Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi9T/Mi9T Pro | Redmi K20/K20 Pro - софтуерни актуализации

Привет, най-после се появи и при мен 12-ката преди малко. Почти винаги съм правил нормален ъпдейт и не съм имал проблеми, но гледам че при някои има. Та въпроса ми е относно този hard reset преди или след инсталацията е хубаво да се направи? И дали да не го правя само ако смятам, че след ъпдейта имам проблеми с пърформънса или батерията? И под хард ресет имаме предвид "erase all data (factory reset)" от настройките, нали?
Също така коя е най-добрата опция за бекъп, тъй като имам много снимки, а някои от тях вече не са на облака на Шаоми понеже нямам място и искам да съм спокоен,че няма да загубя нещо.
Мерси!

п.с. На един приятел дойде преди дни и ми каза, че е 12.0.2.0 , а при мен дойде 12.0.3.0 направо Smile)

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
Аксесоари

Ресет не задължителен след ъпдейт на MIUI и версията на ОС си остава същата. Препоръчва се такъв само при евентуални бъгове на устройството като цяло след актуализацията.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • disrespectful, fifth_root
Цитирай

При мен и преди и след factory reset положението е плачевно. Изключително дразнещи са бъговете при анимацията на отключване, които се появяват когато си решат. От време на време след провеждане на разговор и натискане на червената слушалка, екрана става черен и единствено бялата лента стои в долната част. Другото което се забелязва е греенето на телефона и то е осезаемо. Толкова много харесвах марката и телефона, но с този ъпдейт определено са о*рали нещата.

Samsung Galaxy S7 | Black Onyx
Xiaomi Redmi 5 Plus | Black
Xiaomi Mi9T | Carbon Black
Цитирай

То по принцип аз съм с поко лънчера и едни икони слагани отделно + app drawer, така че едва ли ще забележа разлика визуално след ъпдейта, но ще видим. Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
[-] 1 потребител изказва благодарност на disrespectful за това мнение:
  • bobo1973g
Цитирай

(2020-08-05, 18:14:22)slapi написа:   Другото което се забелязва е греенето на телефона и то е осезаемо. Толкова много харесвах марката и телефона, но с този ъпдейт определено са о*рали нещата.

Не е до обновяване. И сега грее от средата на екрана нагоре.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Впрочем-появил се е "Сатурн"-супер тапет. Не е лош

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

Грее - че то навън е около 30 градуса, пък ако го носите и в джоба, да го топлите с бедра... Аз и на зарядно да го включа става по-топъл. Ако от един ъпдейт сте забелязали, че грее, то задължително ще забележите и нещата, водещи до греенето.
Цитирай

Не бях влизал в статистиката на батерията и ми стана интересно. Направили са я безполезна. Така и не мога да разбера от колко време е тя, кога е било последното зареждане и т.н. Какво значи "Активен" и "На изчакване"? Преди всичко беше ясно и лесно за разбиране... Отчаян съм от индокитайците Big Grin Или аз съм затъпял, знам ли Big Grin Big Grin Big Grin

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • smileyy
Цитирай

Аз го разбирам по следния начин: "активен" е когато телефонът е отключен, пък ако ще и нищо да не ползваш. "На изчакване" е времето, в което е заключен. Ще видиш, че времето, в което е активен, съответства на времето, в което ти показва, че е бил активен екранът. Макар че не е съвсем правилно така да се разглежда, но или аз греша, или те.
Цитирай

Ако един UI/UX има нужда от гадаене, тълкуване и интерпретиране, значи е скапан UI/UX. Премахването на яснотата в статистиката на разхода на батерията, на мен ми мирише на замазване на въпроса с големия процент Google процеси в тази статистика.

Преди можешe да разбера кога е било последното зареждане, колко от батерията съм заредил, колко време е изкарал телефона и т.н. Сега е пълен Индокитай! Big Grin Никаква работа не ми върши! Шарена тъпотия, правена по трудово. Дано скоро вкарат реална статистика, защото това отдавна не е нещо, за което смятам, че трябва допълнително приложение.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • smileyy
Цитирай

Това забелязах, че не е от версията 12 на миуи. На жена ми и дойде ъпдейт до андроид 10 на редми ноут 7 и при нея се получи така, тя е все още на миуи 11...
Цитирай

Другари, мисля че след като актуализирах Google photos телефона започна да ми прави дубликат на снимките, които правя с камерата. При вас има ли нещо подобно?

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-08-15, 19:12:53)veso99 написа:  Впрочем-появил се е "Сатурн"-супер тапет. Не е лош

Нещо по-особено има ли за да се появи? На папката пише 3, но вътре са само Земята и Марс?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-08-18, 21:03:16)xplod написа:  Другари, мисля че след като актуализирах Google photos телефона започна да ми прави дубликат на снимките, които правя с камерата. При вас има ли нещо подобно?

Не.
Цитирай

Сутрин за добро утро.. MI 9t Pro


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Секюрити пач за август 100%,няма да са фикснали нещо я ще им дойде на нагорнище
Цитирай

(2020-08-20, 19:44:01)alexbg67 написа:  Нещо по-особено има ли за да се появи? На папката пише 3, но вътре са само Земята и Марс?
Трябва да намериш същия файл за инсталация, както е на "Земя" и "Марс",и после пак същия път за активиране. Аз го намерих чрез гугъл търсачката, но не се сещам, вече, точно откъде!

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

Здравейте. Напоследък след отключване на екрана при мен се появява едно премигване. Започна да се случва малко след актуализирането към 12ката. При някой да има подобни аномалии? След рестарт се оправя и известно време след това отново започва. Не мога да хвана някаква зависимост. Не съм правил и ресет.
Цитирай

Пробвай да смениш темата/тапетите…

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

Пробвай и с reset тогава.

 
Цитирай

Колеги , появи се пак дразнещия проблем за които споменах в друга тема , а именно че изчезват зададените от мен настроики (пускам вибрация при докосване -изчезва след седмица ,задавам заключване след 2 мин след седмица става на 15 секунди ) .2 пъти правех ресет и пак така става , има ли друг като мен или съм изключение ?  Bu Bu
Цитирай

(2020-09-24, 15:39:47)Vanakataa написа:  Колеги , появи се пак дразнещия проблем за които споменах в друга тема , а именно че изчезват зададените от мен настроики (пускам вибрация при докосване -изчезва след седмица ,задавам заключване след 2 мин след седмица става на 15 секунди ) .2 пъти правех ресет и пак така става , има ли друг като мен или съм изключение ?  Bu Bu

Да не би да правиш опримизация през стоковият дефендър или на батерията?

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай

(2020-09-25, 08:07:10)smileyy написа:  Да не би да правиш опримизация през стоковият дефендър или на батерията?

Точно от това се случва ,оптимизацията не мога да я настроя постоянно ми затваря приложениятя и се налага да ги стартирам наново...

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай

Точно от това е колега , ейй от кога се чудя чудя много тъпо решение от страна на марката поне след дигане на определен процент батерия да се връщат тези настроики .
Цитирай

(2020-08-23, 13:53:41)veso99 написа:  Трябва да намериш същия файл за инсталация, както е на "Земя" и "Марс",и после пак същия път за активиране. Аз го намерих чрез гугъл търсачката, но не се сещам, вече, точно откъде!

Доколкото помня Земя се появи, като естествен ъпдейт/добавка и не беше нужно да се правят външни намеси.
Както и да е, мерси! Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)