Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S20 Ultra 5G
#26

Проблемът е, че ми стои в джоба и започва да грее от самосебе си, което е доста травмиращо

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
Аксесоари
#27

А каква мрежа му е зададено да търси, в раздел за друг апарат имаше такъв проблем и се оказа че търси 5Г мрежа и грее, при теб как е?
Цитирай
#28

(2020-09-14, 10:44:24)vovalinder написа:  А каква мрежа му е зададено да търси, в раздел за друг апарат имаше такъв проблем и се оказа че търси 5Г мрежа и грее, при теб как е?

Отдавна  е на 4  г мрежи

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#29

(2020-09-14, 10:49:23)TNTKZ написа:  Отдавна  е на 4  г мрежи
Старият ми S10+ имаше същото невероятно умение да се напича от самосебеси както на WIFI така и на мобилни   Rofl_mini
Цитирай
#30

(2020-09-14, 10:41:03)TNTKZ написа:  Проблемът е, че ми стои в джоба и започва да грее от самосебе си, което е доста травмиращо
При мен го прави и загрява САМО когато в джоба се е включило някое приложение и работи ( камера, браузър...)
Вадя го и като затворя всичко, температурата веднага спада
Никога не е вдигнал градусите само защото е в джоба

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#31

Абе свиква се с греенето, след известно време се охлажда де. Наскоро забелязах, че крайния екран харчеше то, та го спрях и сега се пооправи малко дрейнът на батерията

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#32

Защо трябва да се свиква с греенето, това не е нещо нормално, стига. Не може тия телефони от нищото да греят, да греят при направата на 3 снимки или 1 клип, при видео разговор и други подобни ситуации, абсурдно е.

Sent from my Galaxy S20 using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#33

(2020-09-14, 11:37:54)TNTKZ написа:  Абе свиква се с греенето, след известно време се охлажда де. Наскоро забелязах, че крайния екран харчеше то, та го спрях и сега се пооправи малко дрейнът на батерията
Аз нямам " дрейн " , и определено нямам и пак такова загряване за да трябва да свиквам
Ако е толкова сериозно при теб помисли за връщане на заводски и да си инсталираш приложенията на ново а не от бекъп ( може някое което е забило да дава ядове )
А крайният екран пък съвсем при мен не оказва влияние ( странно е че имаш тези ситуации, знапи нещо не е сработило нормално )

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#34

Телефона се загрява, когато усилено започне да търси мрежа в райони със слаб или непостоянен обхват, второто е доста често случващо се при А1, на места постоянно превключва м/у 3G и 4G, дори в големите градове, това им е от години на тези шиб@няци.
Цитирай
#35

Колеги - 2 въпроса.

След 1-вото зареждане батерията ми падна много бързо - няма и половин ден. Верно е, че го разцъквам и настройвам но времето на екран е било не повече от 2-3 часа. Нормално ли е това? Първото зареждане го направих на супер бързия режим.

Другото което ме притеснява е, че най-много батерия дърпа това One UI - това ОК ли е и като цяло нужно ли ми е/мога ли да го спра?

S20 Ultra > S21 Ultra > Z Fold4
Цитирай
#36

Ще се стабилизира батерията, но като цяло не очаквай чудеса.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • spitfirebg
Цитирай
#37

Надявам се да кара поне над 1 ден (2 - идеално), все пак е доста голяма. Аз игри не играя и видео не гледам на телефона, предимно говоря, работя (чатове, мейли), цъкам из фейса и 1-2 пъти на седмица летя с дрон. Надявам се с такова потребление да не пада в рамките на 1 ден.

S20 Ultra > S21 Ultra > Z Fold4
Цитирай
#38

По-принцип, колкото повече работиш с телефона, толкова повече екран трябва да ти прави. Потърси в YouTube клипчета за гимнастика на батерията, вършат много добра работа. Има няколко неща, които можеш да спреш. И му дай време да се "сработите". Батерията ще се оптимизира с врвмето.
One Ui ти трябва да. Това е Самсунгския интерфейс за Андроид. И все пак имай в предвид, че това е Самсунг, не очаквай чудеса Но ден трябва да ти изкарва.
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • spitfirebg
Цитирай
#39

(2020-09-17, 12:56:19)spitfirebg написа:  Надявам се да кара поне над 1 ден (2 - идеално), все пак е доста голяма. Аз игри не играя и видео не гледам на телефона, предимно говоря, работя (чатове, мейли), цъкам из фейса и 1-2 пъти на седмица летя с дрон. Надявам се с такова потребление да не пада в рамките на 1 ден.

Деня ще ти изкарва, за повече....трудна работа, това че батерията е толкова голяма, не трябва да те топли,но в процес на работа ще го понастроиш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • spitfirebg
Цитирай
#40

Какъв е смисъла от гимнастиките за батерията, купуваш скъп телефон, а веднага почваш да го ограничаваш. Всеки телефон изкарва един ден, ако го ползваш доста, но този би трябвало да те изкарва и малко повече, все пак в началото е така, батерията може и да пада изведнъж с повече проценти, докато се нормализира и ти свикне с ползването.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#41

Един ден ще те изкарва със сигурност (след 6 месеца ползване), вечер на зарядното

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#42

Нещо пре*бах май... следвах 2-3 видеа в YouTube какви настройки да пипна и сега имам проблем с Messenger-a. Ако съм пуснал WiFi и телефона е заключен/неактивен от няколко минути - ако някой ми пише не ми излизат известия. Като го отключа пак не излизат докато не стартирам приложението. Ако съм на мобилни данни - проблема го няма. Също така ако съм на WiFi и ползвам в момента телефона и някой ми пише - излизат си, ако го заключа и някой ми пише в рамките на 1-2 мин. - пак излизат. След това спират. Идеи?

S20 Ultra > S21 Ultra > Z Fold4
Цитирай
#43

Виж в настройките на месинджъра ви-фи да е винаги активно. Ако ползваш вайбър, по същият начин. Телефонът като заспи и ви-фи заспива с него.
Цитирай
#44

Освен нотификациите имам и проблем с батерията - днес 2 пъти го зареждам... Четох, че доста хора, които са ползвали Smart Switch имат проблеми и реално трябва хард ресет и всичко ръчно. Някой от вас има ли такива впечатления? От Хуавей съм прехвърлял информацията, не от Самсунг.

S20 Ultra > S21 Ultra > Z Fold4
Цитирай
#45

Върни му едни фабрични и не се занимавай с щуротии да огриначаваш и забраняваш процеси и програми . Ултрата изкарва без проблем един цял ден , под 7 часа СОТ не съм падал без да огриначавам абсолютно нищо .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#46

Да ти кажа, аз му връщах фабричните няколко пъти, като дойдох от Хуавей-a. Единствено си прехвърлих контактите накрая, всичко останало ръчно инсталирах. Та може и да има нещо вярно.
Цитирай
#47

В момента пробвам да прехвърля само снимки, съобщения, повиквания и видеа. Дано така няма проблем след като не прехвърлям настройки и програми. Снимките са ми най-големия дерт а са 10 гб. Ако се сещате как да ги прехвърля по друг начин казвайте, че стария телефон ще го подарявам след 2-3 дни и до тогава трябва да съм готов.

S20 Ultra > S21 Ultra > Z Fold4
Цитирай
#48

(2020-09-18, 00:51:45)spitfirebg написа:  ... Снимките са ми най-големия дерт а са 10 гб. Ако се сещате как да ги прехвърля по друг начин казвайте, че стария телефон ще го подарявам след 2-3 дни и до тогава трябва да съм готов.
С компютър ( лаптоп )  !!!!
Това е най-елементарно  Huh

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#49

(2020-09-18, 07:43:05)OGIER написа:  С компютър ( лаптоп )  !!!!
Това е най-елементарно  Huh

Не става, Huawei-а ми не иска да го засече компа с всички кабели дето пробвах в нас. В крайна сметка метнах само снимките със Smart Switch и ще видя как е сега. Като краен вариант съм ги заредил в Google Photos и ако трябва пак ще форматирам и ще ги свалям една по една от там (а са 3000...).

S20 Ultra > S21 Ultra > Z Fold4
Цитирай
#50

И за Ултра дойде Фикса за септемврийска сигурност [Изображение: 10c6aeee89c0e2940427653a9240aef3.jpg]

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)