Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

От къде да закупя S10
#76

Еми в такъв случай - риск печели, риск губи. За мен най-сигурният начин да се разбере, че не е измама е да има касова бележка, защото доста трудно ще направиш фалшива такава, докато гаранция и фактура, еле па без подпис е елементарно да се направи. А такава трябва да има винаги. Един от ОЛХ ми разтягаше локуми, че ако имаш фактура не издавали фискален бон, да, ама не, само ако плащаш по банков път мисля, че не се изисква. Ако плащаш кеш или на пос терминал са длъжни да ти издадат фискална касова бележка съгласно чл.118 ал.1 от ЗДДС.
Аксесоари
#77

Взех телефона!включих  го,прегледах го,платих.Сега съм в нас при проверка на ъпдейт имаше файл сьс големина 1гб инещо.Оказа се андр10.инсталирах го и малко по кьсно дойде поправка за януари.Сега го оставих данаправи 1цикъл на заряд след като падна на 14Даправя ли хард рессет или фаб
рични?
#78

(2020-01-07, 11:36:03)nowhere написа:  Еми в такъв случай - риск печели, риск губи. За мен най-сигурният начин да се разбере, че не е измама е да има касова бележка, защото доста трудно ще направиш фалшива такава, докато гаранция и фактура, еле па без подпис е елементарно да се направи. А такава трябва да има винаги. Един от ОЛХ ми разтягаше локуми, че ако имаш фактура не издавали фискален бон, да, ама не, само ако плащаш по банков път мисля, че не се изисква. Ако плащаш кеш или на пос терминал са длъжни да ти издадат фискална касова бележка съгласно чл.118 ал.1 от ЗДДС.
Касовата бележка не винаги е гаранция , има много продават с касови бележки на Теленор с стойност 0,00 лв. , много съмнителни .Самата бележка е истинска за 0 лв проверена през НАП  но не се връзва с фактурата. Вариантите за измами са много.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
#79

(2020-01-07, 12:00:24)foxhd написа:  Касовата бележка не винаги е гаранция , има много продават с касови бележки на Теленор с стойност 0,00 лв. , много съмнителни .Самата бележка е истинска за 0 лв проверена през НАП  но не се връзва с фактурата. Вариантите за измами са много.
ами мойта е 0.0.ное сьс същата дата като на фактурата трябва ли да мисля, че,ефалшива
#80

(2020-01-07, 12:07:14)emo_841 написа:  ами мойта е 0.0.ное сьс същата дата като на фактурата трябва ли да мисля, че,ефалшива
Няма как да знам дали 100% е фалшива но най малкото е съмнителна. Ходих да питам Теленор дали е нормална практика за издаване на такива бележки , никой не пожела да ми отговори нещо смислено.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
#81

(2020-01-07, 12:00:24)ifoxhd написа:  Касовата бележка не винаги е гаранция , има много продават с касови бележки на Теленор с стойност 0,00 лв. , много съмнителни .Самата бележка е истинска за 0 лв проверена през НАП  но не се връзва с фактурата. Вариантите за измами са много.
Да, и ти си прав. И аз ги виждам тия касови бележки с 0.00лв и са ми мега съмнителни. Освен да е даден на фирма като бонус и затова да е 0.00лв но, ако е така обаче как седят нещата с гаранцията, защото щом е на фирма би трябвало да се зачита, че е на юридическо лице и да има само 1г. гаранция, ако не бъркам?
#82

Попаднахме в топ_мистериите на Бьлгария
#83

(2020-01-07, 11:52:49)emo_841 написа:   Сега го оставих данаправи 1цикъл на заряд след като падна на 14Даправя ли хард рессет или фабрични?
Едно и също е - направи го.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • emo_841
#84

(2020-01-07, 13:24:36)nowhere написа:  Да, и ти си прав. И аз ги виждам тия касови бележки с 0.00лв и са ми мега съмнителни. Освен да е даден на фирма като бонус и затова да е 0.00лв но, ако е така обаче как седят нещата с гаранцията, защото щом е на фирма би трябвало да се зачита, че е на юридическо лице и да има само 1г. гаранция, ако не бъркам?
Не са на фирма с 0,00 лв бележка .Но има и такива телефони давани на фирма и лъжат че имаш гаранция , при такива телефони не важи закона за защита на потребителя. Big Grin

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
#85

(2020-01-07, 15:04:16)foxhd написа:  Не са на фирма с 0,00 лв бележка .Но има и такива телефони давани на фирма и лъжат че имаш гаранция , при такива телефони не важи закона за защита на потребителя. Big Grin
ами да чукам на дърво в тькьв случай !само не ми стана ясно,тогава как ги вземат от операторите?
#86

Ами взимат ги ей така - имаш фирма, имаш 50 карти към оператора и те ти дават безплатни "фирмени" телефони.
#87

emo това първи флагман ли ти е, за първи ли път взимаш от OLX.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#88

(2020-01-07, 17:22:05)hazART написа:  emo това първи флагман ли ти е, за първи ли път взимаш от OLX.
Не мн.пъти!
Айде айде! Плюйте ме сега.С една дума нямам гаранция сега .Ами само 8цата беше от магазин Sitytel и пак ме нахокахте.Ами ако искара 1 година файда ,ако е здрав ще го шитна както 8цата за половин цена и вземам 11номер Samsung/S20 в този случай .Тамън ще е 1000к пак! Живи и здрави да сме все пак.
#89

(2020-01-07, 17:25:19)emo_841 написа:  Не мн.пъти!
Айде айде! Плюйте ме сега.
Споко, ползвай си тела със здраве. Гаранция, да имаш и да нямаш, може да не ти се случи да ползваш.  Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • emo_841
#90

На моята гаранция и фактура няма печат, а подписа е "докторски". Фактурата ми е на стойност 0.00 лева. Имам касов бон за половината от цената на апарата, защото платих 50% и другото се изплаща.
Ако и твоята фактура е на стойност 0.00 лева най вероятно е лизингов телефона. Но ако има цена и бона е с 0 лева си е измама.
На касовия бон под оператор номер има ли нещо?
#91

(2020-01-07, 18:02:06)Vi70 написа:  На моята гаранция и фактура няма печат, а подписа е "докторски". Фактурата ми е на стойност 0.00 лева. Имам касов бон за половината от цената на апарата, защото платих 50% и другото се изплаща.
Ако и твоята фактура е на стойност 0.00 лева най вероятно е лизингов телефона. Но ако има цена и бона е с 0 лева си е измама.
На касовия бон под оператор номер има ли нещо?
На фактурата на всякъде е 0.00,както и на касовия бон.Под оператор има някакъв дълъг номер.
#92

(2020-01-07, 18:07:42)emo_841 написа:  На фактурата на всякъде е 0.00,както и на касовия бон.Под оператор има някакъв дълъг номер.
Случайно този номер да започва с КлН 0359 ?
#93

(2020-01-07, 18:10:49)Vi70 написа:  Случайно този номер да започва с КлН 0359 ?
Не: УНП DT82 и т.н!
#94

Питам, защото на моята бележка е така и съответно това е гсм номер, сещаш се, но има и друг ТрН който не знам какъв е. Гледах фактура и гаранцията, но няма такъв. А най отдолу има "Други" и цената която съм платил ГСМ сметка - а са разбери тая бележка какво изразява Big Grin
Имаш още малко време да отидеш до някой офис с телефона и документите и да си изясниш нещата, че като те гледам тази нощ няма да спиш Big Grin
#95

(2020-01-07, 18:18:59)Vi70 написа:  Питам, защото на моята бележка е така и съответно това е гсм номер, сещаш се, но има и друг ТрН който не знам какъв е. Гледах фактура и гаранцията, но няма такъв. А най отдолу има "Други"  и цената която съм платил ГСМ сметка -  а са разбери тая бележка какво изразява  Big Grin
Имаш още малко време да отидеш до някой офис с телефона и документите и да си изясниш нещата, че като те гледам тази нощ няма да спиш Big Grin
Не !чак пък да не спя,не мисля .Аз знам ,че вече нищо неможе да се направи.Ако е съмнителнагаранцията вината си е напълно моя.А пък и какво да ходя да разследвам.Да не съм го взел от магазин, че да имам срок на 15д.за връщане!Късно е либе за китка Big Grin
#96

(2020-01-07, 18:26:47)emo_841 написа:  Не !чак пък да не спя,не мисля .Аз знам ,че вече нищо неможе да се направи.Ако е съмнителнагаранцията вината си е напълно моя.А пък и какво да ходя да разследвам.Да не съм го взел от магазин, че да имам срок на 15д.за връщане!Късно е либе за китка Big Grin
Това беше в кръга на майтапа. Не го мисли, или е взет на изплащан, или от някой служител с преференциална цена. В най-лошия случай е на фирма и гаранцията му е 1 година. Ползвай си го със здраве и тва, каквото такова.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • emo_841
#97

(2020-01-07, 18:26:47)emo_841 написа:  Не !чак пък да не спя,не мисля .Аз знам ,че вече нищо неможе да се направи.Ако е съмнителнагаранцията вината си е напълно моя.А пък и какво да ходя да разследвам.Да не съм го взел от магазин, че да имам срок на 15д.за връщане!Късно е либе за китка Big Grin
Може и да не ви потрябва гаранцията , все пак не всеки е дефектен Big Grin .

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
#98

(2020-01-07, 19:27:07)foxhd написа:  Може и да не ви потрябва гаранцията , все пак не всеки е дефектен Big Grin .
Ами дано Big Grin не е от тях.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emo_841 за това мнение:
  • nowhere
#99

Всички стискаме палци. Защото и да е гаранционен, винаги е неприятно човек да се занимава с тези работи. Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • emo_841, NaniG

(2020-01-07, 10:20:27)nowhere написа:  Ами на сайта на Самсунг няма такава страница за проверка доколкото знам, докато Хуауей имат.

Сев тази фактура на Word с какъвто си искаш ИМЕИ ти я правя точно за 10 минути.

да, и касова бележка ще направиш
и след това от сервиза ще звъннат на търговеца да го питат продал ли е този апарат на този клиент
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)