Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pay с всяка* българска банкова карта!

Някой успял ли е да подкара gpay/Samsung pay с карта на Алианц (Mastercard)?

Инсталирах gpay но нещо не ми харесва картата. 

Бих предпочел без някакви допълнителни апликации ако е възможно.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари

(2021-08-22, 16:37:23)checho написа:  Някой успял ли е да подкара gpay/Samsung pay с карта на Алианц (Mastercard)?

Инсталирах gpay но нещо не ми харесва картата. 

Бих предпочел без някакви допълнителни апликации ако е възможно.


Трябва Банката да има споразумение с *Pay, за да могат картите и да се ползват безконтактно с *Pay.

Samsung Pay няма българска банка, с която да работи.
Google Pay в България може да се ползва с карите издавани от тези банки/финтех.

Има вариант да ползваш твоята банка безконтактно с Google Pay чрез посредничеството на Curve.
Това е услуга, която свързваш своята(е) Visa/Mastercard/Dsicover/Diners карта(и), а самата Curve карта може да се добави в Google Pay.
При плащане с телефона (Google Pay) - Curve изисква парите чрез online плащане твоята карта.

П.П.
Ако все още нямаш Curve и искаш да опиташ, помоли някой приятел да ти прати код за регистрация. (Може и D6X498WN ).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Благодаря!
Цитирай

Google Pay вече е налично в Google Play и може да се ползва с карти на всички банки.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Една корекция, без помощта на Curve, не може да се ползва със всички банки, само с ПИБ и ОББ за сега.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай

Сега пробвах с карта VISA на ОББ не става .

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Само Mastercard

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай

С Виза и Мастър на ДСК не става.

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
Цитирай

За банка ДСК , в отговор на мое питане

Цитат:Бихме искали да Ви уведомим, че към момента Банката все още не предлага услугата, но е в процес на разработка от страна на колегите.


Поздрави

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Това е редовният отговор на ДСК, че работят. До кога ще работят и кога ще го пуснат, не се знае. Добре, че ги ползвам през Curve.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай

Кърв е възможност и няма проблем кои, кога и дали...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

И с Виза на ОББ работи.

HTC Mozart; Nexus 7
Xperia Z1 compact
Xiaomi Mi A1
Xiaomi 4X
Huawei Mate 20 Pro
Цитирай

(2021-09-10, 08:57:11)apekc написа:  И с Виза на ОББ работи.

Не работи , вчера пробвах .Изписва че банката не поддържа безконтактно разплащане.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

За да може да се ползва за безконтактни плащания чрез друго устройство (картата се вируализира (токенизира)), банката трявба да е скючилa споразумение с със съответната  * Pay услуга.

Google Pay към 10.9.2021:

Curve OS Ltd Дебитни карти Mastercard
DiPocket Предплатена Mastercard
Easy Payment Services Кредит и дебит на Mastercard
Първа инвестиционна банка АД Кредит и дебит на Mastercard
Monese Дебитни карти Mastercard
Paynetics AD Дебитни и предплатени карти Mastercard
Revolut Карти Mastercard и карти Visa
Транскарт Файненшъл Сървисис АД  Кредит и дебит на Mastercard
Обединена Българска Банка АД Кредит и дебит на Mastercard
Viva Wallet Дебитни карти Mastercard за малкия бизнес и потребителски дебитни карти Mastercard
Wise Всички карти

Алтуална информация за Google Pay и карти с BG BIN.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

(2021-09-10, 10:29:50)foxhd написа:  Не работи , вчера пробвах .Изписва че банката не поддържа безконтактно разплащане.

Странно, преди по-малко от месец ми преиздадоха картата към ОББ. Новата е Виза, като в клона на банката казаха, че всички нови са визи.
Оказа се, че приложението на ОББ, свалено от AppGallery не позволява добавяне на картата към гугъл пей. Свалих си приложението от гугъл плей и ми се появи опцията за добавяне. Добави се без проблем и имам плащания на терминал.

HTC Mozart; Nexus 7
Xperia Z1 compact
Xiaomi Mi A1
Xiaomi 4X
Huawei Mate 20 Pro
Цитирай

ОББ скоро ще добавят съвместимост на Google Pay и с карти Виза, може би затова някои карти могат да се добавят.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай

Здравейте,
преди известно време дигитализирах дебитната си карта Виза, през приложението на Фибанк, плащах през телефона си без проблем.
Когато излезе Google pay официално и за България го инсталирах, отворих го и без намеса от моя страна, картата ми се появи в приложението.
Продължих да плащам през телефона си, като единствената разлика от преди беше, че транзакциите с картата ми се появиха и в меню "активност" на Google pay. Незнам всъщност дали плащането вече е ставало през Google pay, или чрез дигитализираната ми карта във Фибанк.
Стори ми се странно, че картата ми се появи автоматично в Google pay, та реших да си я добавя по официалният начин с бутон "добави нов начин на плащане". След въвеждането на данните за картата, ми се появи съобщение, че нещо се е объркало в настройките и картата не е добавена. Да се свържа с банката издател.
Знае ли някой какво трябва да се направи, за да мога да плащам Google pay?
Цитирай

Ти досега си плащал с Google Pay - просто не си имал app-а, а само service-а. Картата не можеш да я добавиш директно в Google Pay app-a - прочети защо в поста на Чо Smile малко по-горе.
Може да се добавя САМО през приложението на Fibank в service-а на Gpay, който е вграден в телефона. Апликейшъна го приеми за една корица върху този сървис - по-удобен е, имаш история на плащанията в него, но не променя функционалността на самата услуга Gpay.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Да, благодаря!
След разговор по телефона, от Fibank казаха, че до няколко дни вече ще може да бъде добавена и Visa във Gpay. А относно проблема, трябва да се изтрие старата заявка за картата от my fibank, след което да въведа данните на картата и би трябвало да се получи.

Изпратено от моят motorola one zoom с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-09-13, 13:53:13)truewarrior22 написа:  Да, благодаря!
След разговор по телефона, от Fibank казаха, че до няколко дни вече ще може да бъде добавена и Visa във Gpay. А относно проблема, трябва да се изтрие старата заявка за картата от my fibank, след което да въведа данните на картата и би трябвало да се получи.

Изпратено от моят motorola one zoom с помощта на Tapatalk
Моята VISA кредитна на Fibank съм я добавил преди повече от три месеца, а поне от два месеца ми излиза, че мога да добавя и дебитната VISA.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай

Google Pay добави 90 банкови институции от девет държави към тези които вече подържа.
https://www.gsmarena.com/google_pay_adds...-51027.php

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

България - DiPocket??? Дори не ги бях чувал...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Здравейте да попитам, взимали от сметката за транзакцията?

Samsung S23 Ultra 
Цитирай

Не, плащането с телефон или POS терминал е безплатно. Google Pay не взима пари за транзакцията.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Samsung Galaxy S10 Plus,Prism White
Samsung Gear S2 Sport Watch
Huawei P20 Pro
Цитирай

За потребители е безплатно, парите се взимат от търговците. Те плащат за вашагта транзакция!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)