Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G - Лични впечатления и коментари

В olx е чисто нов 2000лв. там някъде, Samsung Galaxy S20+ е 1300, 1400лв., а Samsung Galaxy S20 е с 100лв. някъде по-малко. На тези цени си заслужава, все пак чисто нови и неразпечатван, с гаранция към оператор .

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари

Не се ли питате защо чак след 2 месеца извадиха ревю на камерата ,а на китайските марки пускат ревютата дори преди официалната премиера на самите телефони ? Няма смисъл да се коментира този смешен сайт......Има много по-обективни ревюта и сравнения на камерите .
[-] 3 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • NaniG, oxuboxu, TNTKZ
Цитирай

(2020-04-22, 19:17:43)martoo написа:  Не се ли питате защо чак след 2 месеца извадиха ревю на камерата ,а на китайските марки пускат ревютата дори преди официалната премиера на самите телефони ? Няма смисъл да се коментира този смешен сайт......Има много по-обективни ревюта и сравнения на камерите .
Те хубаво, че се забавиха, да изкарат ъпдейтите и да оправят поне малко камерата, че иначе щеше да е трагедия оценката Wink
Цитирай

(2020-04-22, 19:43:26)dika написа:  Те хубаво, че се забавиха, да изкарат ъпдейтите и да оправят поне малко камерата, че иначе щеше да е трагедия оценката Wink
А ти от къде знаеш ,след кой ъпдейт е правено ? Защото никъде не пише в ревюто с коя версия на софтуера е камерата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Наистина не пише нито след кой ъпдейт е теста, и нито с кой процесор е телефона.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

То не само това, вие наскоро виждали ли сте телефон на Apple, Samsung, LG, SONY да са първи в тази класация. Гледам Xiaomi и те са там, които бяха еталон за лоша камера, а сега са първи, и са първи още с излизането на телефона. Не че имам нещо против, просто по ревютата не се преставят така добре и сензора им от Samsung, се видя, че не върши голяма работа без софтуер. Но, времената се променят, може и ние да сме изостанали.  Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 4 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Dowper, NaniG, OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай

(2020-04-22, 20:19:21)hazART написа:  То не само това, вие наскоро виждали ли сте телефон на Apple, Samsung, LG, SONY да са първи в тази класация....
Да, виждали сме. Apple iPhone XS Max и HTC U12 Pro - второ и трето място съответно за 2018 г.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Ами то като прочетете и коментарите на хората под статията им с тестовете ще видите, че почти всички вече не им вярват на тия от DxO.
Много хора залагат на тестовете VCX, като безпристрастни и честни.
Техните тестове показват серията S20, +, Ultra като едни от най-добрите.
Там китайчоците са назад.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 4 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • Dowper, martoo, NaniG, OliQueenBG
Цитирай

Здравейте, интересувам се какъв е диапазона на нормалната работна температура на exynos 990?

Samsung Galaxy s20 ultra
Цитирай

Дойде при мен.

Sent from Spacex's Starlink test facility.
[Изображение: 7de40f7283f8db3c395c35d714e43b67.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на arm11 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-04-23, 22:17:06)arm11 написа:  Дойде при мен.

Sent from Spacex's Starlink test facility.
Кой е дошъл

А, добавил си снимка, но това не е за този раздел. Тук не е за актуализация

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

Не беше прикачила картинката тапата.

Sent from Spacex's Starlink test facility.
Цитирай

(2020-04-22, 20:19:21)hazART написа:  То не само това, вие наскоро виждали ли сте телефон на Apple, Samsung, LG, SONY да са първи в тази класация. Гледам Xiaomi и те са там, които бяха еталон за лоша камера, а сега са първи, и са първи още с излизането на телефона. Не че имам нещо против, просто по ревютата не се преставят така добре и сензора им от Samsung, се видя, че не върши голяма работа без софтуер. Но, времената се променят, може и ние да сме изостанали.  Big Grin
И ето, от VCX (които не са подкупни като DxO)...
...S20 Ultra е НОМЕР ЕДНО .


Прикачени файлове Миниатюри
   

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Ето и моите впечатления след една седмица ползване.
Първо това ми е вторият Андроид телефон въобще, като първият ми беше Р30 Про, който ползвах една година, така че сравненията ми са с него.
One UI - определено ми допадат разни малки неща, които правят ползването на телефона доста приятно. Не ми допадат шарените икони, а не съм фен на истлацията на лунчери и т.н. Харесва ми да го ползвам стоков.
Батерия - Изкарва денят, но не може да се мери с Р30 Про. Ползвам телефона с всичко включено (120 херца, максимум перформанс на процесора и тн). През нощта 7 часа е без AOD и с намалена мощност. Игри не играя.
Камера - има какво да се желае, но хубавото е че може да се оправи с ъпдейт на софтуера.
Дисплей - 120Hz, плосък - перфектен.
Бързото зареждане е ок, но за парите, които плащаме трябваше да има по-мощното зарядно. USB кабелът е като евтина реплика от алиекспрес, сревнение с дебелият и качествен, които идва с Хуавей. Телефона определено грее при определени ситуации, но се забелязва често.
Имам големи ръце и размерът на телефона ми е ок. Пръстовият отпечатък е зле при мен, работи 50% от опитите, ако не и по-малко.
Стерео звука е много добър, бях забравил какво е да имаш силно аудио, чак ми беше странно, защо е толкова шумно при положение, че е доста намалено.

Това са като цяло нещата за които се сещам.
[-] 8 потребители изказват благодарност на arm11 за това мнение:
  • any9, doktorra, Dowper, NaniG, numak, OliQueenBG, oxuboxu, trai40
Цитирай

Иконите може да си ги смениш, като смениш темата, има достатъчно много теми, без да пипаш лаунчера.
[-] 2 потребители изказват благодарност на joring за това мнение:
  • OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай

Ясно ми е, просто казах какво не ми допада.
Цитирай

(2020-04-25, 18:22:51)arm11 написа:  Ето и моите впечатления след една седмица ползване.
Първо това ми е вторият Андроид телефон въобще, като първият ми беше Р30 Про, който ползвах една година, така че сравненията ми са с него.
One UI - определено ми допадат разни малки неща, които правят ползването на телефона доста приятно. Не ми допадат шарените икони, а не съм фен на истлацията на лунчери и т.н. Харесва ми да го ползвам стоков.
Батерия - Изкарва денят, но не може да се мери с Р30 Про. Ползвам телефона с всичко включено (120 херца, максимум перформанс на процесора и тн). През нощта 7 часа е без AOD и с намалена мощност. Игри не играя.
Камера - има какво да се желае, но хубавото е че може да се оправи с ъпдейт на софтуера.
Дисплей - 120Hz, плосък - перфектен.
Бързото зареждане е ок, но за парите, които плащаме трябваше да има по-мощното зарядно. USB кабелът е като евтина реплика от алиекспрес, сревнение с дебелият и качествен, които идва с Хуавей. Телефона определено грее при определени ситуации, но се забелязва често.
Имам големи ръце и размерът на телефона ми е ок. Пръстовият отпечатък е зле при мен, работи 50% от опитите, ако не и по-малко.
Стерео звука е много добър, бях забравил какво е да имаш силно аудио, чак ми беше странно, защо е толкова шумно при положение, че е доста намалено.

Това са като цяло нещата за които се сещам.
Пръстовит отпечатък му трябват малко настройка и започва да си работи. ( да не е на 100%, според мен на макс 80% )

Аз лично ползвам лицево разпознаване, с което отваря и по-бързо и при 99%

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Пръстовия отпечатък при мен лови от 10 пъти поне 8 ,когато бях с Ноут 10+ положението беше по-зле . Загравяне почти не съм имал ,само веднъж след една актуализация беше леко топъл ,което е и нормално . Ползвам го на макс производителност на процесора и 120 херца до сега не съм усещал никакво загряване . Аз нямам проблем с Ексиноса ,ако имах възможност на избор ,щях да избера Снапа ,но каквото такова.... Но винаги бих предпочел Самсунг с Ексинос ,от колкото китайска тояга с Дракон Smile . Един процесор не прави телефона има още 100 фактора .
[-] 6 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • algor, NaniG, OGIER, OliQueenBG, oxuboxu, TNTKZ
Цитирай

(2020-04-25, 19:02:44)OGIER написа:   

Аз лично ползвам лицево разпознаване, с което отваря и по-бързо и при 99%

 
Особено сега в пандемията с маска на лице как се справя? Smile
Цитирай

(2020-04-25, 21:13:21)Samssung S6 Edge написа:  Особено сега в пандемията с маска на лице как се справя? Smile
Не е чак толкова ЕнтелЕгентен С очила се справя, с маска вече не съм. Аз

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2020-04-25, 18:22:51)arm11 написа:  Камера - има какво да се желае, но хубавото е че може да се оправи с ъпдейт на софтуера.

Дали? Все по често излизат статии, че проблема с камерата е хардуерен и е свързан с някаква леща, а не софтуерен...
Цитирай

Някои може ли да ми обясни защо Iphone XR с ЕДНА камера отзад 12 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2.55", 1.4µm, PDAF, OIS и предна камера 7 MP, f/2.2, 32mm (standard) SL 3D, (depth/biometrics sensor) прави УНИКАЛНИ снимки и е сериозен конкурент на S20 ULTRA?Ами това си е чисто софтуерна намеса.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Samssung S6 Edge за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Чак пък сериозен конкурент, но е софтуерна намеса, да.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай

Снимките са със страхотна детайлност и цветове.Защо от Samsung не си напишат този софтуер както трябва.Умишлено ли го правят не знам.И 10 камери да наредят на телефона все тая.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Samssung S6 Edge за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Така е, и Pixel са така като iPhone, държат повече на софтуера. Има защо, защото при Android се надпреварват, кой по-големи числа ще изкара, с цел потребителите да си помислят, ще така ще получат повече, а то не е точно така, но работи и те продължават.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)