Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20/S20+ - Софтуерни проблеми и въпроси

Здравейте, някой запазват ли е със смарт заключването? Става въпрос на заключен екран имаше при андроид 10 едно катинарче, което показваше дали е свързано с устройството. И когато е свързано (отключено) след като го натиснеш се заключваше телефона и задължително след това трябваше код, парола или пръст, да се отключи, независимо че е свързан със смарт устройството. Та има ли я тази опция при андроид 11? Благодаря ви предварително.

P. S. Между другото фейсбука ми се оправи след повторно нулиране на телефона и без използване на архива на приложенията от самсунг акаунта.

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
Аксесоари

Имам нужда от помощ. Нещо стана с gmail-a и спрях да получавам нотификации от него. Явно нещо забива, защото след като го отворя и виждам как се обновява и се показват новите мейли, които може и от преди 2 дни да са, но не ми е дошла никаква нотификация. Чистих кеша, няма ефект. Още не съм пробвала да изчистя данните. Всичко по нотификациите е включено. Някой да има идея как да го оправя?
Проблема се появи след като ми дойде предупреждение, че паметта е пълна. Освободих памет, вече го няма предупреждението, но и нотификациите не се върнаха...
Цитирай

Щом идват след отваряне може синхронизацията да се е изключила.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • any9
Цитирай

Еми не, включена е. Освен, ако няма и някакво друго място, аз проверих от акаунти-Google- синхронизиране на акаунт и там е включен gmail-a... идея нямам какво се е случило.
P.S Изчистих данните само на gmail-a, мисля че се оправи Smile
P.S2 Не, не се е оправило Sad Явно, като "заспи" телефона и спира да се синхронизира. Други идеи някой да има?
Цитирай

Не ползвам Gmail app, но преди няколко месеца в приложението Yahoo не получавах известия в продължение на няколко дни - само като го отворя, почваха да писукат. Оказа се, че не съм само аз, а проблема е при тях. Да не би и сега да е същото? Някой друг да сподели?


   Познанието носи печал.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Detelin123456 за това мнение:
  • any9
Цитирай

И при мен е така. Отварям , няма нищо ,плъзвам пръста надолу по екрана за да обнови и чак тогава се виждат . Никакви нотификации.
Цитирай

Имам едно бързо питане, на което не можах да намеря точен отговор. Въпроса не е кой знае какво, но се породи от факта на често прекъсване.
Каква е разликата между Smart View и Wi-Fi Direct? Като гледам филми от S20+ през Smart View на Sony TV се получават, чести прекъсвания на връзката докато я стабилизира в началото. Случвало се е и да няма никакви прекъсвания, но е рядкост. През Wi-Fi Direct като се връзва все още нямам поглед над нещата. При вас как е?
Цитирай

Не е от gmail. И на мен не ми идват тук, но на другия ми телефон си идват известията.

Изпратено от моят SM-G980F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-01-26, 05:48:31)Иво 73 написа:  И при мен е така. Отварям , няма нищо ,плъзвам пръста надолу по екрана за да обнови и чак тогава се виждат . Никакви нотификации.

100% така описано е изключена синхронизация ( може да проверите и да не е сложено приложението в " Дълбоко спящи " )  Wink

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2021-01-26, 10:48:37)OGIER написа:  100% така описано е изключена синхронизация ( може да проверите и да не е сложено приложението в " Дълбоко спящи " )  Wink

Тъй, тъй - и от пестене на батерия се получава, та там хубаво трябва да се погледне. Да се остави телефона на висока производителност, за проба. И ако приложението не е в "Спящи", или "Дълбоко спящи" - може да се добави в "Никога спящи".
Пък ако пак не проработи - ще трябва да се човърка Гугъл акаунта.


   Познанието носи печал.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Detelin123456 за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

(2021-01-27, 01:50:19)Detelin123456 написа:  Тъй, тъй - и от пестене на батерия се получава, та там хубаво трябва да се погледне. Да се остави телефона на висока производителност, за проба. И ако приложението не е в "Спящи", или "Дълбоко спящи" - може да се добави в "Никога спящи".
Пък ако пак не проработи - ще трябва да се човърка Гугъл акаунта.
Да и аз това казах, но по-малко играчка е направо заводски и инсталиране приложенията на ново, а не от архив ( знам, че е дразнещо и изисква играчка, но това е варианта да тръгне всичко така както е зададено заводски и както си работи при всички останали )

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Някой има ли моя проблем. Главово в месинджър не мога да пусна,делнах и го сложих пак но пак същото.... показва ,че записва уж но не изпраща нищо....

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай

(2021-01-27, 16:18:39)KrissKrastev написа:  Някой има ли моя проблем. Главово в месинджър не мога да пусна,делнах и го сложих пак но пак същото.... показва ,че записва уж но не изпраща нищо.

Четеш ли какво пишат хората или сме ти длъжни? Facepalm1

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Никой на никого не е длъжен! Просто попитах,така,че може да минеш и без коментара си Wink

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай

Вчера правих фабрични настройки на телефона.

Всичко добре но имаме един лек проблем...с камерата отново. Не е лаг Wink

Как да го накарам да не ми прави огледални изображения с камерата, снима ги на огледало и текстовете зад мен (примерно снимка пред магазин) са наобратно.

Има опция да не ги запазва като огледални, но preview-то си остава огледално а май не беше така.

Имаше ли начин preview-то да не е огледално?
Цитирай

(2021-02-01, 09:53:40)Ivanov_1994 написа:  Вчера правих фабрични настройки на телефона.

Всичко добре но имаме един лек проблем...с камерата отново. Не е лаг Wink

Как да го накарам да не ми прави огледални изображения с камерата, снима ги на огледало и текстовете зад мен (примерно снимка пред магазин) са наобратно.

Има опция да не ги запазва като огледални, но preview-то си остава огледално а май не беше така.

Имаше ли начин preview-то да не е огледално?
ДА, и това НЕ Е БЪГ ( така е зададено по подразбиране ) 
в настройки на камерата ( като е на предна камера ) Опцията : " Запазване селфитата както визуализ." - трябва да е изключена за да НЕ ги обръща ! Visslar

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Че кой е казал, че е бъг...?!

Да, preview-то винаги е огледално а вече запазването ги оправя да не са mirrored.
Цитирай

(2021-02-01, 16:34:18)Ivanov_1994 написа:  Че кой е казал, че е бъг...?!

Да, preview-то винаги е огледално а вече запазването ги оправя да не са mirrored.
Е как кой, ти
Казваш, че има проблем, а не е ... въпрос на настройка
Това ли е което ти трябваше ? Получи ли се сега ?

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Лек проблем не е равно на бъг, стига преувеличаване...

Реално не е имало и проблем ама помня ли вече, скоро не се бях снимал пред магазин, все бяха домашни и не бие на очи а като има текст и се обърне наобратно си личи. Това е. Било е така постоянно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

Колеги идва ми да го счупя тоя телефон вече, най-отвратителния телефон, който съм имал. Някой има ли проблеми с камерата - никога не е на фокус и трябва да сменя ръчно филтър от оригинален на някакъв и после пак на оригинален за да фокусира. А ако правя стори или пращам снимка в messenger трябва да сменя на предна камера и после пак на задна за да фокусира. Пълна отврат за 2К.

S20 Ultra > S21 Ultra > Z Fold4
Цитирай

С последния софтуер ли си? Ако не си обнови до последно и направи едни фабрични - колкото и аз да не исках след тях камерата стана съвсем друга (S20+). Проблемите с фокуса бяха характерни при първите версии на софтуера при Ultra-та, сега май си остана само при близък план и то пак си има начини да се фокусира. Не би трябвало от нищото да губи фокус. Ако си с последните обновления , които предимно засягаха камерата може да е афектирало нещо. При мен се отрази в лагав интерфейс, който литна след фабрични.
Цитирай

И аз съм с много сериозни оплаквания от тая прословута камера. Фокуса е отврат. Както е писано мисля вече проблема е само в големият сензор.
С последният софт съм, но не съм ресетвал. Съмнявам се да се дофокосира след ресет, но и това ще направя

Онзи ден имах 50г юбилей и дадох на жената да снима с моята "хубава" камера. Е почти нищо няма на фокус.
Сега трябва пак да стана на 50, да събера хората и да снимам с А71...там няма грешка

На следващият дена снимах ей тая кутия ей тъй за проба. С големият сензор на 5-6 опита фокусира правилно 1 път
С другите 12мп винаги. Ето каква е разликата.
Да си го бяха спестили тоя 64мп и нямаше да има драми


Прикачени файлове Миниатюри
   
.jpg 20210212_212140.jpg Размер: 105.17 KB  Сваляния: 98
Цитирай

(2021-02-14, 09:25:02)spitfirebg написа:  Колеги идва ми да го счупя тоя телефон вече, най-отвратителния телефон, който съм имал. Някой има ли проблеми с камерата - никога не е на фокус и трябва да сменя ръчно филтър от оригинален на някакъв и после пак на оригинален за да фокусира. А ако правя стори или пращам снимка в messenger трябва да сменя на предна камера и после пак на задна за да фокусира. Пълна отврат за 2К.
Камерата има проблеми с фокуса от много близо ( по-скоро мога да кажа: ИмаШЕ ) Да, не е перфектна заради големината на лещата ( фокусира " сферично " и за близки предмети обикновено в средата )
Опитайте първо да върнете настройките на камерата до заводски и да изтриете кеша, ако ли не наистина след ресет на телефона нещата ще са както трябва ( ако НЕ са, тогава е за сервиз ! )
Ето тук и как фокусира на видео, според мен много коректно и бързо
[Изображение: 4f64a602002c31cfbb8fa5f51efbf23d.jpg]

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk
[Изображение: e31a9ff3b8c6daa71c33a79e09f1449c.jpg]

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

С последен софт съм да. Нищо няма да връщам просто ще го продам и ще си взема друг. Ебати подигравката за 2000 лева. За толкова пари очаквам да не се налага да правя нищо а телефона просто да работи. И не е със снимане от близо проблема а с най-нормални снимки - без зум, без 0.5 обектив и т.н. просто нормални снимки.

S20 Ultra > S21 Ultra > Z Fold4
Цитирай

(2021-02-14, 14:33:55)spitfirebg написа:  С последен софт съм да. Нищо няма да връщам просто ще го продам и ще си взема друг. Ебати подигравката за 2000 лева. За толкова пари очаквам да не се налага да правя нищо а телефона просто да работи. И не е със снимане от близо проблема а с най-нормални снимки - без зум, без 0.5 обектив и т.н. просто нормални снимки.
Понякога изобщо не доумявам
Ако си купите прахосмукачка за 3000 лв, после като се напълни с прах и боклуци, НЕ я почиствате, а я продавате ли ?
Разбира се, всеки има право да не е доволен от даден продукт и да го замени с подходящ за него
Но да се казва, че щом струва много пари, не трябва да се поддържа и ревизира ако се наложи е тотално не понятно за мен ( те на самолетите им правят основен ремонт )

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)