Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на смартфон до 900лв
#26

Много по-голямо влияние оказват енергоефективността на процесора и софтуерът. Преди време ползвах неква китайска пръчка с 5000 мах батерия и фул хд екран. Сега ползвам телефон с 3120 х 1440 резолюция и батерия 3000 мах. Разлика в screen on time няма. Обаче тук имам добър процесор - Snapdragon 845 + перфектно оптимизиран user interface. Иначе, за да не е съвсем спам, аз бих взел One Plus 7. Чист и олекотен интерфейс, мощен хардуер, редовни актуализации.

Изпратено от моят LM-G710 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

@donscot , грешни са ти разсъжденията дисплей, батерия, процесор. Предния ми телефон беше Moto G5s plus, който е със същата батерия като твоята и същия процесор, а дисплея е 1080 x 1920 - редовно правех 2 дена със 7+ часа СОТ. Сегашния ми има два режима FHD+ и Quad HD+ - разликата е не повече от 30 мин. СОТ и другото което е, че използва повече РАМ памет. От телефон до телефон може да има голяма разлика и не бива да се взимат предвид нещата по отделно - аз лично на първо място слагам оптимизацията на ОС.
Цитирай
#28

Изпробвал съм го. Не са грешни. При равни други условия, освен наситеност на резолюцията, се оказва влияние на живота на батерията. И за да поясня, ето как работи:
По-висока резолюция - повече се натоварва процесора за да рендърва самата картина, оттам се харчи и повече енергия. Това го пействам за такива които все още са в заблуда, иначе аз не съм го чел, защото го знам, но се порових специално за вас:
"Now the resolution of the screen is basically the number of pixels it has in it's screen example - a 1280 * 720 screen around 921,000 pixels . ... So this means the higher the resolution and the higher amount of battery it will consume as compared to the same screen with a lower resolution"
С това приключвам аз, за да не баннат за спам. Хайде, със здраве.
Цитирай
#29

Може би не трябваше да използвам израза "разсъжденията ти", защото логично е така както казваш, но ти дадох пример със същата марка като твоята и идентични батерия и процесор, но с по висока резолюция. Съгласен съм, че така пише навсякъде, дори и в менюто ми за дислпея пише, че при Quad HD+ ще изразходва повече от батерия, но реално разликата е никаква.
Цитирай
#30

По друг начин казано - теорията се разминава с практиката.
Цитирай
#31

Аз пък съм на друго мнение и при мен на ноута на 1080 p прави поне час СОТ повече ( пет и половина вместо четири и половина ). Направо се родих, след като избрах опцията. Да не говорим, че и телефона стана по-пъргав...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#32

Ще пропусна да се включа в безсмисления дебат за връзката между батерията и резолюцията на дисплея, но ще предложа още един телефон, който си струва да се разгледа - Huawei Nova 5T.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#33

От изброените бих избрал Honor 20 Pro 256GB
Цитирай
#34

Не искам да засягам никого, но темата е относно предложение за телефон до 900лв, а не мерене на телефони кой колко държи с какъв процесор и т.н

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#35

Моя съвет е Huawei P30 128GB Dual 6GB RAM цена под 900 лева ползвам го в момента 10 месеца ,мога да кажа за него само хубави думи.Точно каквото ти трябва топ батерия и камера и не само това!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)