Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG Velvet - слухове, спецификации, коментари

Изключително красив телефон са направили, спор няма. Въпросът е дали ще има успех извън Корея, за там е ясно, че ще има. За устройство, което е среден или висок среден клас обаче, цената е малко завишена. Иначе поне като излъчване мен ме кефи много и бих го ползвал, като му падне цената след време.

Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

LG Velvet идва с приятен дизайн и Snapdragon 765

 
Цитирай

(2020-05-07, 12:01:20)fifth_root написа:  И май си прав: обратно да бяха моделите, май щеше да е по-интересно.
Не не, не ми трябва крив дисплей в V серията. Така си е добре Big Grin
Аз бих избрал G8s пред Велвет. Дизайна и 5G не ме блазнят.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • ganchev, kayovas
Цитирай

Естествено, Г8С > Велвет, цената няма дори да я коментирам.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • ganchev
Цитирай

(2020-05-07, 15:42:10)vargala81 написа:  Не не, не ми трябва крив дисплей в V серията. Така си е добре  Big Grin
Аз бих избрал G8s пред Велвет. Дизайна и 5G не ме блазнят.

G8S никога не бих си го купил, за мен това е един абсолютно безличен средняк, оспорващ си тоталната безличност с G7.
Velvet в сравнение с тоя средняк е от съвсем друг клас.
И това не е заради процесорчета, паметчета, честотички и други пубертетски глупости-дизайн, красота, стил, класа, два екрана и стилус.
И край на играта !
Цитирай

Сори, ама средняк и флагман открай време не се определят по дизайн, стил, красота и класа (щом за теб можеш да показваш класа с телефон... Big Grin) разбира се винаги можеш да се поинтересуваш в интернет по какво се определя дали даден телефон е флагман или средняк.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2020-05-07, 18:44:37)greensmoke7777 написа:  G8S никога не бих си го купил, за мен това е един абсолютно безличен средняк, оспорващ си тоталната безличност с G7.
Velvet в сравнение с тоя средняк е от съвсем друг клас.
И това не е заради процесорчета, паметчета, честотички и други пубертетски глупости-дизайн, красота, стил, класа, два екрана и стилус.
И край на играта !
Да, G8s е средняк с флагмански чипсет,  безпроблемен и сигурен фингърпинт, сигурно и безпроблемно лицево разпознаване и HIFI Dac. И най-важното за мен - не крив дисплей. Нищо чудно и камерата да му е по-добра, все пак е същата като във V50/G8, която прави много добри снимки.
Тази 48 мп. камера от Самсунг тепърва ще я видим.
Какво има Велвет освен един дизайн, 5G и по-голяма батерия.
А G7 си беше баш флагман и за мен с по-добър дисплей от всички следващи LG-та. Само камерата малко му куцаше.
Не казвам, че Велвет не е добър, просто за мен не си заслужава двойно по-скъпата цена от G8s.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 3 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • ganchev, milenvn, nowhere
Цитирай

Пп. Добре, да го сравним тогава с G8x, който с двоен екран пак е на по-ниска цена и то в България. Та махаме дизайна, който сперед мен повече ще се хареса на жените и какво повече получаваме освен 5G, което няма как да ползваме за момента? G8x също има стерео и то доста добро, 1.3 вата долен говорител и 1 ват горен. G3 с един говорител от 1 ват свири по-силно от V10, V20 и там следващите LG-та до G7.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • nowhere
Цитирай

Аз не казвам, че ще купя Velvet-при пряко сравнение с V60 аз никога не бих купил Velvet на тая цена!
Но да се сравнява с G8S е просто смешно.
Чипсети, не знам си какво-кой , наистина кой, освен тука 4 човека от форума, когато купуват телефон, гледат това?
Всички телефони в тоя ценови диапазон днес са достатъчно бързи, имат достатъчно памет и тем подобни.
А това "махаме дизайна"...все едно да кажа за един тигър "махаме му ноктите и зъбите"...
...и получаваме домашен пинчер.
Няма как-това е акцент.
Сивият изглежда повече от добре-много стилно.
Като добавим и двата екрана и стилуса-1300 лв са нормална цена.
Сега всички ми говорите за "високата" му цена, но винаги ми показвате други модели на LG!
Дайте някои други марки телефони за 600-650 евро с два екрана, отличен дизайн и стилус.
Няма такива.
Цитирай

Нито двата екрана ми трябват, нито стилуса, който трябва да си го нося отделно. Втория екран евентуално мога да го ползвам единствено у нас като играя игри. Лично на мейн плоския гръб и плоския дисплей на G8s като дизайн повече ми харесва от извитите. Ако Велвет се продава на цена под 1000 лв. без втория екран и стилуса - ок, за жената става, но не и за мен. Ама ако искат с всеки Велвет да ни пробутат и по един втори екран... Не, мерси.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • doktorra
Цитирай

Ами пак опираме до личните нужди и възприятия.
9 милиарда човека на тая планета-9 милиарда мнения.
На теб ти харесва едно, на мен друго, на трети трето.
На теб втори екран не ти трябва, на други ще им трябва.
Ти не гледаш дизайна, 1000 други ще купят телефона точно защото "хваща око".
Nowhere гледа процесори, памети, честоти, статистики, корен квадратен и теоремата на Питагор при избор на телефон-1000 други изобщо няма да гледат това и просто ще купят телефона, защото им харесва.

Много хора отбелязват това,че ако LG помислят да внедрят стилуса в телефона или кейса, ще е идеално.
Дано в следващите модели видим такова нещо заедно с по-елегантна визия на кейса за втория екран.
Защото към момента и аз смятам ,че да носиш стилус отделно не е много добре.
Цитирай

Еми то това се гледа в телефон бе приятелю хардуера и софтуера, само човек, който хал хабер си няма от телефони би си взел такъв само защото "хваща окото" мисля, че тук сме се събрали хора, които малко или много разбират. Съответно, няма как да кажеш, че такъв телефон ви заслужава 1300лв. аре, ако има стилус и екран горе-долу бива, ама само телефона - мерси.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • Nikola.Kolew
Цитирай

(2020-05-07, 22:32:30)nowhere написа:  Еми то това се гледа в телефон бе приятелю хардуера и софтуера, само човек, който хал хабер си няма от телефони би си взел такъв само защото "хваща окото" мисля, че тук сме се събрали хора, които малко или много разбират. Съответно, няма как да кажеш, че такъв телефон ви заслужава 1300лв. аре, ако има стилус и екран горе-долу бива, ама само телефона - мерси.
Не е точно така но съм на мнение, че 95% от обикновените хора, като влезнат някъде да си купят смартфон
по нищо няма да отличат това LG от десетките подобни телефони и ще си вземат един от многото подобни но
не и най-скъпия такъв (щото видиш ли гръбчето му е сивичко и има смартмолив, който 99% от дейли юзърите
няма да ползват никога.............). Виждам, че доста модератори са фенове на LG но ми се струва, че бая време във
форума го чепкаме това телефонче................... А ми прави грозно впечатление, че в същия момент излязоха 
доста различни и иновативни "китайчета", за които и дума не се обели в новините????? То е ясно, че няма да се 
купят от хиляди българи но все пак ми се струва, че нивото на форума страда от тези предразсъдъци............

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

(2020-05-07, 22:52:06)doktorra написа:  Виждам, че доста модератори са фенове на LG но ми се струва, че бая време във
форума го чепкаме това телефонче................... А ми прави грозно впечатление, че в същия момент излязоха 
доста различни и иновативни "китайчета", за които и дума не се обели в новините????? То е ясно, че няма да се 
купят от хиляди българи но все пак ми се струва, че нивото на форума страда от тези предразсъдъци............

Значи когато за поредните претоплени манджи на някои други марки се изписват по 60-70 страници-там няма проблем.
Когато за LG се изпишат 5-6 странички и изведнъж много време се чепкало това "телефонче", много грозно впечатление било, а "доста" модератори били "фенове" на LG?
Невероятна логика!
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • fifth_root, ganchev
Цитирай

(2020-05-07, 22:52:06)doktorra написа:  Виждам, че доста модератори са фенове на LG но ми се струва, че бая време във
форума го чепкаме това телефонче................... А ми прави грозно впечатление, че в същия момент излязоха 
доста различни и иновативни "китайчета", за които и дума не се обели в новините????? То е ясно, че няма да се 
купят от хиляди българи но все пак ми се струва, че нивото на форума страда от тези предразсъдъци............
Нещо си в грешка. От всички модератори, само двама сме фенове на LG.
Дегман въпреки че е с G7, той не е фен на нито една марка.
Ганчев и аз сме феновете. И въпреки, че сме фенове, и двамата сме пробвали и други марки телефони и пак сме се връщали на LG.
Аз лично пробвах и двата големи китайски бранда, но докато бях с тях софтуера на LG ми липсваше.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • ganchev, ronnie72
Цитирай

И ние модераторите пак нямаме мнение и предпочитания, щото видиш ли не трябва да имаме, като сме такива. За пореден път няколко човека тука във форума си позволявате да критикувате без причина. И какво сега да заключим темата, за да може да се пише за другите марки ли? Никой на сила не ви кара да пишете тук или да четете. Форума е свободно пространство, който всеки потребител може да ползва и да се изкаже по дадена тема стига да се спазват естествено добрия тон и правилата.

Sent from my LG V50 ThinQ using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 2 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • ronnie72, vargala81
Цитирай

То по важното е дали ще излезе телефона, защото се прави нероден Петко, без причина.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Как някои не разбраха, че освен фенщина има и... как да го нарека... - симпатия: до едно време LG ми допадаха и можех да се обоснова. Сега е друга марка, която съм готов да зарежа ако друга ми допадне повече. Същото е като да можеш да кажеш кое не си струва парите, без да е лошо иначе - това не е "хейт". Ако ти е крив носът "хейт" ли е да ти го кажат? Или е редно да ти казват, че си чипонос? Не че задължително ще те направи и грозен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Според  5117 гласували в анкетата на GSMArena, само 10% смятат, че LG Velvet ще има бъдеще на тази цена ($ 735 / € 680)  заради уникалните характеристики.
53% са на мнение, че ще има бъдеще, но на по-ниска цена. Така гласувах и аз.
8% чакат водещ телефон от V/G серията на LG (напразно ще чакат, тъй като според мен LG ще зареже и V серията).
12% смятат, че Galaxy Note 10 Lite, който е около 500 евро (с около 360лв. по-евтин) е по-добър от Velvet.
И 17% не се интересуват нито от стилуса, нито от телефона.
Надявам се LG да преосмисли ценовата си политика, така както направи с LG V40 по спомен. Първоначално LG го пуснаха на преордер в САЩ на цена от 980 или 990 долара, но още преди старта на продажбите намалиха цената на 900 долара или нещо подобно беше.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

https://youtu.be/0p3wsNM4VKc

Sent from my LG V50 ThinQ using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • vargala81
Цитирай

(2020-05-10, 20:49:36)vargala81 написа:  Според  близо 4000 гласували в анкетата на GSMArena, само 10% смятат, че LG Velvet ще има бъдеще на тази цена ($ 735 / € 680)  заради уникалните характеристики.
53% са на мнение, че ще има бъдеще, но на по-ниска цена. Така гласувах и аз.
8% чакат водещ телефон от V/G серията на LG (напразно ще чакат, тъй като според мен LG ще зареже и V серията).
12% смятат, че Galaxy Note 10, който е около 500 евро (с около 360лв. по-евтин) е по-добър от Velvet.
И 18% не се интересуват нито от стилуса, нито от телефона.
Надявам се LG да преосмисли ценовата си политика, така както направи с LG V40 по спомен. Първоначално LG го пуснаха на преордер в САЩ на цена от 980 или 990 долара, но още преди старта на продажбите намалиха цената на 900 долара или нещо подобно беше.

Note 10 все още струва около 2000 лв, не ги знам тия какви "под 500 евро" сънуват, но към момента стига 1800 лв.
Иначе и аз съм на мнение ,че трябва да е на цена около 450-макс 500 евро.
550 на промоция с двата екрана и стилус.
И аз гласувах като теб.
Цитирай

(2020-05-11, 14:38:09)greensmoke7777 написа:  Note 10 все още струва около 2000 лв, не ги знам тия какви "под 500 евро" сънуват, но към момента стига 1800 лв.
Иначе и аз съм на мнение ,че трябва да е на цена около 450-макс 500 евро.
550 на промоция с двата екрана и стилус.
И аз гласувах като теб.
Моя е грешката. Става въпрос за Note 10 Lite, но съм пропуснал да напиша Lite.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

LG Velvet се появи в сайта на LG Италия, което значи че скоро ще се продава в страната.
За съжаление цена няма, а рам паметта е само 6 GB.
https://www.lg.com/it/telefoni-cellulari...#pdp_where


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

(2020-05-08, 09:57:12)hazART написа:  То по важното е дали ще излезе телефона, защото се прави нероден Петко, без причина.
Продажбите на LG Velvet стартират в Европа. Вероятна цена €670. Предлага ни Cinema FullVision OLED и корпус от метал/стъкло. Поддържа аксесоари като LG Dual Screen и Stylus Pen, които могат да бъдат закупени отделно. За повече инфо - Тук

 
Цитирай


Яко надценен, 2.5 пъти над G8s, а има предимство само в основната камера хардуерно и батерията евентуално.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)