Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P40/P40 Pro - Батерия, проблеми, съвети
#51

Мерси, ще пробвам да видя какво ще стане!

Проверих няма нищо необичайно в приложенията като точене на ток. Според мен проблема е в самото отчитане на батерията, тъй като като се ровя в нета и стои все един процент, заключвам телефона и след малко като го отключва пак е паднал с няколко процента!
Цитирай
Аксесоари
#52

Аз бих направил фабрични за най сигурно да се установи след това ще има ли същия проблем!

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай
#53

За бързото зареждане съм с мейт 10 не про - само като не съм в нас, съм с 2а зарядно от стария хуавей. На 2г и половина идва да ми е тел вече.Няма проблеми никакви и за това време е нормално да падне капацитета на батт и да ви се струва, че пада по бързо.И мисля, че батериите пак си ги пипват с времето - дори разлика 2г си има подобрение. Това, че екраните с тия херцове и още увеличение и батт държи колкото моя с малка разлика в големината е показно. 2ро не сравнявайте не флагмански тел с голям екран и батт с нашите. По слабия процесор оказва много влияние и то в положителна насока. Накратко за тия 2 години и малко ползване не си заслужава да го мислите. След това време батт така или иначе ще и е паднал капацитета и ще се чуства разлика. И да кажа най редовно като заспивам го бодвам в бързото зарядно и чак като се събудя вадя кабела.

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 L29 Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на nastykb за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#54

Може след няколко сесии на разряд-заряд батерията да се калибрира и нещата да си дойдат на мястото.

 
Цитирай
#55

и аз така се надявам, ако не стане ще му върна фабрични и ще видя
Цитирай
#56

Относно бързото зареждане!
Така или иначе батерията има контролер. Той се грижи и на практика батерията никога не се пълни до абсолютните стойности 100 и не пада до 0. Така, че инженерите са се погрижили за нас, неуките. Бързото зареждане се забавя, когато нивото на батерията стигне близо до максимума. Това също е с цел защита. Ако се използва само бързо зареждане, то за ок. 2 години ще намалите капацитета на батерията с ок. 5 %. Това са факти, посочени от професионалисти след изследвания, експерименти, анализи.
Сравнения с други машини, особено пък с човешкия организъм са безсмислени. Това са различни принципи на действие.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • nastykb
Цитирай
#57

Те някои търсят проблема в самото зарядно, а и много зависи как се ползва телефона. Не е виновна техниката, тя не се ползва сама.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#58

Не искам да изпадам в спорове, всеки да си зарежда както прецени батерията, но да се твърди, че след 2 години батерията ще загуби около 5 процента е меко казано несериозно особено ако се използва само бързо зареждане! Форумите и сайтовете са пълни точно с обратната информация, прочетете по-обстойно преди да се пишат подобни неща!
Цитирай
#59

(2020-04-24, 18:39:47)juventusarl написа:  Не искам да изпадам в спорове, всеки да си зарежда както прецени батерията, но да се твърди, че след 2 години батерията ще загуби около 5 процента е меко казано несериозно особено ако се използва само бързо зареждане! Форумите и сайтовете са пълни точно с обратната информация, прочетете по-обстойно преди да се пишат подобни неща!
5% за 2г се губи спрямо бавното зареждане, не като цяло. И това точно с много четене го разбрах. Ама то като четеш, трябва да пропускаш милионите ревльовци дето си претоварват редовно телефоните. Например хлапета, дето играят докато се зарежда. Ей това е вредно, и колегата Hazart го е намекнал сякаш.
И нещо много важно за P40. Инсталирането на GMS води до сериозен дрейн на батерията. Пуснете ли си дявола на Гугъл в телефона, той почва да слухти, да наднича, да комуникира активно в бегграунд. И този разход на батерията не се отчита в статистиката.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#60

Аха, разбрах те, така може Smile И аз четох за GMS, прецаква здравата батерията на тоя телефон като се инсталира!
Само не мога да преценя дали и apkpure приложението не я точи защото го инсталирах още първия ден и нз как е без него! В списъка с приложение не е въобще с голям процент батерия даже е около app gallery!
[-] 1 потребител изказва благодарност на juventusarl за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#61

(2020-04-24, 20:09:26)Bavarche написа:  1.пропускаш милионите ревльовци дето си претоварват редовно телефоните. 

2.И нещо много важно за P40. Инсталирането на GMS води до сериозен дрейн на батерията. Пуснете ли си дявола на Гугъл в телефона, той почва да слухти, да наднича, да комуникира активно в бегграунд. И този разход на батерията не се отчита в статистиката.

Абсолютно невярно. 
И 1 и 2.


Не заблуждавай хората.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#62

^ Ми то и аз съм заблуден значи и спецовете в 4pda, XDA и... е па може и така да е!

Сега относно батерията при мен:
Без GMS ама с фейсове и уатс ап и много снимки и висене в нета по форуми и ползване на GPS от време на време... Та днес телефона е 3ти ден в мен и вече мога да кажа, че 2 дни с едно зареждане са си сигурни, както си беше и с P30pro. APK pure е на последните места по консумация и нямам никакви тревоги с батерията.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#63

Моля хората който имат вече инсталирани Gapps да коментират.. а не само хората който четат и коментират ( българина от всичко разбира ... )
Цитирай
#64

(2020-04-26, 20:08:39)cvetanbg написа:  Моля хората който имат вече инсталирани Gapps да коментират.. а не само хората който четат и коментират ( българина от всичко разбира ... )
Със GMS съм и нямам никавъв проблем с консумацията на батерията.
Цитирай
#65

Проблем с GMS няма.
Но да се отбележи, че телефон с и без GmS, ще има разлика в консумацията на батерията, по обясними причини.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#66

А всъщност в отчета за батерията може ли да се разбере кое и колко консумира от свързаните с GMS услуги?

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#67

[Изображение: Screenshot-20200427-165019-com.jpg] [Изображение: Screenshot-20200427-165045-com.jpg]
Едно голямо нищо Smile
Хрома не го гледай, просто работи нон стоп откак е откачен от зарядното. Аз така съм го настроил, защото правя нещо с него.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#68

[Изображение: Screenshot-20200506-091824-com-huawei-systemmanager.jpg] [Изображение: Screenshot-20200506-091828-com-huawei-systemmanager.jpg] [Изображение: Screenshot-20200506-091845-com-huawei-systemmanager.jpg]

Не е много зле, предвид че в бекграунд ми работи хрома почти цял работен ден.
Цитирай
#69

Абе някой да има проблем със известията от някой приложения?
Защото при мен имам такъв със ABV поща и със Tapatalk апликацията и други?!

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
Цитирай
#70

Както и при п30, всичко е до настройки.
Цитирай
#71

(2020-05-07, 18:38:34)emzo написа:  Както и при п30, всичко е до настройки.
Е добре де аз имам и Mate 20 Pro и нямам ядове!?..
Дай поне някакъв съвет нещо?
Нали сме тук зада си помагаме!?

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
[Изображение: 928408e6aa4eba62590359cbdc3a15b2.jpg]

Nokia | ZEISS
Цитирай
#72

Да и аз не получавам известия докато не отключа дисплея. Ама на мен така си ми е ок. Така или иначе за да видя какво става трябва да го извадя от джоба. Мисля че само имейлите чуруликат веднага като дойдат. Ама щот си е стоково приложението.
За точните настройки да се случват нещата е писано в темата за Р30рro.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#73

При мен е същото положение. На приложението Outlook не получавам известия за имейлите.Пробвал съм всякакви настройки и нищо не се получава. Дано по скоро тези пуш известия да ги оправят.
Цитирай
#74

Еми младежи и девойки, всеки път ли ? На всеки телефон ли ? Не е сложно да потърсите.

Стъпките при Huawei са елементарни:

1. Заключвате в паметта приложението, за да може таск мениджъра да не го затваря:
[Изображение: Screenshot-20200508-110431-com.jpg]
Swipe-вате надолу, докато се появи катинара.

2. Отваряте настройки, батерия, App Launch
[Изображение: Screenshot-20200508-110118-com.jpg]

Избирате желаното приложение и му давате MANUAL и правите като на снимката:
[Изображение: Screenshot-20200508-110130-com.jpg]

3. Най-важното условие - изключване на battery optimisation за желаното приложение !!!
За целта - Настройки:
[Изображение: Screenshot-20200508-110147-com.jpg]

В търсачката пишете "opt" и ви излизат следните резултати:
[Изображение: Screenshot-20200508-110157-com.jpg]

Избирате маркираното ! На български превода е друг, търсете го.

След това давате All apps:
[Изображение: Screenshot-20200508-110928-com.jpg]

Намирате приложението, което е проблемно и давате Don't optimize:

[Изображение: Screenshot-20200508-110206-com.jpg]


Toва е, приложението вече няма да заспива. Тествано и работи от П20 нагоре.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • Amilo
Цитирай
#75

Някъде четох пак фантастика как 2 дни ви държат батерийте  Big Grin аз едва ще изкарам вечерта без да съм го разцъквал както си знам телефона. За мен си остава тезата че ги ползвате тия телефони само за фенерче  Big Grin     

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)