Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Бета версия] OneUI 2.0/Android 10 [BSKO - Stable]
#26

С "Контакти" нямам подобен проблем. Търсенето работи добре. Оправен е и проблема с плъзгането за обаждане или съобщение.
Аксесоари
#27

Проблема с контактите си остана при мен g973f

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
#28

Някой правил ли е връщане към Андорид 9? Дали има проблем? Бяха писали в началото, че не става, дали все още е така?
#29

Има нов ъпдейт на бетата пише само подобряване работата на системата няма нещо конкретно.


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
#30

Това е за коригиране на проблема в устройствата, които не искаха да се отключат с пин код и оставаха заключение.
#31

(2019-10-30, 10:37:35)uglyipl написа:  Някой правил ли е връщане към Андорид 9? Дали има проблем? Бяха писали в началото, че не става, дали все още е така?

Няма проблем. Единствено ще загубиш всички данни.
Трябва да флашнеш с Один последния Pie фирмуер - AP BL CP & CSC_OXM (не HOME_CSC_OXM).
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • uglyipl
#32

някой да има проблем със Gpay във бета версията ? На мен не ми дава да плащам,изписва ми,че няма сертификат и трябва да актуализирам

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

Galaxy S7 edge Black Onyx,Huawei P9 EVA-L09
#33

Откакто съм.на бета 2 при влизане във фейсбук ми излиза актуализиране на "функцията на фейсбук" , и то всеки път без да се актуализира реално

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
#34

(2019-10-30, 11:39:21)bobytsekov написа:  Няма проблем. Единствено ще загубиш всички данни.
Трябва да флашнеш с Один последния Pie фирмуер - AP BL CP & CSC_OXM (не HOME_CSC_OXM).
За съжаление се появи проблем. Не ми разпознава PIN-a. Не може да се зададе заключване на екрана, не може да се направи Factory reset. След като направих downgrade към последната версия на Pie, първо си се стартира нормално телефона, но не разпознаваше PIN, реших да го флашна отново през ODIN, но при рестарта попадна в нещо като bootloop, едва влязох в factory recovery, за да го рестартна в bootloader... Флашнах го пак и пак същото, пак не разпознава PIN-a, сега се притеснявам, че ако му направя рестарт пак ще влезе в bootloop и пак ще правя 100 опита докато влезна във factory recovery... Някакви идеи какво се е омазало... и най-вече, как да реша проблема?
#35

Не знам. Това, което ми идва наум е да флашнеш всички бета версии, включително и последната с хотфикса за ПИН кода. Естествено не мога да ти гарантирам, че това ще помогне.
#36

Не мога да разбера защо си прецаквате не евтините телефони? Официлната версия работи безупречно, трябва да съм полудял да си кача бета версия придружена с бъгове и неприятности. Но всеки сам си преценява....
#37

(2019-10-31, 08:46:50)dsr1972 написа:  Не мога да разбера защо си прецаквате не евтините телефони? Официлната версия работи безупречно, трябва да съм полудял да си кача бета версия придружена с бъгове и неприятности. Но всеки сам си преценява....
Приятел ако имаш съвет как да помогнеш може няма смисъл да го опрекваш човека. Станалото станало човека се нуждае от помощ. Що се отнася до проблема вчера нещо четох по въпроса за този проблем в  www.sammobile.com ето и линк 


https://www.sammobile.com/news/critical-...ock-issue/

До колкото разбрах от сатията е да се опиташ да възтановиш телефона чрез smart swich към андроид 9 и ако си регистриран за бетата да настройш телефона без код за заключване и после да се актуализира до последната версия на бетата. От вчера има нов ъпдейт който решава проблема.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
#38

(2019-10-31, 08:12:38)uglyipl написа:  За съжаление се появи проблем. Не ми разпознава PIN-a. Не може да се зададе заключване на екрана, не може да се направи Factory reset. След като направих downgrade към последната версия на Pie, първо си се стартира нормално телефона, но не разпознаваше PIN, реших да го флашна отново през ODIN, но при рестарта попадна в нещо като bootloop, едва влязох в factory recovery, за да го рестартна в bootloader... Флашнах го пак и пак същото, пак не разпознава PIN-a, сега се притеснявам, че ако му направя рестарт пак ще влезе в bootloop и пак ще правя 100 опита докато влезна във factory recovery... Някакви идеи какво се е омазало... и най-вече, как да реша проблема?
След флаш всъщност следва всякаква информация да изчезне от устройството (не и от картата памет). А ако не си махнал метода на заключване на телефона, при стартиралия флашнат вече телефон следва да въведеш google акаунта си, който си бил въвел преди флаша. Ако всичко е правилно не виждам причина да ти иска да въвеждаш стария пин (освен, ако нещо от бетата да се получава така..). Ама то пък няма да те приведе в следващите стъпки при настройването при различен акаунт.

(Подхвърлям на останалите четящи и за байпас в краен случай, но той пак е във връзка с google account)
#39

Като се зарових малко в статиите в sammobile, виждам, че и други имат същия проблем като моя след даунгрейд "Some users have even been unable to set a pattern/PIN/password after reverting to Pie. Samsung is yet to officially say anything on the matter"
Когато се флашне рома, при първоначалните настройки на телефона ти дава да въведеш PIN, след това инсталацията протече нормално. След това обаче, в настройките на телефона за заключен екран няма друга опция освен swipe за отключване, няма опция да зададеш PIN, фигурки или парола. Не можеш да зададеш пръстов отпечатък или разпознаване на лице, защото и за двете иска да имаш зададен пин... и като му вкараш PIN-a, който си вкарал по време на инсталацията ...не го приема. По същия начин, не можеш да направиш hardreset или каквото и да е, което изисква въвеждане на PIN.
Хубавото е, че телефона поне е отключен и си работи нормално... като изключим този проблем.
#40

Работи си така с телефона и като излезне стабилна версия на андройд 10 ако не се обнови сам ще си флашнеш с один и всичко ще е ок. Сти брояча да не нарушен. Аз ползвам бетата но съм регистриран за нея и досега такъв проблем с заключването не съм имал. Телефона съм го направил с пръстов отпечатък и парола.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
#41

Третата бета е налице, ако някой го интересува Wink
#42

(2019-11-07, 16:43:36)uglyipl написа:  Третата бета е налице, ако някой го интересува Wink
Какви са новите неща?
#43

Незнам за новите неща, но старите бъгове си стоят. Това ,което написаха ,че е подобрено или оправено, не съм забелязал, но проблемите от предните две версии си стоят или са по друг начин бъгави.

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
#44

Не пише точно какви са подобренията


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
#45

(2019-11-07, 20:43:08)iliev80 написа:  Незнам за новите неща, но старите бъгове си стоят. Това ,което написаха ,че е подобрено или оправено, не съм забелязал, но проблемите от предните две версии си стоят или са по друг начин бъгави.

Добре де, кажи какво точно ти е бъгаво. Аз не мога да се сетя за нещо сериозно. Със сигурност има неща за доизпипване, но като цяло е доста добре.
#46

И при мен няма никакви бъгове единствено само батерията пада по бързо. Друго за момента не съм забелязъл. Едно уточнение да направя като инсталирах бетата нолирах телефона. Проблеми с пароли и други такива неща не съм имал.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
#47

(2019-11-07, 20:53:04)bobytsekov написа:  Добре де, кажи какво точно ти е бъгаво. Аз не мога да се сетя за нещо сериозно. Със сигурност има неща за доизпипване, но като цяло е доста добре.
Ами писал съм го и по-рано. Първото е "контакти. Търсене на контакт не става чрез търсачката. Трябва да дам показване на контакти от всички записи-гугъл, самсунг акаунт, exchange и т.н. А не трябва да е така. Второто нещо е клавиатурата. Понякога когато реши при смяна на езика, не го сменя а връща предишна отворено приложение. От бета 3 забелязвам че си пише даже неща без да искам- в смисъл, пиша една буква излиза друга. Думите за правопис или за автопопълване не работят както на 9ката. В търсачката да позвъня на някой пиша името и се появава предишна търсено или слива двете имена. Трия и на ново пиша и пак същото. Жестовете не сработват правилно всеки път. В приложението имейл на самсунг вместо да връщам назад чрез жест трие писмо. Отваряне на прикачен файл чрез мобилни данни не става. Това са нещата лично на мен ,които ми пречат при работата с телефона,т.к го ползвам и като личен и със служебна карта, и фактически постоянно ми е в ръка. Не пречи, а неудобно понякога Wink ама и не е болка за умиране, избора да пробвам бетите е мой.

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
#48

Ето един бъг,а сега ми примигва екрана в начално положение само.[Изображение: ef70075d604a59b93ced3cac26d3716c.jpg]

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
#49

@iliev80 Ясно... Аз не съм се сблъсквал с тези проблеми. Може би, защото не използвам клавиатурата и мейла на Самсунг, както и в Контакти винаги ми се показват всички записи.
А и започнах с инсталация начисто, след като първата бета не ми хареса като поведение на телефона - Один към ASII и след това бетата.

@osobo89 Временно решение е да използваш навигация с жестове или друга клавиатура.
#50

@bobytsekov не бързам с чиста инсталация докато не дойде истинската десятка,че не ми се занимава от до да си дооправям след това. Затова казвам,че бета версиите са затова. Проба-грешка-бъг и така до официалната версия

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
[-] 1 потребител изказва благодарност на iliev80 за това мнение:
  • bobytsekov
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)