Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой телефон да избера, при следващ upgrade
#26

Ами Айфона не е 3000лв, така е.
2879лв 11 Про макс 256гб в Технополис.
Догодина и 1500лв няма да му вземеш.
Както и да е. Автора да купува каквото му е на сърце.
Цитирай
Аксесоари
#27

Андроидите цените падат даже с всеки месец ,факт!Но няма как при положение ,че на 3 месеца основните Самсунг,Хуавей и д-р вадят флагмани,ти даже се побъркаха.Докато решиш да си вземеш P30 pro ,то излезна мейта.Докато се решиш да вземеш мейта,ще пръкне p40....Затова Андроидите падат цените а не заради това,че не стават.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#28

(2020-03-05, 12:45:30)BloodBullet написа:  За хора, които постоянно ровичкат телефона си, bootloader/root/flash... etc и искат колкото се може по-голям customization за телефона си най-вероятно ще стоят далеч от iOS.

Така бях в първите 6 години и половина с Android, докато един ден просто ми писна от всичко и исках телефона да си работи гладко/добре без да го "мислиш" (root-ване, custom ROM-ове и kernel-и).

Докато не си взех iPhone и преобърна представите ми с главата надолу. Доста по-скептично бях настроен в началото, а се оказа, че 85 - 90% от програмите ги има и за iPhone, но без файлови мениджъри и някои други глезотии, с които бях свикнал.


(2020-03-05, 12:45:30)BloodBullet написа:  Друг минус е цялата драма с файловата им система и т.н., ако редовно ползваш телефона за пренос на файлове (или като цяло с компютър) може да ти се стори по-тегаво. Не е просто USB кабел и едни драйвери. Зависим си от iTunes, макар, че вече постоянно излизат някакви въздушни решения за трансфери и връзка с компютри... не съм много запознат на тая тема честно казано.

Да, не е така просто с USB кабел и драйвери, но нищо не ти пречи да инсталираш iTunes. Така както (почти) всеки със Samsung инсталира SmartSwitch и т.н.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • BloodBullet
Цитирай
#29

Баща ми лично ползва Note 9 .. преди това Note 4 , аз съм бил с първият Note ... винаги бих казвал,че това е топ телефон за мен. Реших да сменя след S8 Plus на HUAWEI ( тогава излезе топ КАМЕРАТА ) до момента твърдя,че тази камера покрива нуждите който имам.Но отвътре си ме човърка когато видя по-добра камера да я имам ... Скоростта която притежават всички телефони който съм изброил е много сходна/близка.. Затова не гледам толкова , кой е по-мощен ( имал ядро на 2.2 другият на 2.1 бля бля ) ... Много голяма част от хората който използват продукти на ябълката,твърдят,че сменят телефона много по-рядко. Лично аз съм го забелязал това... При андроида, вземеш телефон и след година хоп смяна... Аз още не съм изкарал 2години с мейта и мисля да го сменям... Big Grin Донякъде и мен си ме човърка да имам TOP TRENDING телефона...
[-] 1 потребител изказва благодарност на cvetanbg за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#30

Знам само, че каквото и да вземеш разлика с Мейта няма да усетиш, освен разлика в дизайна. Но все някъде трябва да си харчим парите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 1124 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#31

Ако вземеш  Huawei Mate 30 Pro ще сетиш липсата на приложения и спрямо iPhone, след време ще е по-бавен.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#32

Взимай ултрата. Все пак е последен писък.
Цитирай
#33

Във форум за смартфони, няма какво да обсъждаме Айфон. Та той няма читав файл мениджър. Аз също търся най доброто на пазара и моето мнение е: Ксиаоми не ги приемам в оберкласето и не ги обсъждам. Остават Самсунг или Хуавей. Големите разлики там са...очевидни за МЕН. Амолед е боза от цветове, бялото е мътно. Олед е кристално ясен и с много по чисти цветове, особено бялото. Сложи ги един до друг при еднаква яркост и ще разбереш. Другите минусу на Самсунг - все още лагват доста , батерията държи по малко с поне 30% спрямо всеки друг аналогичен смартфон. 2 пъти си купувам Ноут 10 и го въщам. Теоретично е най силния телефон на пазара, но гореупоменатите факти бързо ме разколебават, особено батерията и лагването тук там. В момента ползвам P30 pro и много се изкушавам от s20, ама за знам че пак ще го върна. От Хуаввй на Самсунг , за мен това е грешна стъпка.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#34

Че то айфона е първия смартфон!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#35

Всеки Android лагва, сега Samsung лагвал, а Huawei не, това са глупости.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#36

Ей, тия Самсунг нищо не можели, сега и дисплеите им не струват... Дайте да задълбаваме с чиповете и паметта, която правят - не струва!

Това за първия смартфон и Епъл е шега, нали?
Цитирай
#37

Ми не е шега, те направиха голямата промяна в телефоните, трябва да им се признае! А от там кой как се е развил, въпрос на лично мнение.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#38

(2020-03-16, 20:36:13)pepy1 написа:  Ми не е шега, те направиха голямата промяна в телефоните, трябва да им се признае! А от там кой как се е развил, въпрос на лично предпочитание.

Направиха важна крачка - да. Но първият смартфон не е техен и след тази крачка са образцови само как да си заключиш телефона, че да е безполезен за крадец и как се подсигурява скенер и пръстов отпечатък. Сега крачки правят редица производители и това е битката.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#39

То и тогава първият смарфон за нищо не е ставал, като е бил с пластмасов дисплей, Apple са въвели първото стъкло Gorilla, както и още други куп функции, като със следващите iPhone са въвели и техен магазин. Не е толкова важно на кой е първият смартфон, пример за това е първият сгъваем телефон royale, но кой го помни него, хората знаят сгъваемият телефон на Samsung.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#40

Не е ставал ли? Ма по кое време и кой? Че то етапите в развитието на това устройство са няколко. Аз оставам с впечатлението, че според тоя форум има само две марки: Епъл и Хуауей, както и че Самсунг са боклуци. Така да е.

LG Prada к'во да го броим за първия смартфон от по-ново поколение, нали всичко започва откакто Епъл са произвели техния.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • milss
Цитирай
#41

Не говорим за дизайнерски телефон и е смешно да се сравнява с този iPhone. С какво е променил този телефон развитието на другите телефони, с нищо, не е срамно да се признае, какво пък толкова. Не възгордявам първият iPhone, но навсякъде пише, че той носи промените,  на всички технологични статии ли да вярваме или на някой във форума с пристрастия.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#42

Ми и аз това казвам - на някой си от форум ли да вярвам, който си мисли, че смартфоните започват с Айфон или на фактите?

Дизайнерски телефон вика... Няма смисъл. То когато Епъл са правели тениски, други са правели смартфони. Били са и пред фалит, но да благодарят на Майкрософт за спасението.
Цитирай
#43

Стига, ти почна да си измисляш вече, че когато Apple са били с огромна капитализация Microsoft само са гледали, после и с компютрите е било така. Стига с тая фенщина, а признавайте си някой неща.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#44

АХАХХАХАХАХ!! Стига фенщина вика и продължава да величае Епъл. Няма как да си признаеш, че Майкрософт 97-а инвестира в Епъл и ги спасява, защото явно и не го знаеш. Нито си наясно, че наистина са удряли дъното, правейки дори тениски. Сигурно и конзолата им не се оказва провал с има-няма две години съществуване? А може би за теб не са произвеждали конзола.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Bavarche, milss
Цитирай
#45

Аз пък гледам в настоящето, и то ми казва, че 1 трилион капитализация е на Apple, те са първи, път ти седи в миналото.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#46

(2020-03-16, 21:55:12)hazART написа:  Аз пък гледам в настоящето, и то ми казва, че 1 трилион капитализация е на Apple, те са първи, път ти седи в миналото.

Въх, как смени темата и подмина фактите. 

Ти ако само с пари мериш влиянието и качеството: Майкрософт е навсякъде. Епъл я спасява само това, че в САЩ имат и правителствена подкрепа. Ако погледна в бъдещето - познай коя компания виждам. И после не бил сляп фен. А ако ти погледна предните постове - говориш ми в миналото кой какво преди кого.
Цитирай
#47

То не че хуавей нямат правитрлствена подкрепа, пък и не само те!

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Bavarche, fifth_root
Цитирай
#48

Аз мисля, че всеки трябва да си се радва на избора, защото е съзнателен и все пак, да не забравяме, че това Не е еЙЙЙпъл-форум, а щом не сме акционери, все тази кой ще отчита огромните обороти на тези компании.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#49

Ако някой твърди, че Ейпъл са направили нещо първи, значи е ниско образован. Това не е обида, а факт. Преди да влизате в спор, моля пуснете един Гугъл и си проверете фактите. Това че продават много, не прави продукта отличен. Тя и чалгата носеше милиони на Пайнера , ама като продукт, айде да не изпадам в подробности. Просто има неща, който се натикват в лицето на масовия потребител не с качества, а с внушения. Подобна игра играят и Самсунг. Самсунг си имат качества, но и такова облъчване с реклами.... никой друг няма.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#50

А сега, ти си “пусни Гугъл” и виж родните оператори в 95% от случаите когато рекламират, на кого правят реклама? Хуавей се казва марката! Та за внушенията....

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • martoo
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)