Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мразя китайските смартфони за ужасния им дизайн
#1

Днес има много малко наистина красиви смартфони. За производителите на първо място вече са производителността, снимките и видео възможностите на устройствата. За потребителите са важни оперативната и вградена памет, но това не е нещо, което наистина трябва да бъде причина за закупуване на телефон. Всяка година при тях има значителен прираст на производителност и все още не са налице случаи, че телефоните в тази насока някак си не са продължили напред, но да се смята, че устройствата от тази година ще са по-продуктивни от телефоните от 2019 си е просто едно заблуждение.

[Изображение: c2d415d6ef05.jpg]

И ако през 2020 г. устройствата в AnTuTu вече набират 500 000 точки, то те едва ли ще се удвоят през 2021 г. Трябва да се разбере, че  на производителите на чипсети е по-трудно да се постигне голям капацитет при същите размери. Ако в първите флагмански процесори на  Snapdragon 800 имаше 3 w топлинна мощност, днес ние вече говорим за 5 w. С прости думи, процесорите стават все по-горещи и по-ненаситни, тези проблеми се решават с помощта на различни охладителни системи, но в основата си е ясно, че с всяка година ще бъде все по-трудно за компаниите да ни изненадат в тази насока.

Смартфони с красив дизайн.
Днес има много малко телефони с добър дизайн, и това са само моите субективни наблюдения. Дизайнът и тактилните впечатления са изключително важни, затова все още уважавам Apple. Фактът си е факт  - в дизайна на устройството на Apple все още са лидери. Ето как изглежда iPhone 11:

[Изображение: b4d4e5fef29d.jpg]

Дизайнът е невероятен. Обърнете внимание на рамка с еднакъв размер по периметъра, гладки линии - всичко в този телефон е съчетано хармонично. Или ето още едно устройство, но вече на Essential:

[Изображение: 806b481da282.jpg]

Ще се съгласите, че той изглежда страхотно. В допълнение към това корпусът е от титан и керамика. Къде другаде може да се види това в съвременните устройства?

Също така добра визия имат и Google Pixel. Тук например изглежда Pixel 4:

[Изображение: 6fab7113ca57.jpg]

Устройството изглежда със стил, има хубави материали и дискретен дизайн.

Защо някои телефоните изглеждат толкова зле?
Да разгледаме сега китайските модели. Ето едно устройството на Huawei:

[Изображение: 62ef23ae386a.jpg]
Honor 9X Pro

Xiaomi също не влагат доста усилия в дизайна на устройствата си:

[Изображение: 08c77fc66ca7.jpg]
Xiaomi Mi 10

Същото важи и за бранда BBK:

[Изображение: b5173421e399.jpg]
Oppo Find X

Къде е красивият дизайн?
По някаква причина  китайците смятат, че ако телефонът има ярки преливащи цветове, това автоматично го прави красив. Както и това, че китайски устройства имат тези абсурдни изскачащи камери, абсурдни рамки, които са различни по периметъра на телефона. Да, Pixel 4 също има различна горна рамка от останалите по размер, но въпреки това телефонът все още изглежда доста добре. Другият проблем при китайските устройства е неоптимизираният софтуер. 

Китайският фърмуер е ужасен.
Китайските фърм е ужасен по отношение на дизайна и чистотата на интерфейса, като е претъпкан с ненужни за потребителя приложения. iOS е с дизайн, който не се е променил от 2013 г. и все още изглежда невероятно. Пиксела ни предлага чист Android с Material Design 2.0. и което е удоволствие да се използва. Дори Samsung с One UI 2.0 изглеждо досто по-привлекателно от тях.

В допълнение към всичко някои от собствениците на китайски устройства се сблъскват с постоянна реклама в тях.  Аз не знам защо китайски телефони изглеждат толкова евтини в дизайна, и това се отнася дори за някои Huawei Mate 30 Pro:

[Изображение: 3d857d600f84.jpg]

Това е наистина грозен телефон, обаче натъпкан с най-новите към момента технологии. И като че ли няма проблем да се намери дизайнер от САЩ, за да се получи смартфон, който ще се хареса на целия свят, а не само на китайците, но защо те не го правят и досега не е ясно. А какво мислите вие по този въпрос и споделяте ли мнението на автора на статията?

Източник: >>>>>>

 
Аксесоари
#2

Mi 10 изглежда като космически кораб на фона на айфоня. Моето субективно мнение...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
#3

Имах Essential phone и действително това е най - красивият телефон, който съм ползвал някога. Иначе до голяма степен съм съгласен със статията.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
#4

Тази "статия" май е писана от Колчо Слепеца, ми се струва. Целта е пределно ясна и това, кой би я поръчал...

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
#5

Iphone 11 е хармоничен, но като запалиш дисплея и почва да ти се повръща от рамките отстрани като на детска играчка. 11 Pro вече наистина е супер. Но в крайна сметка всичкият този "дизайн" е нещо субективно и на хората им харесват различни неща. Китайците копират яко, но и това е нормално.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
#6

Този руснак се е натрясал с евтина водка или ябълките са му платили.
Дизайна наистина е нещо субективно.

1916 
#7

Хаахахах, най-хубавия телефон, е този който на Вас ви харесва. От 20 човека всеки има различен вкус, затова има и голям избор, нямам нужда някой някъде си да ми казва кое е най-добро за мен. Достатъчно наясно съм, както и всеки един от Вас, какво ми харесва, какво искам и какво мога да си позволя, така че тази статия ми е смешна.

Изпратено от моят LIO-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
#8

"Черното е бяло" - написал автора на статията.
Защо се обръща такова внимание на всяка платена реклама

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
#9

Аз съм съгласен с автора, защото гледам с неговите очи! Но наистина за дизайна всеки има различен вкус. Например Фиат 500 стана кола на годината заради възобновения си дизайн, но мен лично въобще не ме кефи. Да се твърди, че статията е поръчана, а в същото време да се твърди, че всеки има различен вкус за дизайн е просто несериозно. Авторът е изложил своята гледна точка, без да напада никой от Вас - направете го и Вие!

времето е като парите - никога не стига
#10

Кефят ме някои от коментарите под оригиналната статия, както и други отзиви за "обективността" на автора, който разбира се - само изказва мнение, както обикновено (писани са от дългогодишни потребители на сайта):

"Статията е написана от човек, който по принцип е некомпетентен и не разбира от телефони..."

"Мнение на IPhonophil от сектата на Apple, водена от хомосексуалиста Тим Кук."

"Олег, време е да се върнеш към iPhone и да не измъчваш читателите с подобни статии..."

"В заключение, авторът ще подкрепи всичко това, което не харесва в Андроид, когато Apple го внедри в своите продукти..."
-----

Ето и едно заключение на въпросния автор и капацитет в дизайна на смартфони, в статия възхваляваща всичко с логото на Apple:

"Apple iPhone 11 - стилен и евтин" (ахахахаххаха)

Акаунта му в Туитър бъка от субективизъм, обаче видиш ли - той само изказвал мнение...
-----

Въобще, сега какво следва - превод на статия от Gizmochina, където също "само изказват мнения", че няма по-добри устройства от тези на Xiaomi, OPPO, Huawei и т.н...?!
#11

Това е точно толкова адекватно, колкото да кажеш, че дисплей с дефект (Умрели пиксели) е по-красив от такъв без дефекти (Или поне с по-малко).

Дори не е въпрос на вкус, а си е буквално казване на черното - бяло.
#12

Да ви кажа честно Mi Note 10 Има доста по добър дизайн от iPhone 11 с тия подарени камери отзад.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
#13

И аз съм горе долу на същото мнение. Поне за мен Iphone, Samsung и Google са ми фаворит в дизайна и усещане на самото устройство като материали. Бях с Samsung Galaxy Note 9 и Huawei P30 pro паралелно, самсунга като качество на изработка и усещане за мен беше доста по добре. Сега като ги сравнявам с Iphone ми изглеждат като детски играчки от али експрес. Не коментриам UI и UX дизайна. Там се свика или е въпрос на вкус.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
#14

За сега по красив от моя китайски мейт не съм видял. За тва и нямам особен зор да сменям. Обичам хубав дизайн. Загледах се в 1+. Новите s20 са трагедия с тея котлони. Другите пък наредили една колона камери, изобщоооо вярно дизайнът изгуби значение. Разбира се лично мнение.
#15

Xiaomi Mi Note 10 отпред и отзад е Huawei P30 Pro.
 Legend уточнявай на кой камерите са подарени, че като гледам този 108mp как се справя, май, но  е среден клас телефон, нормално е, все пак всичко е маркетинг. За цената си става.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#16

(2020-03-04, 12:09:59)justvank0 написа:  ........ Бях с Samsung Galaxy Note 9 и Huawei P30 pro паралелно, самсунга като качество на изработка и усещане за мен беше доста по добре. Сега като ги сравнявам с Iphone ми изглеждат като детски играчки от али експрес.......
 
 Добър виц. Обзалагам се, че твоя Айфон е опакован като бебе през зимата. Само за Хуавея като видя колко калъфи си поръчал си представям какво е с ябълката.
Специално заради твоите постоянни реклами на Айфон, влязох в един магазин и сравних моя Note 10 с Iphone 11 Pro Max и ябълката ми изглежда като детска играчка от зрънчо.

1916 
#17

Чудя се, къде са модераторите на тоя форум! Как въобще се допускат такива безмислени теми!


Ей, хора форума се казва ANDROID!
#18

(2020-03-04, 19:01:54)milss написа:   
 Добър виц. Обзалагам се, че твоя Айфон е опакован като бебе през зимата. Само за Хуавея като видя колко калъфи си поръчал си представям какво е с ябълката.
Специално заради твоите постоянни реклами на Айфон, влязох в един магазин и сравних моя Note 10 с Iphone 11 Pro Max и ябълката ми изглежда като детска играчка от зрънчо.
Това в твое мнение. Никой не задължавам с моето. Доколкото знам дова е свободен форум всеки да си изкаже мнението. На теб не ти харесва на мен ми харесва. Аз не бих и пипнал орязана версия на даден телефон а ти си с нея. Свободен свят.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
#19


(2020-03-04, 20:03:02)st34 написа:  Чудя се, къде са модераторите на тоя форум! Как въобще се допускат такива безмислени теми!


Ей, хора форума се казва ANDROID!
Това не значи, че тук няма комплексирани потребители

времето е като парите - никога не стига
#20

Тъпа статия колеги,в смисъл всеки си има собствен вкус.За мен айфона не е красив ,камо ли Пикселите макар да съм им фен от години .С изключение от тях само Пиксел 1 имаше нещо приятно различно,в А1 навремето ме питаха какъв е този телефон и ,че изглежда як.Но като цяло who cares как изглежда телефона?Мисля,че отмина времето кой има най-красивата Нокия или най-малката .Сега 80% ползваме кексове които коренно променят дизайна на телефона...

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
#21

Не бих нарекал mate 30 pro грозен.
Нито Ми10.
Имам айфон 11 про макс, дебел, тежък, солиден.
Функции 0.
Ноут 10+ до него е като телефон от бъдещето.
#22

(2020-03-04, 20:03:02)st34 написа:  Чудя се, къде са модераторите на тоя форум! Как въобще се допускат такива безмислени теми!
Еми, @NoMaD има право да си мрази китайските смартфони.
#23

(2020-03-04, 21:27:19)anatol06 написа:  Еми, @NoMaD има право да си мрази китайските смартфони.
И в кой точно мой пост го прочете това?

 
#24

Защото така си написал заглавието, все едно ти ги мразиш, а това е с цел, което си го направил, за да привлечеш внимание.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#25

(2020-03-04, 21:53:21)hazART написа:  Защото така си написал заглавието, все едно ти ги мразиш, а това е с цел, което си го направил, за да привлечеш внимание.
Това е оригиналното заглавие на темата, която се постарах да я преведа за вас, което обаче не мога да кажа за теб и anatol06 също.

 
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)