Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнение за citytel
#51

Още навремето, когато почнаха и имаха първия физически магазин го посетих и ги порозпитах. Исках да взема телефон на детето. Започнаха да ми постават условия като стана дума за гаранция, от тогава съм ги забравил като магазин. Сега не знам как са, но тогава не помня дали имаше кзп.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
Аксесоари
#52

За телефони не им се доверявайте колеги, освен ако телефона няма международна гаранция и можете да идете директно в оторизирания сервиз..
Цитирай
#53

Пълно разочарование. Купих си батерия, която се оказа абсолютно менте (според мен, разбира се). На самата батерия пише едно а на опаковката друго. Обадих се да попитам, колко мА/ч всъщност е тази батерия. Те ми казаха, че го пише. Аз ги попитах кое от двете стойности, които пише е вярно а те станаха арогантни и само повтаряха - това, което пише. А то пишеше две различни неща. Гола вода са а арогантостта им е просто потресаваща. Моля внимавайте, когато купувате от тази фирма. Винаги има риска да сгрешите, когато ползвата онлайн магазини но насреща да има невъзпитани хора, които едвали не ви се карат на вас, че сте си купили менте.... тъпо.
Цитирай
#54

Само, като им видите собственика какъв е козар и ще ви стане ясно. Няма как да очаквате персонала на фирма, която е собственост на арогантен и невъзпитан простак да се държи добре с клиентите.
Цитирай
#55

НЕКОРЕКТНА фирма особено ако става дума за гаранция или смяна на закупен телефон!

HTC Legend^^^HTC One S^^^LG G3^^^Huawei P10^^^Samsung Galaxy Note 9^^^iphone 11
Цитирай
#56

Aз пък ще дам положителен отзив.

Първо - първи внесоха часовника (Amazfit GTR 2) в БГ, второ - за 10 работни дни ми го смениха с чисто нов заради дефект.
Приятно изненадан останах, че се реши толкова бързо проблема. Даже си купих друг часовник, докато сменят стария(беше ясно, че не подлежи на ремонт, поне не и в БГ, след като официалните сервизи на Xiaomi не ги ремонтират)
Цитирай
#57

Една, не повече, лъжичка катран в кацата с мед е нужна за да го съсипе. Въпреки, че търговци от този тип в никакъв случай не са Каца с мед... а каца с катран, гарнирана с мед.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#58

След като ти вземат веднъж паричките - арогантност и отвратително отношение по телефона. Брикнато MiA3 след А11. Пратих го на 5.1.2021. Като си платих аз куриера! До ден днешен ни вест ни кост. Това са CityTel. Продавачи на картофи. Също така казаха, че не са и чували за проблема с MiA3+А11 и думата "брикнат". И не е вярно , че КЗП не работи. Майка ми се оплака в КЗП и накараха Виваком да и дадат нов телефон. Принципно фирмичките работещи на принципа "да излъжем клиента веднъж, има още шарани" работят 5-6 години макс, докато се извъртят достатъчно количество опарени хора.
Цитирай
#59

Ситител са доста повече от 5-6 години, и пак има кой да излъжат!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#60

Е ти какво очакваш, гаранционно обслужване за 1 седмица в такъв тип магазини ли? Smile Че те в техно веригите, където работят с официалните сервизи в повечето случаи се бавят почти месец, какво остава за гаражни магазини тип citytel. Smile

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#61

За такъв малък магазин трябва и по-бързо.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#62

Въпросният ломски господин Светлозар Мирославов Алексиев се изявява и на политическото поприще като кандидат за общински съветник в град Лом от ПП ГЕРБ. Така че най-вероятно имат и политически гръб за да просъществуват толкова години на пазара. Аз не знам защо изобщо имат клиенти като нито цените са им ниски, нито пък услугата която предлагат е качествена. Гледам че и в mobilebulgaria са първа писта от доста време, явно много парички дават за реклама. Но какво да коментираме всичко в нашата мила родина е сбъркано.
Цитирай
#63

Според мен продават на много фирми, като най-вероятно стимулират шефовете по някакъв начин,
за да пазаруват от тях. Имам приятели, на които служебните им телефони са от там
Цитирай
#64

Много внимавайте със citytel. 

Взех си часовник Galaxy Watch 4 и Samsung Galaxy S21 Ultra 5G от тях.

Пускам устройствата и всичко си работи, докато не дойде момента да пробвам меренето на кръвното и ЕКГ. Тогава дойде голямата изненада. Samsung Health Monitoring приложението ми обяснява, че региона, в който се намирам, не се поддържа. Пробвах с друг телефон, закупен от мобилен оператор и там нещата тръгнаха.

Поразрових се и установих, че "Service provider software version" (About phone -> Software information) е "SAOMC_SM-G998B_OXM_FWD_RR_0004 FWD/FWD,FWD/XSG/FWD". При телефона, закупен от мобилен оператор, този стринг съдържа "BGL". 

За моя изненада "FWD" е country кода на Мароко, което най-вероятно е причината "Samsung Health Monitoring" приложението да не работи.

Много ми е чудно дали е разрешено да продаваш samsung телефони, които не са предназначени за европейския пазар ?
Цитирай
#65

Гаражните магазини в повечето случаи продават телефони предназначени а други държави...затова и цените са по-евтини.
Цитирай
#66

(2021-09-04, 08:25:16)nowhere написа:  Гаражните магазини в повечето случаи продават телефони предназначени а други държави...затова и цените са по-евтини.

Не ми дреме за цената. Просто магазина е срещу нас.

Все пак, много ми е интересно дали въобще е разрешено да се продават телефони, които не са предназначени за европейския пазар и съответно не функционират правилно.0

При това никъде на сайта им не е посочен този факт. Като бях в магазина много добре видяха, че си взимам и двете устройства и най-вероятно ще се опитам да им ползвам всички функционалности споменати в рекламите на Samsung и достъпни за България, все пак не съм марокански гражданин и не живея в Мароко.
Цитирай
#67

С рекламация няма ли да се оправят нещата?

 
Цитирай
#68

(2021-09-04, 08:53:28)NoMaD написа:  С рекламация няма ли да се оправят нещата?

Като чета по-нагоре какви неща са писани, направо ме е страх какво мога да очаквам от тях, защото почти не вярвам, че ще ми върнат парите, пък нормален телефон, предназначен за Европа не мисля, че ще имат...
Цитирай
#69

Имал съм взимане даване с тях - държаха се адекватно, поне с мен.

 
Цитирай
#70

(2021-09-04, 08:57:38)NoMaD написа:  Имал съм взимане даване с тях - държаха се адекватно, поне с мен.

Взимане-даване с тях за какви пари ? 

Щото е едно за 500 лв., друго е за 3000+ лв. Просто като си тарикат, за тия пари ще си останеш тарикат Smile
Цитирай
#71

За консултация. За това не са ми искали нищо.

 
Цитирай
#72

(2021-09-04, 08:56:46)avalchev написа:  Като чета по-нагоре какви неща са писани, направо ме е страх какво мога да очаквам от тях, защото почти не вярвам, че ще ми върнат парите, пък нормален телефон, предназначен за Европа не мисля, че ще имат...

Пробвай, но много малко вероятно да ти върнат парите. Другият вариант е да се обърнеш към КЗП да ги натиснат за изискването, че всички продукти продавани на нашия пазар, трябва да имат българско описание. От което да следва, че продукта не е предназначен за нашия пазар. Същото води до ограничаване на функциите, които иначе бихте ползвали.

И като не са ти проблем парите, защо се буташ в такива магазини? Колко спести от цялата покупка на устройствата - 200 лв.
Следващия път се мяташ в колата и пазаруваш от техноверигите(официалните представители на съответната марка), където поне се спазва закон и имаш права.
Цитирай
#73

(2021-09-04, 09:14:54)Vi70 написа:  Пробвай, но много малко вероятно да ти върнат парите. Другият вариант е да се обърнеш към КЗП да ги натиснат за изискването, че всички продукти продавани на нашия пазар, трябва да имат българско описание. От което да следва, че продукта не е предназначен за нашия пазар. Същото води до ограничаване на функциите, които иначе бихте ползвали.

И като не са ти проблем парите, защо се буташ в такива магазини? Колко спести от цялата покупка на устройствата - 200 лв.
Следващия път се мяташ в колата и пазаруваш от техноверигите(официалните представители на съответната марка), където поне се спазва закон и имаш права.

Бутам се там, щото са срещу нас, а за спестените пари, нямам идея, щото не съм проверявал цената на други места.

От къде мога да предположа, че тази ситуация все още е въможно да се случи...

То остави, но преди 3-4 дена четох, че от Samsung вече отдалечено спират телевизори, които са крадени... Да не вземат да ми спрат мароканския ми телефон Smile
Цитирай
#74

(2021-09-04, 09:24:05)avalchev написа:  Бутам се там, щото са срещу нас, а за спестените пари, нямам идея, щото не съм проверявал цената на други места.

От къде мога да предположа, че тази ситуация е възможна.

Човек се учи докато е жив! В твоят случай, по трудния начин.

Виж какво може да направиш по случая, защото меренето кръвно може да е най малкият ти проблем.
Ако действително телефонът не е за регион Европа, има голяма вероятност да не получава никакви ъпдейти, защото не се знае по какъв път е преминал.
Цитирай
#75

Говори със ситител или някой официален сервиз на Самсунг, малко по надолу по уличката в посоката Студентски има един такъв официален сервиз, има и други в София де (около 4-5-6 бяха). Ако е само софтуера проблема, могат да ти го преинсталират с европейска версия.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)