Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Note 8 Pro] Леко разочарован-търся решение!
#1

Здравейте младежи и весела Коледа на всички.
В началото на м. Ноември си купих 8PRO-то. Всичко изглеждаше нормално, готин телефон, голям дисплей, работи бързо и т.н. с леки разочарования в сравнение с предишния P30, но нищо чак толкова притеснително, докато не потърсих функцията за запис на разговори. Всеки, който има Xiaomi ми е хвалил вградения запис на разговори, колко добре работи и т.н. Аз имам крещяща нужда от тази функция, защото работата ми е такава, че нямам възможност да записвам, а няколко пъти на ден се налага да ми диктуват /адреси, телефони и др./ Всички програми, които съм ползвал на предишния Р30 все имат някакъв проблем. Или не се чува добре отсрещния, или не работят когато говориш през блутут, или спира да работи когато си иска програмата и като потърсиш запис установяваш, че от сутринта не е работила, абе общо взето пълан та*ак, въпреки, че съм купил две и ползвам PRO версийте. Да си призная честно. тази вградена функция много наклони везните за тази покупка /освен батарията и цената/  Второто нещо - в един известен бг сайт с ревюта за мобилни телефони хората са написали, че телефона разполага с безжично зареждане-да ама не! това го открих, след като си купих две зареждачки за 220V и една за 12V. Чудесно стана, ще си ги пазя, но вината си е моя, какво като сайта е известен и много се чете-винаги имайте едно на ум!
Момчета въпросът е следния, искам да ползвам функцията за запис, четох че в някой други варсии я има, а в европейската е забранена. Какво да направя? Звънях в официалния сервиз питах, исках да си платя и те да го направят-отсвириха ме! Какви са вариантите, гаранцията пада ли? кой и какво може да направи по въпроса? Благодаря!


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi - Redmi Note 8 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Очаква се гугъл в началото на другата година да добавят тази функционалност. Иначе остава това:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98146
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#3

Четох темата, но благодаря за отговора. Въпросът е, колко е сложно е това да се направи, какви са рисковете и губя ли гаранцията. Още нещо, понеже нямам много време за четене как става, може ли да препоръчате сервиз и някой, който да го направи, с/у заплащане разбира се?
А и още нещо, по въпроса с безжичното зареждане, това софтуено ли е или хардуерно, т.е. може ли да се появи със смяна на ром-а / не се смейте, не съм в час / питам, защото се съмнявам да е грешка в описанието...../

Xiaomi - Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#4

Безжичното зареждане е хардуерно.
Гаранцията по принцип се губи само ако в гаранционната карта изрично пише, че е забранено отключването.
Най-добрия вариант ще е скоро да пуснат ъпдейт на гугъл dialer-a с вграден запис на разговори
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • ivoslavitrifonov1975
Цитирай
#5

Дори и да имат такива намерения, то със сигурност няма да работи официлано на територията на ЕС.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#6

И аз нямам намерения да чакам, я излезе, я не. Моля, насочете ме как мога сменя ром-а, много ли е сложно /не съм го правил до сега/ ако е сложно знаете ли някой, който може да го направи?
Благодаря!

Xiaomi - Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#7

1. Отключва се буутлоудър-а.
Трябва Ми акаунт
И се чака седмица.

След това е малко по-сложно
Цитирай
#8

(2019-12-30, 15:08:23)suffer написа:  1. Отключва се буутлоудър-а.
Трябва Ми акаунт
И се чака седмица.

След това е малко по-сложно
Имам МI акаунт, но не знам какво да правя 
Има ли я някъде описана цялата процедура, за да не ви занимавам, а да следвам стъпките?

Xiaomi - Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#9

За начало отключваш developer options:
Settings - my device - all specs - тапваш 7 пъти на реда miui version
Ще ти изпише, че вече си програмист (developer).

След това отиваш в settings - additional settings - developer options.
Там на реда allow oem unlock включваш опцията,
А на Mi unlock status натискаш единствения бутон, за да се закачи акаунта. След 7 дни сваляш mi flash unlock от https://en.miui.com/unlock/ и трябва да станат нещата ( ще се ресетне при отключването телефона до фабричните си настройки)
Цитирай
#10

(2019-12-30, 15:33:08)peppy написа:  Имам МI акаунт, но не знам какво да правя 
Има ли я някъде описана цялата процедура, за да не ви занимавам, а да следвам стъпките?

Има едно ръководство - скоро го писа един колега.

(2019-12-30, 16:36:43)suffer написа:  За начало отключваш developer options:
Settings - my device - all specs - тапваш 7 пъти на реда miui version
Ще ти изпише, че вече си програмист (developer).

След това отиваш в settings - additional settings - developer options.
Там на реда allow oem unlock  включваш опцията,
А на Mi unlock status натискаш единствения бутон, за да се закачи акаунта. След 7 дни сваляш mi flash unlock от https://en.miui.com/unlock/ и трябва да станат нещата ( ще се ресетне при отключването телефона до фабричните си настройки)
.
Що се мъчите, като го има отскоро тук  Tongue
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1592730
Универсално е.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#11

Защото не ми пречи да го пиша колкото пъти трябва. Не всеки може да се оправи да намери нужната тема
[-] 8 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • alexbg67, andreti013, bobibmv, Gravedigger, milenvn, redsys, ronnie72, YAntonov
Цитирай
#12

Индонеийския ром и той ли иска отключен бутлоадър ?
Цитирай
#13

Ако искаш да го сложиш през фастбуут - да.
Ако има друг метод, което ме съмнява, тогава отговорът може и да е не
Цитирай
#14

Да, за фастбут идеше реч.
Цитирай
#15

Слагай индонезийския ром, и не се занимавай с глупости.И моя 8про беше със скапания гугълски dialer, сложих индонезийската версия, и се родих.И ъпдейти си идват автоматично, със xiaomi диалера е, има си запис, и всичко е наред.

Honor Magic 5 pro Black
[-] 2 потребители изказват благодарност на galev_90 за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#16

(2019-12-31, 16:00:29)galev_90 написа:  Слагай индонезийския ром, и не се занимавай с глупости.И моя 8про беше със скапания гугълски dialer, сложих индонезийската версия, и се родих.И ъпдейти си идват автоматично, със xiaomi диалера е, има си запис, и всичко е наред.

Индонезийският ром има ли българско меню(български език)? Лесно ли се инсталира? Работи ли NFC?
Цитирай
#17

Има български език, но аз лично винаги си ползвам английския.
NFC никога не съм ползвал, и не мога да дам отговор.
Не бих казал че е много лесно.Но веднъж инсталиран, не го пипаш и си бачка.
За да се инсталира, аз му отключих буутлоадъра, и му сложих recovery.Не знам дали може и без това да се мине.(предполагам не)
При тези процедури, гаранцията ще ти отпадне.Мен не ме бъркаше, защото телефони не купувам от бг.Така или иначе, гаранция нямат.
Определено не съжалявам че си сложих индонезийския ром.Записа и аз го ползвам от време на време и най-важното няма го гугълския dialer, защото не го понасям. Страшно много ме дразни.
Във форума на xda има инфо и линкове към всички процедури.
Прецени си ти.
Аз също много се издразних, защото си купих глобален ноут 8 про, само за да не го ръчкам.Но със скапания диалер не се разбрахме.3 дена по късно започнах да го ръчкам и сложих индонезийския ром, и така...

Honor Magic 5 pro Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на galev_90 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#18

По-добре е през фастбуут, ако няма да руутваш или да правиш модификации по системата
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • galev_90
Цитирай
#19

Благодаря за отговорите! Тези дни мисля да се пробвам.
Цитирай
#20

Работят по въпроса за запис на разговорите - https://c.mi.com/thread-2777901-1-0.html

iPhone 14 Pro
Цитирай
#21

Има ли вариант да го отключа без да чакам 7 дена с Mi Unlock ?
Искам да флашна на Индонезия!

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай
#22

Чакаш си. Седмица си е ОК.
Цитирай
#23

Здравейте, направих описаното в пост №9. Мина седмица и като последвах линка: https://en.miui.com/unlock/ 
ме праща на една синя страница, /картинка 1/ като натисна бутона ме препраща към един сайт в който има само йероглифи /картинка 2/ Това нормално ли е? Какво трябва да търся? Файл който да сваля или .....???


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xiaomi - Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#24

(2020-01-06, 15:05:04)peppy написа:  Здравейте, направих описаното в пост №9. Мина седмица и като последвах линка: https://en.miui.com/unlock/ 
ме праща на една синя страница, /картинка 1/ като натисна бутона ме препраща към един сайт в който има само йероглифи /картинка 2/ Това нормално ли е? Какво трябва да търся? Файл който да сваля или .....???

Ами като влезеш в сайта ( https://en.miui.com/unlock/ ) даваш на Unlock Now и после те препраща в една връзка и кликваш на Download Mi Unlock и дърпаш приложението за Комп.

Ето следвай тези стъпки:
https://c.mi.com/thread-1857937-1-0.html

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай
#25

Моля, кажете къде в София с/у заплащане могат да ми сменят софтуера с такъв при който работи записа на разговора? Вече не ми се чака, а аз не съм сигурен, че ще се оправя. Ако някой може да го направи, нека пише да му го нося.
Благодаря!

Xiaomi - Redmi Note 8 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)