Анкета: Според Вас вреди ли безжичното зареждане на батерията? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
12.66%
10
12.66%
Не
49.37%
39
49.37%
Не знам
37.97%
30
37.97%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Според Вас вреди ли безжичното зареждане на батерията?
#51

Не знам дали вреди или е полезно, но и при двата случая ми е все едно, защото не ме устройва - много ми е бавно. С кабела е по-добре, макар че бих искал да не е 45 вата, а повече, но няма пълно щастие.

С нищо не товаря телефона си - на него няма каквито и да било игри, дори белот, та ако почна да се дерзая за батерията ... Зареждам до 100% винаги, особено ако ще пътувам, което е повече от често, защото заряд винаги е нужен и понякога може да не стигнат точно тия 10-15%, които иначе се спестяват при зареждано до 85%. Въпрос на приоритети, но за да стигне, трябва да остане.
Цитирай
Аксесоари
#52

@Павел Василев Екстра ти е безжичното зарядно. Сертифицирано от Apple, а така с този StandBy вечер си свети супер.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#53

(2023-11-24, 09:23:45)Viiipeer написа:  То всичко хубаво, ама над 4 часа до пълен заряд.... не е хава!
(2023-11-24, 18:10:03)L1892 написа:  Не знам дали вреди или е полезно, но и при двата случая ми е все едно, защото не ме устройва - много ми е бавно.

И на двамата ще кажа (не съм го измислил аз):

Festina lente ! (в буквален превод: Бързай бавно!)

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#54

Ако в древен Рим не са имали належаща нужда да бързат, днес не е точно така.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
#55

(2023-11-25, 08:43:39)L1892 написа:  Ако в древен Рим не са имали належаща нужда да бързат, днес не е точно така.

Ти си знаеш, за къде бързаш, но явно не си правиш сметките добре.
Единия телефон го зареждам на 48 часа - този, дето постоянно ми е в ръката.
Другия държи по една седмица, пак го ползвам, но по-рядко.

И понеже въпросът на темата е - „Според Вас вреди ли безжичното зареждане на батерията?“ - бих отговорил:
Всяко зарядно вреди на батерията. Най-добре - не вадете телефона от кутията и ще си бъде „като нов“!

(2023-11-24, 18:10:03)L1892 написа:  С кабела е по-добре, макар че бих искал да не е 45 вата, а повече, но ...

Колкото по-мощно е зарядното (по-голям ток) - толкова повече се амортизира батерията.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#56

И какъв беше проблема с поста ,че е изтрит?
Цитирай
#57

Нямам идея дали вреди, обаче е изключително удобно. Имаме две котки вкъщи, които са смърт за кабелите, дотук два оригинални lightning кабела прегризаха. По едно безжично за мен и за жената и няма грижи. Smile
Цитирай
#58

(2023-12-15, 09:44:34)whitehart написа:  Нямам идея дали вреди, обаче е изключително удобно. Имаме две котки вкъщи, които са смърт за кабелите, дотук два оригинални lightning кабела прегризаха. По едно безжично за мен и за жената и няма грижи. Smile
За колко време го зарежда до 100%
Цитирай
#59

(2023-12-15, 09:58:54)djorov80 написа:  За колко време го зарежда до 100%

Нямам идея, а и не ме интересува, защото го зареждам, докато спя. През деня абсурд да източа батерията, прави по 8-9 часа SoT.
Цитирай
#60

Ползвам безжично откакто имам телефона 1 година, зареждам всяка нощ на ниска мощност (5w) до 85%. Не загрява много телефона, доволен съм , даже според Accubattery капацитета на батерията е 99% , а като нов беше 97%. Разбира се когато пътувам ползвам жично и зареждам на 100%.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#61

@djorov80 Не е изтрит поста, а е преместен тук https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104345.
Преместен е, защото питаш за аксесоар за конкретен модел и там е по-вероятно да ти помогнат.
Друга е целта на анкетата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • djorov80
Цитирай
#62

(2023-12-15, 12:07:50)hazART написа:  @djorov80 Не е изтрит поста, а е преместен тук https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=104345.
Преместен е, защото питаш за аксесоар за конкретен модел и там е по-вероятно да ти помогнат.
Друга е целта на анкетата.

Ясно
Цитирай
#63

Телефоните си позагряват при самото ползване. Така че загряването и при зареждане не е някакъв допълнителен шок. А и да е - има си гаранция 2 год, ако каталяса отиваш да ревеш в сервиза. Противно на опасенията на повечето хора, вградената батерия си подлежи на гаранц. обслужване. Ако имате официална гаранция де.
Имам Xiaomi 13. Тъпче батерията с над 5% в минута(66W) и е леко топъл . Като играя игри или гледам Ютуб през 5g загрява много повече. Изобщо, ама изобщо няма начин да го къткам с бавно зареждане. При ежедневна употреба си загрява повече и по често, така че бързото зареждане му е последният проблем относно термалният мениджмънт.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)