Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за телефон до 350лв
#1

Здравейте колеги. Дайте съвет за телефон до 350лв за баща ми нов или втора употреба. В момента е с Huawei P8 lite и му върши работа, но вече е доста старичък и ми се иска да го подновим. Не използва фейсбук, като цяло основно Viber, уеб браузъра и разглежда коли през приложенията. Основното изискване е като цяло дължината на телефона да не е над 150мм. 
П.С. За момента сме се спрели на Huawei P20, защото е близко до размера на P8 lite, а и на него доста му допада, но малко ме притеснява, че повечето, които се продават са на по около 2 години и не знам колко си струва. 
Смятате ли, че има нещо ново, което да влиза в бюджета и да е с тези размери, защото аз лично не можах да намеря? Ако е Huawei не ми се иска да е Lite отново, защото според мен не си заслужават, но изкажете и вие едно мнение. Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Xiaomi mi a3 е точно в бюджета и е доста добър телефон.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • niksapz
Цитирай
#3

С тези размери ще е доста ограничен избор. Единствено се сещам за Xiaomi 9 se и за Galaxy A40.
1. Самсунга, като нов в техно веригите е около 380 лв. което е малко над твоя бюджет. Дали има проблеми, най-добре е да погледнете в техния раздел във форума, но според мен, ще Ви даде добър дисплей с не много добра производителност. Но за това, за което баща Ви ще го ползва може и да е достатъчно. Лошото е, че по-ниско позиционираните телефони на Самсунг след половин или един година започват сериозно да лагват.
2. Xiaomi 9 se - ще е по-добрият избор. По-мощен процесор и по нагоре позициониран в сравнение със Самсунга.
Минуса му е, че понякога ъпдейтите им скапват нещо, но след това го оправят. Тук въпроса е че трябва да е втора употреба, понеже нов е извън бюджета.
3. Xiaomi A3 - общо взето добър телефон, с не толкова добър дисплей. Имаме го вкъщи и ако не погледне човек в описанието на дисплея, може и да не разбере за ниската разделителна способност. Добри камери, добра батерия, чист Андройд. Както и при другите Xiaomi телефони с тяхната операционна система, се внимава с ъпдейтите , понеже и тук ги пускат бъгави. Все още се чака нормален Андройд 10.
Нов ще ти влезе в бюджета.

Лично мнение, от изброените ще ти препоръчам А3, понеже ще е нов, по-добър от останалите и чист Андройд, което за мен е предимство.

Ако се сетиш за някой друг компактен телефон пиши. Те не че останаха много такива, но със сигурност пропускам някои.

Поздрави

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на GodPetar за това мнение:
  • niksapz
Цитирай
#4

Благодаря за предложенията. Samsung като цяло моето мнение е, или най-скъпия, или нищо. В този ред на мисли нискобюджетните модели отпадат изобщо като вариант. Мисля да му предложа Xiaomi Mi A3 да видим дали ще му допадне. Аз като ползвател на Xiaomi изгледах 2-3 ревюта на телефончето и доста ме грабна, а или ще не е на няколко месеца, или още по-добре - чисто нов. Все пак в сравнение с Huawei P20 ще е доста класи надолу, но поне ще е нов, а спрямо P8 lite ще е огромен ъпгрейд.
П.С. Xiaomi Mi9/8 SE са доста скъпи и по скоро не влизат в бюджета, дори и втора ръка.
Цитирай
#5

Ако държиш един телефон да има поддръжка и актуализации, то със сигурност Xiaomi Mi A3 не е в тази категория.

 
Цитирай
#6

по принцип от р8 лайт насам много вода изтече и нещата са се подобрили много. Но и аз мисля, че лайт серията ще е по-зле от чиста п серия и бих избрал п20 пред р30 лайт.(хипотетично говорим)
за 350лв няма да има много избор от която и да е марка. А ако и размерът има значение нещата вече стават сложни. Може да се погледне в GSM arena по критерий размер, с филтър за година на производство + нужните неща.
OIS, NFC, капацитет на батерията и т.н и от резултатите да се види кое се продава тук. Хуауей вече е малко рискова марка след орязването на гугъл услугите за новите модели, а старите ще са без поддръжка.
Личното ми мнение е, че някак не върви да вземеш на 2 години модел в 2020-та на прага на излизането на андроид 11.
За да ти е актуален телефона поне още 2 години е добре да е с андроид 10, така дори да няма ъпдейти повече след 2 години ще си само 2 години назад
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • niksapz
Цитирай
#7

Сега говорих с него и за момента ще търсим P30 lite, че си е свикнал на интерфейса на Huawei и затова по скоро не иска Xiaomi-то. По принцип след P8 lite каквото и да вземем ще е на светлинни години, така че все ще е доволен Big Grin
П. С. Лично аз бих взел Xiaomi-то без да се замисля, но все пак няма да го ползвам аз, а пък и той си ползва телефоните по 3 години и нагоре, та затова прецених, че е най-добре да е възможно най-нов, заради батерията основно.
Цитирай
#8

И в други теми съм го казвал: MIUI Не е за всеки. Особено в глобалния си вид. Не че в китайския ще е по-лесно де...
Иначе като заговорихме за модели на по 1-2 години с малки размери някой спомена по-горе MI 9 SE, а mi 8SE Също е с андроид 10 от скоро, но не е предназначен за европейския пазар. Все пак го давам като пример за телефон, който ще стане на 2 години и може да е актуален още известно време. Ясно е, че като си е свикнал човек на EMUI е по-добре да си продължи с Huawei
Цитирай
#9

p8 lite излезе голям змей като телефон
у нас един се ползва за служебен, а друг такъв е в баща ми
и двата са на близо 5 години и си работят като пушка
-----------------------------------------------------------------------------
Huwei p30 lite се намира в нета за 360лв.
За съжаление в Технополис p30 lite 128/4 GB е доста по-скъп (420лв)
Но пък Huawei p40 lite 64/4 GB e 399лв в Технополис
Ако добавиш още 50лв към бюджета ще вземеш телефон излязъл преди месец на пазара
и няма да го мислиш поне няколко години
-----------------------------------------------------------------------------
Като още един бюджетен вариант можеш да погледнеш и Honor 10 lite.
В момента е 289лв в Технополис
[-] 3 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • alexbg67, niksapz, suffer
Цитирай
#10

Благодаря на всички за мненията и предложенията. Изборът е направен и той е Huawei P30 lite (черен) чисто нов от Техно*олис. Има приятел с фирма и ще успеем да го изпишем и така цената става точно 350лв, колкото беше и бюджета. Между другото, ако някой се интересува от модела в момента там е на най-добра цена от 419лв, докато в другите големи вериги е с около 50-60лв по-скъп. В олх не можах да намеря нищо адекватно (търсех черен и се оказа малко трудно), особено като разбрах, че ще ни дойде на 350лв нов беше безсмислено да търся повече...
П.С. Загледах и този Huawei P40 lite E, но първо е доста по-голям на габарити и второ Micro USB порт на телефон 2020 година не мога да го взема на сериозно.
Цитирай
#11

За мен p40 lite е по-добрият вариант,
но изборът е твой

p30 lite vs p40 lite

(2020-04-13, 15:28:40)niksap написа:  Загледах и този Huawei P40 lite E, но ........ Micro USB порт на телефон 2020 година не мога да го взема на сериозно.

Това не го разбрах
Цитирай
#12

Иска да каже, че трябва да е с С tupe , а не с микро usb като за 2020г производство!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • niksapz
Цитирай
#13

Huawei P40 lite E е с microUSB 2.0 докато Huawei P40 lite е с USB C
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • niksapz, solo5
Цитирай
#14

@solo5 Виж хубаво телефона от линка, който си пуснал колега. Това е някаква още по-орязана версия и на Lite Big Grin - Huawei P40 Lite E, който е с Micro USB. Затова ти написах, че не мога да го взема на сериозно. Нормалния P40 Lite е 599лв, докато това недоразумение само 399лв Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksapz за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#15

Сега видях.
Сори, моя грешка
Даже не съм предполагал, че има и lite E версия
Доста подвеждащо е...
В такъв случай p30 lite е най-доброто решение
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • niksapz
Цитирай
#16

Няма проблем колега, аз също се заблудих и докато видя за какво става въпрос мигах на парцали как по-новият е с по-ниска цена от по-стария Big Grin
Цитирай
#17

Аз си помислих, че цената на новият е по-ниска заради по-малкото памет.
Сега вече знам че p40 lite E версията е с Kirin 710F и 64/4 GB, докато чистата lite версия е със Kirin 810 и 128/6 GB
Много объркващо се е получило и най-вероятно нарочно са търсели такова объркване
При тези спецификации цената на E версията не трябва да е повече от 280-300лв, колкото струва и Honor 10 lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • niksapz
Цитирай
#18

Redmi Note 8T 4/64 GB предлага най-много за парите си, без нищо съществено да му липсва. Всичко друго куца в един или друг аспект.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#19

Да де колега, ама четеш между редовете. Имах изискане да бъде до 150мм или възможно най-близо, а Redmi Note 8T е 160мм. Телефонът е купен, ползва се и е страшно доволен Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksapz за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)