Анкета: Коя операционна система бихте избрали - Windows или MacOS? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Windows
86.96%
20
86.96%
MacOS
13.04%
3
13.04%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коя операционна система бихте избрали - Windows или MacOS?
#1

[Изображение: mac-vs-windos.png]

Коя операционна система бихте избрали - Windows или MacOS?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Не мога да го дишам тоя клоун
По отношение на избора- аз направих своя преди 8-9 години и няма сила, която да ме върне към уин.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#3

Ползвам и двете. И в двете намирам предимства и недостатъци. Но противно на очакваното, Windows е много по функционален, изчистен, интуитивен. Обикновени неща се правят много по-лесно и бързо на него. А на Mac в много случаи трябва допълнителен софтуер да се постигне същия ефект. Поне за моите нужди, Windows превъзхожда MacOS, но ползвам и двете, защото MacOS има неща, които не мога да правя на Windows.
Цитирай
#4

Свикнал съм с Windows и си ползвам само него последните години се държи много по добре отколкото преди години, като цяло доста го подобриха.

Скоро си играх с един мак ама всичко ми беше много объркано, просто навик предполагам.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#5

Windows .Свикнал съм, десетката е добре, много съм доволен. За нищо на света не бих дал камара пари за Аpple както за телефоните им така и за таблети и макбуци. Не си залсужава дори и на пътя да ги намериш да ги хвърлиш за тях при условие че за в пъти по малко средства можеш да си купиш същата функционалност.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#6

Лично мнение ,не ми се мерят операционните системи коя е по добра!
Тествал съм какви ли не операционни системи и смело и отговорно бих казал че Windows си е Windows .
Избора си остава напълно на потребителя.
До скоро пробвах и MAC OS (HACKINTOSCH) на една от машинете ми, и не ме грабна и това е ,докато при Windows още от самият старт Smile

Лек ден Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#7

Windows ми дава всичко необходимо, не виждам смисъл от експерименти; с уговорката, че 10 едва ли бих ползвал (Прекалено много bloatware и прекалено малко контрол над ОС-а и това, което прави), но сървърните 2016/2019 са си напълно ОК.
А то клипчето не е толкова macOS vs Windows, колкото PC vs MAC и то конкретни модели лаптопи. Аз като ползващ домашно PC, никога не бих броил хиляди на Apple за готов mac, при положение, че мога да си подбера точно каквито искам компоненти, с които да си сглобя PC, и то за по-малко пари.
Цитирай
#8

poceн в поредна тема показваш колко не разбираш и не си ползвал iPhone или каквото и да е на Apple, затова не пиши глупости само, че показваш колко си назад с представата си за тях.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#9

Не съм гледал и не бих гледал клипове на Клашъра.

По темата - много има да се говори и двете OS имат своите плюсове и минуси.

Ако ще се върши сериозна работа MAC OS-а гарантира стабилна работа, интуитивност и не вярвам да се рестартира като си оставиш компа за обедната почивка, въпреки, че 20 пъти си отложил рестарта Smile

Най-често срещан в музикалните среди ( от DJ-и до музикални и видеоредактори ), след това в програмирането и дизайна и т.н

И нещата вече опират до хардуера. Имаме ли пари за Mac или Macbook или ще ползваме Hackintosh.

Гласувам за Windows, защото го ползвам в Dualboot с Kali linux и защото не е правилно зададен въпроса, но ако имах пари или се занимавах с нещо, което изисква стабилна работа, вероятно бих се преориентирал след нужното проучване.
Цитирай
#10

В дома си имам и двете системи.Чисто и просто и двете са ми за работа.Жената е илюстраторка и ползва последния Айпад и е много доволна ,но и пък на Уиндоус си преработва нещата на Фотошоп.Така,че за мен е глупаво да се сравнява ,всяка има плюсове и минуси.Аз лично ползвам Линукс дистрибуции за подръжка на сървъри но ползвам и Уиндоус за разпускане.
Цитирай
#11

(2020-02-01, 19:53:02)hazART написа:  poceн в поредна тема показваш колко не разбираш и не си ползвал iPhone или каквото и да е на Apple, затова не пиши глупости само, че показваш колко си назад с представата си за тях.
За каква представа ми говориш ? Какво трябва да очаквам от един телефон да може да направи за мен ? Да ми диагностицира възможна поява на ракови клетки, да ми копае криптовалута и да ми носи пари или какво ? Имал съм iphone 4 това е първия ми телефон, след това съм имал и iphone 7 ако искаш даже и снимки мога да ти пратя , каква представа трябва да имам, не ми е необходима, аз не съм сноб, сегашния ми телефон от 160 лева чисто нов ми върши абсолютно същата работа като оня от 2500 на Епъл. И преди съм го казвал и пак ще повторя - такъв телефон приемам само при условия че ми го подарят ( и то за да го препродам)

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#12

Пичове няма смисъл да спорите. Всеки с предпочитснията си.
За е факт, че телефоните на епъл са яко надценени. За компютрите положението е точно обратното

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#13

Защо няма отговор: "нито една от двете"
Цитирай
#14

Може да се добави в анкетата и "друга", но са дадени са такива отговори, защото така е зададен въпроса!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#15

(2020-02-03, 15:52:50)ndsbg написа:  Защо няма отговор: "нито една от двете"
Защото другите ОС не заслужават внимание

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)