Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P40/P40 Pro - Батерия, проблеми, съвети
#76

Sokolchev
Гледам че имаш и други Хуавеи под ръка. И с тях ли батерията е толкова зле? Аз съм ползвал Mate 20, P30, сега този(всичките pro) и много, ама много рядко съм приключвал деня с под 50, 60 % батерия. А не е като да ги жаля. Да през деня нямам много време да го ровя но вечер буквално не слизам от телефона. И игри играя често. Всичко си ми е включено без блутуут щото не го ползвам. Често и навигация по 30 мин до 1час. СОТ и статистика не съм гледал, щото нищо не ме тревожи там. Тези телефони имат живот на батерията поне 30 % по добър от който и да е друг флагман. Твоят според мен нещо не е наред. Дори само игри да играеш, 4 часа СОТ са ти сигурни. Не си дал статистика по приложения за батерията. Може пък там нещо да точи.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
Аксесоари
#77

(2020-05-13, 14:52:34)Bavarche написа:  Sokolchev
Гледам че имаш и други Хуавеи под ръка. И с тях ли батерията е толкова зле? Аз съм ползвал Mate 20, P30, сега този(всичките pro) и много, ама много рядко съм приключвал деня с под 50, 60 %  батерия. А не е като да ги жаля. Да през деня нямам много време да го ровя но вечер буквално не слизам от телефона. И игри играя често. Всичко си ми е включено без блутуут щото не го ползвам. Често и навигация по 30 мин до 1час. СОТ и статистика не съм гледал, щото нищо не ме тревожи там. Тези телефони имат живот на батерията поне 30 % по добър от който и да е друг флагман. Твоят според мен нещо не е наред. Дори само игри да играеш, 4 часа СОТ са ти сигурни. Не си дал статистика по приложения за батерията. Може пък там нещо да точи.
Ползвах п20 про, п30, п30 лайт, п30 про от които остана само п30 про при жена ми и аз сега с п40 про, не споменавам преди това флагмани на сони и самсунг, за 15 години не съм видял телефон да ми изкара повече от светлата част на деня, освен ако не съм го изключил от заряд на обяд. При мен няма изключено нещо, wi fi, мобилни, синхронизации на всичко, фейс, месинджер, вайбър, базар, олх, блутут свързан с автомобила, сега и с часовника, онлайн радио, онлайн телевизия, YouTube, снимки, качване, пращане на файлове, разговори, игри, навигация и още неща които не се сещам, AOD нон стоп и др... За мен това е ползване на телефон, всичко си им е наред

Ето това е от днес с по малко ползване                             

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • Boby13
Цитирай
#78

Игри, навигация... Това е достатъчно да умори батерията. Макс яркост и процесор, и е Чао.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#79

(2020-05-13, 17:10:38)alexbg67 написа:  Игри, навигация... Това е достатъчно да умори батерията. Макс яркост и процесор, и е Чао.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Яркоста ми е на авто, но понякога давах макс, няма да си напрягам зрението заради няква батерия

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#80

Само анализирам защо ти лети батерията, не ти давам наклон на потреблението, ок?..

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#81

(2020-05-13, 17:34:54)alexbg67 написа:  Само анализирам защо ти лети батерията, не ти давам наклон на потреблението, ок?..

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Аз не съм казал нищо, просто констатирам факти и затова го казах. Телефона с ползването на всичко което предлага си харчи батерията, това е

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#82

Sokolchev
Е ти го спукваш този телефон от работа! Да, както е казал колегата, игри и навигация са много енергоемки. Май няма проблем телефона, просто му спираш тока, дет се вика. И явно си наясно, че всеки друг флагман даже и до обяд няма да ти издържи на ритъма.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • alexbg67, doktorra
Цитирай
#83

(2020-05-13, 19:49:01)Bavarche написа:  Sokolchev
Е ти го спукваш този телефон от работа! Да, както е казал колегата, игри и навигация са много енергоемки. Май няма проблем телефона, просто му спираш тока, дет се вика. И явно си наясно, че всеки друг флагман даже и до обяд няма да ти издържи на ритъма.
Ами значи стигнахме до извода, че с ПОЛЗВАНЕ на телефона няма как да кара батерията по 20,30 и 50 часа, когато го ползваш като смартфон издържа преко сили 15 часа, ако го ползвам само за фенерче и случайно АЛО не повече от 5 пъти по 5 мин за ден, тогава може и 5 дни да държи батерията, но това не е критерия за държаща батерия, все едно да кажеш колата ти гори 5/100 Smile не е невъзможно ако я буташ 80км от 100 ?

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 3 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • Boby13, i.stojanov, milss
Цитирай
#84

Така е, въпреки, че съм против, чак така да се експлоатира батерията, както прави sokolchev, съм съгласен, че тук повечето се кефят как им издържа батерията, а като ги питаш как става, те ограничили всичко, е тогава какъв е смисъла на телефона, това модерен телефон ли е или с копчета.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • andreydemon, Sokolchev
Цитирай
#85

Както казва Соколчев един смартфон трябва да се ползва пълноценно и аз, точно както и той, го ползвам на макс ! Изкарва един ден и след това зарядното ! Не разбирам хвалбите за ползване няколко дни, при което силно се ограничаваш в какво ли не ?
[-] 2 потребители изказват благодарност на Boby13 за това мнение:
  • andreydemon, Sokolchev
Цитирай
#86

"Дългата" батерия се изкарва много лесно, ниско осветен екран и приложения, които не искат процесорна мощ. Комуникациите не са решаващ фактор, БТ едва дърпа, ако само си стои в стендбай. На предния ми ЛГ Г4 рекордът беше 6 часа СОТ, при положение, че с нормална употреба едвам изкарваше 2,5 часа... В режим Нави не можеше и 2 да докара, но да кажем, че там цокъла беше адски куц при 3А батерия...
Винаги ми е било смешно, когато си спират мобилните данни за икономия на батерия или БТ например, но това са по-скоро дамски приоми... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Boby13, doktorra
Цитирай
#87

Е дайте сега да ги смиламе от ползване тия телефони! Да почнем да се хвалим кой за колко време е успял да смъкне батерията!
За мен е важно не колко дни може да изкара, всяка вечер си е на зарядното. Но някога забравям и ако сутринта си има 40 до 50 % мога спокойно да си изкарам още един ден. Това спокойствие го имам само с Хуавей.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#88

Един телефон трябва да се ползва по начин удовлетворяващ нуждите на собственика. Както се казва колкото толкова. Един бута батерията за 6 часа, др. за 6 дни. Аз за мен съм бутал моя батерия за 4 часа и същевременно със същият телефон съм карал и 6 дни с едно зареждане. Всичко е въпрос и начин на ползване, феноменални телефони с такива феноменални батерии няма.
Цитирай
#89

Да, може би тия дето се хвалят че изкарват по няколко дни с едно зарежданане, забравят да споменат че това е по изключение, експеримент някакъв. И такова постижение, естествено, е само повод за спорове и по добре да не се взема въобще на сериозно. Единственото сигурно нещо е, човек сам да си ползва телефона поне седмица и на базата на предния си телефон да прецени. Аз съм връщал няколко Самсунга в 2 седмичния срок след покупката, точно заради кофти батерия. И смело мога да кажа - те имат кофти енергопотребление. С 30 до 50 % по кофти спрямо флагманите на Хуавей. Но избягвам да споменавам СОТ или каквито и да са конкретни цифри, защото те са приложими само за мен.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#90

Да ти изкарва спокойно деня, без да се притесняваш, това за мен е добра батерия и добър мениджмънт на потреблението. Всичко над това е бонус. Ако днес съм изразходвал 40 - 45%, това не значи, че при същия разход останалите ще ми стигнат за утре, без да им треперя, докато го покажа на зарядното. Колкото повече намаляват, толкова по-бързо се топят %тите.
А да си правим експерименти, в това няма нищо лошо, все пак така опознаваме по-добре устройствата си.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Bavarche, Boby13
Цитирай
#91

Голям дисплей, висока разделителна способност, трафик на данни, локация, операционната - само това стига, за да изсмуче батерията сериозно. На мен ми се вижда нормално случващото се.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Boby13
Цитирай
#92

Да и като отдадем заслуженото и на 90те Хц и така е. Изкарва ли ти деня - не го мислиш.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Boby13
Цитирай
#93

9 дни по късно батерията е все така издържаща ЗА МЕН Smile [Screenshot-20200519-234505-com-huawei-systemmanager.jpg](https://postimg.cc/TpzD8nf0)
[Screenshot-20200519-234606-com-huawei-systemmanager.jpg](https://postimg.cc/r0wdGJNV)
[Screenshot-20200519-234538-com-huawei-systemmanager.jpg](https://postimg.cc/bDVZmtmQ)
[Screenshot-20200519-234553-com-huawei-systemmanager.jpg](https://postimg.cc/kBb2yDKb)

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#94

истинско ползване на телефон с функции, кви са тия фенери по 2 дни дет ви светят Smile      

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#95

За 11 часа стенбай са загубени само 6% батерия. За мен това е невероятно. Преди това Ноут10 и s20 губеха по 20 до 30% при същите условия. Става дума не за време за спане а това ми е работния ден. Телефона почти не го пипам, но съм в движение и ми седи в джоба. Предполагам Самсунг страда от обхвата и от побърканите сензори за движение, за докосване... и не може да заспи. Обаче Хуавей е чук!
   


Прикачени файлове Миниатюри
       

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Boby13
Цитирай
#96

подобрявам си рекорда Smile
   

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#97

На 90 херца дисплей, как се справя батерията колеги?

Изпратено от моят LIO-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#98

Зависи как го ползваш.
При мен със социални мрежи (и Youtube в това число),камера, музика и разговори спокойно си прави 1 денонощие и около 5-6 часа екран. Стигал съм и до 8 часа екран за денонощие но при ползване с WIFI. Ползвам 90hz и постоянно пусната локация. По доста ревюта казват,че при този модел не се усеща кой знае каква разлика между двата режима от гледна точка на батерия.
Не съм от най-тежките ползватели като цяло.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#99

Имах mate 20 lite и държеше идея повече батерията .. тук снендбайтът ми се струва, че не е ок..при натоварване, държи батерията ..ама когато не го ползвам, пада с около 1-2%/час(което е много) .. за 60 херца нямам наблюдение, при 90 карам от сутрин до вечер и около 6-7 часа дисплей ..честно казано очаквах повече
Цитирай

(2020-07-04, 18:17:23)Tix0mir написа:  Имах mate 20 lite и държеше идея повече батерията .. тук снендбайтът ми се струва, че не е ок..при натоварване, държи батерията ..ама когато не го ползвам, пада с около 1%/час .. за 60 херца нямам наблюдение, при 90 карам от сутрин до вечер и около 6-7 часа дисплей ..честно казано очаквах повече
Аз от 9 години ползвам андроид. Първите 4г. все очаквах нещо повече, и очаквах, и очаквах и накрая спрях да очаквам и просто използвам, та до ден днешен. Колкото по-малко очакваш, толкова по щастлив ще си. 
Относно телефона, всеки смартфон е проектиран да изкара горе-долу нуждите през деня.При теб успява, значи е ок. Незнам какво очакваш от 4200 maH и 6.6 инчов екран. То само като стартираш камерата и имаш 900-1000 maH консумация.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)