Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мразя китайските смартфони за ужасния им дизайн
#26

Не е много трудно за влезеш в Translate и да я преведеш, като в същото време я пооправиш малко.
@NoMaD някои трябва да вършим работа, не можем да седим по цял ден във форума.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Аксесоари
#27

(2020-03-04, 22:00:56)hazART написа:  Не е много трудно за влезеш в Translate и да я преведеш, като в същото време я пооправиш малко.
Ами явно за теб е трудно, след като за толкова години не си превел дори и една статия и не си я постнал за колегите тук.

 
#28

Ако се цитира се слага в кавички или с главни букви, да е ясно...
Иначе по темата, всичката хлъзгава красота, ако не се облече в някакъв вид предпазител бяга като жива от ръката на всеки с изключение на г-н Соколчев, за когото това няма никакво значение... И така красивитв китайчета с епревръщат в грозни патета... Важи и за корейчетата... И тайванчетата, по принцип за всеки!

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
#29

Какво точно сравняваме? 3 годишен модел екран с 4 см ноч и Ноута? Хайде по-сериозно, това не е честно. Сравнявайте айфона с S8/9.
[Изображение: 4f7dc19ca95371e3850a51b2fe001f93.jpg]
#30

(2020-03-04, 21:46:25)NoMaD написа:  И в кой точно мой пост го прочете това?
В заглавието. Нито има кавички, нито пише, че е цитат.
#31

Говорим за ДИЗАЙН. Не за големи/ малки рамки. Като ЦЯЛОСТЕН дизайн S8 даже е по-добре, отколкото това с изрязания екран.
Компренде?
Ноут е в друга лига просто.
#32

(2020-03-04, 22:10:01)alexbg67 написа:  Ако се цитира се слага в кавички или с главни букви, да е ясно...
Това е превод на технически текст, който е най-труден за превод в преводаческата гилдия заради терминологията в него. Къде видя да цитирам нещо, за да го слагам в кавички? Ама вземете и се запознайте с основите на превода, какви видове текст има, какво се изисква при превод било то симултанен или текстови. Хората изпити държат по тази материя, а вие тук ми говорите за Google Translate някакъв.

 
#33

(2020-03-04, 22:16:28)anatol06 написа:  В заглавието. Нито има кавички, нито пише, че е цитат.
Кавички се ползват при цитиране, а в преведен текст само когато означаваме чужди думи или изречения цитирани дословно като самостойна пряка реч или вмъкнати като отделни думи, това се учи още в 5-6 клас.

 
#34

(2020-03-04, 22:39:45)NoMaD написа:  Кавички се ползват при цитиране.
Тъй де, тъй де. За едно и също говорим.
#35

Пичове, стегнете се малко - не сте на по 10-13 години

времето е като парите - никога не стига
#36

Аз дизайна на Айфон 11 про го харесвам. Но смятам че Р30 не му отстъпва. Всеки има различни веждания за това какво му харесва. Но смятам че последните години телефоните станаха доста по красиви от преди. Дори и по ниския клас, но много взеха да си приличат. Преди като видиш един телефон веднага можише да разбиреш коя марка и модел е. А сега е почти невъзможно

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
#37

(2020-03-04, 22:57:19)DoryanY написа:  ...Но смятам че последните години телефоните станаха доста по красиви от преди. Дори и по ниския клас, но много взеха да си приличат. Преди като видиш един телефон веднага можише да разбиреш коя марка и модел е. А сега е почти невъзможно
Мисля, че само ако ги гледаш отпред, а откъм капака някои от моделите все пак са успяли да запазят донякъде своята идентичност все още.

 
#38

Една статия свързана с въпросната тема. Малко е старичка, но някои пасажи от нея не са загубили своята актуалност и днес. Няма да ви я превеждам този път, ползвайте си за нея със здраве Translate: https://mobile-review.com/articles/2012/design.shtml

 
#39

(2020-03-04, 20:04:04)justvank0 написа:  Това в твое мнение. Никой не задължавам с моето. Доколкото знам дова е свободен форум всеки да си изкаже мнението. На теб не ти харесва на мен ми харесва. Аз не бих и пипнал орязана версия на даден телефон а ти си с нея. Свободен свят.

Да. Мое мнение е и не ангажирам никой с това. Форума е свободен, но все пак е насочен към андроид устройства. Но в последно време ставаш досаден с възхваляване на Айфон и IOS във всеки втори пост. Може би се опитваш да убедиш не нас, а себе си, че не си се прецакал с ябълката, защото всички знаем кое е орязано и кое не. Личното ми мнение, не ангажирам никой с него е че си се прецакал с ограничена и орязана ОС. Нищо не казваш и за кейсовете. Колкото и да е красив и удобен един телефон, ползваш ли го с предпазни средства - кефа се губи. Така е и в секса.
(2020-03-04, 21:25:49)hazART написа:  victor, стига писа на където духа вятъра, май и ти не знаеш какво пишеш, всеки ден си сменяш мнението, не ти ли писва.
mils, а до Samsung Galaxy Note 10+ сравни ли го, как беше.
Всеки си има мнение, но не го налагайте, все едно ще се промени вкуса на някой.

@hazART, след хилядите постове във форума, не се ли научи как трябва да се обръщаш към другите членове? Никога не си показвал уважение и възпитание към никой. Обърни малко внимание и на граматиката. Няма да ти търся запетайките, но поне слагай ето този "?" знак след въпрос.
Не налагам мнението си на никой. За да ти олекне си признавам, че моя Note 10 не може и на 50% да покрие възможностите на Note 10+. Хайде сега ти бъди мъж и си признай, че имаш телефон с ограничена ОС.

1916 
#40

Да, не може да се подберди като Android, така е, по-ограничена е, но аз откривам други предимства, а и това не означава, че винаги ще ползвам нея. Все пак и Android не е перфектен, за да е мерило. Само за запетайките не съм съгласен.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#41

Всичко центрирано, без вежди и дупки по дисплея. Такъв дизайн харесвам. Днешните модели са грозни с малки изключения. Лично мнение. Не скачайте.        

(2020-03-04, 23:34:00)milss написа:  Note 10 не може и на 50% да покрие възможностите на Note 10+.

Бре, че какво толкова не може да покрие. Той ако няма 50 процента от плюса какъв note е тогава?
#42

(2020-03-04, 23:34:00)milss написа:  Да. Мое мнение е и не ангажирам никой с това. Форума е свободен, но все пак е насочен към андроид устройства. Но в последно време ставаш досаден с възхваляване на Айфон и IOS във всеки втори пост. Може би се опитваш да убедиш не нас, а себе си, че не си се прецакал с ябълката, защото всички знаем кое е орязано и кое не. Личното ми мнение, не ангажирам никой с него е че си се прецакал с ограничена и орязана ОС. Нищо не казваш и за кейсовете. Колкото и да е красив и удобен един телефон, ползваш ли го с предпазни средства - кефа се губи. Така е и в секса.

@hazART, след хилядите постове във форума, не се ли научи как трябва да се обръщаш към другите членове? Никога не си показвал уважение и възпитание към никой. Обърни малко внимание и на граматиката. Няма да ти търся запетайките, но поне слагай ето този "?" знак след въпрос.
Не налагам мнението си на никой. За да ти олекне си признавам, че моя Note 10 не може и на 50% да покрие възможностите на Note 10+. Хайде сега ти бъди мъж и си признай, че имаш телефон с ограничена ОС.
Няма как да си призная, че съм се прецакал с iPhone. Прецаках се като взех Huawei вместо Samsung Galaxy Note 10+. С чисто съзнания отидох до Теленое и си всех айфона без да усетя грам орецакня туй като от IPhone 6 насам се движа паралелно с един айдон и един андроид флагман. А ако се почувствам прецакан винаги мога са пусна айфона за 2.2к и да го продам. Хуавей от 1600 за колкото го взех преди 4 месеца в момента не мога да му взема и на половината. Навлизаме в спор, който няма край а темата не е за това. Мина ми времето, в което сменях ромове, кернели, теми и за това аз ограничение в IOS не виждам.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
#43

(2020-03-05, 07:55:21)eksoldier написа:  Бре, че какво толкова не може да покрие. Той ако няма 50 процента от плюса какъв note е тогава?
Това беше ирония...
#44

Моят няма ночове, няма искрящи/крещящи цветове на гърба и го намирам за съвършен към дизайн:

[Изображение: stock-photo-sliven-bulgaria-february-exc...199491.jpg]

Цветът се сменя в зависимост от светлината (в тъмносин, светлосин както и този цвят).
Отпред е симетричен. Има си и LED диотче, хаха.
И го намирам за по-красив от който и да е Айфон.
#45

Мда, сравнен с днешните S... Изобщо тея двеста камери загрозиха много дизайна.
#46

(2020-03-05, 07:55:21)eksoldier написа:  .......Бре, че какво толкова не може да покрие. Той ако няма 50 процента от плюса какъв note е тогава?
 
Ами @hazART поне в 5-6 поста твърди, че съм си взел "орязан" модел. Същото твърди и @justvank0. Щом двама казват, че е така значи е вярно. Няма да налагам моето мнение на никой. С IOS фенове не може да се спори.
(2020-03-05, 08:06:23)justvank0 написа:  ...... Мина ми времето, в което сменях ромове, кернели, теми и за това аз ограничение в IOS не виждам.

От години и аз не съм качвал ромове и кернели. Говоря за съвсем прости персонализации и функции. С Bluetooth още ли не може да се изпрати нищо на устройство с различна ОС?

@Bobby34  Storstark

1916 
#47

Тва е за сигурност, трай сега.
Важното е, че са красиви.
#48

Толкова по тая тема!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)