Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pay с всяка* българска банкова карта!

Дори при евентуална засечка за плащане с телефона и повторен опит с физическа карта ще отнеме по-малко време от 70% от клиентите, които тепърва търсят кеш и броят монети, така, че не виждам какво има да му мислите. Smile

iPhone 14 Pro
Цитирай
Аксесоари

А защо GPAY не се появява в магазина за изтегляне, ако вече е официално?

Galaxy Watch4 Classic 46 мм, MI10 5G, TicWatch Pro 4G LTE, Galaxy Watch 3 45 mm, Galaxy Watch 46 mm, Huawei P30 Pro, Galaxy S8, LG G6, Nokia Lumia 1020 PureView, Nokia 808 PureView.
Цитирай

Надали съм прав, но може и да има общо с това - https://www.androidpolice.com/2020/11/17...-makeover/

iPhone 14 Pro
Цитирай

Добър ден
Имам Curve
Ама телефона ми е отключен,и не става GPay
Имали оправия това

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-11-18, 10:40:26)kramany написа:  Добър ден
Имам Curve
Ама телефона ми е отключен,и не става GPay
Имали оправия това

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk

Флаш на новo подходящo Firmware и заключване на Bootloader-a.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Здравейте! Вързах си картите в Revolut и Phyre към GPay, но не знам физически как се осъществява плащането. Тъй като не се поддържа приложението GPay за България, какво се отваря на телефона или нищо не се отваря, а просто доближаваш телефона до терминала? Може ли някои да ме упъти. Мерси!

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай

За покупки до 100лв ( тук някой може да ме поправи тъй като в сайта на гуугъл е написано 100$ и нз това как рефлектира у нас) трябва само да светнеш екрана и да доближиш телефона до пос терминала.
За по-големи суми трябва да отключиш телефона и отново да го доближиш до пос терминала.
Не се налага отваряне на приложението, за да се извърши плащане.

Тъй като аз съм с инсталиран ръчно GPay ще се радвам някой, който няма приложението и сега си е добавил карти, да сподели:
- дали плащането се осъществява успешно
- как ще се задава коя карта да е дефолтна

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай

Ето едно обучително видео как се използва Google Pay
https://www.youtube.com/watch?v=Z5M5n8ZO...e=emb_logo

За тези, които не разбират английски, ще преведа:
1. Виждате дали съответният търговец предлага безконтактно плащане с карта (логично Big Grin).
2. Отключвате телефона си.
3. Доближавате го до ПОС терминала.
4. Изчаквате, докато се появи отметка на телефона, че транзакцията е минала успешно (важното е да сте си пуснали NFC).
5. Не е нужно да отваряте каквото и да било приложение, телефонът сам ще си извърши плащането.

Надявам се да съм бил полезен!
Цитирай

Добре де, аз честно не мога да разбера - каква е ползата от туй нещо?! Същото действие извършвам с картата.
Цитирай

В действителност приложенитето Google Pay дори не е небходимо да е инсталирано (то е само за управление на картите), плащането се извършва през NFC чрез Google Play Services, а от менюто на телефона също има достъп до управлението на картите:
Settings > Google > Account services > Google Pay
Настройки > Google > Услуги на пролила > Google Pay

(2020-11-18, 15:30:56)imthedevil написа:  Добре де, аз честно не мога да разбера - каква е ползата от туй нещо?! Същото действие извършвам с картата.

- Телефона е по-достъпен от картата. (Аз лично предпочитам дори фиттнес гривната, която е 24/7 с мен, дори в морето/басейна.)
- Само отключваш и не ти иска PIN при всякаква сума. При под 100 лв дори може и да не се откючва, само събуждане на екрана.
- Не пипате pos терминала. (С физическа карта на всеки 5 безконтактни плащания или когато сумарно безконтактно станат над €150 - се изисква контактно плащане - т.е. повтаряне на опеацията на касата с поставяне на картата в терминала и въвеждане на PIN (някои обновени pos устройства може и само с PIN.)
- Доплнително в телефона се използва виртуализация (токенизиран варниан) на картата и не отиват данните ѝ към търговеца.
- Може да се инсталира на повече устройства.

Ако някое от тези неща не достатъчни (за Вас) причини - ползвайте традиционното плащане с физическа карта.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Ми честно казано не съм много съгласен - първо, до тук за над 10 години плащам само с карта (в последните години кеш тегля един два пъти на 3 месеца) и непрекъснато правя различни плащания - до сега това с 5-те плащания, за които споменавате, при мен не се е проявявало. Моментът с пина е ако човек прави непрекъснато плащания за големи суми - за малки пин не иска (мисля, че до 50 лв). И финално - на телефона стъпките са много повече - да отключа, да издиря из менютата туй NFC, да го включа, да платя, после пак да го изключа...баси излишната хамалогия. И да подчертая - не се заяждам, нито търся спор. Просто се чудя (на глас, в писмена форма).
Цитирай

(2020-11-18, 15:48:58)imthedevil написа:  Ми честно казано не съм много съгласен - първо, до тук за над 10 години плащам само с карта (в последните години кеш тегля един два пъти на 3 месеца) и непрекъснато правя различни плащания - до сега това с 5-те плащания, за които споменавате, при мен не се е проявявало. Моментът с пина е ако човек прави непрекъснато плащания за големи суми - за малки пин не иска (мисля, че до 50 лв). И финално - на телефона стъпките са много повече - да отключа, да издиря из менютата туй NFC, да го включа, да платя, после пак да го изключа...баси излишната хамалогия. И да подчертая - не се заяждам, нито търся спор. Просто се чудя (на глас, в писмена форма).


5те последователни безконтактни и сумарно €150 безконтактни е защита на потребители от една година, явно малко ползвате безконтактно, с всяко контактно плащане се нулитат тези 5 безконтактни и тази сима от €150.

100 лева е лимита за безкотактни (в България) от април месец, преди това беше 50.

Не е нужно да изключвате NFC (не харчи повече от няколко минути standby) и да ходите където и да в настойките (събуждате телефона, дори без откючване и доблицата, ако е над 100 лв, отключвате). За "хамалогията" с изкарване на картата от портмонето, пъвеждане на пин и прибирането ѝ няма споменаваме Wink

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

(2020-11-18, 15:48:58)imthedevil написа:  Ми честно казано не съм много съгласен - първо, до тук за над 10 години плащам само с карта (в последните години кеш тегля един два пъти на 3 месеца) и непрекъснато правя различни плащания - до сега това с 5-те плащания, за които споменавате, при мен не се е проявявало. Моментът с пина е ако човек прави непрекъснато плащания за големи суми - за малки пин не иска (мисля, че до 50 лв). И финално - на телефона стъпките са много повече - да отключа, да издиря из менютата туй NFC, да го включа, да платя, после пак да го изключа...баси излишната хамалогия. И да подчертая - не се заяждам, нито търся спор. Просто се чудя (на глас, в писмена форма).



И аз не съм съгласен с теб, това с 5-те плащания си е точно така и не е само за големи суми. Ходи до магазина и си вземи 6 бири или квото искаш и искай да ги направиш на отделни плащания ще ти иска ПИН. Отделно, че при всички (или почти всички, не съм чак толкова запознат с банковите карти) при суми над 100лв. се изисква въвеждането на ПИН, дори и да ти е първа транзакция. Относно NFC-то, защо трябва да го включваш или изключваш? Дръж си го винаги влючено, по никакъв начин не пречи нито на батерията, нито на телефона и така като искаш да плащаш само го вадиш от джобаи светваш екрана или го отключваш. Имаш 2 движения - вадене от джоба и натискане на пауър бутона/фингърпринта. За картата трябва да си бръкна в джоба, да си извадя портфейла, да го откопчая/отворя и да си извадя картата и после наобратно същата процедура.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Това с ПИН на 5 плащания е и мярка за сигурност, не е лошо.

Няма място за спор - да платиш с телефон е удобство - не си длъжен да носиш карти. В някаква степен е и по-сигурно. Ама съвсем в реда на нещата е да извадиш и картата, то е въпрос на навик.
Цитирай

Като единствен недостатък от ползването ми до сега на Google Pay с Curve е, че пос-терминалите на някои банки не приемат Curve като разплащателно средство и се налага плащане с физическа карта на наша банка или кеш. Последно ми се случи в офис на Спиди.
Цитирай

Някои пос-терминали не разпознават чужди карти, така е.
Цитирай

Това е умишлено ограничение! И не е случайно, нашите банкери не спят. Те не могат да предложат по-добри и ефтини услуги и условия от другите, но могат да ги ограничат! Това са фактите.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Аз не намирам приложението в Google Play.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

В телефона настройки>гугъл>услуги за профила...
Цитирай

Това са глупости, че е умишлено - че нали може да е чужденец, който минава през страната или е на екскурзия тук. Просто някои карти са с проблемни номера, но за това трябва да се пита конкретно поддръжката.
Цитирай

Само където Google Pay го през менюто и account services. [Изображение: 8adb9e1116507417e8bb42453e07a718.jpg]
Цитирай

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc...-download/

iPhone 14 Pro
Цитирай

(2020-11-18, 20:42:08)fifth_root написа:  Това са глупости, че е умишлено - че нали може да е чужденец, който минава през страната или е на екскурзия тук. Просто някои карти са с проблемни номера, но за това трябва да се пита конкретно поддръжката.

Правиш генерални заглючения! Не знам защо ми вилизаш винаги с бутонките напред. Не може всички да мислиме еднакво, уважавай различното от твоето мнение! Извинявам се за отклонениено от темата.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Но интересно стана тази сутрин - отключвам телефона и гледам apk файла на Гугъл Пей, който го изтеглих и инсталирах ръчно, се беше деинсталирал сам от телефона. Дали е някаква защитна мярка от Гугъл Плей срещу инсталирането на "външни" приложения за разплащане?

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-11-19, 04:37:14)pepy1 написа:  Правиш генерални заглючения! Не знам защо ми вилизаш винаги с бутонките напред. Не може всички да мислиме еднакво, уважавай различното от твоето мнение! Извинявам се за отклонениено от темата.

Генерално заключение не е ли твоето? Не ходиш ли където можеш да обясняваш какво трябва да се казва на другите без ти самият нищо да не казваш полезно? Стига с тия клишета за уважаване на мнение - може и да го, може и да не го. В случая ти казвам, че това не е вярно - колкото и да е странно, някои карти са проблемни в това отношение. Хайде мир и спокойствие сега, голям човек си.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)