Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мисля, че купих краден телефон..
#1

Здравейте, преди 2 дни купих телефон от един човек от така да кажем ромски произход. Искам да питам дали има начин да проверя дали телефона е краден, и също така дали ако го предам в полицията за мен ще има някакви усложнения, защото нямам абсолютно никакъв документ, че съм го купил от въпросния човек. Sad
Цитирай
Аксесоари
#2

Как прецени,че е краден?Да не е айфон 11 за 100лв
Цитирай
#3

J6+ за 10лв е. Не съм решил, просто имам такива съмнения
Цитирай
#4

Много ум се иска да купиш телефон без никви документи от циганин. Гениално. И как точно след два дена помисли, че може да е краден...
Цитирай
#5

(2020-01-25, 20:31:12)eksoldier написа:  Много ум се иска да купиш телефон без никви документи от циганин. Гениално. И как точно след два дена помисли, че може да е краден...
Оставих телефона вкъщи и заминах по работа, след като се върнах се замислих
Цитирай
#6

J6 за 10?Или 110?
Цитирай
#7

Пълен комплект го купи или само устройството?

 
Цитирай
#8

(2020-01-25, 20:34:47)tiesto_pld написа:  J6 за 10?Или 110?
За 10лв.

(2020-01-25, 20:36:30)NoMaD написа:  Пълен комплект го купи или само устройството?
Само устройството
Цитирай
#9

Значи има вероятност и да е.

 
Цитирай
#10

И да е краден ,няма кой да го търси.Виж ако е някой скъп разбираемо е ама за телефон с ценова граница 80-150...дет се вика и ти да си го откраднал ползвай си го спокойно.
Цитирай
#11

(2020-01-25, 20:40:18)NoMaD написа:  Значи има вероятност и да е.
Мога ли да проверя по имей или нещо такова дали е краден

(2020-01-25, 20:41:29)tiesto_pld написа:  И да е краден ,няма кой да го търси.Виж ако е някой скъп разбираемо е ама за телефон с ценова граница 80-150...дет се вика и ти да си го откраднал ползвай си го спокойно.
Не е коректно,да го ползвам в такъв случай, предпочитам ако мога да разбера дали всъщност е краден и мога да намеря собственика, да му го върна, за 10лв няма да умра
Цитирай
#12

Прежали 10лева и в кофата...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#13

(2020-01-25, 20:41:30)maksdd11 написа:  Мога ли да проверя по имей или нещо такова дали е краден

Не е коректно,да го ползвам в такъв случай, предпочитам ако мога да разбера дали всъщност е краден и мога да намеря собственика, да му го върна, за 10лв няма да умра
Ами по IMEI ако е даден за откраднат или регистриран в оператор.
Цитирай
#14

Ако наистина е краден и потърпевшият се е сетил да постне във форум като нашия, в тема със загубени/откраднати телефони, с IMEI номера му, при някакви такива обстоятелства, може да се установи, евентуално, дали е краден. Иначе, трудно. Но според мен не правете грешката да купувате от "съмнителни" лица. Добрата новина е, както каза един колега над моя пост, че едва ли някой ще тръгне да се занимава за телефон 100-200 лв.
Цитирай
#15

За кой град?Примерно ако е София или Пловдив и т.н. има предостатъчно фейсбук групи и собственика се намира дори и да няма фейсбук-чрез познати.Постоянно се споделят изгубени и намерени вещи.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#16

На мен ме виках в полицията за един телефон с пазарна цена под 100 лева.

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#17

(2020-01-25, 20:41:29)tiesto_pld написа:  И да е краден ,няма кой да го търси.Виж ако е някой скъп разбираемо е ама за телефон с ценова граница 80-150...дет се вика и ти да си го откраднал ползвай си го спокойно.

Ако ще и 15 лева да е в магазина, ако отидеш в полицията и кажеш , че е откраднат, дадеш IMEI, документи, касова бележка и тн.,ще го намерят и ще ти го върнат, стига телефона да продължи да го ползва някой друг.
Не е въпроса в парите,а дали човека го е пуснал за откраднат.
Аз не бих рискувал, преди години когато не беше толкова стегната ситуацията в заложните къщи с телефоните, съм взимал и са ме викали след т'ва в РПУ-то да пиша що, как, къде и да върна телефона.

Телефона дето си взел става само за части, а дъното е за кофата. Това е и моя съвет към теб.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#18

Е, ти за 10 лева от циганин какво мислиш че си купил ?
Цитирай
#19

(2020-01-26, 10:04:42)Legend написа:  Аз не бих рискувал, преди години когато не беше толкова стегната ситуацията в заложните къщи с телефоните, съм взимал и са ме викали след т'ва в РПУ-то да пиша що, как, къде и да върна телефона.
Преди 3-4 месеца, един познат ми донесе някакъв "намерен" стар, евтин huawei, да го разблокирам. Разблокирах го, след седмица се оказах в полицията (не в България). Цял ден изяснявахме ситуацията. Полицаят ми вика: -Абе ти, като им разбираш, защо си слагаш симката в тоя телефон? Казвам: -Първо-не знаех, че е краден, второ-и през акъла не ми е минавало, че полицията ще тръгне да се занимава с телефон, който може да се намери за 20€ втора ръка. Иначе симки имам няколко, знам че не бива да слагам мойта. Колко струва времето, което днес убихме, аз и двамата полицаи, да се занимаваме с този телефон? Човекът казва: -Прав си, загубихме много време за нищо, но такава е работата на полицията, няма значение колко струва, 10€-1000€, има сигнал-работим.
Цитирай
#20

Няма база с крадени телефони, поне не и официално.

В Полицията, ако собственика е обявил кражба, те препращат IMEI към операторите и ако системата им засече ползване - връщат към Полицията данни за притежателя на SIM картата, който бива потърсен/повикан за изясняване.

Общо взето под 300 лева (неофициално) изобщо не се занимават.

В Полицията може би биха проверили, ако е обявен.

Друг вариант е в facebook групи за Изубено/Намерено да пишеш, че си намерил и да изискаш IMEI за потвърждение.

Успех

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#21

На работа един колега "изгоря" така с 550 лв. за S8, а чисто нов беше около 800 лв. по него време.
Понеже му го преинсталирах, за да се оправи един проблем с камерата, който всъщност се оказа хардуерен в последствие. Сложих моята SIM карта да пробвам дали работи и след 2 месеца имах призовка да се явя в районното, а през това време колегата го беше предал на полицията и стария му собственик си го беше взел, но служителя дори се зачуди защо ще ми пращат призовка, след като вече колегата го е върнал на стария собственик (от друг град се оказа) - явно някакво некоординирано действие от страна на полицаите от другия град.
Общо взето се разминах само с разходка и празни приказки, но повече такъв риск с моя SIM карта няма да поема.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#22

Аз бих била бясна, ако ми откраднат нещо, каквото и да е. Още повече ще се ядосам, ако някой го намери и не ми го върне. Представете си, че е на детенце, което сега плаче за него... Не мисля, че полицията ще направи проблем на човек, който им го носи с молба да проверят дали е откраднат. Така че, отивай.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#23

Гледам, колегата спря да пише вече. Предполагам, че двама еднакво облечени са го закарали на курорт 2 на 2. Ще поспи 24 часа с още 15 човека. Луд купон.
Но завидно как идиотската тема събра куп отговори, като имаше и полезни.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#24

От личен опит мога да кажа , че ако не попаднеш на съвестни полицаи ако ще да е и за 2000 лева телефона . Аз имах случай с откраднат ЛГ Г4 на 3 месеца . Предадох всички документи като касови бележки , имей и тем подобни и започна чакането . Видяха го на записа кой е , но в последствие разбраха , че е от друг град . 5 пъти ходих да си упражнявам правото на потърпевш и нищо . Накрая се ядосах и им обясних да ме търсят само ако са го намерили или имат развитие по случая а не да ме разкарват от Пловдив до родният ми град по 2-3 пъти на месец . По онова време телефона беше към 1000-1100 лева . Може би са минали около 4-5 години и нищо . Аз го бях отписал след 2-рия месец така или иначе . Може даже да е някой познайник крадеца или случайно да има връзки в полицията и случая да е потушен . Иначе му пожелавам на човека който ми го открадна да му носи само лош късмет . То рано или късно всичко се връща . Така , че много не се надявайте . Всичко е до късмет . Явно аз издърпах късата клечка .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#25

Не, не си издърпал късата клечка! Просто живееш в България! Виждал съм как стават нещата в една бивша соц страна, в централна Европа. Тук всичко е отбиване на номера, за съжаление. Съжалявам, че жена ми не пожела да дойде при мен, затова аз се върнах при нея тук!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)