Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Компактен телефон
#1

Компактен телефон за всекидневна употреба, а не плочка за баня...! Bu
Цитирай
Аксесоари
#2

От новите няма това което търсиш, вземи си средно голям и му свикни

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#3

Кажи до колко пари, какво търсиш, то е ясно, че всеки ще ти предложи най-скъпи. Но и за теб какво означава компактен. В момента компактни са Samsung Galaxy S10E, iPhone XS, iPhone 11 Pro, SONY Xperia 5.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#4

Зависи от бюджета и за какво ще се ползва,също дали си склонен на втора употреба. Някой sony compact бих препоръчал. От новите модели S10e ми идва на ума,но е 1000лв и далеч не е толкова малък колкото compact серията.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#5

Като по-евтин вариант препоръчвам Galaxy A40. В Технополис го гледах един до друг с Galaxy Note 10, не помня дали беше по-големия от двата последни ноута, но това, което ми направи впечатление - отворих и на двата един и същ новинарски сайт и се показа една и съща информация, т.е. А40 не визуализираше по-малко неща въпреки компактния си размер. Първата ми реакция спрямо ноута беше - за какво ми е такава тухла след като няма да виждам повече информация? Разбира се, има разлика в камера, батерия, пари и т.н. Това, което е притеснително при А40 е, че с малката батерия сигурно няма да прави повече от 4-5 часа сот, но зависи и за какво ще се ползва смартфонът.
[-] 1 потребител изказва благодарност на galaxian за това мнение:
  • scenic
Цитирай
#6

Не бе, намирам се на приказка, аз ги знам всичките възможни компактни варианти в момента, просто ме е яд, че всички производители масово залитнаха по огромните дисплеи и телефони....
Цитирай
#7

Мен пък ме дразни, че всички имат изрезки и дупки в екрана, ама кой те пита...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#8

Някой за Сони XZ2 Compact, отзиви, личен опит от ползване?
Цитирай
#9

(2019-10-18, 23:15:41)Lupita написа:  Мен пък ме дразни, че всички имат изрезки и дупки в екрана, ама кой те пита...

И мен ме дразнят. Всъщност, тази мода поприключва. Ще питат и ще се интересуват, ако искат по-добри продажби. Smile

Не е посочен бюджет и освен посочените флагмани, бих добавил и още един - Mi 9 SE.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#10

(2019-10-21, 17:05:44)HERUS написа:  И мен ме дразнят. Всъщност, тази мода поприключва. Ще питат и ще се интересуват, ако искат по-добри продажби. Smile

Не е посочен бюджет и освен посочените флагмани, бих добавил и още един - Mi 9 SE.
При Galaxy S10e май е доста дразнещ обектива в ъгъла, ако е горе централно се комбинира с иконките и все едно го няма.
Аз търся 5,7-5,9- 6" - с ширина до 71мм, в момента p20 lite ми е за смяна/ понеже изтича гаранцията/... а и камерата не ме кефи особено.
Като размери не искам да е по-голям от сегашния, за да мога и с една ръка да боравя понякога.
A да, свикнах с ~432 ppi density  Big Grin

Затова ще видя А40 на живо, - на хартия сравних с няколко и е доста добре като размери и ратио. Камерата не знам каква ще е за 400лв. Ако дисплея е плосък ще е супер. Други идеи (до 500-600лв). По възможност и дуал сим (макар че не ползвам в момента).
Иначе фотоапарат мисля да си взема отделно.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#11

Последния удобен телефон който имах е Samsung Galaxy A5 2015 - https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a5-6761.php...5 инчов със SuperAmoled дисплеи, лек като перце, тънък, тънък........Като нов ми изкарваше пак кажи речи колкото сегашната тухла Redmi 7A която лятото ако я сложа в джоба на късия панталон който е с ластик ми сваля гащите, и все се налагаше да ги придърпвам нагоре .Ужасно е казвам ви.Дебела тежка тухла..Уж заради батерията било, ама дали ще я зареждам на втория ден за час и половина или на третия за два часа и половина е все тая .Предпочитам да зареждам всяка вечер, така лили иначе съм си в къщи но да ми е комфортен а не да ме накланя на една страна някой туч през целия ден.Сега продават само лочници някакви за които трябва да си купуваш раница.Зимата се ядва някакси, но само като се сетя че идва лято изпадам в тих ужас.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#12

То и сега има леки и компактни телефони:Mi A3,Samsung A40,Honor 8a,Huawei y6s,Samsumg 10e.Въпроса е дали някой от тях Ви пасва на изискванията.
Цитирай
#13

(2020-01-11, 22:14:20)retyrn написа:  То и сега има леки и компактни телефони:Mi A3,Samsung A40,Honor 8a,Huawei y6s,Samsumg 10e.Въпроса е дали някой от тях Ви пасва на изискванията.
Това са някакви гиганти в сравнение със Самсунга .Eто ви един актуален наистина компактен телефон -https://www.gsmarena.com/sharp_aquos_r2_compact-9406.php

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#14

Не, не са, просто нямат  големи рамки.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

(2020-01-11, 22:14:20)retyrn написа:  То и сега има леки и компактни телефони:Mi A3,Samsung A40,Honor 8a,Huawei y6s,Samsumg 10e.Въпроса е дали някой от тях Ви пасва на изискванията.
Mi A3 (~282 ppi density) и 174г...

Huawei Y6s  2019 -  Honor 8a   ~79.2%   (~282 ppi density)

Та, от споменатите май Самсунг А40 е фаворита ми, ратио над 85%..., но ниската цена ме притеснява че ще е орязан от към камера или батерия. Нали не е с извит екран като Ейдж серията?
 Samsung Galaxy S10e с това око малко дразни, а и е двойно като цена над А40.

Sharp aquos r2 compact -заинтригува, но с този хоум бутон ... и 5.2" не знам дали ще мога да се върна на по малък екран - къде се предлагат? 2018, November  Huh

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#16

И на мен ми писна с тухлите и реших да си взема компактен телефон, като държах да е висок клас и единствения беше С10е. За съжаление май се очертава да е последнияъ компактен флагман и май ще си откарам бая време с него.
Цитирай
#17

(2020-01-11, 11:04:02)hakama написа:  При Galaxy S10e май е доста дразнещ обектива в ъгъла, ако е горе централно се комбинира с иконките и все едно го няма.
Аз търся 5,7-5,9- 6" - с ширина до 71мм, в момента p20 lite ми е за смяна/ понеже изтича гаранцията/... а и камерата не ме кефи особено.
Като размери не искам да е по-голям от сегашния, за да мога и с една ръка да боравя понякога.
A да, свикнах с ~432 ppi density  Big Grin

Затова ще видя А40 на живо, - на хартия сравних с няколко и е доста добре като размери и ратио. Камерата не знам каква ще е за 400лв. Ако дисплея е плосък ще е супер. Други идеи (до 500-600лв). По възможност и дуал сим (макар че не ползвам в момента).
Иначе фотоапарат мисля да си взема отделно.

До добри изводи си стигнал - тези показатели са му отлични. Но имай предид, че колкото и да е компактен, не е 4" и екрана си иска голяма батерия, а тя в случая е 3100 mAh.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#18

Mi9 SE е твоят телефон.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#19

Mi 9 SE е по-добре от тоя картоф А40, само като му видя чипсета и ми се реве, от смях, с горила глас 3, която се слагаше преди има няма 5 години и още куп неща. Отдавна съм забелязал, че на Самсунг освен флагманите, другите телефони са им пълна боза, за разлика от на другите производители.Но, от друга страна, ако пък човек си държи на марката със сигурност няма да сбърка и със Самсунга. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • milss
Цитирай
#20

Няма.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#21

(2019-10-17, 19:24:37)scenic написа:  Компактен телефон за всекидневна употреба, а не плочка за баня...! Bu
На мен редми 4х от 5 инчовите още ми върши работа, сигурно още 3 години ще ми е в употреба.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

(2020-01-13, 11:50:51)nehranimaiko написа:  На мен редми 4х от 5 инчовите още ми върши работа, сигурно още 3 години ще ми е в употреба. Иначе към днешна дата ако трябваше да го сменям бих търси нещо МАКСИМУМ с габаритите на Mi A2 Lite ако се сещате кой беше този.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk



Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#22

(2020-01-11, 11:04:02)hakama написа:  При Galaxy S10e май е доста дразнещ обектива в ъгъла, ако е горе централно се комбинира с иконките и все едно го няма.
Аз търся 5,7-5,9- 6" - с ширина до 71мм, в момента p20 lite ми е за смяна/ понеже изтича гаранцията/... а и камерата не ме кефи особено.
Като размери не искам да е по-голям от сегашния, за да мога и с една ръка да боравя понякога.
A да, свикнах с ~432 ppi density  Big Grin

Затова ще видя А40 на живо, - на хартия сравних с няколко и е доста добре като размери и ратио. Камерата не знам каква ще е за 400лв. Ако дисплея е плосък ще е супер. Други идеи (до 500-600лв). По възможност и дуал сим (макар че не ползвам в момента).
Иначе фотоапарат мисля да си взема отделно.




Honor 10 също е вариант.
Цитирай
#23

Знам, че е Андроид форум и че "компактно" е относително за всеки, но според мен, такъв модел може да се нарече Apple SE (тая година ще излиза и SE 2) Малко съвременни Андроид модели са с близки размери до въпросния SE.
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • росен2
Цитирай
#24

(2020-01-14, 01:24:47)donscot написа:  Знам, че е Андроид форум и че "компактно" е относително за всеки, но според мен, такъв модел може да се нарече Apple SE (тая година ще излиза и SE 2) Малко съвременни Андроид модели са с близки размери до въпросния SE.
Абсолютно.Компактен е телефон до 5 инча, тънък, и до 120 грама,всичко останало са минитаблети и е смешно да говорим че 6 инчов плочник бил "компактен" Bu . Особенно лятото когато ходя само по някой къс панталон с ластик и фанелка честно казано изпитвам ужас и много често нарочно си оставям телефона в къщи за да не ме дразни и да ходя като някоя кифла в ръка с него по улиците . За мен телефона си е все още само за разговори, и ако ще и Samsung s100 да излезе ще ми е по комфортно и лесно да си свърша работа на стария лаптоп за 100 лева. Дори все по често се замислям да не си купя някоя копчетарка за летните месеци, голяма работа че няма да съм постоянно online и да гледам да не изпусна как се снимала некоя си във фейса.Като гледам вече 99% от мъжете ходят с чантички през рамо което ми е много странно.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#25

(2020-01-14, 07:23:11)росен2 написа:  .............Компактен е телефон до 5 инча, тънък, и до 120 грама,всичко останало са минитаблети и е смешно да говорим че 6 инчов плочник бил "компактен" Bu . Особенно лятото когато ходя само по някой къс панталон с ластик и фанелка честно казано изпитвам ужас .......................Като гледам вече 99% от мъжете ходят с чантички през рамо което ми е много странно.
За компактния телефон си прав, както и за летните разсъждения, но затова  е и чантичката през рамо. При мен в нея са два калъфа с очила ( за четене и слънчеви), портфейл, ключове за кола, други две връзки с ключове за моето и на дъщеря ми жилището. Хайде зимата носим връхни дрехи с повече джобове, но лятото.....

Redmi Note 8T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)