Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pay с всяка* българска банкова карта!

(2021-04-21, 09:55:10)Константинов написа:  Бе тя е за GPay, но някой май я чел по диагонал.

Даже през диагонал е доста сериозен прочит... Smile 
Странно ми е, че Райфайзенската карта не се приема директно от Джипей, след като той е официален вече и у нас, след прикрепване към Кърв няма проблем. Ясно, че си имат собствено приложение, но тази аномалия ми е странна. Та така с диагонала... Wink

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари

поправка: пощенска има дигитален портфейл. И освен това всичките карти от пощенска се дигитализират в apple wallet. И работят с apple pay. Това че се дигитализират картите е ... уау! Чаках го отдавна и сега мога да прескоча посредника (curve) и да плащам директно.
А това че има wallet е ... мех. До колкото четох ти издават "виртуална" дебитна карта и трябва да я зареждаш от другаде (взимат 1% ако я заредиш от кредитна май) и тогава да плащаш. и то само на притежатели на същия портфейл. Демек още един револют, ама локален за бг и само ако си клиент на пощенска. Т.е. ... 0.00000001% от познатите ми на които може да искам да платя. А и между другото вътрешно-банковите преводи така или иначе и в момента са ... моментални. Така че аз лично полза от този портфейл не виждам много.
Цитирай

На Пощенска и в Гармин и във ФитБит могат да се дигитализират.
Иначе можеш директно с техните карти да плащаш през андроидския уолет. Няма нужда да зареждаш тази, която ти издават. Освен ако не искаш за сигурност. Аз я заредих и не взима такса. Има и ИБАН за зареждане ама не съм пробвал.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Цитирай

Към момента нито една карта, издадена от българска банка не може директно да се регистрира (виртуализира, дигитализира - кой както иска да го чете) директно в Google pay. Трябва да се мине през посредник - Curve, pay by vivacom, a1 wallet и прочие и прочие, много са. Популярната схема с Curve и карти на пощенска банка например не е изгодна или най-малкото е дразнеща - има комисионна от 0.5% на транзакция. Вярно това са някакви жълти стотинки за клиента, но за банката е доста печелившо при стотици хиляди транзакции. Проблема е, че танзакцията карта пощенска банка -> Curve минава като плащане ПОС в чужбина и тарифата е 0.5%. Има банки без такава комисионна и там всичко е ок.
Цитирай

Не знам каква карта на пощенска ползваш но аз на така ползвах курве като фронт на кредитна мастъркард на пощенска и си работеше супер. Никога не ми е взимало комисионка. Сега вече няма нужда де, защото мога вече директно. Да, вярно през Apple Pay я ползвах. Но не мисля че има значение
Цитирай

Аз с Curve + Google Pay + Кредитна карта на Пощенска месеци плащам без никакви такси.
Но с техния уолет би трябвало същото да се постига. Там поне няма как да има такси.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Цитирай

(2021-04-23, 12:34:02)georgekodinov написа:  Не знам каква карта на пощенска ползваш но аз на така ползвах курве като фронт на кредитна мастъркард на пощенска и си работеше супер. Никога не ми е взимало комисионка. Сега вече няма нужда де, защото мога вече директно. Да, вярно през Apple Pay я ползвах. Но не мисля че има значение

Дебитна карта, това не го уточних. За кредитните на знам как стоят нещата, но банката не остава на сухо и там.
Цитирай

Абе аз от кредитната специално съм изкарал бая пари Smile

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Цитирай

(2020-12-16, 11:33:03)Чо :) написа:  Ако си плащаш с Curve картата през Google Pay - то вече си я активирал.

Curve има само една единстветна карта, няма виртуална.
Curve > Account  > View card details - може да видиш, че всичко съвпадат с тези на физическата ти карта. 

Ако в действителсност си платил на Unicredit POS устройсво, то те са на БОРИКА и би трябвало да работят и на pos устройства (стига да е минал update на всичките) на:
Алианц Банк България,
Българо-Американската Кредитна Банка,
Инвестбанк,
Общинска банка,
СиБанк,
SG Експресбанк (вече част от ДСК, но доста от pos още не са към ДСК),
Токуда Банк,
Търговска банка Д,
УниКредит Булбанк,
Централна Кооперативна Банка

Ако може потвърди на други такива - ще зарадваш много хора, естествено и други с 5574 4453 карти може да пробват добавени в Google Pay и Apple Pay карти дали работят на pos устройства на горните банки.

На ОББ още не работят, вчера пробваха последно.
На MyPOS - не работят.
Райфайзен - може би работят, трябват още потвърждения.

ДСК е със собствен център и на някои LIDL магазини е с ДСК, но на повечето е с ExpressBank (вече част от ДСК), които са обслужват от Борика, така че е добре да видиш pos устройството или бележката на коя банка се в
Значи е от собствеността на банката, а не заради самия терминал, така ли? Ползвам Curve от 3-4 месеца, обаче на някои терминали става, на други не. Дори забелязах, че на еднакви модели терминали на някои става, а на други не - това потвърждава предишното изречение. Ще разкажа на кратко: Заревах им по мейла, че не става плащане на някои от терминалите, изпращах и снимки с грешката (14) Тъпото е, че при тази грешка (14) ПОС терминала не пуска тикет - просто не разпознава картата. "Отказ - невалиден номер на карта (14)"
След дълги мъчни проверки, ми отговориха, че физ. карта, която ми били изпратили била с грешна дата и затова не я разчитало на някои терминали. Изпратиха ми нова, регнах я нея в Гпей и Кърв и тн и пак същото. Старата не я помня, но новата е 5574 27хх.
Аз си паднах по идеята, защото имам само една карта на дск в уизз и ми трябват точките за уизеър, напъвам се да плащам навсякъде всичко с нея, че полетите ми се връзват безплатни. А с Curve е единствения начин да я дигитализира. Пробвах с PayByVivacom, но трябва да прехвърлям пари в нея и да плащам ... ама това не ми дава точки. Та, като плащаш с телефона, в калъфа на телефона само шоф. книжка и долу горе си 6 и пред милиция и навсякъде. Иначе, като се натъпче калъфа е кофти. Да се надяваме, че ще махнат и талона на книжката. А портфейл лятото .. не ми го хвали. Сори за отклонението - та, ревнах им пак на съпорта за втори път, че отново същите проблеми, на същите терминали. Днес се извиниха, че пак били направили същата грешка и сега отново 3-та карта ще ми изпращат. Ама ако казвате, че проблема е в терминалите тук, да спра да им рева - явно не е грешката в техния телевизор? Някой може ли да даде акъл?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2021-04-26, 19:22:40)ogibogi написа:  Значи е от собствеността на банката, а не заради самия терминал, така ли? Ползвам Curve от 3-4 месеца, обаче на някои терминали става, на други не. Дори забелязах, че на еднакви модели терминали на някои става, а на други не - това потвърждава предишното изречение. Ще разкажа на кратко: Заревах им по мейла, че не става плащане на някои от терминалите, изпращах и снимки с грешката (14) Тъпото е, че при тази грешка (14) ПОС терминала не пуска тикет - просто не разпознава картата. "Отказ - невалиден номер на карта (14)"
След дълги мъчни проверки, ми отговориха, че физ. карта, която ми били изпратили била с грешна дата и затова не я разчитало на някои терминали. Изпратиха ми нова, регнах я нея в Гпей и Кърв и тн и пак същото. Старата не я помня, но новата е 5574 27хх.
Аз си паднах по идеята, защото имам само една карта на дск в уизз и ми трябват точките за уизеър, напъвам се да плащам навсякъде всичко с нея, че полетите ми се връзват безплатни. А с Curve е единствения начин да я дигитализира. Пробвах с PayByVivacom, но трябва да прехвърлям пари в нея и да плащам ... ама това не ми дава точки. Та, като плащаш с телефона, в калъфа на телефона само шоф. книжка и долу горе си 6 и пред милиция и навсякъде. Иначе, като се натъпче калъфа е кофти. Да се надяваме, че ще махнат и талона на книжката. А портфейл лятото .. не ми го хвали. Сори за отклонението - та, ревнах им пак на съпорта за втори път, че отново същите проблеми, на същите терминали. Днес се извиниха, че пак били направили същата грешка и сега отново 3-та карта ще ми изпращат. Ама ако казвате, че проблема е в терминалите тук, да спра да им рева - явно не е грешката в техния телевизор? Някой може ли да даде акъл?

При всяко плащане с физическата карта - едно и също се праща към терминала.
В едни терминали има BIN като разрешен и плащанто е продължава, в други го няма и се вижда "Отказ - невалиден номер на карта (14)". Съответно по-нататъшн проверки за "дата на валидност" и изобщо всякаква друга информация не се изпраща.

Не съм чувал за "грешни дати". Още повече на едни устройства да работи и да плащате, а на други "уж" има проблем.

Може евентуално да се обърнете към съответната банка, да предадът на "картовия център", който ги обслужва да си обновят POS устройствата.
От номера от снимката върху устройството +35929337212 става ясно, че POS терминала е на Уникредит, чийто картов център е БОРИКА.
Там положение е "ммм ... без коментар". Не е ясно кога, кои устройства обновяват. Може да пробвате през Уникредит. Дирекно БОРИКА, вероятно няма да Ви отговорят или ще е някой "общ авоматичен отговор". Може да се обърнете и към Curve - те по тяхните канали да се свържат с БОРИКА и да акуализират всички BIN рендж, което всеки картов оператор трябва да прави при всяка промяна изпратена от Mastercard, Visa, Amex, и т.н. карти. Може и на всички да пробвате.


При добавянето на карта в *Pay (в случая Google Pay) - Google Pay изисква от издателя (в сучая Curve) нова токенизация и получава нова виртуална карта (номер и дата на валидност и някои други неща), които се записват в устройството и при плащане този токен BIN и дата на валидност се предава към POS постерминала. Ако и при плащанe с *Pay се получава "Отказ - невалиден номер на карта (14)" - то и този BIN номер не в списъка с разрешени на съответното POS устройство.

Номера и на физическата карта ИЛИ на *Pay токенизираната вируална карта в устройсвото може да се прочете чрез друг андроид телефон с NFC и приложения като тези:

https://play.google.com/store/apps/detai....creditnfc
https://play.google.com/store/apps/detai...emvnfccard
https://play.google.com/store/apps/detai...cemvreader

Първата май вече не работи вече на Android 11
Вторара изисква последните 4 цифри от картата (физическата карта (последнаа четворка от 16те ИЛИ токенизираната, на нея в Google Pay (old app) може да се види "Номер на Виртуална сметка")
Третата покава всичко, но е платена $6.
Пробвал съм и още няколко други, но не може да се разчита на тях.

С програма може да видите дали отпечатания на физическаа карта (първите 8 цифри) съпада с прочетеното чрез програмта (доближете карта отзад към NFC нателефона).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Google pay с MasterCard ,от Fibank.
[Изображение: 91356e3017f299eac1ebab03e06cd76a.jpg]
Цитирай

Ами чудесно!Другите банки пак ще чакат ,понеже за тях клиентите и тяхната сигурност са ,,най-важни".
Цитирай

А как става номера да плащам с Гугъл Пей, след като го нямам като приложение? Добавих си картата в ГПей, дотук добре. Тръгвам да плащам, пускам си НФС-то и си доближавам телефона, ама никаква реакция. Какво точно трябва да направя?
Цитирай

При мен поне, със светнат екран е до 100лв. Нагоре трябва да е отключен
Цитирай

(2021-04-29, 16:20:11)nowhere написа:  А как става номера да плащам с Гугъл Пей, след като го нямам като приложение? Добавих си картата в ГПей, дотук добре. Тръгвам да плащам, пускам си НФС-то и си доближавам телефона, ама никаква реакция. Какво точно трябва да направя?

В настройките на телефона да посочиш кое приложение да се използва за безконтактно плащане.

Lenovo A830 -> ZTE V987 -> XiaoMi HongMi -> Lenovo K910 -> Mi 4 -> ZTE Z9 mini -> XiaoMi Mi 5*64GB -> Mi 6*128GB -> Sony XZ premium -> XiaoMi Mi Mix 2*128GB -> OnePlus 5t*128GB -> OnePlus 7t*256GB -> ..... 
Цитирай

(2021-04-27, 17:47:10)bobo1973g написа:  Google pay с MasterCard ,от Fibank.
[Изображение: 91356e3017f299eac1ebab03e06cd76a.jpg]

Много бързо се развиват ПИБ. Сега очаквам да пуснат и Samsung Pay.
Цитирай

(2021-04-29, 16:20:11)nowhere написа:  А как става номера да плащам с Гугъл Пей, след като го нямам като приложение? Добавих си картата в ГПей, дотук добре. Тръгвам да плащам, пускам си НФС-то и си доближавам телефона, ама никаква реакция. Какво точно трябва да направя?

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=614957 Евентуално да си го дръпнеш... Не знам кога ще е достъпно от магазина им.

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Благодаря ви. Направих си да ми плаща с GPay

[Изображение: 34292284_m.png]

В ГПей ми е добавена САМО картата на ФиБанк, но като тръгнах да плащам, директно се опита да плати с Револют? Идея защо?
Цитирай

Настройки, Google, услуги на профила, Google pay. Вижте коя карта е основна за плащане.
Цитирай

Да, странно, преди не ми излизаше Револют. Както и да е, благодаря, сега всичко би трябвало да е ОКч
Цитирай

Здравейте, в Google pay имам добевени две карти едната на Curve другата на Vivid но при плащане винаги ми дърпа пари директно от Vivid. Как мога да направя картата на Curve с преоритет, защото при плащане на Pos на Уникредит не ми минават транзакциите? Или е достатъчно да махна картата на Vivid от Google pay и да оставя само тази на Curve, защото така или иначе картата на Vivid е добавена в Curve и може от там да ми дърпа парите?
Цитирай

(2021-05-01, 10:23:42)bobo1973g написа:  Настройки, Google, услуги на профила, Google pay. Вижте коя карта е основна за плащане.
Направете това. Или както казвате махнете, картата на Vivid, след като е в Curve.
Цитирай

Някой ползвал ли е vivid? Изглежда имат доста добра cashback промоция в доста от магазините? Има ли смисъл да се занимавам или?
Цитирай

Аз го ползвам и съм доста доволен. Според мен си заслужава напълно. Ако искаш линк за регистрация, с който ще спечелим по 5 евро https://vivid.money/r/dimitar974
Цитирай

Ами един приятел вече ме покани, съжалявам Smile Надявам се някой друг да се регне през твоя.

Как зареждаш картата? Няма top up с дебитна карта, явно трябва SEPA превод през Револют.. което пък трябва да превалутирам 2 пъти? BGN към EUR > SEPA > EUR към BGN (във Vivid).


Ето и моя линк - https://vivid.money/r/simeonLP6/?lt=super_deals

Получаваме и двамата по 5 euro + 60 дни достъп до Super Deals за мен и 30 дни за регистриралия се чрез линка (Super deals е някаква кешбек програма - например Декатлон е 23%, Кауфланд 11%, Лидл 10%, ИКЕА 15% и много други.) За жалост достъпа до тези кешбек проценти имаш само като поканиш някой/си бил поканен от някой Smile

Другия трик който прочетох във Фейсбук е използването на "go back in time" функцията на Curve... ако си преместиш плащанията например в Лидл от картата в Curve която си ползвал.. с тази на Vivid и кешбека се получавал във Vivid.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)