Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20/S20+ - Софтуерни проблеми и въпроси

Включих го, направих всички актуализации нови, които са ми излезли, хард ресет съм направил и като нов апарат съм стартирал, изтеглени са всички приложения (около 10 едно по едно), единствено номерата са вкарани през gmail

Samsung Note 8 Midnight Black ... 
[-] 1 потребител изказва благодарност на TVD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари

И аз нямам загряване.... Но има потребители, които се оплакват от това.... И сега се чудя, проблема е от ползването или нещо има сбъркано в определени бройки?
Не знам как е камерата на S10, но тук определено има какво още да се желае. Донякъде се надявам софтуерно да оправят нещата (изключвам фокуса, там е ясна картинката)
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-04-29, 15:39:49)any9 написа:  ... Донякъде се надявам софтуерно да оправят нещата (изключвам фокуса, там е ясна картинката)
Ти не би трябвало да имаш проблем с фокуса?! Нали не си с Ултра ?  Huh Rolleyes

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Ами имам Wink Коментираме в темата за S20/S20+ все пак Да ви успокоим, не сте само вие с Ултрите с този проблем
Шегата настрана. Това, което аз разбрах е, че проблем имат всичко модели, просто при S20/S20+ фокуса хваща една идея по-добре на малко по-близко разстояние, отколкото Ултрата. Но е все тая, защото проблема е при всички... Всъщност за чистия S20 не съм сигурна, нямам спомен някой да го е коментирал.
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-04-29, 16:02:17)any9 написа:  Ами имам Wink Коментираме в темата за S20/S20+ все пак Да ви успокоим, не сте само вие с Ултрите с този проблем
Шегата настрана. Това, което аз разбрах е, че проблем имат всичко модели, просто при S20/S20+ фокуса хваща една идея по-добре на малко по-близко разстояние, отколкото Ултрата. Но е все тая, защото проблема е при всички...  Всъщност за чистия S20 не съм сигурна, нямам спомен някой да го е коментирал.
Това е доста успокоително, защото това значи че проблемът не е хардуерен ( ако повечето с плюса също не фокусират наблизо ) Все пак говорим за напълно различни камери в двата модела 
А до колкото в коя под тема коментирате, аз лично постоянно се обърквам ( не искам вече да мрънкам всеки път , но така като всички 20и са в една тема....такива като мен които не се заглеждат, се излагат  Lol Big Grin Angel )

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Изобщо не се притеснявай, беше на шега Wink И аз се обърквам редовно, нормално е Smile
Тая все още някаква надежда, че основно проблема ще излезне софтуерен.... Ако не бъркам, точно ти ми преведе чатта в статията за S20/S20+, която се завъртя из форума....А може и да бъркам... Даже вече не помня къде е да я намеря..... Както и да е. Стискаме палци, поне малко, от малко да излезе софтуерен проблем
[-] 3 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • OGIER, OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай

https://mobilebulgaria.com/news/apdeyti-...-s20-ultra Ето ти статията.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Друга беше. На английски и се споменаваше и за S20 и S20+. А нещо официално от Самсунг има ли по въпроса?
Цитирай

(2020-04-29, 19:24:23)any9 написа:  Друга беше. На английски и се споменаваше и за S20 и S20+....
В тази е упоменато за тях - Цък

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • any9, oxuboxu
Цитирай

Аз ли не съм забелязал, но след последните два ъпдейта времето на зареждане се е увеличило от 10-20 % батерия ми изписва 2 часа и ... или просто преди това не съм го отразил Smile

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай

(2020-04-29, 19:37:14)NoMaD написа:  В тази е упоменато за тях - Цък
Точно тази е, да. Благодаря Smile Къде ли не я търсех
Цитирай

(2020-04-29, 13:03:40)trendata написа:  При мен загряване няма от приложения, игри и камера. Може да пробваш с ресет и инсталация на чисто без бекъпи.
И аз споделям да не се ползват бекъпи, защото ако има нещо омазано и с бекъпа се възстановява същото положение.

(2020-04-29, 18:52:02)any9 написа:  Изобщо не се притеснявай, беше на шега Wink И аз се обърквам редовно, нормално е Smile
Тая все още някаква надежда, че основно проблема ще излезне софтуерен.... Ако не бъркам, точно ти ми преведе чатта в статията за S20/S20+, която се завъртя из форума....А може и да бъркам... Даже вече не помня къде е да я намеря..... Както и да е. Стискаме палци, поне малко, от малко да излезе софтуерен проблем
Ами аз четох във форума на XDA, как един пич е много доволен от последния ъпдейт.
И човека показва ПРЕВЪЗХОДНИ снимки с неговата Ultra с Exynos.
Тук

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 2 потребители изказват благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • OGIER, OliQueenBG
Цитирай

(2020-04-30, 10:08:52)oxuboxu написа:  И аз споделям да не се ползват бекъпи, защото ако има нещо омазано и с бекъпа се възстановява същото положение.

Ами аз четох във форума на XDA, как един пич е много доволен от последния ъпдейт.
И човека показва ПРЕВЪЗХОДНИ снимки с неговата Ultra с Exynos.
Тук
Абе и аз видях че има СЕРИОЗНО подобрение ( защото и аз сравних снимки преди и след актуализацията ) 
НО, както е видно и от тези снимки, а и аз установих на моите, все още има размазване при близки снимки и в центъра и отстрани

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Колеги, тъй като скочих от С8+ на S20+, не съм запознат, но ми липсва лед индикацията..има ли читаво приложение за известяване, на порпуснато повикване, смс, мейл , вайбър, месинждър и т.н.. ПО някакъв начин да мига, цветно, бяло или нещо си екрана?
И друго ме дразни, дефакто не работи като хората изгасването и светването н аекрана при разговор...Особено ме дразни когато се наложи да пусна спийкърфон и няма никой на екрана.. Sad

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай

(2020-05-05, 13:49:51)mitakabs написа:  Колеги, тъй като скочих от С8+ на S20+, не съм запознат, но ми липсва лед индикацията..има ли читаво приложение за известяване, на порпуснато повикване, смс, мейл , вайбър, месинждър и т.н.. ПО някакъв начин да мига, цветно, бяло или нещо си екрана?
И друго ме дразни, дефакто не работи като хората изгасването и светването н аекрана при разговор...Особено ме дразни когато се наложи да пусна спийкърфон и няма никой на екрана.. Sad
За светването на екрана по време на разговор... погледни горе вдясно (на ултрата е там, би трябвало и на плюса да е там) и ще видиш малка мигаща група от пиксели, това ти е сензора за близост. Пробвай, докато провеждаш разговор да го доближиш с пръст и виж дали функционира като хората. Ако не, значи има някакъв проблем. При мен (пак казвам, не е на плюс) работи светкавично. Ако не реагира, може би е добре да се направи factory и ако вече и това не оправи нещата.... Sad сервиз
За нотификациите защо не използваш AOD? Иначе то такива класически индикации няма.
[-] 3 потребители изказват благодарност на dika за това мнение:
  • OGIER, OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай

(2020-05-05, 13:49:51)mitakabs написа:  Колеги, тъй като скочих от С8+ на S20+, не съм запознат, но ми липсва лед индикацията..има ли читаво приложение за известяване, на порпуснато повикване, смс, мейл , вайбър, месинждър и т.н.. ПО някакъв начин да мига, цветно, бяло или нещо си екрана?
И друго ме дразни, дефакто не работи като хората изгасването и светването н аекрана при разговор...Особено ме дразни когато се наложи да пусна спийкърфон и няма никой на екрана.. Sad
https://play.google.com/store/apps/detai...sondisplay Това е добро. Пробвал съм го, дори си купих платената версия. Когато имаш нотификация светва ринг около камерата. Има много настройки още.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на andriann за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-05-05, 14:47:11)andriann написа:  https://play.google.com/store/apps/detai...sondisplay Това е добро. Пробвал съм го, дори си купих платената версия. Когато имаш нотификация светва ринг около камерата. Има много настройки още.
Да, но има един минус ( поне за мен е така ) , че АОD трябва да е винаги включен  Sleepy което поне мен ме спря да го ползвам. Иначе даима настройки и различни цветове за всяко приложение  Wink Cool

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-05-05, 16:45:40)OGIER написа:  Да, но има един минус ( поне за мен е така ) , че АОD трябва да е винаги включен  Sleepy което поне мен ме спря да го ползвам. Иначе даима настройки и различни цветове за всяко приложение  Wink Cool
Да, точно това и аз забелязах , иска да е вкл AOD, То така се губи смисъла, ако ще е така ще ползвам AOD.
Някакво друго приложение което работи самостоятелно?

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай

(2020-05-06, 06:26:33)mitakabs написа:  Да, точно това и аз забелязах , иска да е вкл AOD, То така се губи смисъла, ако ще е така ще ползвам AOD.
Някакво друго приложение което работи самостоятелно?
Аз много търсих че бях свикнах и постоянно това гледах на телефона, но НЕ намерих.
И се чудя, Самсунг защо са го махнали? Защо не направят свое та дори и да е едноцветно Не намирам никаква логика от какво пестят като няма

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Другари, при вас как са видео сторитата в instagram? При мен много ги "сече" клиповете и са с лошо качество. Нямам никакви ограничения на приложението

Samsung Note 8 Midnight Black ... 
Цитирай

При мен няма проблеми. Пробвай да го инсталираш през Galaxy стора.

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
[-] 1 потребител изказва благодарност на trendata за това мнение:
  • TVD
Цитирай

Хехе, мерси, мнооого по-добре е
Edit: ( нямам доста от ефектите в инстаграма, крашва на boomerang и нямам прилагане на gif).

Samsung Note 8 Midnight Black ... 
Цитирай

Здравейте колеги, някой има ли представа как да задам по подразбиране контактите ми да се запазват в Google account, а не в Samsung account? Понеже всеки път трябва да го сменям в момента.

Samsung Galaxy S20+ 128GB, Cosmic Gray
Цитирай

(2020-05-14, 12:44:36)rth написа:  Здравейте колеги, някой има ли представа как да задам по подразбиране контактите ми да се запазват в Google account, а не в Samsung account? Понеже всеки път трябва да го сменям в момента.
В КОНТАКТИ, горе в ляво трите черти, после УПРАВЛЕНИЕ НА КОНТАКТИ, след това МЯСТО ЗА СЪХРАНЕНИЕ ПО ПОД....  Wink

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-05-14, 15:29:52)OGIER написа:  В КОНТАКТИ, горе в ляво трите черти, после УПРАВЛЕНИЕ НА КОНТАКТИ, след това МЯСТО ЗА СЪХРАНЕНИЕ ПО ПОД....  Wink

Благодаря много колега! Още един въпрос ако е удобно, как може YouTube да продължи да работи, дори когато го минимизирам? Тоест ако слушам музика да продължи?

Samsung Galaxy S20+ 128GB, Cosmic Gray
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)