Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Nova 5t, Xiaomi Mi9T или Samsung Galaxy Note 9
#1

Здравейте! Търся си подарък за Коледа Smile Спрях се на един от тия три телефона, но ми е трудно да избера. В нета все още няма публикувани сравнения между тях, а аз не съм специалист, за да преценя. Затова реших да пиша за помощ. Xiaomi уж не ми се взима, защото имали бъгове, не показвали известията, другите марки не си заслужават, като цени и качество. Върховите модели са скъпи, тия са по-поносими. Разбира се, ако имате някакви предложения ще се радвам да ги споделите. Но специално сега- от тия три модела, кое е по-доброто решение? Дайте плюсове и минуси, ако сте запознати, че вече се уморих да разглеждам и да не съм наясно.  Ноута има стерео говорители, което е супер за мен, но за повече... нямам идея. Та благодаря ви отсега Smile
Един от трите трябва да е!

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
Аксесоари
#2

(2019-11-24, 17:09:10)Lakokara4a написа:  Здравейте! Търся си подарък за Коледа Smile Спрях се на един от тия два телефона, но мие трудно да избера. В нета все още няма публикувани сравнения между дях, а аз не съм специалист, за да преценя. Затова реших да пиша за помощ. Xiaomi не ми се взима, защото имали бъгове, другите марки не си заслужават, като цени и качество. Останаха Хуауей и Самсунг. Върховите модели са скъпи, тия са по-поносими. Разбира се, ако имате някакви предложения ще се радвам да ги споделите. Но специално сега- от тия два модела, кое е по-доброто решение? Дайте плюсове и минуси, ако сте запознати, че вече се уморих да разглеждам и да не съм наясно.  Ноута има стерео говорители, което е супер за мен, но за повече... нямам идея. Та благодаря ви отсега Smile

Те са малко трудно сравними точно тези двата, Ноут-ът е флагман, другият си е просто тазгодшният мидрейнджър на Хуаей в някаква странна линия, наречена "Нова".... Определено Самсунга в случая! Най-малкото камерата му със сигурност е по-добра....

Те са малко трудно сравними точно тези двата, Ноут-ът е флагман, другият си е просто тазгодшният мидрейнджър на Хуаей в някаква странна линия, наречена "Нова".... Определено Самсунга в случая! Най-малкото камерата му със сигурност е по-добра....
Цитирай
#3

Точно за камерата навсякъде дават, че при Nova е по-добра!
Даже я дават по-добър телефон изцяло!
https://www.smartprix.com/mobiles/huawei...07lcgx.php
https://www.gadgetsnow.com/compare-mobil...axy-Note-9

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#4

(2019-11-24, 17:43:48)scenic написа:  Ами отивай утре я зимай и туйто, какво сте се разпитали, като всичко си знаете...
Не знам бе човек, не реагирай така! Просто показвам, какво пишат и дават хората. Ако не трябва или преча не е проблем да не го правя, какво се дразниш? Телефоните, за които питам са 3 и наистина ми трябва компетентно мнение, ако някой си е играл с тях и знае. Това е, нищо повече!

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#5

Как ще се купуват - директно от магазина или оператор? Какъв тип ползвател си, защото както ти казаха, това са 2 коренно различни телефона.
Според мен ноута е по класния телефон във всички отношения. Новата ще има същата производителност като ноута, батерията може да е по-добре, а за камера не мисля, че ще има кой знае каква осезаема разлика в полза на новата. Имай предвид, че тази ноута е направен за дълго ползване и го подържат дълго време, а този хуавей ще бъде забравен веднага щом излезе нова 6т.
Искам да кажа, че при голяма разлика в цената в лицето на ноута и ако няма да му ползваш екстрите които има няма смисъл да го взимаш, особено ако ще го купуваш от магазин. Ако ще е през оператор и новата ти идва на тънкана си я вземи, и догодина си купи друг за разнообразие.
Цитирай
#6

Водат го по добър ама на хартия, Samsung а е по добрия избор, Mi9T за мен е еднакво добър, квото му допада повече като визия тва да взима. Да очаква по добър performance и батерия от Mi9T обаче

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#7

Аз първо към xiaomi Mi9t се бях ориентирал, ама чета във форума, че има проблем с известията и разни други бъгове... Nova ми изпада с 200 лева по-евтино от Ноут9, поразчетох се и останах доста изненадан от това, което дават за тия телефони.  Не съм геймър на телефон, сега тоя, който ползвам ми и достатъчен, но сина е в Англия, а когато говоря на високоговорител ми създава проблеми със звука! Затова реших да го сменявам, Ноута има стерео говорители, Нова-та е с моно говорител. Обаче всичко друго я дават по-добра. И за мен е изненада, ама...

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#8

Вчера бях в ментел и видях новата, не е лош. Аз взех ноута, заради добрата цена и липсата на ноч и дупка. Излезе ми под 800 лв. с план от 35 лв. и за тия пари е добре, но повече от това не бих дал честно казано, просто щото и на него не му остава много живот. Xiaomi' то, особено Pro ще е най-бързият и най-дълго поддържаният. Ако това ти е важно, вземи него.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#9

(2019-11-24, 18:53:13)dani_z25 написа:  Вчера бях в ментел и видях новата, не е лош. Аз взех ноута, заради добрата цена и липсата на ноч и дупка. Излезе ми под 800 лв. с план от 35 лв. и за тия пари е добре, но повече от това не бих дал честно казано, просто щото и на него не му остава много живот. Xiaomi' то, особено Pro ще е най-бързият и най-дълго поддържаният. Ако това ти е важно, вземи него.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Ноут 9 е от 2018 година! Колкото и да го поддържат си остарява. Аз Xiaomi то го бях избрал, но тук хората пишат за някои неща в него, които не ми харесват. Затова взех та погледнах Хуауей и се замислих...

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#10

Е то и аз се отказах от Ми 9 т заради софтуерните проблеми, които доста време не бяха решени, поне според това което се пише...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#11

Може да погледнеш и Xiaomi redmi note 8 pro
Цитирай
#12

За Шяомито имам лични впечатления от Про варианта, защото купих един такъв за подарък на жена ми... Очаквано аз се грижа за актуализации, ред и чистота в екосферата му. Наскоро се ъпдейтна до Андроид 10 и наистина новият интерфейс е доста добро подобрение спрямо 9ката. но това си е от МИУИто, де по-скоро. Липсата на диод за известия се компенсира с включването на екранен режим постоянно пуснат, който има доста разнообразни настройки за това, как да изглежда. Според мен са се справили в пъти по-добре от Хуауей в това отношение, но е добре да се види наживо. Не бих си променил избора в този ценови клас, ако трябва да го правя наново. В хардуерно отношение машинката е Топ, не знам какво не и харесват. няма ноч, селфи камерата се показва доста ефектно... Разцветките на корпуса са красиво изпълнени. Хлъзгав е, трябва си гръбче...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#13

Ноут 9-ката е класи над другите два модела..

Sent from my Pixel using Tapatalk
Цитирай
#14

От няколкото флагмана Самсунг които съм имал, стигнах до извода, че само Самсунг могат да направят нов телефон да лагва, макар и минимално.
Вземай Xiaomi-то. Имах възможност да “разцъкам” 9т.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#15

Тук сравняваш три различни телефона, той Xiaomi Mi9 неможе да се сравнява със Samsung Galaxy Note 9, ти го сравняваш с Xiaomi Mi 9T. Ето едно ревю, което съм направил. https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=96564.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

(2019-11-24, 20:02:46)hgeorgiev написа:  От няколкото флагмана Самсунг които съм имал, стигнах до извода, че само Самсунг могат да направят нов телефон да лагва, макар и минимално.
Вземай Xiaomi-то. Имах възможност да “разцъкам” 9т.

Туй за Самсунговите флагмани е вярно, плюс това и греят доста, главно защото в Европа идват моделите с ексинос, а не със снапдрагъните..

П.С. Това точно шаоми е и в моите ръце, като домашен телефон. Забелязвам, че след ъпгрейда до 11(10), скенерът му за пръсти почна да дава яко фира, от 5 опита "познава" 1-2 пъти, не повече. ПРеди ъпдейта изобщо не беше така. Изобщо шаоми залагат на бързата евтиния, не на изпипаното качество, това е истината...
Цитирай
#17

Nova 5t има ли диодче за известия?

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#18

(2019-11-24, 20:05:21)scenic написа:  Туй за Самсунговите флагмани е вярно, плюс това и греят доста, главно защото в Европа идват моделите с ексинос, а не със снапдрагъните..

П.С. Това точно шаоми е и в моите ръце, като домашен телефон. Забелязвам, че след ъпгрейда до 11(10), скенерът му за пръсти почна да дава яко фира, от 5 опита "познава" 1-2 пъти, не повече. ПРеди ъпдейта изобщо не беше така. Изобщо шаоми залагат на бързата евтиния, не на изпипаното качество, това е истината...

При мен в началото на ъпдейта беше такава историята(Mi 9T MIUI 11), но сега работят без проблем - пререгистрирах ги преди 2 седмици. Само проблемът с известията остана да се разреши, не знам дали преди го е имало на другите версии.


Цитирай
#19

Nova-та във Виваком излиза около 400лв с Smart L+ нагоре още падат цените
Цитирай
#20

(2019-11-25, 08:53:16)solo5 написа:  Nova-та във Виваком излиза около 400лв с Smart L+ нагоре още падат цените
Там не я предлагат, като телефон, само ли да кажат цена... Просто я нямат! Нямам представа какво си гледал.

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#21

(2019-11-24, 21:01:31)Lakokara4a написа:  Nova 5t има ли диодче за известия?
Да има лед известяване.Ако те интерисува нещо питай аз имам nova5t.
[-] 1 потребител изказва благодарност на i770514 за това мнение:
  • Lakokara4a
Цитирай
#22

(2019-11-25, 19:31:05)i770514 написа:  Да има лед известяване.Ако те интерисува нещо питай аз имам nova5t.
Утре живот и здраве и аз ще имам Smile Поне доволен ли си засега? Когато пуснеш високоговорителя прави ли някакви проблеми? Имам предвид, когато говоря през месинджъра на камера да очаквам ли проблеми със звука?

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#23

Ползвъл съм му високоговорителя само за вайбър  ,проблем нямаше със качеството на звука.Чува се добре,силен е.Като цяло до сега неми е правил никакви проблеми.
Цитирай
#24

(2019-11-25, 13:01:16)Lakokara4a написа:  Там не я предлагат, като телефон, само ли да кажат цена... Просто я нямат! Нямам представа какво си гледал.

Имаше я в банера с промоциите "Huawei селекция до 50%"
но явно са разпродали бройките
Предложението беше много добро за планове от Smart L+ нагоре
Цитирай
#25

Здравейте, заслужава ли си НОВА 5Т за 579 лева ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)