Анкета: Грижите ли се за здравето на батерията на телефонът Ви? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, като изключвам телефона от зарядното, когато се зареди батерията
17.39%
4
17.39%
Не, ползвам телефона колкото искам и го зареждам до колкото поискам (цяла нощ)
30.43%
7
30.43%
Да, използвам телефона когато се наложи на режим, тип "запазване на батерията"
0%
0
0%
Не, телефона трябва да ми служи, не аз на него
8.70%
2
8.70%
Да, като не правя всички дейности на него, а на друго устройство
0%
0
0%
Не, често си сменям телефона и няма смисъл
0%
0
0%
Да, като го зареждам с бавно зарядно, когато имам възможност
13.04%
3
13.04%
Не, зареждам го всяка вечер, независимо на колко % е
8.70%
2
8.70%
Да, всички отговори свързани с "Да"
4.35%
1
4.35%
Не, всички отговори свързани с "Не"
17.39%
4
17.39%
Друго
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Грижите ли се за здравето на батерията на телефона Ви?
#1

[Изображение: battery-icon-1572534797.png]
Грижите ли се за здравето на батерията на телефона Ви?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Аксесоари
#2

Сега, ако и тук пак се намеси модератор ще бойкотирам следващата анкета!..
По темата - бавен заряд да не стресирам Тамагочито... Smile

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
#3

Тук не трябва да се намесва, защото отговорите са добре, спрямо кой как го използва, а и има възможност за всички с да и не, онази за навигацията, я махнете, тя не се получи.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#4

Изключвам зарядното когато е зареден телефона и ползвам бавно зарядно когато не бързам и съм си вкъщи вечер
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu, suffer
#5

гласувах за зареждането с бавно зарядно, но не е точно така.

По принцип потреблението ми е различно и понякога изкарвам два пълни дни с един заряд, а понякога дозареждам няколко пъти на ден по малко, а в зависимост къде става критично го слагам и на бързо зарядно, за да изкарам до следващия път когато ще се заседя повече на едно място.

Предпочитам ако вечер е под 20% да го оставя в другата стая да се зарежда в лаптопа.
3500mAh батерия теоретично трябва да се зарежда от 0 до 100 процента за 7 часа при половин ампер от USB-то, което ми гарантира 100% заряд като се събудя сутринта и съм наблюдавал, че след бавно зареждане батерията кара малко повече.

Иначе като съм в офиса и знам, че няма да ползвам телефона няколко часа понякога го дозареждам в компютъра или във фабричното бързо зарядно от комплекта (пак в зависимост дали ще излизам в близките 30 минути).

понякога като се прибера го включвам в лаптопа и го махам от кабела като си лягам.
Сутринта винаги (докато се оправя за излизане 30-45 минути) мога да го заредя доволно в Xiaomi разклонителя..

И така след 2 години и 4 месеца все още батерията си кара . На Wi-fi до 10 часа екран (последно 8 часа преди да стигне 20%)
На мобилни не мога да кажа, защото няма как да го проследя. То и графиката става като кардиограма от дозареждания Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • oxuboxu
#6

Не ми пука как го зареждам. Важното е да ме изкарва ден и половина минимум. Така вече 2г. с настоящия телефон. После ще взема нов.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • suffer
#7

Пет пари не давам за батерията, тя си върви с гаранция, а и няма да й треперя кога е включена, кога да я изключа, бавно ли се зарежда, бързо ли. Не че има грешно или лошо в обратния подход.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • suffer
#8

Изобщо не ми дреме за батерията !
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • suffer, Victormihov
#9

Не робувам на батерия. Включвам го като си лягам и го изключвам като се събудя. Не гледам на колко процента е.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 3 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • eksoldier, suffer, Victormihov
#10

Всъщност бих дал глас и за " Не, ползвам телефона колкото искам и го зареждам до колкото поискам (цяла нощ)". То се припокрива и с това, че той трябва да ми служи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • suffer
#11

До сега не съм имал батерия която да не изкара 2 години, а сменям устройствата си на 2 годни. Т.е зареждам когато с каквото и както ми е удобно.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 3 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • eksoldier, suffer, Victormihov
#12

Не ми пука за батерията на 100%, намалил съм брайтнеса, спрял съм авто ъпдейта, както и фоновите процеси с малки изключения! За заряд се съобразявам единствено с това, за кога и колко време ще ми трябва ток. Случвало ми се е да дозареждам от 60-70%!

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • suffer, Victormihov
#13

Гласувах с всичко НЕ, защото го зареждам всяка вечер задължително без значение дали е на 1 или 91% като стои на заряд докато не ми потрябва, както и това че се случва да го зареждам и по 2 или 3 пъти през деня според зависи от ползването или го оставям на заряд докато го ползвам за навигация или видео/онлайн телевизия и т. н. Общо взето зареждам и изключвам по всяко време на денонощието, взел съм телефон да ми е роб

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 2 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • suffer, Victormihov
#14

НЕ ми пука за здравето на батерията.
В тези трудни седмици и месеци важно ми е само моето здраве и това на близките ми.

Гласувах с НЕ.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • eksoldier, suffer
#15

Май само аз съм примерният, който се грижи за батерията.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#16

Ти и небезизвестния Емо от темите за S8 и S10, който от прекалена грижа пръв изрева, че батерията му е заминала. В днешно време телефоните са достатъчно интелигентни сами да се грижат за батерията си, имат незнайно колко защити за опазването й. Гимнастики със зареждане в определен час, за определено време и до точно конкретни проценти са напълно излишни.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 3 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • NaniG, vargala81, Victormihov
#17

Нека се радва сам на себе си, пък ние балъците да сме спокойни, нетреперейки над батерия точно.
#18

Това беше малко грубо  Smile, колкото и да я пазиш тя си има определен брой цикли заряд-разряд. Колкото и да я пазиш, този цикъл има край.

времето е като парите - никога не стига
#19

fifth така е, зарадвай се и ти, един път с истински флагман, пък не мисли хората, много акъл почна да даваш напоследък.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#20

(2020-03-19, 20:03:30)hazART написа:  fifth така е, зарадвай се и ти, един път с истински флагман, пък не мисли хората, много акъл почна да даваш напоследък.

Други неща радват хората, не някакъв си телефон, който няма да ползваш повече от две, най-много три години. 
Вижда се кой дава много акъл и кой се дразни като наркоман в абстиненция когато някой мисли различно от теб.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • fifth_root, Victormihov
#21

Пак да те питам, не мислиш ли, е ти е време за бан?
Те много нещо, вярно радват хората, но тук говорим за телефони, то теб и Ferrari ще те радва, но като не можеш да си го позволиш, е ясно, че няма да си го признаеш.
Това го приеми за пример, ясно ми е, че ще кажеш, че материалните неща не са важни, но ти така си бягаш по тъча винаги, като за тебе нищо не е важно, само и само ти да си прав. интригант, както да ти кажа, все гледа да се намеси, където не му е работа.
@vargala81 ти си редовен в анкетите, ако може да поправиш телефонът, с кратък член.   Cool Smile

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#22

Добре, че не ги решаваш ти тези неща, кой да е с бан и кой не. Не че аз съм цвете, но не си позволявам да давам епитети като теб.
Прав съм си от моя гледна точка, но не си налагам мнението. Ако някой не е съгласен с теб - бил интригант, че и бан искаш. Вижда се и отношението ти към @fifth_root, защото не мисли като теб.
И какъв си ти, че да казваш кой къде се меси и каква работа има еди къде си. Осъзнай се бе човек. Мисли поне малко и уважавай чуждото мнение.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • fifth_root, Victormihov
#23

Темата е безмислена, колкото и караниците ви. За това отива в коша.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 4 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • DoryanY, milss, NoMaD, Victormihov
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)