Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG Velvet - слухове, спецификации, коментари

(2020-07-23, 20:17:00)ZaiDiBG написа:  Умрял средняк . За тези пари OnePlus Nord или стар флагман от миналата година . Стар Флагман > нов средняк !

За стар флагман съм напълно съгласен. Но иначе колкото е умрял Velvet, толкова е умрял и Nord.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари

Не бе .Норда е по-умрял и е ясно защо.

Sent from my LG V50 ThinQ using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 2 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu, vargala81
Цитирай

Умрял е да , с по-бързите ъпдейти , по-добрият UI и 90 херцовия дисплей . Сигурно е по-умрял .
Цитирай

1. По-бързи ъпдейти едва ли има. Новата политика на LG е да идват ъпдейтите доста бъзо в сравнение с преди. Мога да ти кажа примерно,че LG V60 от пускането си до момента е получил сигурно 6-7 ъпдейта. По принцип честите ъпдейти са трик и пълна безсмислица също като тези в Google Play. По-важното е ,че те показват,че нещо не е доизпипано в телефона и затова има нужда от чести ъпдейти да се оправя. При други пък ъпдейти идват, просто за да се отчете някаква дейност,че идват. При LG всичко е изпипано и стабилно, спокойно може да си мине и без чести ъпдейти.

2. По-добър UI? Не познавам нито един човек с андроид телефон, който да ползва стоковия си интерфейс! Всички до един ползват лаунчери, теми, шрифтове, пакети с икони и тн,преобразявайки до неузнаваемост интерфейса на телефона.

3. 90 херца? Уникална "екстра"! Само дето повечето приложения не поддържат такива честоти и все още са на 60! Повечето игри също. Да не говорим,че дори да имаш 90/120 херца екран, дори и някоя игра да ги поддържа, това далеч не означава ,че ще успееш да видиш разликата, защото ти трябва силен процесор, който всяка секунда да ти показва по 90 или 120 FULL HD изображения-нещо, което средняк ти гарантирам ,че не го може! Даже при флагманските процесори има случаи след 2-3 часа игра при 60 кадъра в секунда започва чувствителен лаг, загряване, падане на батерията, насичане в играта и процесорът сваля честота следователно и кадрите в секунда-хайде сега си представи да удвоиш кадрите ,90 или 120 в секунда, и то при средняк, и какво ще се получи. Даже при браузване кадрите не са постоянни, а да не говорим за тежко графично приложение като игра! Дори в Youtube (Netflix) няма да намериш клипове с 90/120 кадъра в секунда, всички са предимно на 24, максимум 60, трябва да си теглиш професионални клипове, записани на 120 кадъра със скъпи камери, че евентуално да видиш някаква разлика от тая уникално безсмислена екстра, която е един маркетингов трик, който просто хаби повече батерията и нищо повече. На практика ще си ползваш тази невероятна екстра само за едно-скролване из менюто, което е убийствена глупост! 90/120 херца не означава постоянно 90 или 120 херца, а само там, където се поддържат! Всеки един телефон засича съдържанието ,което не е 90/120 hz и моментално сваля на 60, даже и да си пуснал 144 hz на телефона ! Толкова за тази велика екстра!

А всякакви сравнения с Velvet са просто смешни!

Velvet има далеч по красив дизайн (по-тънък, по-лек ,по-красив, от метал и стъкло, а не пластмасаняк като Plus 1), жак за слушалки, DUAL SCREEN-два екрана, поддръжка на Wacom стилус, по-голяма батерия, по-голяма памет, по-голямо място за съхранение, по-голям екран, по-добър FULL VISION екран, по-висока резолюция, възможност за разширение на паметта до 1 терабайт, по-добра камера с повече възможности и контрол, по-голяма апертура на камерата, LED светкавица, IP68 защита от вода и прах и безжично зареждане-все неща, които PLUS Nort 1 ги няма!

Толкова за пластмасовото телефонче "убиец"!

[Изображение: bandicam-2020-05-07-10-33-08-958.jpg]
[-] 4 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • ganchev, hsgrgs, oxuboxu, vargala81
Цитирай

(2020-07-24, 05:48:24)ZaiDiBG написа:  Умрял е да , с по-бързите ъпдейти , по-добрият UI и 90 херцовия дисплей . Сигурно е по-умрял .
Да, и с липсата на SD слот, жак и водоустойчивост. UI е въпрос на предпочитания, аз примерно не харесвам чистия андроид, на който трябва да му търся програми за всичко.
А тези бързи ъпдейти какво променят освен цифрите на секюрити пача?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Не са чак толкова бързи тия ъпдейти. На всеки два месеца пускат ъпдейт, което мисля е нормално. Но не е като пикселите примерно, дето всеки месец в началото ти пускат новия пач.

Sent from my HD1900 using Tapatalk
Цитирай

LG Velvet е добър но цената му е не оправдано висока 1100 лв за среден клас.Huawei P30 Pro е за 950 лева,P30  720 лв Samsung Galaxy S10+  1170 лв.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Е нали винаги тук във форума сме казвали, че е по- добре миналогодишен флагман, от колкото таз годишен средняк. Не знам защо от няколко години, чета обратното. Вярно, че вече средния клас са много добри и имат някои благинки от таз годишните флагмани, но не смятам, че са по- добри от миналогодишните. Определено ми е висока цената за среден клас смартфон, но това не значи, че е по- лош от конкуренцията. В ютуб гледах unboxing видеа, в които телефонът пристига с доста подаръци, а и втория екран също вдига цената. Ако без него и подаръците се продава на свободма цена за 800 лв. мисля, че си заслужава.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-07-24, 08:35:25)greensmoke7777 написа:  1. По-бързи ъпдейти едва ли има. Новата политика на LG е да идват ъпдейтите доста бъзо в сравнение с преди. Мога да ти кажа примерно,че LG V60 от пускането си до момента е получил сигурно 6-7 ъпдейта. По принцип честите ъпдейти са трик и пълна безсмислица също като тези в Google Play. По-важното е ,че те показват,че нещо не е доизпипано в телефона и затова има нужда от чести ъпдейти да се оправя. При други пък ъпдейти идват, просто за да се отчете някаква дейност,че идват. При LG всичко е изпипано и стабилно, спокойно може да си мине и без чести ъпдейти.

2. По-добър UI? Не познавам нито един човек с андроид телефон, който да ползва стоковия си интерфейс! Всички до един ползват лаунчери, теми, шрифтове, пакети с икони и тн,преобразявайки до неузнаваемост интерфейса на телефона.

3. 90 херца? Уникална "екстра"! Само дето повечето приложения не поддържат такива честоти и все още са на 60! Повечето игри също. Да не говорим,че дори да имаш 90/120 херца екран, дори и някоя игра да ги поддържа, това далеч не означава ,че ще успееш да видиш разликата, защото ти трябва силен процесор, който всяка секунда да ти показва по 90 или 120 FULL HD изображения-нещо, което средняк ти гарантирам ,че не го може! Даже при флагманските процесори има случаи след 2-3 часа игра при 60 кадъра в секунда започва чувствителен лаг, загряване, падане на батерията, насичане в играта и процесорът сваля честота следователно и кадрите в секунда-хайде сега си представи да удвоиш кадрите ,90 или 120 в секунда, и то при средняк, и какво ще се получи. Даже при браузване кадрите не са постоянни, а да не говорим за тежко графично приложение като игра! Дори в Youtube (Netflix) няма да намериш клипове с 90/120 кадъра в секунда, всички са предимно на 24, максимум 60, трябва да си теглиш професионални клипове, записани на 120 кадъра със скъпи камери, че евентуално да видиш някаква разлика от тая уникално безсмислена екстра, която е един маркетингов трик, който просто хаби повече батерията и нищо повече. На практика ще си ползваш тази невероятна екстра само за едно-скролване из менюто, което е убийствена глупост! 90/120 херца не означава постоянно 90 или 120 херца, а само там, където се поддържат! Всеки един телефон засича съдържанието ,което не е 90/120 hz и моментално сваля на 60, даже и да си пуснал 144 hz на телефона ! Толкова за тази велика екстра!

А всякакви сравнения с Velvet са просто смешни!

Velvet има далеч по красив дизайн (по-тънък, по-лек ,по-красив, от метал и стъкло, а не пластмасаняк като Plus 1), жак за слушалки, DUAL SCREEN-два екрана, поддръжка на Wacom стилус, по-голяма батерия, по-голяма памет, по-голямо място за съхранение, по-голям екран, по-добър FULL VISION екран, по-висока резолюция, възможност за разширение на паметта до 1 терабайт, по-добра камера с повече възможности и контрол, по-голяма апертура на камерата, LED светкавица, IP68 защита от вода и прах и безжично зареждане-все неща, които PLUS Nort 1 ги няма!

Толкова за пластмасовото телефонче "убиец"!

[Изображение: bandicam-2020-05-07-10-33-08-958.jpg]

Айде , лидерът на сектата ЛГ се включи хахаха . Жалка работа ! Всеки ЛГ телефон го изкарваш най-добрият телефон . Чак вече знам като пишеш нещо какво ще е . LG THE BEST нали Big Grin Затова не се предлагам в БГ от поне 3-4 години (официално говорим а не през гаражни магазинчета) .
[-] 1 потребител изказва благодарност на ZaiDiBG за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Почти са еднакви, среден клас са и двата, с разликата, че единия е по-скъп, неоправдано.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

@ZaiDiBG не е нужно да си фен да забележи човек, че не казваш смислени неща. Имам предвид изказването ти за Оксигена бил много по добър от този на LG.
Защото не виждам как не функционален чист андроид е по забавен от който и да било друг скин. Останалото е субективно...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-07-24, 15:17:10)ZaiDiBG написа:  Затова не се предлагам в БГ от поне 3-4 години (официално говорим а не през гаражни магазинчета) .
G5 се предлагаше, за G6 не помня, но май Теленор го продаваха, G7 пак го продаваха Теленор и то на цена по- ниска от G6. G8s се продаваше от Техмарт. Та ако се продава в европа, все някой ще го продава и тук от негаражен магазин.
Проблема в послединте няколко годиние е, че доста по- късно идват в европа от колкото в САЩ и Корея.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-07-24, 15:26:55)hazART написа:  Почти са еднакви, среден клас са и двата, с разликата, че единия е по-скъп, неоправдано.

Ама направо са близнаци, толкова са еднакви!
Щом пластмасовия "убиец" Nort plus 1 струва 800 лв и всички са пас за абсурдната му цена, Velvet с тия неща долу, които съм изброил ,колко трябва да струва?
Защото ако ми кажеш,че трябва да струва най-много 800 лв, тогава аз ще ти кажа,че тва пластмасовото трябва реално да струва 450-500 лв!

"Velvet има далеч по красив дизайн (по-тънък, по-лек ,по-красив, от метал и стъкло, а не пластмасаняк като Plus 1), жак за слушалки, DUAL SCREEN-два екрана, поддръжка на Wacom стилус, по-голяма батерия, по-голяма памет, по-голямо място за съхранение, по-голям екран, по-добър FULL VISION екран, по-висока резолюция, възможност за разширение на паметта до 1 терабайт, по-добра камера с повече възможности и контрол, по-голяма апертура на камерата, LED светкавица, IP68 защита от вода и прах и безжично зареждане-все неща, които PLUS Nort 1 ги няма!"
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

OnePlus Nord е стъклен с пластмасови рамки. Изпиши и на Nord плюсовете, не само както на тебе ти изнася. Колкото и да ми го хвалиш, не му оправдава по-високата цена от на LG G8S.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Няма плюсове , освен смешните 90 hz, по-горе съм писал за честотите.
В нищо Nort Plus 1 не се доближава до Velvet, който е КЛАСИ над тоя пластмасов средняк с абсурдна цена!
По-високата цена викаш от LG G8S-а колко стуваше G8S като излезна преди година и половина може ли да ми кажеш?
Аз ще ти кажа-близо 1600 лв, повече и от V60!
Ако искаш, направо изчакай още година и половина, колко му е, и тогава пак напиши тука за LG Velvet,че има абсурдна и неоправдана цена от 599 лв спрямо LG G8S ,който тогава ще е сигурно 399 лв...
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Вие тука всички явно телефоните си ги ползвате без кейсове и всеки ден отделяте по 5-10 минути да го барате и да му се наслаждавате колко е стъклен и приятен на допир хаха . Като рекламата на Ленор . Мале мале . Имал съм П10 който беше метален/алуминиев отзад и сега П30 който е стъклен . Винаги си ползвам телефоните с кейсове и даже на момента забравям даже с какво е покрит . Реално гледаме хардуерно и софтуерно как е . Естетически никой не го интересува . Стига да е хубав на външен вид (не на допир) , другото няма значение ! Щом OnePlus 5T получи Android 10 ми е ясно работата . Аз лично не знам ЛГ телефон да който е на 3 години да получи най-новият андроид .
[-] 1 потребител изказва благодарност на ZaiDiBG за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Чак пък да е с КЛАСИ отгоре, айде нема нужда. На хартия са напълно равностойни устройства, всеки има някакъв плюс или минус спрямо другия. Само че Норд-ът е по-евтин и ако трябваше да избирам между двата, бих взел него.

Sent from my HD1900 using Tapatalk
Цитирай

Никакъв плюс няма Nort Plus 1, освен 90 hz.
Срещу поне 15 плюса за Velvet, по-горе ДВА ПЪТИ съм ги пуснал, надявам се да нямате проблеми с очите и да спрете да пишете ,че са "еднакви"!
Ако Nort Plus 1 струва 800, то Velvet трябва да струва поне 1400 на фона на изобилието от значителни екстри, които има спрямо пластмасовото. За дизайна да не говорим. За двойния екран , дето нито един неFOLD флагман няма-също! В комбинация със стилуса пък го качва в съвсем друга класа. Дал съм и снимка по-горе да се види КОЛОСАЛНАТА разлика между двата телефона.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Избягвам да пиша в тази тема точно за да няма конфликти с Фанатика, но вижте какво ми написа на ЛС въпросният индивид без да съм писал по темата или да съм му писал на ЛС. Знам, че поста ми не е по темата, но не толерирам подобно шизофренично поведение!

[Изображение: 31157726.jpg]

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 2 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • martoo, ZaiDiBG
Цитирай

Някой може ли да разясни какво е Анцунг секта?
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-07-24, 19:01:57)gurcayy написа:  Някой може ли да разясни какво е Анцунг секта? 
Явно иде реч за привържениците на Самсунг.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай

(2020-07-24, 18:53:11)OliQueenBG написа:  Избягвам да пиша в тази тема точно за да няма конфликти с Фанатика, но вижте какво ми написа на ЛС въпросният индивид без да съм писал по темата или да съм му писал на ЛС. Знам, че поста ми не е по темата, но не толерирам подобно шизофренично поведение!

[Изображение: 31157726.jpg]
Остави го човека . Има си проблеми с трафопоста Big Grin От край време този човек не е добре . Няма смисъл да му се връзвате Big Grin Te LG ако бяха толкова истински нямаше да търпят толкова загуби всеки месец . Същата работа като HTC . Като не можеш да вървиш с новостите изоставаш и хората отиват при друго . Все едно Самсунг A51/А71 или Huawei P30 Lite да ги бяха позиционирали на 600$ . Никой нямаше да го купи . Ама щом е ЛГ МОЖЕ бате . Той телефона е прекрасен , уникален , втори по рода няма хахаха . Чак ми е забавно като почне да ги пише тези вицове този човек . Поне не ни е скучно . Лошото е ако някой му се върже на тия вицове ХАХА !
[-] 2 потребители изказват благодарност на ZaiDiBG за това мнение:
  • MapTo_D, OliQueenBG
Цитирай

Едно мнение от Фейсбук:
"LG Velvet идва в Австралия на цена 899 AUD (638 USD).
Докато чисто нов LG G8s е само 499 AUD (354 USD) с CPU SD855. През Април си купих чисто нов LG V50 с аксесоара двоен екран само за 599 AUD (425 USD)
Каква е причината да харчите толкова много пари за среден клас LG телефон?"
Отдолу в коментарите не видях нито един да предпочете Velvet пред G8s, V50, че чак и от V40 и G7.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper, oxuboxu
Цитирай

@OliQueenBG без вина виновен, а?  Big Grin  Добре те е подредил
greensmoke, за какво се мъчиш и не вложиш енергията си другаде, вместо яростно да защитаваш LG.
Все пак ще се продава скоро и тук.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

За съжаление, обсъждането на този телефон е по картинка, което обяснява безсмислието на страстите около него. Липсата му на пазара е основният недостатък, който не може да компенсира нито едно от достойнствата му.

Изпратено от MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
[-] 3 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • Boby13, Dowper, OliQueenBG
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)