Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei p30 pro 258gb vs. Sony Xperia 1
#1

Здравейте колеги. Тук не е въпросът кой телефон да купя. Аз съм с Huawei-a. Предлагат ми замяна за чисто ново сони. Минах от самсунг на хуавей. Доволен съм от батерията и камерата, но нищо повече. Никога не съм имал сони. Батерията ме притеснява там, че е доста малка, но пък навсякъде чета, че е доста оптимизирана. Човека заминава за Германия в края на седмицата и трябва да взема решение а аз го мъдря от седмица и все още се чудя. Ще се радвам за малко отзиви струва ли си или не. Мислех да изкарам докато излезе новия Note догодина. Дисплея също не ми допада на хуавея. Има някакви отенъци понякога главата ме заболява ако се взирам много в него. Съжалявам, че го взех до изестна степен и това ми е някакъв шанс да го сменя без да влизам вътре с пари.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
Аксесоари
#2

То е хубаво да споменеш за какви модели говорим

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

(2019-12-03, 18:18:15)justvank0 написа:  Здравейте колеги. Тук не е въпросът кой телефон да купя. Аз съм с Huawei-a. Предлагат ми замяна за чисто ново сони. Минах от самсунг на хуавей. Доволен съм от батерията и камерата, но нищо повече. Никога не съм имал сони. Батерията ме притеснява там, че е доста малка, но пък навсякъде чета, че е доста оптимизирана. Човека заминава за Германия в края на седмицата и трябва да взема решение а аз го мъдря от седмица и все още се чудя. Ще се радвам за малко отзиви струва ли си или не. Мислех да изкарам докато излезе новия Note догодина. Дисплея също не ми допада на хуавея. Има някакви отенъци понякога главата ме заболява ако се взирам много в него. Съжалявам, че го взех до изестна степен и това ми е някакъв шанс да го сменя без да влизам вътре с пари.
(2019-12-03, 18:19:59)tiesto_pld написа:  То е хубаво да споменеш за какви модели говорим

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Моя грешка, то в заглавието си го пише! Никое Сони не може да бие p30 pro, Сони са по зле и от Шошо.

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Предлагам да го смениш,да се порадва и другия човек Smile

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#4

Виждал ли си го наживо това сони? Дълго е 6 километра. Аз не бих го взел имам много лоши спомени от Сони. Имахме вкъщи едно ХА1, дефектен модел, подчертавам модел, а не бройка. Много са зле милите не знам що се мъчат с тия телефони. Поддръжката е кръгла 0 също, дисплея и там е OLED пак ще ти дразни очите, технологията е същата на P30 може да си пуснеш от Settings - DC dimming-а и няма да те болят очите вече или поне ще е минимално, като цяло P30-ката е в пъти по добрия телефон, но ако искаш смени го както спомена колегата по горе човека отсреща ще остане страшно доволен от тоя бартер. А ти не просто ще се вътриш с пари, а с много пари защото търсенето на тия соните е минимално за продажба ще е много мъка. Ако P30 про-то не ти харесва по добре го продай и си купи друг апарат.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#5

По-добре си дръж телефона, но се убеди, че и Huawei не предлага нищо ново, което да го няма при другите марки.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • justvank0
Цитирай
#6

Флагманите на Сони в последните години са много подценявани, но са здрави, надеждни и качествени телефони. Тълпата си взима шошомита и хуявеи, защото яко подбиха цените, но от опит съм се убедил, че Сони си е символ на качество. Разни мнения за моделите им среден клас като ХА2 ги пропускай, нямат общо с темата. За мен замяната си струва, но това си е твое решение.

Изпратено от моят LM-G710 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

(2019-12-03, 18:18:15)justvank0 написа:  Батерията ме притеснява там, че е доста малка, но пък навсякъде чета, че е доста оптимизирана. 
И аз навсякъде ги чета тези вицове. Като са я оптимизирали, ако бяха сложили голяма като на другите щяха да избият рибата. Моят съвет е не се връзвай на тези вицове за батериите на сони. Или изобщо за който и да е модел с малка батерия. 
Освен това съм съгласен с едно от горните твърдения, че ако решиш да продаваш сонито, трудно ще се намери купувач, освен ако цената не бъде свалена много.
Размерът на сонито наистина е доста дълъг. В ръката стои малко като все едно държиш дистанционно. Просто 21:9 е твърде неествествено съотношение в човешката ръка. По мое мнение освен класическото 16:9, макс до 18:9 или 19:9 е приемливо.
Размерът -> виж тук
Ако парите не те притесняват и искаш да пробваш сони, давай смело.
Цитирай
#8

По-добре си помисли да го смениш с нещо друго, защото с това Sony ще вземеш по-лош телефон с по-ниско качество. Ако на P30 Pro му харесваш само батерията и камерата, на Xperia-та ще се изкефиш само на марката и по-наситения дисплей (процесорите са топ и в двата случая и са аналогични).

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#9

Прави сте колеги. Ходих сега да го погледна в Теленор. Доста е странен, не бях го виждал на живо. Честно казано не виждам да има нещо повече от хуавея. Явно ще се изчака докато излязат новите модели догодина. Екрана според мен е по добър, но не си заслужава само заради това.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#10

Другия вариант е Експерия 5, доста по-компактен , но така и не намерих къде да я видя на живо.

Изпратено от моят YAL-L41 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

(2019-12-04, 20:45:56)denko1 написа:  Другия вариант е Експерия 5, доста по-компактен , но така и не намерих къде да я видя на живо.

Xperia 5 има идентични размери с Xperia 10. 158 x 68 x 8.2 мм за 5 срещу  156 x 68 x 8.4 мм за 10.

На 5 гърбът е стъкло, а на 10 е пластмаса, но като хванеш 10-та ще разбереш какво е с 5-та като размер. 

10-та я има физически в зора, технополис. 5-та е пусната в сайта на техномаркет, може би скоро ще се появи и физически.

Този телефон като дължина не е проблем - идентични размери (дължина) като п30 про, покофон и много други популярни модели от последната година и половина. Но пък идва твърде тесен. Да не се повтарям от предишния си коментар горе, но 21:9 е твърде неестествено. За окото според мен е по-лесно да възприеме информация във вертикален екран, който е малко по-широк. Ако е толкова тесен(68 мм), то по-добре би била възприета изобразената информация ако е по-къс.

Бедата при Сони в случая според мен е, че се опитват да бъдат уникални. Това е добро, когато правиш полезни неща, но когато го правиш просто, за да си различен, не винаги е сполучливо. Някъде четох, че тази година са продали общо около 6 милиона телефона, а прогнозата за 2020 г е да продадат 2,5 милиона. Този спад не е случаен. Никой не бяга от хубавото.
[-] 4 потребители изказват благодарност на galaxian за това мнение:
  • alexbg67, HERUS, stanchev36, tynata2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)