Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Burned-in дисплей на гаранционен Mate 20 Pro на по-малко от година.
#1

Здравейте! Както се разбира от заглавието, имам burned-in дисплей (изгорял е на бутони отдолу и е страшно кофти, когато искам да го използвам с жестове или гледам клипове/снимки), гаранционен е още година и половина към Виваком, та да попитам - това покрива ли го гаранцията, защото в крайна сметка никъде не е описано, че телефонът трябва да се използва на по-ниска яркост (или автоматична), за да се избегне това? Благодаря предварително!

https://forums.androidcentral.com/attach...753342.jpg
Изгарянето е от такъв тип.

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай
Аксесоари
#2

Покрива гаранцията, отиваш директно в официалния сервиз в София на улица леге 6, ако имат налични дисплей цялата процедура ще отнеме 2 часа.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#3

А проблем ли ще е, че има леки забележки по телефона?

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай
#4

Леки забележки не са проблем.Даже може и да ти го подновят Smile На мейт 10 про лайсната върви явно с дисплея и ми я смениха.Батерията също Smile

Дават и за ползване мейт телефон докато ти е в сервиза.Поразпитай после кажи инфо Smile
Не го давай там от където си го купил.Иди в София или ако ти е далеч го изпрати с куриер.Има такава опция.

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай
#5

Благодаря за информацията! Ще отида директно в оторизирания сервиз да говоря с тях и ще поразпитам какви са ми вариантите. Smile

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай
#6

Със кой дисплей е , Boe или Lg

Huawei P30 Pro
Цитирай
#7

С които и да е ще му го отремонтират и ще е с BOE.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай
#8

А може ли да споделиш, как се стигна до това? От игри ли е станало или от нещо друго?
Цитирай
#9

Може ли да се включа в темата, тъй като наскоро закупих от OLX Mate 20 Pro с 24м гаранция към Теленор започваща от 07.11.2019г, но в последствие видях, че във фактурата телефона е описан като DEMO Huawei Mate 20 Pro, което ме навежда на мисълта, че телефона е бил мострен. Телефона визуално е без нито една забележка, но тъй като е DEMO, трябва ли това да ме притеснява относно гарнационните условия?

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#10

Не трябва да те притеснява, при наличие на необходимата документация гаранцията си важи и за него.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Kn0cK3r
Цитирай
#11

(2019-11-24, 17:10:20)rosenrt написа:  Със кой дисплей е , Boe или Lg
Boe дисплей е.

(2019-11-24, 17:35:03)1124 написа:  А може ли да споделиш, как се стигна до това? От игри ли е станало или от нещо друго?
Ползвал съм го на по-висока яркост дълго време явно, нямам представа, но е доста кофти, особено когато се гледат клипове и бутоните ги няма.


Междувременно се консултирах със сервиза по телефона. Когато си взема старото устройство да ползвам него ще го дам в сервиза. Възможно ли е да бъде моя грешката за burn-а? Казаха, че ще го види експерт и той ще прецени дали е дефект, има ли вероятност да отсъди, че аз съм го направил, дори когато не съм?

Случвало ми се е, но със PLESIO! Никога не пазарувайте от там, твърдяха, че съм отварял гаранционния продукт. Не стига, че ми отхвърлиха гаранцията, ами след като си платих за поправката след няма и месец се появи проблемът отново!

ПП Счупено ми е съвсем леко стъкълцето на задната камера, казаха ми, че принципно нямало проблем с гаранционните условия това, стига да се поправи. Има ли вероятност да ми отменят гаранцията за нещо такова? Също каква е вероятноста да ми кажат, че дисплеят не е дефектен и грешката е моя?

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай
#12

(2019-11-25, 19:58:51)UnaccustomeD написа:  Boe дисплей е.

Ползвал съм го на по-висока яркост дълго време явно, нямам представа, но е доста кофти, особено когато се гледат клипове и бутоните ги няма.


Междувременно се консултирах със сервиза по телефона. Когато си взема старото устройство да ползвам него ще го дам в сервиза. Възможно ли е да бъде моя грешката за burn-а? Казаха, че ще го види експерт и той ще прецени дали е дефект, има ли вероятност да отсъди, че аз съм го направил, дори когато не съм?

Няма официално изискване телефона да се ползва на определена яркост. Това си е стандартна настройка, така че специално за изгарянето на дисплея не би трябвало да имат никакви основания да ти отхвърлят гаранцията. При счупен дисплей или корпус тогава вината ясно е на клиента, но в твоя случай е просто дефект, който със сигурност не се е проявил в следствие на изпускане, намокряне или други инциденти. Т.е. дори да установят че си изпускал телефона, за твоя дефект не би трябвало да има значение според мен.

Отзивите на всички са супер от сервиза на Леге 6, супер любезни са, не мисля че ще ти направят проблеми. При фабричният дефект на част от дисплеите на LG миналата година, всички са сменени с нови телефони. 

Ето в това клипче може да добиеш представа как става смяната на дисплей на Леге 6:

Цитирай
#13

От Galaxy Nexus насам избягвам Amoled дисплеите заради ужасното цветоподаване, недостатъчната яркост на слънце и всякакви проблеми като този например. Въпросният нексус при употреба само на ниво 30-40% получи burn-in някъде към края на втората година. При по-висока яркост е нормално за около година да даде фира. Да, тогава бутоните бяха само бели на черен фон и не се скриваха. Сега фона се сменя и не би трябвало толкова бързо да се прецака.
Мейта е първия ми телефон, на който ползвам атоматична яркост (и не работи като хората) и се надявам това също да удължи времето без burn-in.За съжаление заради малкия запас яркост на слънце винаги е на макс. И при честа употреба на открито може да се получи нежелания ефект. Сега като има system wide тъмна тема следващия ми телефон най-вероятно ще е IPS. Втория ми телефон е Huawei nova на 3 години. Диспея е по-ярък, не натоварва зрението, цветовете са супер.

Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#14

(2019-11-26, 08:50:50)azcv написа:  От Galaxy Nexus насам избягвам Amoled дисплеите заради ужасното цветоподаване, недостатъчната яркост на слънце и всякакви проблеми като този например. Въпросният нексус при употреба само на ниво 30-40% получи burn-in някъде към края на втората година.  При по-висока яркост е нормално за около година да даде фира. Да, тогава бутоните бяха само бели на черен фон и не се скриваха. Сега фона се сменя и не би трябвало толкова бързо да се прецака.
Мейта е първия ми телефон, на който ползвам атоматична яркост (и не работи като хората) и се надявам това също да удължи времето без burn-in.За съжаление заради малкия запас яркост на слънце винаги е на макс. И при честа употреба на открито може да се получи нежелания ефект. Сега като има system wide тъмна тема  следващия ми телефон най-вероятно ще е IPS. Втория ми телефон е Huawei nova на 3 години. Диспея е по-ярък, не натоварва зрението, цветовете са супер.

Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk


AMOLED и недостатъчна яркост на слънце?? Когато си купих първият телефон с AMOLED дисплей бях толкова щастлив, че вече можех да виждам дисплея и при пряка слънчева светлина върху самият него.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#15

Едно време Amoled-ите бяха доста по-добре от тогавашните LCD диспеи. Но сега IPS-ите са по-добри. Особено като се вземат в предвид всички недостатъци на Amoled технологията, които водят до повишено внимание при експлоатацията.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#16

(2019-11-26, 17:02:19)azcv написа:  Едно време Amoled-ите бяха доста по-добре от тогавашните LCD диспеи. Но сега IPS-ите са по-добри. Особено като се вземат в предвид всички недостатъци на Amoled технологията, които водят до повишено внимание при експлоатацията.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

И двете технологии имат + и -,
LCD IPS най големите минуси
- няма черно.
- доста повече консумация на ток.
- по трудна видимост на пряка слънчева светлина.

LCD плюсове
- по малко трептене от AMOLED, но пак го има специално в телефоните.
- доста по евтинко е
- доста по лесно се калибрира

AMOLED минуси
- повече трептене, но се работи в тая посока (DC dimming).
- скъпи панели като цяло.
- трудно се калибрират.
- прегарят при продължително гледане на статично изображение.

AMOLED плюсове.
- значително по добра видимост на пряка слънчева светлина
- черното си е черно
- значително по ниска консумация на енергия.
- ако е калибриан като хората вади в пъти по добри цветове от което и да е LCD.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#17

Като  се види, че този ips няма черно и хаби повече батерия, и на слънце не се вижда, значи веднага отпада, другите плюсове са маловажни.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

Днес го дадох, всичко мина добре. Служителките са много любезни. Казаха, че до 2 седмици най-късно ще е готов. Искам да попитам - служителката го описа като, цитирам: "Когато се завърти екрана остават виртуалните бутони."

Понеже wallpaper-а ми е по-тъмен, за да не ме дразни дефекта и не съм го сменял при предаването, има ли вероятност техниците да не го забележат и да ми го върнат? Предполагам въпросът е смешен, но все пак да попитам, защото служителката никъде не описа изгаряне на дисплея пряко. Благодаря предварително!

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай
#19

Странно, явно нямат налични дисплей, моя го дадох и след 2 часа си го взех.
По другия въпрос щом са го приели ще ти го сменят.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#20

Или са нямали дисплей, или са нямали стъкло за камерата. Забравих да отбележа, че стъклото на камерата ми беше леко пукнато и ще го сменят за моя сметка.

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай
#21

(2019-11-26, 17:13:48)Legend написа:  И двете технологии имат + и -,
LCD IPS най големите минуси
- няма черно.
- доста повече консумация на ток.
- по трудна видимост на пряка слънчева светлина.

LCD плюсове
- по малко трептене от AMOLED, но пак го има специално в телефоните.
- доста по евтинко е
- доста по лесно се калибрира

AMOLED минуси
- повече трептене, но се работи в тая посока (DC dimming).
- скъпи панели като цяло.
- трудно се калибрират.
- прегарят при продължително гледане на статично изображение.

AMOLED плюсове.
- значително по добра видимост на пряка слънчева светлина
- черното си е черно
- значително по ниска консумация на енергия.
- ако е калибриан като хората вади в пъти по добри цветове от което и да е LCD.
 На теория е така , но има и много качествени LCD-та , отскоро ползвам и един Iphone 11 . И смея да твърдя ,че има един от най-качествените дисплеи, който съм използвал . На моменти забравям ,че не е Amoled .
Цитирай
#22

Ами не точно. Когато го ползваш няма с какво реално да го сравниш. Ако поставиш до него един AMOLED сам ще видиш как на това LCD, черното не е черно, а сиво.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#23

Особено когато е на тъмно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#24

(2019-11-27, 21:18:21)Legend написа:  Ами не точно. Когато го ползваш няма с какво реално да го сравниш. Ако поставиш до него един AMOLED сам ще видиш как на това LCD, черното не е черно, а сиво.
Ползвам и трите телефона от подписа ми всеки ден,  така че много добре мога да ги сравня . За черното е ясно , но и никой не споменава за бялото , сравни бялото на LCD и Amoled....  Че Amoled-а е по-добрия екран не го оспорвам , но има и много качествени LCD панели .
Цитирай
#25

Много качествените панели са скъпи и вече не ги слагат в телефоните. Иначе спор няма, че LCD може да се калибрира и направи със 100% реално цветопредаване. То от много години има такива профи монитори но са по 2000+ лв.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)