Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Miui 11.0.2.0 Stable китайски ром за K20 pro - впечатления
#26

(2019-10-28, 12:11:34)srhristoff написа:  Масов проблем е това с дрейнът. Из 4PDA и XDA е пропищял свят народ. Проблемът е по-известен като "залепване" на процесорните ядра и да, получава се винаги когато телефонът не се ползва извесно време и трябва да влезе в дълбок сън, а всъщност CPU-то не само, че не заспива, а даже заработва на високи честоти и започва да пие ток като луд. За съжаление, към настоящия момент, решение няма.

Проблем на Андроид 10 ли е това?
Иначе аз редовно чета в XDA за нашите апарати - нищо не видях за standby drain проблем (сега също погледнах, може и да пропускам нещо)...

Освен 1 инцидентно което описах по-горе - батерята си пада по същия начин както и преди update-a.

(2019-10-28, 10:55:29)armsel написа:  ...
Чистене на кеша може да помогне (през recovery за предпочитане).

Колеги, извинявам се, май пак съм ви подвел... Bu
Сега отидох в recovery mode и там няма опция за чистене на кеш - единствено може да се забърше всичко...

Аз досега бърсах кеш само през Settings/Storage и се канех да го направя и през recovery, но все ме мързеше... Smile
Объркал съм се се с OnePlus 3 -то, където в recovery имаше опция за чистене на кеша.
Цитирай
Аксесоари
#27

Имах няколко такива случая при Xiaomi.eu 10.3.15. Да не казвам голяма дума, но от както съм на Xiaomi.eu 11.0.3.0, не съм имал подобни ситуации.
Пропуснал си го, явно. Ето една тема в xda

https://forum.xda-developers.com/mi-9t/h...n-t3983507

Стоковото рекавъри няма опция за чистене на кешове и каквото и да е такова.

Ето и нещо интересно относно дрейна... В гугъл... В Mi Community и т.н.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на srhristoff за това мнение:
  • armsel
Цитирай
#28

Не наблюдавате ли и проблем с известията - един път ми идват навреме, друг път чак като отворя апп-а, което ги обезмисля, а някой път изобщо нищо.


Цитирай
#29

има го тва, въпреки, че си играх с настройките на Notifications
[-] 1 потребител изказва благодарност на Joro777 за това мнение:
  • tivanov96
Цитирай
#30

При мен се случва понякога с facebook messenger, но имах същия проблем и със стария ми телелефон... Явно проблема е в андроида или месинджъра.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#31

(2019-10-28, 23:46:41)tivanov96 написа:  Не наблюдавате ли и проблем с известията - един път ми идват навреме, друг път чак като отворя апп-а, което ги обезмисля, а някой път изобщо нищо.

При мен понякога звука изостава (или не идва изобщо)..., но иначе като цяло си идват навреме нотификациите... Всъщност - ако стои телефона няколко часа без да го пипам - Gmail-a закъснява понякога (до около 20 мин), но в работно време си идва навреме...
Whatsapp идва навреме.

Имах огромни проблеми с Huawei P20 Pro - огромни закъснения на нотификации, особенно Gmail и Whatsapp (понякога трябваше да отворя апликацията и да дам рефреш) - какви ли не пробвах и не се оправих - накрая разкарах телефона... но се оказа, че проблема съм си го създал сам - понеже тук (в Лесото) Google Assistant-a е орязан (не работят Reminders), трих кеш и дата на Google и Google Framework + ползвах VPN за да го излъжа, че е в друга държава за да покарам Reminders.

Хубаво, ама е трябвало да направя "log off" от Google account-a си преди това..., а аз не го направих и това е счупило нотификациите... открих го по-късно като проблем/решение в OnePlus форумите, като започнах да имам същите проблеми със стария си OnePlus 3 телефон, който работеше прекрасно преди това... Bu
Log off/Login в Google account-a оправи проблема. Visslar

Та колега, да не сте правил някаква подобна интервенция?
Цитирай
#32

Xiaomi като цяло на стоков ром имат проблем с нотификациите за gmail. Аз откакто държа приложението постоянно отворено и заключено проблеми нямам. На еу рома на таблета не съм забелязал такъв проблем. На 11 аз разлика в известията нямам, но понякога като превключва от мобилни на wifi нямам интернет и трябва да се разкача и закача пак за мрежата за да се оправи.
Цитирай
#33

@armsel не съм правил такива гимнастики. Не съм пипал нищо. Явно ще трябва да ги изтърпим тези неща до следващия hot fix.


Цитирай
#34

Преди няколко дни, дойде ъпдейта и при нас с жената. Определено ми харесва. Използваната рам рязко спадна, като сега показва 24-8%, докато преди показваше 36-8%, това предполагам че версията е по-щадяща от към ресурси. Може и да е старо, но след ъпдейта почнах неволно да плъзвам отдолу един китайски медиен център, който дразни. Има ли лесен вариант, да се махне? И третото е, че в настройки, горе при версията на Миуито, сега ми свети червена точка, да съм влезнал в Миуи акаунта си. А то аз нямам такъв, мога ли и за напред да не се регистрирам в Миуито? Иначе и иконките ми харесват повече от преди Smile


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#35

Банда, с появата на миуи 11 се върна и до болка познатия проблем с нотификациите. Спирам звука на месинджър и след неопределено време се пуска сам пак. Ресетва си нотификейшън настройките... Мега дразни.

Още нещо пробвах, но не знам дали има общо с миуи11, защото не съм го пробвал на 10.
Nfc плащания. Nfc-то си ряботи защото и в icard i raifaisen приложението ми разчита картата при допир, но нито един терминал не можах да платя. Терминалите ме режат.

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
#36

Мдаа, има си доста стабилен проблем с нотификациите.


Цитирай
#37

Само да вметна за плащанията. Трябва да е на HCE.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
#38

Ужас. И аз преди малко го актуализирах до 11 и ме подразниха големите икони. Ако така става с батерията обаче, мноооого лошо
Цитирай
#39

иконите имат опция да се намалят
Settings - Home screen - Icon size (Xs -> XL)
по подразбиране е М при мен
Цитирай
#40

(2019-11-14, 13:43:03)suffer написа:  иконите имат опция да се намалят
Settings - Home screen - Icon size (Xs -> XL)
по подразбиране е М при мен
Няма такава опция, ти сигурно си с друг лаунчър, различен от фабричния.
[-] 1 потребител изказва благодарност на killingtime за това мнение:
  • muka
Цитирай
#41

Xiaomi.eu


   
Цитирай
#42

Човече, явно при рома на xiaomi.eu има тази опция, виждам, че и има да гасиш екрана, което го няма при нас....
Цитирай
#43

Реално като дадеш екран 5х6 малко ги намаля, но опцция за размерът им н1ма
Цитирай
#44

(2019-11-14, 23:55:29)muka написа:  Реално като дадеш екран 5х6 малко ги намаля, но опцция за размерът им н1ма
Пробвайте с промяна на стойността dp в цифри в Settings --> Additional settings --> Developer options --> Smallest width.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#45

Проблема с батерията започна при мен за жалост... , оставяш си телефона с 50% и сутринта чак изключен тъпотия страшна.Дано скоро го оправят.
Цитирай
#46

(2019-11-16, 18:17:07)ridick007 написа:  Проблема с батерията започна при мен за жалост... , оставяш си телефона с 50% и сутринта чак изключен тъпотия страшна.Дано скоро го оправят.
Що не пробвате да си качите FDE.AI мода през Magisk и да споделите дали проблема остава?
Аз поне не бих стоял безучастно - бих пробвал всички налични мод-ове, които пипат настройки по работата на процесор, карнели, ядра и др. сложнотии. Smile

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#47

(2019-11-16, 19:03:20)hrissim написа:  Що не пробвате да си качите FDE.AI мода през Magisk и да споделите дали проблема остава?
Аз поне не бих стоял безучастно - бих пробвал всички налични мод-ове, които пипат настройки по работата на процесор, карнели, ядра и др. сложнотии.  Smile

Защото например, не ни се занимава в часове наред игра с не ясен резултат.
Цитирай
#48

(2019-11-17, 02:02:30)ridick007 написа:  Защото например, не ни се занимава в часове наред игра с не ясен резултат.
В такъв случай пробвайте да направите пъвторен ъпдейт, но с пълната версия на MIUI 11, не тази от OTA.
Активирате допълнителните настройки в ъпдейт-менюто с многократно натискане в/у логото на MIUI 11 и след това от трите точки горе в дясно сваляне на последния ъпдейт. Сваляте го, рестартирате системата и изчаквате да завърши ъпдейта. Също така изчистете кеша.
Има информация, че върши работа.
Апропо - аз нямам този проблем, може би защото направих горното. Още веднага по други причини.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#49

Аз направих точно това преди около седмица, но пак едвам 4-5ч. екран изкарвам. Преди ъпдейта с моето ползване излизаше около 7-8ч. без проблем. Нотификациите се бяха оправили за ден-два и пак греда. Влизах пренастройвах - нищо. Кеш трия през ден-два. Батерията и нотификациите мисля, че са само проблем при мен.

Ползвам само нет за сърфиране, чатене и четене на мейли. Без видеа, без игри и по-изискващи аппове енергия. Спирам го като не ми трябва, също и сканиранията са спрен.


Цитирай
#50

Забелязах дублиране на приложения - за сега - Recorder имам 2 пъти, както и Files Manager и Files, което мисля са 1 и също:
Някой трил ли повторенията? Което ми е странно, че това което мисля, че е останало от Miui 10 е доста по-голямо от "новите" като размери.

Също така, по никакъв начин на мога да спра App Vault-a, изключен е от менюто в Home Screen + самото приложение е disabled през ADB, но пак си работи! Smile

И последно - след update-a, по време на разговор (телефон или whatsapp) през bluetooth, екрана вече не гасне, притъмнява и баш като трябва да угасне, светва пак... и това се повтаря непрекъснато.
Ако искам да го угася, трябва да минимизирам приложението (Home бутон) и да заключа телефона.
Тогава вече си стои угасен (подозирам, че това е от Андроид 10).

Иначе си гасне нормално като го сложа на ухото.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)