Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei mate 20 pro или P30 pro
#1

Здравейте,дилемата е кой от двата има по добра камера.Единодушно се казва че P30 Pro,е по добър на нощни снимки,докато чета че през деня червенеят снимките заради RYYB сензора,също така чета че на Mate 20 pro 3x зуума е по качествен от 5x на P30 Proto
Цитирай
Аксесоари
#2

Камерата на Huawei P30 Pro е по-добра има повече оптично приближение и Time of Light сензор.
https://www.androidauthority.com/huawei-...ro-978415/

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Камерата на Р30 про е по добра и това че червенеят снимките не е вярно.Ползвам Р30 а камерите са същите само без зума и такова червенеене няма, снима супер.
Цитирай
#4

Вярно е една част,камерата на P30 pro е добра само в нощните.Сравнявал съм Про с малкия P30 през деня и разлика няма.И да Мейт камерите са по-добри,имат по-реалистични снимки и по-малко шарпват.Но за Зума не е истина,P30 pro има уникален зум.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#5

А и селфи камерата на Р30 про е по добра!
Цитирай
#6

Ясно,значи няма смисъл да се спестяват 150 лв и да се вземе мейта
Цитирай
#7

Ми и двата са добри, който ти хареса,ако искаш да спестиш пари без да усетиш спадане на качеството взимаш мейт 20 pro

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#8

Чудя се честно казано.В момента съм с пиксел 3,доволен съм и снима отлично.Но ми се иска малко да разнообразя.Мейт 20 про като нов и с гаранция съм намерил на 620,а п30 про ще ми е по към 750-780.Единствено ме притесняват засега че при Huawei на 16:9 са само 7 mpix снимките,което си е даунгрейд от 8 и малко при пиксел и Самсунг.А не смятам да снимам в 4:3 че да имам поне 10 мпикс.
Цитирай
#9

Мейта има видимо по-добър дисплей от П30 про. През деня също така снима по-реално.Звукът от слушалката също е по-добър, защото на п30 про е вградена в дисплея.
Едиснствен минус на Мейт 20 про, който намирам е, че при запис на 4к видео при зумване се получава един лаг, който не ми е ясно, защо го има. При П30 про го няма. Дневните снимки на 40мп са една идея по-добри при Мейта.
Цитирай
#10

То ако е до снимки ,по-добро от Пиксела няма,поне говорим 1:1.Та ако ще минаваш към някой от тях не очаквай "красота".Естестествено мейта е добър ,аз лично имам добри попадения с чистия мейт (без pro).        

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

То ако е до снимки ,по-добро от Пиксела няма,поне говорим 1:1.Та ако ще минаваш към някой от тях не очаквай "красота".Естестествено мейта е добър ,аз лично имам добри попадения с чистия мейт (без pro).        

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#11

Когато излизаше Mate 20 Pro бях решил да го купувам.Но тогава във форума имаше много оплаквания от дисплеите които ставаха зелени по края.Не знам този проблем дали го има още иначе телефона си заслужава
Цитирай
#12

Не вече всички дисплей са BOE, LG които имаха проблеми не се вграждат. Иначе ги сменят гаранционно ако си купиш такъв с LG ама вече шанса е 0 защото много отдавна не се предлагат такива.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#13

Тогава който и да вземе няма да сгреши.И двата са много добри Р30 е по нов модел и ще има по дълго време ъпдейти.Остава ти да си решиш кой ще е!
Цитирай
#14

Няма да има по-дъго време ъпдейти, и двата са с еднакъв Android.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

Така като снимките ми са приоритет,а при Huawei са само 7mpix при 16:9 ,ще си карам с пиксел 3ката засега,и ще се оглеждам за евтина 4 Ка от Uk
Цитирай
#16

Със  Snap camera pro може да се снима 16.9 на 8 мп и тя снима много хубаво
Цитирай
#17

Не ми се занимава с допълнителни приложения.То затова си бях взел и Galaxy S9 със Snapdragon, за да сложа Gcam и да снима по добре от Pixel,ама не стана така.
Цитирай
#18

(2020-02-11, 07:31:15)688757 написа:  Не ми се занимава с допълнителни приложения.То затова си бях взел и Galaxy S9 със Snapdragon, за да сложа Gcam и да снима по добре от Pixel,ама не стана така.
Gcam е за процесори snapdragon е при някой телефони дава добри резолтати.Аз на HTC 10 я изпробвах но е тежка и крашва тя автоматично обработва снимките.Сега на Huawei Kirin 980 процесор има версия на Gcam но не прави по добри снимки от стоковата до като тази по ми харесват цветовете и тъмните области на снимката са по ясни.Но Pixel снима хубаво докато Galaxy S9 не, снимките им са с жълт оттенак.Сравнявал съм Note 9 с Р30
Цитирай
#19

(2020-02-11, 08:27:53)DoryanY написа:  Gcam е за процесори snapdragon е при някой телефони дава добри резолтати.Аз на HTC 10 я изпробвах но е тежка и крашва тя автоматично обработва снимките.Сега на Huawei Kirin 980 процесор има версия на Gcam но не прави по добри снимки от стоковата до като тази по ми харесват цветовете и тъмните области на снимката са по ясни.Но Pixel снима хубаво докато Galaxy S9 не, снимките им са с жълт оттенак.Сравнявал съм Note 9 с Р30
Колега имаш ли линк към тази версия за Huawei Kirin 980 процесор да я тествам от лично любопитство.
Цитирай
#20

Ето линк за GCam for P30 PRO https://mega.nz/#!bFdQUILT!aUG4Dr8u8GMTZ...tyIJjjfDQU
само тази версия работи за сега
Цитирай
#21

Почнах да се чудя,дали пък да не пробвам Xiaomi note 10 pro,като цена го намирам колкото на mate 20 pro,и малко по евтино от п30 про,но пък си снима на 16:9 при около 20 mpix.
Цитирай
#22

Този има по добра камера от Р30 и Mate от 1050 до 1150 лв онлайн нов.Заслужава си.Аз Р30 когато излезна го взех за 1150 лв
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)