Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 9S - първи лични впечатления, отзиви и коментари

Аз моят го разкарах, изтраях го точно седмица.
Минусите надделяват над плюсовете.
Пластмасово тялото, отврат на пипане.
Камерата е пълна 0, видеото бива що-годе.
Това макро по-добре да го няма отколкото да го има.
Екрана е гола вода, евтин lcd.
Звука е слаб, разговора също е слаб, макар, че е увеличен до максимално.
Процесора макар и 8нм не се усеща като бърз, телефона работи добре, но не е нищо особено.

Като плюсове бих казал, белият красив цвят, страхотната батерия и удобното съотношение 20:9.
Съжалявам, но аз така виждам нещата, според мен 9т е по-добър и то доста по-добър.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • airbus
Цитирай
Аксесоари

(2020-06-11, 07:52:01)Victormihov написа:  Аз моят го разкарах, изтраях го точно седмица.
Минусите надделяват над плюсовете.
Пластмасово тялото, отврат на пипане.
Камерата е пълна 0, видеото бива що-годе.
Това макро по-добре да го няма отколкото да го има.
Екрана е гола вода, евтин lcd.
Звука е слаб, разговора също е слаб, макар, че е увеличен до максимално.
Процесора макар и 8нм не се усеща като бърз, телефона работи добре, но не е нищо особено.

Като плюсове бих казал, белият красив цвят, страхотната батерия и удобното съотношение 20:9.
Съжалявам, но аз така виждам нещата, според мен 9т е по-добър и то доста по-добър.
Хмм.За камерата съм съгласен, че не е нищо впечатляващо.Дори на редми ноут  про имам чувството, че беше по-добра.Нещо не ми харесват снимките от 9с-а.За парите си, е пластмасарка.Това е ясно.Но като го ползваш с кейс, не се усеща това.Екрана не е лош според мен.Мен ми се струва супер ярък.Звука е на ниво.За разговор, даже усилено на макс, е супер силен..
Относно процесора. зависи какво правиш с телефона.Аз не играя игри и нямам проблеми.
Какъв телефон си взе колега?

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай

Често казано и аз очаквах повече, има много работи които не харесах, но не винаги да очкваш много е на добре. Върши ми работа, и батерията ми харесва. Имам някои бъгчета , които вече дори не забелязвам.
Цитирай

Галев, върнах се на Ноут 10+, и той скоро ще замине.
Мисля да дам един път една торба пари, за Ми10 про и ако той има минуси и не е конкурент на Самсунг, повече никога скъпи Шиаомита, само евтини за нашите по-възрастни родниниSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

(2020-06-11, 07:52:01)Victormihov написа:  Съжалявам, но аз така виждам нещата, според мен 9т е по-добър и то доста по-добър.
mi 9T e и доста по-скъп, +50% цената на 9S. А и реално ако идваш от телефон за 1000+ лв е нормално да не ти хареса нещо за 300 лв. Получаваш това, за което плащаш. От BRABUS да скочиш на голф 4 е нормално да кажеш, че голфът е смотан
Цитирай

Проблеми със силата на звука и яркостта и цветовете не намирам. Чува се силно и ясно. Камери не ме вълнуват. Още не съм го натоварил с приложения (чакам да мине времето за да отключа апарата), но не вярвам да има проблеми.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

Положението е никакво.Имах и к20про,(ми9т), еми дърво е.Да не говорих с тая идиотщина с пръстовия отпечатък под дисплея.Супер кофти работеше при мен със стъклен протектор.Това е една от главните причини да го разкарам.Редми ноут 8 про. в интерес на истината доста ми пасна.Дори повече от 9с като гледам..
Не ми се дават пари за скъпи телефони.Един път е излъгах за п30 про..Еми не ми хареса.Хвалеха го че има ебаси камерата.Да, ако имаш 1 час да си играеш с настройките, прави страшни снимки.Но вадиш от джоба пускаш камерата и снимаш, определено не си струва..
Не знам аз ли съм се разглезил много вече, или очаквам много
Свикнах с Miui, и съм доволен.
Но има си и плюсове и недостатъци.Флашвания, чакане за отключване на буутлоадър и тн.
Преживяват се ама..
Тъпото е че само редми серията остана по бюджетна...

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай

(2020-06-11, 15:25:52)galev_90 написа:  Положението е никакво.Имах и к20про,(ми9т), еми дърво е.Да не говорих с тая идиотщина с пръстовия отпечатък под дисплея.Супер кофти работеше при мен със стъклен протектор.Това е една от главните причини да го разкарам.Редми ноут 8 про. в интерес на истината доста ми пасна.Дори повече от 9с като гледам..
Не ми се дават пари за скъпи телефони.Един път е излъгах за п30 про..Еми не ми хареса.Хвалеха го че има ебаси камерата.Да, ако имаш 1 час да си играеш с настройките, прави страшни снимки.Но вадиш от джоба пускаш камерата и снимаш, определено не си струва..
Не знам аз ли съм се разглезил много вече, или очаквам много
Свикнах с Miui, и съм доволен.
Но има си и плюсове и недостатъци.Флашвания, чакане за отключване на буутлоадър и тн.
Преживяват се ама..
Тъпото е че само редми серията остана по бюджетна...
k20 pro си е mi 9t pro, redmi и като марка, и като серия, винаги е била по-евтина от Mi серията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на k-2 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

(2020-06-11, 16:12:44)k-2 написа:  k20 pro си е mi 9t pro, redmi и като марка, и като серия, винаги е била по-евтина от Mi серията.

 Като гредам  redmi note 10x pro по нищо не се дава на Poco F2 pro. Една топ-поп камера.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Днес и аз се отървах от моя телефон. Яд ме е че си продадох note 8proto. Ще сменя марката след 5г вярност Smile

Изпратено от моят Lenovo L78071 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-06-16, 17:25:35)vihrens написа:  Днес и аз се отървах от моя телефон.  Яд ме е че си продадох note 8proto. Ще сменя марката след 5г вярност Smile

Изпратено от моят Lenovo L78071 с помощта на Tapatalk
И според мен редми ноут 8 прото, по-добре го усещах, специално за камерата..Днеска с камерата се заиграх да снимам малкия, еми снимките са отвратителни.Направо започвам и аз да мисля с какво бих го сменил.Отделно макрото като пусна, вкарва толкова син фон, че всичко пак е гола вода...
Към какво сте се упътили вие?

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай

Взех едно старо Lenovo z5s ,което има добри характеристики. Само за 220лв с доставка от Полша. Приятно съм изненадан за телефон от 12.2018г.

Изпратено от моят Lenovo L78071 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на vihrens за това мнение:
  • galev_90
Цитирай

(2020-06-17, 17:24:46)vihrens написа:  Взех едно старо  Lenovo z5s ,което има добри характеристики. Само за 220лв с доставка от Полша. Приятно съм изненадан за телефон от 12.2018г.
И какво е общото с Xiaomi Redmi Note 9S ?

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
Цитирай

Колегата ме попита към кой телефон съм се насочил.

Изпратено от моят Lenovo L78071 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Към никой не съм се насочил. На мен ми е екстра. Какво очаквате от тая камера не мога да разбера?

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на andreti013 за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай

Лично аз очаквах камерата да е поне като на предния модел ноут 8 про, да на казвам по-добра..
Но квото такова.Засега друга алтернатива която да е в това съотношение цена/ качество не съм забелязал Smile

Honor Magic 5 pro Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на galev_90 за това мнение:
  • vihrens
Цитирай

(2020-06-17, 21:13:10)galev_90 написа:  Лично аз очаквах камерата да е поне като на предния модел ноут 8 про, да на казвам по-добра..
Но квото такова.Засега друга алтернатива която да е в това съотношение цена/ качество не съм забелязал Smile

Близо е бих казал до качеството на Note 8. На Note 9s му мина модата. Пробвайте Note 9 Pro.  Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

(2020-06-17, 23:00:14)airbus написа:  Близо е бих казал до качеството на Note 8. На Note 9s му мина модата. Пробвайте Note 9 Pro.  Smile
Не мисля че е близо.Отделно имам чувството, че като пусна про режима се явява супер силен син отенък, и снимките стават все едно с 10 годишен телефон е снимано...
При цялото чакане и тн, не бих се занимавал да чакам ПРО-то.Да не се окаже че и там е същия шит, само че вместо с 48мп с 64.. Smile

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай

Здравейте, преди два дни закух телефона. За съжаление при мен има проблем: по време на разговор след махане на телефона от ухото дисплея остава загасен и не светва. Махнах му протектора но проблема остана. Четох из доста чуждестрани форуми и други хора имат дадения проблем. Пробвах с тест и калибриране на Proximity sensor, но проблема не се реши. Ще се радвам ако дадете съвет за решение на проблема. Всичко е обновено до последни версии.
Цитирай

На мен ми се е случвало след като свърша да говоря и отлепя телефона от ухото също да не светва дисплея. Аз съм с Pro 9. Но, както казах, случвало се е, не е всеки път.
Дали няма начин с пауър бутона да се прекратява разговора?
Цитирай

Този типичен проблем понякога се оправя с ъпдейт
Цитирай

За сега всичко е упдейтнато. Дано при следващ се изчисти проблема, иначе при тест на секзора дава, че работи. Не съм  пробвал да приключвам разговор с power бутона, но като е цяло е кофти ако не се реши проблема, защото нито можеш да видиш час нито ако някой друг се обади да видиш кой е и т.н.
Цитирай

При мен има друг проблем със сензора - като включа Pocket mode, отключа телефона и тръгна да цъкам нещо, излиза съобщението, което казва да не закривам частта със слушалката. Така докато ме го заключа и отключа отново... Разбира се и тук не е всеки път.
Цитирай

И при мен ги има гореизброените проблеми.
Цитирай

Много счупен модел явно :/

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)