Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pay с всяка* българска банкова карта!

(2020-11-19, 08:20:58)bobi_1217 написа:  Но интересно стана тази сутрин - отключвам телефона и гледам apk файла на Гугъл Пей, който го изтеглих и инсталирах ръчно, се беше деинсталирал сам от телефона. Дали е някаква защитна мярка от Гугъл Плей срещу инсталирането на "външни" приложения за разплащане?

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

При мен също беше "изчезнало", но след като потърсих Google Pay в Google и от там отворих линк към приложението в Google Play имаше бутон Enable и пак се появи. Да видим до кога.

iPhone 14 Pro
Цитирай
Аксесоари

При мен също беше изчезнало. Активирах го наново през Play Store и след 2-3 минути изчезна пак.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

Някой пробвал ли е с телефон безконтактно да тегли на банкомат?
Цитирай

Да аз много пъти.Трябва картата,зададена като основна ,да е физическа и да има пин код.

lg O3d ех,RN5 ex.  meizu 16, RN7 ex, vivo Z5X ех,Santin Actoma Ace ex,POCO F2 Pro
Цитирай

И при мен изчезна иконата, но в методи на плащане си стои активно. Случвало ми се е и преди. В Google Play ми излиза "Това приложение не е съвместимо с устройството ви" (със S10 съм). Изтеглих и инсталирах последната версия от тук и всичко си дойде на мястото.
Цитирай

Приложението "Google Pay" НЕ е небходимо отдавна за плащане, то е за по-бързo управление на картите.
(Спокоййно може да бъде деинсталирано.)
Плащането през NFC с Google Pay (извесно и като GPay) е част от "Google Play Services" и управленитето на картите може да се достъпи от телефона:
Настройки > Google > Услуги на профила > Google Pay
Settings > Google > Account services > Google Pay

Тегленето от безконтактен банкомат (ATM), може да става, ако си знаете PIN на карта (която сте добавили в GPay).
За виртуалните карти това по-прицип не е разрешено. (Примерно Revolut не предоставя такъв (въпреки, че има), но дори и тези, които са го разбрали.(тегленето от ATM не е разрешено).

Имайте предвид и с какъв BIN е картата (ако е чужд, примерно имат такса на теглене: Райфайзен 5.70 лв, EuroNet ATMs 7.72 лв).
Безплатно съм теглил безконтактно многократно (със всякакъв BIN) е на Уникредит, Пощенска.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Здравейте!
Няколко въпроса-имах оригинално инсталиран Гпей на телефона-Xiaomi Note 9.Вчера се деинсталира сам.Сложих го на два пъти от apkmirror,но пак се деинсталира след известно време.Видях го в Настройки > Google > Услуги на профила > Google Pay>Settings > Google > Account services > Google Pay.Махнах картите-ДСК и Кърв.Чистих кеш.Добавих на ново картите.Обаче-преди като имах приложение,можеше да задавам коя карта да е основна и имаше да се настрои за безконтактно плащане.Не че е работило,де.Не знам защо на Кърв не можеше да се зададе да се плаща безконтактно?Нали уж можеше?А физическата карта стана два месеца я чакам да дойде!За ДСК е ясно че банката не работи с тия услуги.
Вие имате ли проблем с Кърв?
Кажете какво да правя-искам да добавя картата на Кърв и да си плащам с телефона.В приложението на Кърв съм добавил картата на ДСК.
Може или не може?Говоря по стандартния начин,без врътки и гимнастики.
Цитирай

Здравейте,

Използвам phyre до момента и не съм имал проблеми. Та, какви са плюсовете на плащането през Gpay вместо през phyre, при условие, че ще регистрирам виртуалната им карта в Gpay за да мога да го ползвам.
От прочетеното до сега, разбирам че основния плюс е това че няма да влизам в приложение, предполагам че Gpay ще работи и без интернет връзка, макар че навсякъде вече има.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай

(2020-11-19, 14:30:22)Чо написа:  Приложението "Google Pay" НЕ е небходимо отдавна за плащане, то е за по-бързo управление на картите.
(Спокоййно може да бъде деинсталирано.)
Плащането през NFC с Google Pay (извесно и като GPay) е част от "Google Play Services" и управленитето на картите може да се достъпи от телефона:
Настройки > Google > Услуги на профила > Google Pay
Settings > Google > Account services > Google Pay

Тегленето от безконтактен банкомат (ATM), може да става, ако си знаете PIN на карта (която сте добавили в GPay).
За виртуалните карти това по-прицип не е разрешено. (Примерно Revolut не предоставя такъв (въпреки, че има), но дори и тези, които са го разбрали.(тегленето от ATM не е разрешено).

Имайте предвид и с какъв BIN е картата (ако е чужд, примерно имат такса на теглене: Райфайзен 5.70 лв, EuroNet ATMs 7.72 лв).
Безплатно съм теглил безконтактно многократно (със всякакъв BIN) е на Уникредит, Пощенска.

На теория съм съгласен с теб, но на практика не съвсем.
На Note10, Mate 20 Pro, Nokia 3, Huawei p smart 2019, Samsung a20e и Pixel 3 въпросното меню Google Pay в Account services липсваше преди да сваля и инсталирам apk-то ръчно.
След като един път е инсталирано и е добавена карта може да бъде изтрито и картите да се управляват през Account services.
Поне моя опит това показва. Smile

iPhone 14 Pro
Цитирай

Ето една статия по темата.Какво ново предлага обновената платежна услуга Google Pay .Kъм днeшeн дeн нoвoтo пpилoжeниe cъc cъoтвeтнитe ycлyги ca вaлидни caмo нa тepитopиятa нa CAЩ, a глoбaлнaтa вepcия ce oчaĸвa дa излeзe ĸъм ĸpaя нa тaзи гoдинa.

Вижте повече: https://www.kaldata.com/%d0%bc%d0%be%d0%...49293.html
Цитирай

Послушах колегите по-горе и отново активирах Гугъл Пей през стора. Появи се отново и след малко пак изчезна иконката. Но за плащането няма проблем да си без приложението, защото Чо е написал на какъв принцип действа. Единствено използвах приложението като пряк път до настройките на картите, но пък колко често да ми се наложи да използвам различна карта от основната за плащане...

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ако няма нито една карта, и менюто го няма.
Всяко от поддържаните приложения има бутон за добавяне в [GPay] и тогава вече ще го има в насройките на телефона:
Настройки > Google > Услуги на профила > Google Pay
Settings > Google > Account services > Google Pay

За тези, които им липса по-бързото досигане до менюто, ето едно workaround-че
Нова версия на GPay launcher v1.1
с иконка на GPay и оправено [назад]
(деинсталирайте първо старата, ако имате)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

(2020-11-19, 21:56:00)Чо :) написа:  Всяко от поддържаните приложения има бутон за добавяне в [GPay] и тогава вече ще го има в насройките на телефона:
Настройки > Google > Услуги на профила > Google Pay
Settings > Google > Account services > Google Pay

Къде в Curve e този бутон ?

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай

(2020-11-20, 06:59:08)Mikk написа:  Къде в Curve e този бутон ?
В Account панела на приложението под картинката на картата трябва да се появи. Имайте предвид, че аз първоначално получих известие при отваряне на Curve, че мога да използвам Гугъл Пей, но чак след няколко часа на 17 ноември ми се появи бутона за добавяне на картата.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-11-19, 21:56:00)Чо написа:  Ако няма нито една карта, и менюто го няма.
Всяко от поддържаните приложения има бутон за добавяне в [GPay] и тогава вече ще го има в насройките на телефона:
Настройки > Google > Услуги на профила > Google Pay
Settings > Google > Account services > Google Pay

За тези, които им липса по-бързото досигане до менюто, ето едно workaround-че
GPay launcher

Сега разбрах защо при мен го няма. Аз имам инсталиран само A1 Wallet, но не съм го ползвала. Не мога да преценя, кое от всички приложения е най-удачно да използвам. Smile

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Заявих през приложението Curve Blue след като Google Pay включиха и България. Закачих дебитна Mastercard на ДСК и разплатих няколко пъти успешно в Lidl. В Кауфланд обаче няколко пъти пробвам, дава непозната карта. Дали защото не съм поръчал физическа и съответно нямам PIN или другаде ми е проблема. Благодаря!
Цитирай

Уау,кога го инсталира,кога плати.Аз от два месеца се мъча и вече не съм сигурен къде е проблема -дали в Кърв или в ДСК.
Цитирай

(2020-11-23, 14:58:32)kyxap написа:  Заявих през приложението Curve Blue след като Google Pay включиха и България. Закачих дебитна Mastercard на ДСК и разплатих няколко пъти успешно в Lidl. В Кауфланд обаче няколко пъти пробвам, дава непозната карта. Дали защото не съм поръчал физическа и съответно нямам PIN или другаде ми е проблема. Благодаря!


BIN на Curve картата предполагам е 5574 4456 ?
Все още не са обновени token версиите на тази карта във всички бакови оператори.
Не е причнианта липсата на физическа карта, просто данните не са отпечатани на пластика, но всичко си е същото.

Моля, запазвайте и споделете по една бележка от POS устройсвото (не касовата, някъде е комбинирана, примерно в Lidl), за да може да информираме съоветния банков оператор. Става въпрос от последващото усепшно плащане с каквато и да е друга карта. ОИли поне логото на банката върху pos запомнете и споделете тук.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Кърв ми отговориха след 5-6-7 дни, следното за   BIN 5574 4456 ?
Цитат:Hi Emil,

Chris here from Curve. Sorry to hear you are having issues with your Google Pay.

I’ve had a look at your account, and I’ve noticed that not all of your details have migrated correctly on all of our systems - this prevents the verification of Google Pay. I’ve made some changes to your account, so this should now work for you.

Please delete and re-add your Curve card details to Google Pay, and you should be able to verify it.

Please let us know if you need anything else, and have a great day!

Best wishes,
Christopher
Team Curve
Обаче пак не става за безконтактно, чакаме още седмица за отговор и още и още Smile
Цитирай

(2020-11-23, 23:37:49)Чо написа:  BIN на Curve картата предполагам е 5574 4456 ?
Все още не са обновени token версиите на тази карта във всички бакови оператори.
Не е причнианта липсата на физическа карта, просто данните не са отпечатани на пластика, но всичко си е същото.

Моля, запазвайте и споделете по една бележка от POS устройсвото (не касовата, някъде е комбинирана, примерно в Lidl), за да може да информираме съоветния банков оператор. Става въпрос от последващото усепшно плащане с каквато и да е друга карта. ОИли поне логото на банката върху pos запомнете и споделете тук.

Забелязах, че в Кауфланд, където имам проблем, логото на POS терминала е на Unicredit. 5574 4453 е BIN. Ако съм разбрал правилно, в някакво бъдеще ще се оправи този проблем, той не е в Curve или в мен?

(2020-11-23, 16:03:06)JuliusCaesar написа:  Уау,кога го инсталира,кога плати.Аз от два месеца се мъча и вече не съм сигурен къде е проблема -дали в Кърв или в ДСК.

Мина много безпроблемно. Инсталирах приложението, заявих Curve Blue, закачих му Mastercard на ДСК. Още същия ден изтеглиха 90 ст. Чаках до другия ден, за да се появи кода на транзакцията, който трябваше да въведа в приложението и готово, още същата вечер платих без проблем.
Цитирай

Ми и аз така си мислех,ама не.Първо не ми даваше да вкарам картата на дск,все пишеше че на тоя етап не може?!После вкарах картата на жената,пак на дск-без проблеми.Опитах с мойта пак-тоя път стана.Явно ги излъгах.
Сега се мъча да добавя кърв в Гпей,ама все пише че не може да се настрои за безконтактно.
Цитирай

За какво се мъчите да полвате посредници като не работи с нормални карти , когато бг банките разрешат техните карти само тогава бих си пуснал Google Pay .

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Аз в това Curve така и не успях с регистрацията.Изписва ми,че не може към момента да ми предложат услугата.И аз опитах с карта на ДСК,но не са успели да теглят таксата за активация.Ползвам Phyre и за сега нямам проблем с плащания.
Цитирай

(2020-11-24, 10:23:52)kyxap написа:  Забелязах, че в Кауфланд, където имам проблем, логото на POS терминала е на Unicredit. 5574 4453 е BIN. Ако съм разбрал правилно, в някакво бъдеще ще се оправи този проблем, той не е в Curve или в мен?


Проблема е, че Борика не е обновила POS терминалите си и токен BIN на картата, който Curve дава към Google Pay/Apple Pay в случая: 5355 5915 - го няма като позволен - това е причината да отказва веднага картата (изобщо не тръгва опит за транзакция.)
Очаквам скоро да го добавят, ще споделя като ми потвърдят.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Преди малко,приложението най ненадейно се самоинсталира само.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)