Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pay с всяка* българска банкова карта!

При мен след ресет на телефона също липсваше подобна опция.Инсталирах приложение Phyre където имам регистрирана карта от самото приложение ми даде картата да се добави към Г-пей и опцията се появи и до сега не е изчезнала.Това го давам само за примерпри мен как се появи менюто.Смятам,че с приложение на Г-пей от по-горните постове ще се получи същото.След това няма никакво значение дали самото инсталирано приложение ще изчезне,опцията в гугъл профила остава.Предвид,че все още не може да се ползват всички опции на самото приложение като запазване на карти за отстъпки и т.н. за сега ползвам само за безконтактно разплащане и работи.
Цитирай
Аксесоари
Wink 

(2021-03-28, 13:47:53)NaniG написа:  При мен го няма Google Pay там. Всички други показани на скрийншота ги има, но Google Pay липсва.

GPayCARDs може да помогне Wink

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

(2021-03-28, 17:23:12)Чо написа:  GPayCARDs може да помогне Wink

Благодаря, Чо. Smile

Все още не съм ползвала разплащане през телефона. Преди време свалих A1 Wallet, но не съм го активирала.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

(2021-03-29, 07:36:18)NaniG написа:  Благодаря, Чо. Smile

Все още не съм ползвала разплащане през телефона. Преди време свалих A1 Wallet, но не съм го активирала.

Изпуснала си 20-те лева бонус.
Сега ако някой ти даде код може би ще имаш 2лв подарък само Big Grin


A иначе при наличието на google pay a1 и останалите стават малко безмислени, понеже в един момент за зареждане започват да искат пари.
Така че, за да не се прехвърлят пари от сметка в сметка един от по-лесните варианти е Curve, където можеш да си закачиш една или повече карти, които могат да се сменят през арр-а и да закачиш кърв към Gpay (с реферален линк получаваш 5 английскли лири подарък), а и имаш 3 месеца 1% кешбек в три избрани магазина (от списък в приложението, а не по твой избор Smile )
Цитирай

(2021-03-29, 08:49:44)suffer написа:  Изпуснала си 20-те лева бонус.
Сега ако някой ти даде код може би ще имаш 2лв подарък само Big Grin


A иначе при наличието на google pay a1 и останалите стават малко безмислени, понеже в един момент за зареждане започват да искат пари.
Така че, за да не се прехвърлят пари от сметка в сметка един от по-лесните варианти е Curve, където можеш да си закачиш една или повече карти, които могат да се сменят през арр-а и да закачиш кърв към Gpay (с реферален линк получаваш 5 английскли лири подарък), а и имаш 3 месеца 1% кешбек в три избрани магазина (от списък в приложението, а не по твой избор Smile )

Curve не минава навсякъде с Google pay в България.
Цитирай

аз съм с револют, но кърв ми е минавал наитсина навсякъде, за разлика от Unikredit Wink
Цитирай

Аз съм на пощенска, реших да пробвам Curve и да си вкарам картата (дебитна, в която гледам да държа малко пари). Сега чакам транзакцията за да потвърдя кода.

Чета, че се води плащане към чужд пос, тоест ще ме charge-ват на всяко плащане, така ли?

И ако да, къде е сметката на цялата галимация, само и само да плащам през телефона, а не с картата?

Извинявам се предварително ако е коментирано, много има за четене.

Физическа карта не искам, само регистрация с моята карта ще правя.


Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Цитирай

Би трябвало да не взима никакви пари (освен ако при пощенска няма някакви такси точно за такъв вид плащания).
Проблем е при разни 3д защити и т.н дали няма да се запъва с плащанията, но без да се пробва няма как да се знае със сигурност.
За кърв мога да кажа само че с уникредит и с виртуалните карти на револют никога не съм имал грижи.
Дори за безконтактно теглене на банкомат
Цитирай

(2021-03-31, 20:40:58)Denissxx написа:  Аз съм на пощенска, реших да пробвам Curve и да си вкарам картата (дебитна, в която гледам да държа малко пари). Сега чакам транзакцията за да потвърдя кода.

Чета, че се води плащане към чужд пос, тоест ще ме charge-ват на всяко плащане, така ли?

И ако да, къде е сметката на цялата галимация, само и само да плащам през телефона, а не с картата?

Извинявам се предварително ако е коментирано, много има за четене.

Физическа карта не искам, само регистрация с моята карта ще правя.


Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Много добър въпрос. Аз съм на Райфайзен и ми нямат актуалния номер, за да им ползвам приложението. Има ли разлика, ако го заменя с Джипей? (допълнително инсталиран)

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Дали ще тасува Пощенска или ДСК зависи от Merchant Category Code (MCC), която (виртуалния) POS изпраща, а Curve препраща към картата отдолу.
На някои изпраща код за 6012 (Financial institutions merchandise and services) "плащане POS", друг път 4829 (Wire Transfer - Money Orders) "прехвърляне на средства". Двете банки не таксъват първото и начислявата такси (0.5% и 1%) за второро, а дали е директно или през Curve - не оказва разлика.

@alexbg67
За да си добавите Райфайзен в Curve - ще поиска потвърджение на транзакцията, ако нямате sms, то през online банкирането, в което не може да влезете без token или sms. Ще Ви нубно актуализиране на телефона в бакнката.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Може ли една карта да се ползва с Apple Pay и Google Pay едновременно? Да е регистрирана в двете системи.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай

Да, моята беше вкарана така и в двете, докато имах и айфон.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

(2021-04-01, 09:54:05)Steve написа:  Може ли една карта да се ползва с Apple Pay и Google Pay едновременно? Да е регистрирана в двете системи.


Може неограничено. Curve е на 6 телефона и 2 гривни (в Google Pay, Samsyng Pay и Firbit Pay) . Revolut, Wise, Monese картите също ги имам на няколко устройства.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Карти на Unicredit и Fibank, работещи с Apple Pay, не минава ауторизацията им с Google Pay. Ползвах GPayCARDs на Xiaomi Mi 11.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай

(2021-03-31, 20:40:58)Denissxx написа:  Аз съм на пощенска, реших да пробвам Curve и да си вкарам картата (дебитна, в която гледам да държа малко пари). Сега чакам транзакцията за да потвърдя кода.

Чета, че се води плащане към чужд пос, тоест ще ме charge-ват на всяко плащане, така ли?

И ако да, къде е сметката на цялата галимация, само и само да плащам през телефона, а не с картата?

Извинявам се предварително ако е коментирано, много има за четене.

Физическа карта не искам, само регистрация с моята карта ще правя.


Sent from my SM-G991B using Tapatalk

При мен на Пощенска се получи точно така,но само първияпът.За сега други такси не са ми вземали.Може би е точно както колегата @"Чо Smile" го е обяснил.С карта на ДСК съм го нямал това,
Цитирай
Photo 

(2021-04-01, 14:41:51)Steve написа:  Карти на Unicredit и Fibank, работещи с Apple Pay, не минава ауторизацията им с Google Pay. Ползвах GPayCARDs на Xiaomi Mi 11

Няма Българска (традиционна) банка, която да е подписала споразумение за работа с Google Pay (само някои финтех, кои: тук).

За Android двете банки се ползват само през собствени приложения за плащане с телефона.
За iOS е ясно, че само през Apple Pay, защото Apple през друго не позволява достъп до NFCто на телефона.

Вариант за Google Pay е с Curve карта насроена с Google Pay, а в Curve UniCredit/FiBank/която и да е друга карта.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Здравейте,

Някой случайно да знае дали часовник Tic watch 3 може да плаща с GPay в БГ с Curve?
Иначе жената има карта на Пощенска и плаща директно с нея във ФитБит. Даже с моя Гармин бачка, но искам да взимам Tic Watch.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Цитирай

Да, може.
Цитирай

Аз днес си платих нафтата с curve и не са ме charge-нали за транзакцията, което е хубаво.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Цитирай

Райфайзен не я приема, само за инфо.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Кое не приема Райфайзен? Вчера си получих дебитна карта на Райфайзен и одобрението в Curve стана за по-малко от минута с транзакция и връщане на сумата без да вкарвам код на самата транзакция. При регистрацията на картата в ePay трябваше да изчакам кода от транзакцията, който излезе след около половин час. Очарован съм от бързината с която протече всичко.
Цитирай

Темата не е ли за Гугълпей? Приложението докладва несходство в характерите с карта на Райфайзен.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Бе тя е за GPay, но някой май я чел по диагонал.

iPhone 14 Pro
Цитирай

Мисля,че колегата искаше да каже картата през Кърв и от там в Гпей ще работи.
Цитирай

Пощенска банка вече има "дигитален портфейл" за андроид и Епъл за мобилни устройства с NFC.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)