Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на смартфон до 900лв
#1

Здравейте! Пред дилема съм какъв смартфон да избера до 900лв не и повече.
Спрял съм се на тези модели:

1. Honor 20 Pro 256GB
2. Xiaomi Redmi K20 Pro 256GB
3. OnePlus 7 256GB
4. Google Pixel 3a 64GB

Търся възможно най-доброто до 900лв откъм батерия и камера

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако държиш на чист Android и по-дълга поддръжка - последната опция.

 
Цитирай
#3

Това за нов ли?Иначе пиксела го махни,ако ще взимаш Пиксел вземи си чистата 3-ка.Поне процесора си му е процесор,има си Vcore ,при А-сериите липсва и дразни бавната обработка на снимките.

Иначе 1+
Цитирай
#4

(2020-02-03, 19:17:50)tiesto_pld написа:  Това за нов ли?Иначе пиксела го махни,ако ще взимаш Пиксел вземи си чистата 3-ка. 
Иначе 1+
Не намерих нова чиста 3-ка на тази цена.

 
Цитирай
#5

(2020-02-03, 19:24:02)NoMaD написа:  Не намерих нова чиста 3-ка за тази цена.
Е то нов няма как,но има достатъчно вкарани от Германия и САЩ като нови с документите им се предлагат на такива цена .
Цитирай
#6

Има една много добре изглежда тройка за 590лв в продавалника
Май беше щатска, в състояние близко до нов
Цитирай
#7

Oneplus 7 с две ръце.

Камерата леко куцо иначе няма да съжаляваш

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

Хонора.
На второ място Пиксел, пък той е и по-евтин.

П.С. Пък разбира се, както са писали по-горе, ако може Пиксел 3(без а-то), то това е най-добре...

https://www.get.bg/google-gsm-pixel-3-xl...id-9-0-pie
Цитирай
#9

Аз бих избрал OnePlus 7, пък ако не искаш чист андроид Mi 9T Pro също е страхотен телефон.
Цитирай
#10

Точно така, за нов Pixel 3, за тази цена - трудна работа. Но Mi9 T Pro е вариантът както и OnePlus. В първия вариант даже и ще остане някой лев екстра.
Цитирай
#11

А между MI9T pro и OnePlus 7 коя камера е по-добра?

Изпратено от моят LM-G710 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

https://youtu.be/2RpJwSz_IqE гледай и сам прецени.
Цитирай
#13

(2020-02-04, 21:01:22)Angel написа:  https://youtu.be/2RpJwSz_IqE гледай и сам прецени.

Така показани и трите са зле
Цитирай
#14

Mate 20 Pro за тия пари по добра камера и батерия трудно ще намериш на добра цена в България, всъщност като се замисля има. Xiaomi Mi Note 10, топ камера и 5260 mAh батерия. По добро няма.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#15

(2020-02-04, 21:20:24)solo5 написа:  Така показани и трите са зле
Това видео и аз съм го гледал. Според мен OnePlus-ът се справя най-добре обобщено. В някои ситуации другите имаха предимства, но overall той е смартфонът с по-добра камера. Не е като Pixel-a, но струва и по-малко. Защо не погледнеш и Samsung S10e. Мисля, че се вписва в цената, а и неговата камера май не е различна от тази на стандартния флагман S10. Нека колеги от форума да потвърдят. За сензорите говоря. Еднакви са както основният така и този за широкия ъгъл.
Цитирай
#16

S10e е много, много далеч от телефон с добра батерия все пак е скромните 3100mAh, все едно сме 2015та година.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#17

Прав съм, Android Central потвъжрдават Smile
А цената му е паднала значително от последното ми търсене, чак да се замисли човек дали да не си го вземе Big Grin
Другият вариант е да е пак техническа грешка.[Изображение: 23e0115b0be7fccdffe820668d2abd54.jpg][Изображение: e6775a732b0f7c402c56951cd911c939.jpg]

Иначе батерията му е смешна, да. И с тая резолюция ще я дърпа бързо, изложили са се... Не знам дали с Exynos-a няма да е по-ефективен самият мениджмънт на батерията...
Цитирай
#18

Exynosa е по зле от Snapdragon по отношение на батерия.
Аз по скоро бих заложил на Xiaomi Mi Note 10 ако търся телефон с топ камера и топ батерия, не мога да се сетя за друга дори конкурентна алтернатива в този бюджет по отношение на тези две неща които търси колегата.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#19

От това което изгледах аз тук (и на други места) бих си взел такъв телефон, особено сега като му е паднала цената.
https://youtu.be/5sHrQq4R9D4
Батерията не се представя чак толкова зле, добре си спрямо размерите му. А камерата е отлична (като за смартфон)
Цитирай
#20

Xiaomi Mi Note 10 е телефон от среден клас, със средна камера, която биха се хванали хора, само които не разбират и си мислят, че като са големи пикселите и в софтуерно отношение е така, иначе за батерия, става.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

Не резолюцията намаля издръжливостта на батерията, а капацитета й, както и услугите, които вървят на заден фон.
Моят телефон перманентно е на WQHD. Разлика няма с FHD от към батерия.

Според мен е много по-добър вариантът от olx за 900лв. Ще получиш много повече за парите. Примерно S10+ (с някой друг коментар на цената, примерно)

OnePlus 7 заради камерата бих го пропуснал. Просто не е нещо "уау".
Pixel 3a го пропускам моментално.

Ако ти харесва вариантът с olx, но ти е омръзнал Samsung, гледаш алтернативите му във високия клас, като си преценяваш плюсовете и минусите.
Цитирай
#22

(2020-02-04, 09:44:01)Angel написа:  Mi 9T Pro също е страхотен телефон.

Чак пък страхотен! От няколко дни го разцъквам и е пълен с бъгс. Сензорът за близост не работи, при което екранът постоянно свети по време на разговор. Big Grin Софтуерно не е оптимизиран за Гугъл услугите и хабят батерията. Не на всички приложения уведомления излизат. Сега тествах на Скайп. Веднъж се показва, пет - не. При отваряне на снимки от галерията с приближение, много от тях излизат с миниатюрка в горен ляв ъгъл. Камерата дори няма гласов контрол. Какво да очакваш от MIUI 11.
Единствен + е SD855 и нищо друго.

[Изображение: Screenshot-2020-02-04-20-34-43-948-com-miui-gallery.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#23

(2020-02-05, 09:41:56)galaxyhopper написа:  Не резолюцията намаля издръжливостта на батерията, а капацитета й, както и услугите, които вървят на заден фон.
Доказано е. Логично е. Телефонът с по-наситена резолюция ще харчи по-бързо батерията от друг телефон със същата батерия/хардуер/софтуер, но с по-ниска наситеност на дисплея. Резолюцията оказва влияние върху живота на батерията - факт. И основният консуматор на енергия (за повечето потребители) се явява именно дисплеят. В момента ползвам телефон чийто капацитет на батерията е 3000 mAh с дисплей 720p HD, стоков Андроид. Батерията ме кара по ден и половина. Преди време ползвах телефон със сходен хардуер, също стоков Андроид, но с по-наситен дисплей Full HD 1080, едвам изкарваше по един ден. Батерията не беше много под 3000 mAh, чипът не беше по-зле откъм енергоефективност. Така че, ако някой като мен е готов да направи компромис между 720p и по-висока резолюция ще получи по-добро представяне на батерията. И, между другото, разликата не е голяма, аз лично не мога да се оплача от 720p. Ако се вгледам на моменти я забелязвам, но се живее, както се казва Smile
Цитирай
#24

Винаги съм вярвал в това, което виждам. Винаги стоя зад думите си. Това сравнение съм го писал преди 2 години приблизително, но кой ме е взимал насериозно или не си е негова работа.
Факт е, че притежавам телефон, който може ръчно да се настройва на каква резолюция да се ползва.
Факт е, че съм пробвал за пробата (дори и да взимаше батерия, пак щях да си карам на WQHD), на един и същ хардуер, една и съща марка...

Даваш ми сравнения на телефони с приблизителни характеристики - различна батерия, чип..
Винаги можеш да отидеш във форума на Samsung S8 и да прочетеш, че няма разлика.

То пък да вземе и един умник да качи клип за сравнение:
https://youtu.be/ncPpM9tesPc
Всички винаги са повтаряли като папагали на ревютата за тази резолюция и батерията, даже не са го изпробвали, за да говорят. Почти всички ревюта са копи-пейст.

Разлика има между HD, FHD, QHD. Най-осезаема е в youtube. Вероятно и в други ситуации, но не гледам филми в netflix и други подобни.
Цитирай
#25

Шаомито го отпиши директно, лично имам такъв 9Т и изобщо не желая да го ползвам, вместо него си ползвам над двегодишния Пиксел 2 ХЛ и съм много по-доволен....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)