполагам.
По възможност си вземете такъв с възможно най-много рам и памет спрямо бюджета си. Защото този модел няма допълнителен слот/жлеб за памет. Ако имаше, щеше да е съвършеният модел телефон към момента за парите си.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • oxuboxu
#7

(2019-10-16, 06:04:14)ganchev написа:  LG G8s ThinQ в момента е около 820лв. Най-добрия телефон в момента спрямо цена и качество. Това според мен за тези пари е най-доброто за сега.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

LG отдавна изгубиха "Битката на титаните" от към пазара на мобилни устройства. Последният им удар беше LG G2-ката, която беше нещо уау за времето си.
Знам, че всеки си хвали стоката, но Mi 9T Pro е по-евтин и по-добър от LG G8s ThinQ.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
#8

Защо пак не вземеш флагман, но от края на миналата година, цените им варират точно около 800-900 лв.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • oxuboxu
#9

(2019-10-16, 09:59:35)Kn0cK3r написа:  LG отдавна изгубиха "Битката на титаните" от към пазара на мобилни устройства. Последният им удар беше LG G2-ката, която беше нещо уау за времето си.
Знам, че всеки си хвали стоката, но Mi 9T Pro е по-евтин и по-добър от LG G8s ThinQ.
И кое му е по-доброто на това Редми? Звука ли, камерите ли или оптимизацията на системата? Ако от Г2 на сам не си виждал LG, просто няма смисъл да спорим. Малко се информирате преди да изказвате такива крайни мнения.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 6 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • anatol06, apapazov, oxuboxu, pepy1, stanchev36, whitehart
#10

(2019-10-16, 09:59:35)Kn0cK3r написа:  ...Знам, че всеки си хвали стоката, но Mi 9T Pro е по-евтин и по-добър от LG G8s ThinQ.
Единственото му предимство е само в това, че е по-евтин - другото едва ли.

 
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • ganchev, oxuboxu, stanchev36
#11

(2019-10-16, 10:13:31)ganchev написа:  И кое му е по-доброто на това Редми? Звука ли, камерите ли или оптимизацията на системата? Ако от Г2 на сам не си виждал LG, просто няма смисъл да спорим. Малко се информирате преди да изказвате такива крайни мнения.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Минсуи:
Screen to body ratio-то на LG-то е меко казано ужасно.
Батерията му е по-слаба.
Камерата му е по-слаба. (Основен сензор 12мп срещу 48мп)
Сензора за пръстов отпечатък му е на гърба, нещо парадоксално за LG флагман 2019г.
Quick charge-a му е по-слаб. 
По-висока цена
единична светкавица

Плюсове:
по-добър звук
слот за карта памет
IP68
OIS


За оптимизацията може много да поспорим. Ъпдейти има постоянно. Разцъквал ли си MIUI 11 ? User Interface-a е супер friendly.

Ако трябва да избирам между двата, то бих избрал Mi 9T Pro 6/128 - 720лв (с 100лв по-евтин от LG-то).

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
#12

Камерата била слаба?!? Силата на камерата не е само в мегапикселите. Фърмуера, софта на камерата има много голямо значение.
А и има сензори с различни характеристики и качество, има много показатели освен мегапикселите. От оптиката също зависи. Питай един фотограф да те "светне" как при по-малко мегапиксели може да направиш по-добра снимка от тези с многото пиксели.
Куик Чарджа му бил слаб, хм, голям проблем.
По-висока цена. Ами нали условието беше да е около 800?
Ами ако се сравнят другите флагмани?
Единична светкавица ?!?
*****
А плюсовете са му много повече отколкото си изброил. Странно, че не ти се ще да се изброяват.
Ама нейсе.
*****
За оптимизациите този път LG са надминали себе си.
*****
Парите, който ги дава, да си реши човека окончателно.

от LG-H815 7.0 v29a сTapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 3 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • anatol06, ganchev, vargala81
#13

До преди 3-4години бях голям фен на LG. Ползвал съм 4 апарата. Optimus Black, G2, Stulys 2 и V10, като V10 беше последният техен телефон който ме грабна. След него никога вече LG. Като характеристики може да са много добри но дизайна ме отказва.
Ако трябваше сега да преподписвам изборът е лесен - Note 10 и нямаше да го мисля.
В други ден като имам време ще мина през технополис да разцъкам по обстойно Mi 9t. Ако реша, че го искам наистина поръчвам Mi 9t Pro 128/6gb и дилемата приключва.
Иначе гледах има разни хонорчета с по 128/256гб пак с изкачаща камера, но не е моят телефон.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на atheros за това мнение:
  • oxuboxu
#14

Да бе.
И мен тези изскачащи камери, pop-up, "ротиращи", като на един Самсуняк който го рекламират Теленор , ама хич не ме грабват, че дори и са ми "противопоказни" ...

от LG-H815 7.0 v29a сTapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
#15

(2019-10-16, 14:10:45)oxuboxu написа:  Камерата била слаба?!? Силата на камерата не е само в мегапикселите. Фърмуера, софта на камерата има много голямо значение.
А и има сензори с различни характеристики и качество, има много показатели освен мегапикселите. От оптиката също зависи. Питай един фотограф да те "светне" как при по-малко мегапиксели може да направиш по-добра снимка от тези с многото пиксели.
Куик Чарджа му бил слаб, хм, голям проблем.
По-висока цена. Ами нали условието беше да е около 800?
Ами ако се сравнят другите флагмани?
Единична светкавица ?!?
*****
А плюсовете са му много повече отколкото си изброил. Странно, че не ти се ще да се изброяват.
Ама нейсе.
*****
За оптимизациите този път LG са надминали себе си.
*****
Парите, който ги дава, да си реши човека окончателно.

от LG-H815 7.0 v29a сTapatalk


Радвай се там на G4-ката и хвърляй боб и сол през рамо, че точно на тея пък дънните платки им загиват от раз ....геройски.
Аз LG не бих си купил. Това е мое мнение и не искам да ангажирвам никого с него. За това има различни марки и модели, за да могат да пасват на всеки вкус.
Успех с избора на автора на темата!

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
#16

@Kn0cK3r , няма да хвърлям боб и сол, платката е нова s/n 708 ...
Личните нападки не са нещо хубаво. Или аргументи му липсват на човек, или първите седем години.
Въпреки, че аз не се засягам на марки. Исках навремето да взема S6 Edge, но мацката (от сините) ми пошушна без да я чуят колежките, че има много рекламации още в първите месеци. Така си взех другия равностоен флагман за момента.
Впоследствие се оказа, че "бие" други подобни по много показатели.
Имам приятелско семейство, които купуват вкъщи само флагманите на Самсунг години наред. Е, някой трябва да ги подиграва ли нещо?
Всеки тук е свободен да си изказва мнението, къде сериозно, къде с чувство за хумор...но аргументирано.
***
Та, пожелавам успех в покупката на @atheros !

от LG-H815 7.0 v29a сTapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • ganchev
#17

Аз имам Lg g4 и още работи безотказно. Платката му е 604.Не е сменяна.

Иначе по темата. Може да погледнеш и Huawei p20, но аз лично бих взел Xiaomi mi 9t pro заради мощния хардуер. Даже ще си го ползваш и в далечно бъдеще, защото няма какво да го спъне.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 1124 за това мнение:
  • oxuboxu
#18

(2019-10-16, 10:56:04)Kn0cK3r написа:  Минсуи:
Screen to body ratio-то на LG-то е меко казано ужасно.
Батерията му е по-слаба.
Камерата му е по-слаба. (Основен сензор 12мп срещу 48мп)
Сензора за пръстов отпечатък му е на гърба, нещо парадоксално за LG флагман 2019г.
Quick charge-a му е по-слаб. 
По-висока цена
единична светкавица

Плюсове:
по-добър звук
слот за карта памет
IP68
OIS
И двата телефона идват в комплект с 18w бързо зарядно. И двата телефона поддържат иначе 27w бързо зареждане (с еднакви чипове са).
Не гледай само спецификациите в GSM Arena, там често не отговарят на истината.
Минуса тук е за Mi9t, че не поддържа безжично зареждане.
За камерите, то и Pixel 3 е с 12 мп. камера (същия сензор като в Mi8, G8s и т.н), но май снима по-добре от Mi9t pro!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 3 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • ganchev, oxuboxu, whitehart
#19

мАхни ги тия шаомита. Нонстоп бъгави ъпдейти, едно оправят, друго развалят. LG G8s е най-доброто за тези пари.

Изпратено от моят LM-G710 с помощта на Tapatalk
[-] 4 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • BGDropche, ganchev, oxuboxu, vargala81
#20

Софтуерната поддръжка на LG е под всякаква критика. Да не говорим предишните им провали с телефоните. Аз не бих рискувал. Поддръжката им е по зле от на Sony, да не говорим и за това, че след 5-6 месеца тоя телефон вече не струва нищо и няма стойност, а си хвърлил една торба пари.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
#21

Абе трябва да ти има нещо че да вземеш среден или по скоро нисък нисък клас шиоми за 800 лева. При наличие на много по - добро LG(да, много по - добро не съм се объркал) за тия пари.
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • BGDropche, oxuboxu
#22

(2019-10-16, 21:46:14)Legend написа:  Софтуерната поддръжка на LG е под всякаква критика. Да не говорим предишните им провали с телефоните. Аз не бих рискувал. Поддръжката им е по зле от на Sony, да не говорим и за това, че след 5-6 месеца тоя телефон вече не струва нищо и няма стойност, а си хвърлил една торба пари.
Явно скоро не си хващал LG телефон, щом говориш така. В момнета съм с пача за септември на G7 ThinQ. Какво и е зле на софтуерната поддръжка? И къде видя да струва една торба пари? Сръвнен с флагманите на другите производители е почти двойно по-евтин. От Г6 нататък телефоните им нямат нито един сериозен дефект. За справка може да потърсиш в интернет, ако не ти се вярва. Бъдете обективни и стига сте дъвкали старите проблеми, които са вече история. Те и Самсунг имаха доста излагации ама за тях нищо.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
#23

Дилемата стана много сериозна..Mi 9t Pro или Mate 20. Знам че всички ще кажат Mate 20, но тези 4гб рам ме тревожат. Ползвах телефон с 4гб през 2016/17.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на atheros за това мнение:
  • oxuboxu
#24

Mate 20 Pro по добре, mate 20 е доста голям на размери телефон

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • oxuboxu
#25

Големината не ми е проблем. В про-то не ми харесва извитият дисплей и големият ноч. Също така и вграденият скенер,та имам някакви съмнения.Вчера приятелката ми си взе Samsung A50 и скенерът засичаше след 2-3 опита. Докато ползвах V10 който също е голям ми беше много удобно да го отключвам още докато го вадя от джоба.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на atheros за това мнение:
  • oxuboxu
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)