Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pay с всяка* българска банкова карта!

(2020-09-15, 20:43:33)ozz написа:  Samsung pay не иска да приеме curve картата ми. Изписва ни поддържан тип карта въведете нова.
На какво може да се дължи това. Писах на този адрес support@curve.app но нямам отговор. Това ли е съпорта?

Кога си направихте регистрацията?
Ако е от новите БГ BIN 5574 4453 не работят със Samsung Pay. С Google Pay работят.
Старите UK BIN 5735 9000 работя и със Samsung Pay.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
Аксесоари

Жалко взех тази карта да я ползвам със Samsung watch
BIN e 5574 4453 дали ще ми отговорят от спорта?
Цитирай

(2020-09-15, 22:16:44)ozz написа:  Жалко взех тази карта да я ползвам със Samsung watch
BIN e 5574 4453 дали ще ми отговорят от спорта?

Опитайте... и споделете, ако решите, отговора им.

https://support.imaginecurve.com/hc/en-gb/requests/new
support@imaginecurve.com
https://twitter.com/imaginecurve
+44 203 322 2585

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Здравейте,
Днес пазарувах в Метро и реших да си пробвам късмета на колелото. Тъй като Метро картата е вкарана в GPay не нося физическа такава. Отварям телефона за да стартирам GPay и виждам, че иконата я няма. Потърсих в приложенията, в настройките за приложения, включително системните - няма го. При опита ми да го инсталирам отново ме пита дали искам да актуализирам съществуващо приложение, потвърждавам и ми изписва, че инсталирането е неуспешно. В същото време GPay  си стои като услуга за плащане по подразбиране и в последствие нямаше проблем с плащането. Сега, като проверих в Google Play, виждам, че GPey вече е налично за България.
.jpg GPay.jpg Размер: 49.74 KB  Сваляния: 637

Някакви идеи какво става?
Цитирай

Колега, това дето си го снимал си е налично за България отдавна.
Но не е Google pay.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

(2020-09-17, 13:17:08)tsvetan24 написа:  Здравейте,
Днес пазарувах в Метро и реших да си пробвам късмета на колелото. Тъй като Метро картата е вкарана в GPay не нося физическа такава. Отварям телефона за да стартирам GPay и виждам, че иконата я няма. Потърсих в приложенията, в настройките за приложения, включително системните - няма го. При опита ми да го инсталирам отново ме пита дали искам да актуализирам съществуващо приложение, потвърждавам и ми изписва, че инсталирането е неуспешно. В същото време GPay  си стои като услуга за плащане по подразбиране и в последствие нямаше проблем с плащането. Сега, като проверих в Google Play, виждам, че GPey вече е налично за България.

Някакви идеи какво става?


В Настроките на телефона, отворете Приложения (Apps/Applications), намерете Google Pay и там Aктивиране (Enable).

Причината за дективирането е стара версия, която Google Play Protect проверява от време на време.
Google Pay към момента не е налично официално в България, затова и го няма в Google Play Магазин, когато сте с БГ google профил.
Преръчително е да се обнови до последнава вересия (или с чужд Google Play account или през apk примерно тази).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

(2020-09-17, 13:17:08)tsvetan24 написа:  Здравейте,
Днес пазарувах в Метро и реших да си пробвам късмета на колелото. Тъй като Метро картата е вкарана в GPay не нося физическа такава. Отварям телефона за да стартирам GPay и виждам, че иконата я няма. Потърсих в приложенията, в настройките за приложения, включително системните - няма го. При опита ми да го инсталирам отново ме пита дали искам да актуализирам съществуващо приложение, потвърждавам и ми изписва, че инсталирането е неуспешно. В същото време GPay  си стои като услуга за плащане по подразбиране и в последствие нямаше проблем с плащането. Сега, като проверих в Google Play, виждам, че GPey вече е налично за България.

Някакви идеи какво става?

При мен приложението започна да изчезва, тъй като беше стара версия. След инсталирането на най-актуалната всичко е наред Smile
Цитирай

Благодаря и на двамата! От линка на колегата @"Чо Smile"  изтеглих и актуализирах приложението, сега всичко е наред. Интересното е, че не го намирах никъде за да го активирам, а то си работеше. Явно бъркам GPay с Google Pay заради иконата на последното 
.png ap_resize.png Размер: 1.98 KB  Сваляния: 599
  Undecided.
Цитирай

Здравейте. Вчера пробвах да сменя картата от която съм платил чрез Curve. Нямаше проблем, но сега парите от картата от която са дръпнати първия път са блокирани. До колко дена Curve възстановява парите по първата карта. Мерси.
Цитирай

(2020-09-25, 11:38:44)stensyto написа:  Здравейте. Вчера пробвах да сменя картата от която съм платил чрез Curve. Нямаше проблем, но сега парите от картата от която са дръпнати първия път са блокирани. До колко дена Curve възстановява парите по първата карта. Мерси.

Изчакай до десетина дни, ако не се случи нищо - пиши им по повод въпросната операция.
Цитирай

Следния проблем в Google Pay:
[Изображение: Screenshot-20201002-143604-com.jpg] [Изображение: Screenshot-20201002-143608-com.jpg] 

Днес се регистрирах в Curve, 5574 4453 e картата.
Цитирай

(2020-10-02, 13:41:00)emzo написа:  Следния проблем в Google Pay:
[Изображение: Screenshot-20201002-143604-com.jpg] [Изображение: Screenshot-20201002-143608-com.jpg] 

Днес се регистрирах в Curve, 5574 4453 e картата.


5574 4453 и 5574 2756 са БГ BINs и към момента не стават Google Pay и Samsung Pay. С Apple Pay би трябвало да се добавят, но може да имат откази с pos на Борика.

П.П.
Търси си се някой 5574 2756 и Apple Pay, както и втори андроид телефон с nfc, да му прочем token *Pay BIN, за да го пратим към Борика.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

И нищо не мога да направя по въпроса ли?
Цитирай

(2020-10-03, 08:16:31)emzo написа:  И нищо не мога да направя по въпроса ли?

Може би колкото повече хора попитат на support@imaginecurve.com - по-скоро Curve ще разрешат добавянето за безконтактн разплащания в Google Pay (токенизацията) на карти с този bin. (В начало като ги пуснаха, около 8 септември, някой беше писал, че е успял, а към момента са спрени т.е. зависи от Curve и Google.)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Писах им, да видим, какво ще отговорят. 
Благодаря.
Цитирай

А с Revolut пак ли стоят така нещата с Google Pay и Samsung Pay ?
Цитирай

Това дали някой го е пробвал да сподели впечатления и поуки от практиката?

https://www.visabg.com/plashtajte-s-visa...iteli.html
Цитирай

Отоговориха, но мнооого бавно:

Цитат:Thanks for getting in touch and apologies for the confusion.

At the moment, support for Google Pay and Samsung Pay isn’t currently available in your region. Sorry!

Rest assured, we’re working on rolling out Curve with Google Pay and Samsung Pay very soon in the near future. We’ll send updates as soon as this is available in your country!

Stay tuned and have a nice day!
Best wishes,
Léa
Team Curve
Цитирай

Това много скоро е ...Имам горчив опит с една облачна услуга. Смених апарата, и на новия не можах да инсталирам приложението. Писах на съпорта, и те ми отговориха почти веднага, но работели по въпроса. Понеже сме страна членка на ЕС имали проблеми. А услугата е руска. Та повече от година чакам. Кофти е ама няма как.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Имах глупоста да си заявя физическа карта от Curve.След около месец дойде в разпечатан и отварян плик.След уведомяване на съпорта ми беше блокирана и дигиталната карта, като щяла да ми бъде изпратена нова след неустановен период от време.
Вече новите и преиздадени карти ще бъдат със специфичен за отделните държави BIN.
Това означава ,че можело да се ползва Google Pay с българска карта,но не и Samsung Pay,който остава за карти издадени с британски BIN.
P.S Никога не съм срещал толкова лош съпорт от технологична компания.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай

(2020-10-14, 12:38:50)Nilson написа:  Имах глупоста да си заявя физическа карта от Curve.След около месец дойде в разпечатан и отварян плик.След уведомяване на съпорта ми беше блокирана и дигиталната карта, като щяла да ми бъде изпратена нова след неустановен период от време.
Вече новите и преиздадени карти ще бъдат със специфичен за отделните държави BIN.
Това означава ,че можело да се ползва Google Pay с българска карта,но не и Samsung Pay,който остава за карти издадени с британски BIN.
P.S Никога не съм срещал толкова лош съпорт от технологична компания.

Доставките им винаги са куцали, аз чак като им казах да ми закрият акаунта я пратиха с DHL и пристигна за 24 часа. Но не всеки вади този късмет, един колега така чака два месеца, като получи две, които вече били неактивни (и явно не можаха да реактивират) поради забавянето и трябваше трета да чака.
Цитирай

След няколко разговора със съпорта, седем имейла и не знам си колко си чата се оказа, че се били объркали. Картите с български BIN нито работят със Samsung Pay, нито с Google pay. Картата е с BIN 5574 4453. Казах им да ми затворят акаунта. ?

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай

Искам специално да благодаря на колегата Чо! Докато бях в Англия се сетих за един негов пост, че с Curve могат да се теглят до 10 пъти месечно по 200 паунда безплатно, стига картата да е в същата валута. Изтеглих 2000 паунда в брой напълно безплатно с Curve от карта Monese, кой знае тук картела колко щеше да ме одере за такси и комисионни!! На летището няма проблем, може да носите до 10 000 евро в брой.

Сега се завръщаме към милата родна действителност. Онзи ден ми се наложи да изтегля 400 лв. от друг банкомат- на Булбанк, а моята карта е ДСК. Таксува ме шокиращите 1.30 лв....!!!! Банковият картел в Бг е по- нагъл и от този на мобилните оператори!!! Има ли вариант тук да се направи същото- да тегля с Curve от ДСК картата безплатно и какви са лимитите?

За всеки човек е задължително притежаването на такава карта, с оглед на безумните картели в БГ. Ако решите и вие да се присъедините, нека да споделя своят код за услугата. Използвайте линка директно от вашият телефон и както вие, така и аз получаваме бонус от по 5 паунда (11.50 лв.): Sign up with code D5B2L7JN & get £5: https://www.curve.com/join/#D5B2L7JN


Цитирай

(2020-10-24, 20:02:49)milenvn написа:   Има ли вариант тук да се направи същото- да тегля с Curve от ДСК картата безплатно и какви са лимитите?

ATM domestic frequency fair usage

ATM usage is free for up to 10 domestic (withdrawals in the same currency as your Funding Source) withdrawals per calendar month after which time you may be charged £0.50 (or currency equivalent) per usage for each additional ATM withdrawal.

Ако няма превалутиране не би трябвало да има проблем и в България да теглиш без такса както си направил в Англия. До сега съм теглил един път 50 лева, тъй като избягвам да плащам кеш, не платих такса.
Цитирай

(2020-10-24, 20:02:49)milenvn написа:  Искам специално да благодаря на колегата Чо! Докато бях в Англия се сетих за един негов пост, че с Curve могат да се теглят до 10 пъти месечно по 200 паунда безплатно, стига картата да е в същата валута. Изтеглих 2000 паунда в брой напълно безплатно с Curve от карта Monese, кой знае тук картела колко щеше да ме одере за такси и комисионни!! На летището няма проблем, може да носите до 10 000 евро в брой.

Сега се завръщаме към милата родна действителност. Онзи ден ми се наложи да изтегля 400 лв. от друг банкомат- на Булбанк, а моята карта е ДСК. Таксува ме шокиращите 1.30 лв....!!!! Банковият картел в Бг е по- нагъл и от този на мобилните оператори!!! Има ли вариант тук да се направи същото- да тегля с Curve от ДСК картата безплатно и какви са лимитите?


В настройките на Curve за картата, от която се тегли (в твоя случай ДСК) се избира BGN. Така, няма превалутиране от срана на Curve и имаш съшите 10 броя тегления (в разлини дни) по ~ 430 BGN (към момента) от банкомаие тук.

Предполагам карата ти е с UK BIN, така че в БГ избягвай Райфайзен (5.70 лв такса) и ЕвроНет (7.72 лв + DCC, ако се объркаш) банкомати.

Имай предвид, че тези 10 пъти, които си теглил GBP в UK са общи за месеца. Ако ги надвишиш следващие са ои 0.50 GBP (~ 1.08 BGN) на теглене.

НАЙ-ВАЖНОТО Cash recycling :
Изтегленото от банкомат ТРЯБВА да е ПО-МАЛКО от ЗАКУПЕНОТО с картата (директно с нея + online + *Pay) на месечна база, иначе не важи fair use policy и моgгат да ти блокират/спрат Curve акаунта. 

Т.е. ако вече си изтеглил 2000 GBP кеш е силно препоръчително в същия месец и да изхарчиш още поне 2000 GBP (сумарно във всякакви валути) с Curve картата + онлайни + телефон/часовник/гривна.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)