Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнение за Huawei без Google
#51

Еми да, МНОГО зависими са от Google

Google им дава по 12 милиарда долара на година за да бъде google default search engine в техния safari браузър.
Google ако ги резнат им се спира Youtube, Maps, Drive, Translate, Google, Gmail, Chrome и всички останали услуги на Google и ще завърши като Windows Phone

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
Аксесоари
#52

Е как ще са пък много зависи, като им плащат, за да са основна търсачка. А и Google и Apple са американски, няма причина, по която да го направят това, не ги мислете тях, те са едни от най-богатите. По-добре да коментираме бъдещето на Huawei, че се чудят сега какво да правят, да не мислим, неща, просто като да пишем нещо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#53

(2020-02-08, 15:59:38)BGDropche написа:  Еми да, МНОГО зависими са от Google
Мисля, че колегата бърка Google с Android.
А от Google са зависими всички.
Цитирай
#54

хахаха а аз мисля, че не сте ползвали Айфон, били зависими от Гугъл хахаха На айфона си имам точно едно единствено Гугъл приложение от 4 години насам и то е Ютюб. Дропче такова смехории изсмукани от пръстите можеш да ги пробутваш на някое чаве. Как по-точно Гугъл ще им забранят Гугъл?? Big Grin А като не им е основна търсачка какво става? Вече не мога да я ползвам или не мога да си я сложа като хоум пейдж ли? Хром е най-обикновен браузър, като десетки други. Транслейт не виждам защо е толкова жизненоважен, при положение, че си има сайт? Драйва е още нещо смешно, понеже отново е клауд, както всички други. Мейла можеш да си го добавиш във всеки мейл клиент, кеф ти дифоултния, кеф ти аутлюк, кеф ти някой друг. Аз на Самсунга си ползвам Гмейл акаунта със Самсунг Имейл приложението. За Мапс, ако не знаете iOS си има достатъчно добра навигация, така че не им трябва. Реално единственото приложение, което няма алтернатива е Ютюб и въпреки това, Ютюб отново си има сайт, ако ти е много зор.

Докато при Андроид ситуацията е друга, защото макар и да има алтернатива на някои от приложенията, Гугъл е в ядрото на операционната система и губиш основни неща като магазина, гугъл акаунта, гугъл плей сървисес, които са важни за правилната работа на много приложения и т.н
за разлика от iOS, кoято ползва САМО техни приложения и нищо повече.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#55

Huawei си имат Huawei Mobile Services, което си е същото като на Google и е заместител. Това не е поблем. По товоята логика, всяко приложение го има на сайт и може всеки смртфон да има един бразуър и нищо повече. За какво са ни приложения? Нали идеята е, че всичко е по лесно с тези приложения и интеграции. Андроид телефон може да си съществура без Google, точно колкото и iPhone. Просто всичко Google-ско ще се отваря в браузъра. Иначе аз мога на андроид телефон да си ползвам, който искам мейл клиент, дропбокс вместо драйв, файрфокс вместо хром, дори и за youtube си има 3rd party приложения за разлика от айфон, here maps са страхотни и достоен конкурент на Google Maps. Така че iOS и Android са еднакво зависими от Google както и да го погледнете. Но идеята е за удобно ползване. И двете могат да функционират независимо и сега Huawei искат да докажат това.

С две думи - Андроид се поддържа от Google, но си е напълно самостоятелна система с отворен код.
Цитирай
#56

Далеч си от истината, ХМС все още е мнооого слаб заместител на ГМС. Докато иОС си имат СОБСТВЕНИ приложение и СОБСТВЕН магазин и реално единствената им "зависимост" която твърдите, че имат спрямо Гугъл са няколко приложения, които се броят на пръстите на едната ми ръка и не виждам каква пък е толкова зависимостта?

При Андроид е по-различно, защото основните проложения са на Гугъл - ГМС, Гугъл Акаунта за телефона, Гугъл Плей Сървисис и разбира се най-важното - Плей Стора. Явно трябва да повторя, че при иОС няма такива проблеми, защото ВСИЧКИ ОСНОВНИ приложения, акаунти, сървиси и т.н. са си техни. И това, че няма да могат да ползяат 3-4 приложения, не би било голяма драма в очите на един иОС потребител.

А иначе Андроид разбира се, че могат да си съществуват без Гугъл, въпроса е доколко качестввно.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#57

Huawei си имат AppGallery, не са без стор. А и на андроид може да се инсталира всичко, а не като iphone само неща от App Store. Така че не си прав. Колкото може едното без Google, толкова може и другото. GPS не са необходими за нормалната работа на Android. Ако човек като мен използва много Google услуги - да, но иначе всеки може и без тях. Има си заместители на всичко. Просто е по удобно с тях, защото са много по развити. Но това се отнася и за iphone. Лично за мен, ако iphone няма приложения на Google, не ми е полезен.
Цитирай
#58

Не съм разработчик на приложения като теб, но както виждаш китайците не ползват гугъл и техни приложения, и пак им е добре! Има някои приложения , които ги няма в аппстора, но това е свързано със сигурността. Те обаче имат заместители, вършещи същата работа, че и по-добра. Не е необходимо да ти обяснявам на теб, че в плей стора всеки може да качва всичко, за разлика от аппстора. На този етап на хуавей стора ще е същото, защото не искат да са изоставащи. А уиндоусмобайл умря защото нямаше аналог приложения на андроидските, пък и нямаше много разработчици за тях за различните пазари. Единствено съм виждал при руснаците дадено приложение да е направено за всякакви ОС, и работи перфектно - поне такива са отзивите на потребителите, не съм имал честта за ползвам всички ОС.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#59

Не знам да ме убедиш ли се опитваш, но аз съм на твоето мнение Big Grin
Аз се опитвам да убедя другия колега, че както ти казваш, всеки може да си функционира нормално и без Google. Просто за някои хора ще е проблем, за други не. Аз лично ползвам твърде много от Google услугите и приложения и за това не мога да си представя да ползвам телефон без тях. Точно както му казвам, че ако iPhone нямаха Google приложения, щяха да се безполезни за мен и за много хора. Всичко може и в браузъра да се отваря, но не това е идеята. Същото е и с Huawei, дори по-добре, защото приложенията могат да се качват и с apk. Всеки потребител си преценява кое му е важно, но при всяко положение, колкото и добра да е операционната система, ако няма добър избор от приложения, няма полза от нея.

Аз лично ползвам Андроид и iOS. И от двете съм доволен, но лично за мен, ако нямаха гугълските приложения, просто нямаше да са ми полезни. Както сега и Huawei телефон без гугъл услугите ми е безполезен за нормална употреба без гугъл приложения. Всичко си има и заобиколки, но говорим като обикновен потребител.
Цитирай
#60

Няма как да ме убедиш, че на 90% от иОС юзърите им дреме за Гугъл, просто защото не им. Който иска Гугъл си взима Андроид принципно.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#61

(2020-02-09, 18:12:13)nowhere написа:  Няма как да ме убедиш, че на 90% от иОС юзърите им дреме за Гугъл, просто защото не им. Който иска Гугъл си взима Андроид принципно.

Повече от 90% от иОС юзърите използват Google Maps и YouTube Big Grin , ако изчезне ще им задреме.

(2020-02-09, 03:31:19)pepy1 написа:  Не е необходимо да ти обяснявам на теб, че в плей стора всеки може да качва всичко, за разлика от аппстора.

И в App Store-a всеки може да качва, просто контрола е малко по друг. Но ако искаш да качиш нещо никой няма да те спре одобрят ли го отива в Store-a Wink

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#62

(2020-02-08, 11:58:58)yo_asakura написа:  Истерията е, че повечето хора ги е страх да ползват приложения, които не са изтеглени от Google Play.
Хм не съм изобщо съгласен, не ми е проблем да тегля приложения от където и да ,проблема ми е синхронизирането на Google service

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#63

(2020-02-09, 21:17:30)amadeus3 написа:  Хм не съм изобщо съгласен, не ми е проблем да тегля приложения от където и да ,проблема ми е синхронизирането на Google service

Синхронизирането е най най малкия проблем в случая. HMS и в момента предлагат синхронизиране на контакти и тн.

Проблема е точно външните APK защото ако не си внимателен може като нищо да си вкараш някой malware.
Проблема е,че няма добри аналози на Google Maps, YouTube и тн.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#64

Е точно на тези двете има доста добри аналози, да не кажа, че са 1/1


https://so.youku.com/search_video/q_nba?...fe96ac97fd

https://en.wikipedia.org/wiki/AutoNavi

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#65

Да ама за Китай, не и за европа

Гледай кво става, цяла Европа я няма иначе 1:1
Що говорите глупости не знам.
   

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#66

Ползвам Honor 8x max година и 3месеца вече, от който съм много доволен нищо че струваше жълти стотинки.
Тела е китайски ром без гугъл сервиз,((бях прочел  преди да го поръчам дали  може да му се сложат сървисите,и да може)
(ако не намираме нещо по света, го търсим в русия,поне аз )
Тъ тела пристигна в 13:00ч, аз вече бях се подготвил с руското четиво
и в 19:00ч тела вече имаше всичко необходимо,като съм и махнал всичката китайщина без рут,  но това не означава че 6 часа съм првил тел. всичко ми отне 30 мин.
Сега продължавам да чета за хюавей и китайските им версий и знам че така си правят софтуера че с лекота да се инсталират сървисите,
Но пък трудно се рутват новите модели, освен ако не си платиш 4~5 долара.
Блокада успява да спира над 90% от рекламите.

Тъ всеки си решава сам дали да си купи китайски самолет за без пари,или да следва примера Румен Радев, ако сте националисти.
Цитирай
#67

(2020-02-09, 21:39:19)Legend написа:  Синхронизирането е най най малкия проблем в случая. HMS и в момента предлагат синхронизиране на контакти и тн.

Проблема е точно външните APK защото ако не си внимателен може като нищо да си вкараш някой malware.
Проблема е,че няма добри аналози на Google Maps, YouTube и тн.
Напротив, синхронизацията е проблем, понеже може да я има, но ще си вързан към производителя все едно си с Айфон. То и в MIUI я има, но лично аз никога не съм я ползвал - това, че сега съм с Xiaomi, не знначи, че цял живот все тяхната марка ще ме устройва най-много.

Лично на мен тегленето на приложения ми се струва най-малък проблем. Правили сме го дълги години под уиндоус, не виждам драма да се прави под Андроид, още повече, че има алтернативни сторове и винаги може да не сваляш ръчно приложения, ако не искаш.

Youtube е просто сайт, и там не виждам нищо фатално да се ползва през браузъра, виж Мапса наистина няма как напълно да го заменим с друго приложение
Цитирай
#68

(2020-02-09, 18:37:22)Legend написа:  Повече от 90% от иОС юзърите използват Google Maps  и  YouTube Big Grin , ако изчезне ще им задреме.

Напротив, ползвам Here, защото ми е по-удобна за навигиране. Пробвал съм и Google Maps, но често те “върти” в кръг или заобикаляш по доста отдалечени улици, защото тя така е “преценила”.
YouTube може да се гледа през браузър, отделно има алтернативи (може да не са толкова добри като YouTube), но все пак ги има: Dailymotion, Vimeo и други.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#69

Извода е ясен. На някои хора няма да им е удобно, други няма да ги бърка, но в края на краищата всичко е възможно и заменимо.
Цитирай
#70

Извода е, че Епъл не са никак зависими от Гугъл, колкото и да ви се иска да е другояче. Wink

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#71

(2020-02-10, 15:13:11)nowhere написа:  Извода е, че Епъл не са никак зависими от Гугъл, колкото и да ви се иска да е другояче. Wink
Въпросът е какво са свикнали да ползват потребителите, а не дали има алтернативи. Аз например ползвам гоогле мапс, нищо че има десетки алтернативи. И дали е андроид или айфон, ако няма гоогле мапс, на мен не ми върши работа. Не вярвам да се съм единствен, който разсъждава така.
Цитирай
#72

(2020-02-10, 15:46:39)galaxian написа:  Въпросът е какво са свикнали да ползват потребителите, а не дали има алтернативи. 
Именно. Алтернатива винаги има, НО... Част от потребителите ще избягат от Huawei, ако там няма Google, защото са свикнали с него и за тях е по-лесно да си купят телефон от друг производител, отколкото да търсят алтернативи или да правят гимнастики със слагането на Google на телефона.
   Ситуацията с Google и Huawei не е в интерес на нито едната компания, но са принудени да играят политически игри.
   А че всички са зависими от Google е ясно. Google събира (и раздава/продава) толкова данни, колкото не събират всички останали играчи, взети заедно.
Цитирай
#73

(2020-02-10, 16:29:52)kamenvo написа:  Именно. Алтернатива винаги има, НО... Част от потребителите ще избягат от Huawei, ако там няма Google, защото са свикнали с него и за тях е по-лесно да си купят телефон от друг производител, отколкото да търсят алтернативи или да правят гимнастики със слагането на Google на телефона.
   Ситуацията с Google и Huawei не е в интерес на нито едната компания, но са принудени да играят политически игри.
   А че всички са зависими от Google е ясно. Google събира (и раздава/продава) толкова данни, колкото не събират всички останали играчи, взети заедно.
Част от потребителите ще избягат, но като Xiaomi и останалите китайци ги последват, а Самсунг междувременно надуят цените и скопят допълнително хардуера заради цялата тази история, доста хора ще започнат да търсят алтернативи на Гугъл, както производителите го правят.
Цитирай
#74

(2020-02-10, 05:29:17)Martin82 написа:  Youtube е просто сайт, и там не виждам нищо фатално да се ползва през браузъра.

(2020-02-10, 05:53:57)centur написа:  YouTube може да се гледа през браузър, отделно има алтернативи (може да не са толкова добри като YouTube), но все пак ги има: Dailymotion, Vimeo и други.

Само да ви попитам. Вие добре ли сте? Как ще гледаш Youtube на 480p,720p през браузъра и да загубиш супер много опции от приложението.

По добре TubeMate от колкото браузър.... Честно ви казвам.

Youtube Vanced е най добре, 4K60 вървят клиповете и можеш да си заключиш екрана и пак да си върви музиката и няма нито една реклама.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#75

(2020-02-11, 15:16:04)BGDropche написа:  Само да ви попитам. Вие добре ли сте? Как ще гледаш Youtube на 480p,720p през браузъра и да загубиш супер много опции от приложението.

По добре TubeMate от колкото браузър.... Честно ви казвам.

Youtube Vanced е най добре, 4K60 вървят клиповете и можеш да си заключиш екрана и пак да си върви музиката и няма нито една реклама.
Сега пробвах мобилната версия на сайта през телефона и Full HD си вървеше без проблеми. Smile Ясно, че пак е една идея по-удобно с приложение, но в никакъв случай не е болка за умиране, още повече, че поне засега има и алтернативни приложения, както отбеляза.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)