Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20/S20+ - Софтуерни проблеми и въпроси

(2021-02-14, 14:33:55)spitfirebg написа:  С последен софт съм да. Нищо няма да връщам просто ще го продам и ще си взема друг. Ебати подигравката за 2000 лева. За толкова пари очаквам да не се налага да правя нищо а телефона просто да работи. И не е със снимане от близо проблема а с най-нормални снимки - без зум, без 0.5 обектив и т.н. просто нормални снимки.

От началото година са пуснати различни camera update-и за различните модели, дори в момента S21 линията получават нов. Ние получихме и декември, и януари, след което още един един преди февруарския patch. Като включиш и самия ъпдейт до 3.0 и декемврския security patch и май стават едно 4-5-6 ъпдейта за два месеца и май нещо се омаза по линията. Както казах при мен след втория за камерата през януари интерфейса и започна да лагва на ниво entry-level копие от Wish/Aliexpress и камерата беше едва използавема. Не говоря за накъсване или лек лаг из менюта а за едва работеща камера. С едно чистене на кеш се оправи до следващ рестарт. 

Не исках да стигам до reset защото по същия начин като теб вярвам, че като не си си купил нисък клас за 99$ а си броил близо 2 бона (при мен, а при теб - над) е нормално да получиш нещо безпроблемно работещо и не вярвах, че през 2020/2021 ще се налага reset, какъвто не съм правил от години на никое у-во. Изглежда обаче имаше смисъл, както бях посъветван от колеги тук.

Не просто камерата, а целия интерфейс литна, едва след reset-а почвуствах истинската лекота на UI 3.0 , а камерата хвърчи брутално, фокусира на момента и така. Отново повтарям , че не е Ultra, а Plus но тези неща бяха оправени още при 2.5 и последващите ъпдейти, а сега при 3.0 има и обновен нощен режим (AI при Scene Optimizier работи по-добре и HDR снимките ми вечерта с/у лампа са дори още по-добри). 

И в крайна сметка апарата след един reset отново се върна в режим "апарат за 1700 лв." а не "що ъпдейтнах, подяволите?!".

Затова направи един пълен reset, направи си през cloud-а само backup на SMS/повиквания ако държиш на тях (аз - да) и не синхронизирай настройките. Мисля, че ще даде резултат. Хвърли преди това едно око дали отнякъде нямаш нов ъпдейт, и ако не-действай.

Имай предвид, че ако ползваш вградената Samsung Keyboard речника ти записан до момента ще се изтрие, вече не се sync-ва с облака. Мен само за това ме е яд, цели изречения ми ползваше, но се обучава отново.

Действително после за няма и час всичко си беше на мястото и в момента съм more than happy, както бях и с 2.5 (2.1 не го сварих като го купих август и не знам как е било при него).

Ако продължава и след това съветвам да го върнеш по гаранция за да преценят какво да се случи, възможно е и някакъв дефект да е. Ultra-та е чудесно у-во и не си струва да го продаваш.

И аз приех трудно мисълта за reset на телефон за 2 бона, но колегите са прави - те и самолетите са милиони, ама им правят ремонти...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
Аксесоари

Благодаря за съветите, но за мен не е много опция да правя ресет защото използвам телефона си за работа буквално и имам над 15 работни приложения които се настройват от администратор и прочие и миналия път когато сетвах (още в самото начало) ми ковстваше 2 дена работа за да настроя телефона.
За сега ще карам с тая пръчка понеже обмислях да си взема Z Fold 2 ама ако и там е същото положението то по-скоро ще чакам някой нов подобен телефон на друга марка.

S20 Ultra > S21 Ultra > Z Fold4
Цитирай

Някой има ли идея как да си активирам приложение, което е деактивирано с Package disabler преди ъпдейта до Андройд 11?
След ъпдейта програмата не работи и няма изгледи да стане това.

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
Цитирай

Някой знае ли какво  значи точно това? Появи се във съобщения следъпдейта до 3.1


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2021-02-24, 10:11:02)emo_841 написа:  Някой знае ли какво  значи точно това? Появи се във съобщения след ъпдейта до 3.1
И аз отворих тема ТУК точно по този въпрос

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • emo_841
Цитирай

(2021-02-24, 13:26:10)OGIER написа:  И аз отворих тема ТУК точно по този въпрос

Благодаря местя се там
Цитирай
Question 

Следният досаден проблем с Вайбър. Телефонът е еС20, Вайбър последна версия от Стора. Праща се снимка, примерно портретна, в чата е ОК, а при отваряне във вградената галерия я завърта на 90 градуса. Не намирам настройка, която да го определя това, а нулиране на приложението е крайно нежелателно.

Телефонът е на колежка и ако има идеи могат да се прилагат в интервал от време. Мерси предварително!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

И на S20ultra е така. Вчера се побърках да въртя настройки и ... нищо.Ще съм много благодарен ако някой е постигнал + резултат  или е комбинация  viber +A11  Bu
Цитирай

Никакъв подобен проблем нямам на viber. Нямам и със снимките със светкавица , за които също чета из форумите, че след 3.1 били прецакани.

Един път и аз да нямам проблеми. Онзи reset направо го вкара в релси.
Цитирай

Проблема е: в чата с човека на когото изпращаш снимката, ако чукнеш върху изпратената от теб я завърта на 90 градуса. Само тези, които ти си изпратил. При отсрещния снимката се отваря нормално, както и тези, които получаваш. Само твоите се завъртат при отваряне от теб в чата на вайбър.
Цитирай
Information 

Точно същата история.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Пробвах. Нищо подобно. Всичко е точно.
Цитирай

Добре. Темата е за проблеми. Щом го имат 2ма го имат и 200, но не са разбрали още. С тази констатация не помагаш на никого. Не пишеш правил ли си ресет след а11 и т.н. ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на dmihajlow за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай

Колега, ти кога и как го установи този бъг? Аз пиша задочно, само препредавам... Мацето ми казва: "нещо пипнах и почна да ги върти", но и тя не е наясно как го е постигнала.

ПП
Лично се уверих, че 1воначално се опитва да я покаже в нормална позиция и за част от "дата я завърта...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Преди два дни обърнах внимание, понеже пращах повече снимки. Може да е от UI3.1,Държи се по абсолютно същия начин
Цитирай

Аз съм с версия Viber 14.6.0.13/ В момента в магазина е 14.8.0.5/ . Обновен до 3.1 . Нямам проблеми.По принцип не спре ли да работи ,не обновявам приложенията. При светкавицата нямам проблеми.
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexkara за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

(2021-02-26, 16:51:25)alexkara написа:  Аз съм с версия Viber 14.6.0.13/ В момента в магазина е 14.8.0.5/ . Обновен до 3.1 . Нямам проблеми.По принцип не спре ли да работи ,не обновявам приложенията. При светкавицата нямам проблеми.
Сега тествах, и аз съм с 14.8.0.5 и при мен също ги обръщай

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2021-02-26, 07:25:12)dmihajlow написа:  Добре. Темата е за проблеми. Щом го имат 2ма го имат и 200, но не са разбрали още. С тази констатация не помагаш на никого. Не пишеш правил ли си ресет след а11 и т.н. ...

Правен е близо месец след 11 (3.0) поради проблеми с жесток лаг в camera app-а по препоръка на колеги тук. От тогава и в момента при 3.1 нямам грам лаг, бъгове или каквито и да било проблеми.

Пробвах отново, viber е на последната версия - не завърта нищо и се държи перфектно.
Цитирай

И при мен на Ултрата не завърта нищо . Явно нещо се е омазало при ъпдейта .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

(2021-02-23, 10:37:36)trendata написа:  Някой има ли идея как да си активирам приложение, което е деактивирано с Package disabler преди ъпдейта до Андройд 11?
След ъпдейта програмата не работи и няма изгледи да стане това.

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100482

Можеш да ползваш тази тема като пропуснеш стъпки

4.7 - При тебе се пада в Settings > About device или About phone > Software information > Тапваш 7 пъти Build number
4.8 - Даваш назад за да отидеш в главното меню на настройките и скролваш надолу и цъкаш Developer options > Намираш USB Debugging и го пускаш
4.11 - Пропуск
4.18 - Пропуск
Всичко след 4.22 - Пропуск

Намираш името на пакета от настройките > приложения или през package disabler и пишеш ./adb shell pm enable "името на пакета без кавичките"
Пример - ./adb shell pm enable com.huawei.android.thememanager

Надявам се да съм ти помогнал, ако имаш някакви въпроси пиши.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • trendata
Цитирай

Относно камерата - не е софт. проблема установих а със самия телефон. Защото след тръскане на телефона се оправя фокуса. А туко що четох в една международна група във фейса, че бил "known" проблем. Бахти боклука се оказа този телефон, още няколко месеца да излезе нещо готино и го засилвам в кофата направо.

S20 Ultra > S21 Ultra > Z Fold4
[-] 1 потребител изказва благодарност на spitfirebg за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Здравейте! Дали сте забелязали при отваряне на приложението "телефон" с историята на обажданията, да показва в началото няколко номера и след секунди да го запълва? Същото е като се отвори списъка с контакти.
Друго което забелязвам от известно време, на определен период от време анимациите замазват.

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай

Сега нарочно проверих. Няма го при мен. Всичко е ок и доста по- бърз е телефона.
Цитирай

Аз не съм забелязал,със s20 базовия съм
Цитирай

Здравейте! Някой знае ли какво е това? Сега го забелязах


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)