Анкета: Realme навлиза на българския пазар, бихте ли си купили? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, бих им дал шанс
34.00%
17
34.00%
Не, все още са нови и нямам впечатления
20.00%
10
20.00%
Да, като се има предвид цената, на която ще се предлагат
8.00%
4
8.00%
Не, като цяло китайска марка телефон не бих си купил
8.00%
4
8.00%
Да, това е новото Xiaomi
6.00%
3
6.00%
Не, предпочитам доказани марки като Samsung, Apple, Huawei, SONY и др.
18.00%
9
18.00%
Друго
6.00%
3
6.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Realme навлиза на българския пазар, бихте ли си купили?
#26

Абсолютно. Да не мислиш, че масово хората се интересуват от перални, климатици, рутери, телевизори, телефони, компютри и всичката техника, която влиза в дома им? То не е и възможно. Често имат изискване за функция/параметър, често към производител, често и цената е фактор. И насетне е консултантът. И както @alexbg67 е написал - това не ги прави глупави, а незаинтересовани в тази сфера. Не е срамно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз пък смятам, че всеки трябва да се интересува от нещо, наблюдавам, че хората от телефони не се интересуват, но просто някои са научили марки като Samsung и Apple, други поради ограничен бюджет залагат на друго, други някой им е препоръчал и така, хората се вълнуват да са в приложенията.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#28

(2020-05-12, 12:11:41)DoryanY написа:  Не,залагам на изпитана марка.

Те повечето са станали такива благодарение на доверието, получено, когато не са били... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#29

Времето ще покаже,когато се отсее житото от плявата.Най добрия критерий са доволните клиенти,не само цените да са ниски.
Цитирай
#30

Те и на Самсунг и на ейчтиси цените бяха еднакви, но едните както бяха на гребена, така сега са дъното...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#31

Така ще е, след като HTC One M9 беше като HTC One M8, а в средния и ниския клас ги нямаше никакви, а като дойдоха китайците и им дойде края, почти.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#32

Защото не мислеха за клиентите които им копуват продуктите. Почти никакви ъпдеити, за 2 години 2 големи и 5 пача. Едни си отиват други идват,трети си остават и трудно ще отстъпят

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#33

Цитат:fifth_root
    Абсолютно. Да не мислиш, че масово хората се интересуват от перални, климатици, рутери, телевизори, телефони, компютри и всичката техника, която влиза в дома им? То не е и възможно. Често имат изискване за функция/параметър, често към производител, често и цената е фактор. И насетне е консултантът. И както @alexbg67 е написал - това не ги прави глупави, а незаинтересовани в тази сфера. Не е срамно.
Не, не съм съгласен с теб! Няма как да искаш от доктор на науките/да речем историк/ да разбира от програмиране, или да е мрежар! Това, че не му се отдава, не значи че не е заинтересован. Или казано по друг начин, ако си заинтересован подобри на Стефка Костадинова рекорда. Просто някой може нещо, а друг не.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#34

(2020-05-14, 21:50:34)pepy1 написа:  Не, не съм съгласен с теб! Няма как да искаш от доктор на науките/да речем историк/ да разбира от програмиране, или да е мрежар! Това, че не му се отдава, не значи че не е заинтересован. Или казано по друг начин, ако си заинтересован подобри на Стефка Костадинова рекорда. Просто някой може нещо, а друг не.

Значи хем повтаряш думите ми, хем не си съгласен. Ми тогава аз пък не съм съгласен с теб, защото какво значи "интересувам се" - до каква степен? Давам ти пример как е сред системните администратори/IT специалистите: мислиш ли, че ако мрежар се интересува от SharePoint, то задължително много го разбира? Специалист в SQL дали е майстор на клъстерите и сториджа, макар че има интерес и допир с въпросните? В Office 365 знаеш ли колко услуги се предлагат, че да кажеш, че си специалист в O365? Същото е с Azure. А какво остава сега да се интересуваш в бита от автомобили, дограма, изолация, телевизори, перални, миялни, сушилни, бойлери, газови котли, климатици, ВиК и електро, че и мебели, където също има тънкости, а като дойде ремонтът и от замазки, гипскартон, боя, латекс, теракот? 

Ако искаш да ти дам пример от друга сфера, в която се занимавам - бойни изкуства. И да знаеш техниките и силните страни не друг стил, не означава, че ще си ефикасен на защита и нападение срещу тях или че дори ще можеш да ги изпълниш (да не го пиша в детайли). А някои майстори дори не могат да познаят отсрещната страна по телосложението и типични белези (крив нос, карфиолени уши) с какво очевидно се занимава, нито дори и по движенията, а всичко това са, за мен, много очевидни неща (т. е. един ще види само, че човекът отсреща се занимава с някакво бойно изкуство, но вторият ще ти каже и с какво точно, само виждайки техниката на изпълнение, а реално и двамата се интересуват иначе).

Понякога човек се интересува в малка степен или пък точно не му иде дадено нещо - тогава при каквото и да е желание, няма да е голям разбирач в сферата. Което не е срамно и не пречи той да продължава да си се интересува. И между другото, някои хора имат доста по-големи възможности от други: психолог, който е програмист; полиглот, който е IT специалист; майстор на спорта и бивш национал по вдигане на тежести, който е блестящ филолог (завършил със златен медал висшето си), но по професия икономист (въпросните са хора, които са реални, просто няма смисъл да казвам кои са, убеден съм, че всеки тук познава по някой такъв).
[-] 3 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • alexbg67, BGDropche, Velev636
Цитирай
#35

Аз като не разбирам нещо намирам познат, който разбира. Взимам го с мене. Отиваме в магазина и всичко е точно. Не е нужно, а и е невъзможно човек да разбира от всичко.
[-] 1 потребител изказва благодарност на focus за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#36

(2020-05-14, 20:53:45)alexbg67 написа:  Те и на Самсунг и на ейчтиси цените бяха еднакви, но едните както бяха на гребена, така сега са дъното...

Разликата е колосална между HTC и гигантски корпорации с огромен опит като Samsung, Apple, LG, Huawei и тн.
Но едните разчитаха само на телефоните си, които бяха отлични за времето си, аз също съм имал HTC.
В краткосрочна перспектива HTC можеше да се мери, в дългосрочна няма никакъв шанс. Няма и нищо общо с Huawei.
Всичките им яйца бяха в една кошница. И при един трус всичко отива по дяволите. 
А трусове в тоя бизнес колкото искаш-ниски продажби, катаклизми, огромни спадове, взривяващи се телефони, излагации, слаби модели, bootloop, прегарящи екрани, дефектни камери, неадекватен маркетинг...
Но може да преминеш през всичко това, ако имаш огромен ресурс, колкото и грешки да правиш, все оставаш в играта. А HTC нямат тия ресурси и потънаха.

[Изображение: bandicam-2020-05-15-11-01-12-678.jpg]

В същото време нека видим другите играчи:

[Изображение: bandicam-2020-05-15-11-04-42-259.jpg]

[Изображение: bandicam-2020-05-15-11-06-41-065.jpg]

[Изображение: bandicam-2020-05-15-11-02-23-728.jpg]
[Изображение: bandicam-2020-05-15-11-03-12-299.jpg]

[Изображение: bandicam-2020-05-15-11-28-49-914.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#37

То и това с приятелите е малко смешно. Надали имаш приятел за всичко, а и дай да ти избере жена, защото той е женен, а ти не.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • alexbg67, Velev636
Цитирай
#38

(2020-05-13, 18:33:39)fifth_root написа:  Xайде без клишета, защото то и на Сони никой още не им е разбрал безумното именуване на моделите и не е като да не са за смях при положение, че масово се ползват техни сензори, а те са едни от телефоните с най-лоши снимки и неоправдани цени. И ако подхвана и регионалните политики на някои...

Хахаха и аз винаги им се чудя на Sony пяни ли са като мислят тия имена и защо те правят сензорите за камери пък с най-лошо качество.

Ако почна да лафа като тебе никоя марка няма да струва за нищо Lol Lol Big Grin

А тва за бъговете на Xiaomi където като си го вземеш и чакаш 1 - 2 месеца да ти го оправят може да се каже за масовия потребител, лично ако при мен има бъг където ми бърка душата ще го флашна с нещо друго.
Сега е момента да кажеш "Да ама защо трябва да се флашва, не може ли просто нормално да си работи". Отговор = Не.

Както съм флашвал Xiaomi, така съм и флашвал Samsung, Sony, Huawei и Lenovo заради бъгове. Най флашвания ми телефон все още си остава S9+ Big Grin

Щом имам възможност за флаш винаги ще го направя с цел търсене на по-добър experience

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#39

(2020-05-15, 23:06:59)BGDropche написа:  Хахаха и аз винаги им се чудя на Sony пяни ли са като мислят тия имена и защо те правят сензорите за камери пък с най-лошо качество.

Ако почна да лафа като тебе никоя марка няма да струва за нищо  Lol  Lol  Big Grin

А тва за бъговете на Xiaomi където като си го вземеш и чакаш 1 - 2 месеца да ти го оправят може да се каже за масовия потребител, лично ако при мен има бъг където ми бърка душата ще го флашна с нещо друго.
Сега е момента да кажеш "Да ама защо трябва да се флашва, не може ли просто нормално да си работи". Отговор = Не.

Както съм флашвал Xiaomi, така съм и флашвал Samsung, Sony, Huawei и Lenovo заради бъгове. Най флашвания ми телефон все още си остава S9+  Big Grin

Щом имам възможност за флаш винаги ще го направя с цел търсене на по-добър experience

Да, то не е особено хубаво и все негативното да се гледа, но считам, че е редно да се каже честно за всеки когато се е излагал. Не с цел да направя всяка една марка на пет стотинки.

Шайоми, с множеството си модели, сигурно се изпускат при някои с бъгове, не мога да твръдя, че всички са им идеални (та вчера четох статия за дупка в сигурноста на мейл клиента на iOS, която Епъл по стара традиция са си премълчавали 13-ина години), но откъм ъпдейти са все пак бързи (не и идеални, склонни са грам да не чуят потребителите си като желания и проблеми). Но няма да ти кажа "защо трябва да флашваш" - който може и иска - прави го, за другите остава опция да чакат или да сменят устройството.
Цитирай
#40

(2020-05-15, 23:22:38)fifth_root написа:  Шайоми, с множеството си модели, сигурно се изпускат при някои с бъгове, не мога да твръдя, че всички са им идеални

О да, имат си проблеми много Xiaomi, особено със Poco то където има проблеми с тъча.
Моя където му пращат слушалките през кабел (Софтуерен проблем) така нерешен вече с 3та версия на MIUI

(2020-05-14, 18:05:38)alexbg67 написа:  Не мисля, че нормалния човек се впечатлява от цифри и бенчове, камо ли да се зомбира. Това се отнася по-скоро за нас, тези които си отделяме от времето да се ограмотяваме по темите. Нормалния потребител отива в магазина, казва си бюджета и се оставя на консултанта да го води за носа.
А за цените винаги е важила приказката за зелника.

(2020-05-14, 18:42:33)focus написа:  Не мисля, че нормалния потребител е чак толокова глупав.

Да, нормалния потребител е много глупав, Нямало е път където да отида в техно веригите за нещо да разгледам където ми хваща окото и да не мина през щанда с телефоните и да чуя двойка как си избират таблет/телефон и да не кажат "Гледай android версията защото по-голяма означава по бърз" "Виж колко ядра е процесора" "Колкото повече памет има толкова по бърз"

А консултанта 99% от случаите като го питаш тва със новия Snapdragon и UFS 3.0 памет ли е те гледа като застрелян. Lol

Консултанта разбрира малко повече от нормален потребител поради пречината че работи там и гледат какво се копува масово.
Никога при избор на телефон не ми е трябвал консултант, а те в повечето случаите идват и ми предлагат нещо което няма нищо общо с харесванията ми и вероятно и други хора се лъжат. Bu

(2020-05-14, 19:03:34)fifth_root написа:  И насетне е консултантът. И както @alexbg67 е написал - това не ги прави глупави, а незаинтересовани в тази сфера. Не е срамно.

Повечето неразбиращи съм ги гледал как се правят на разбиращи.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#41

Встрани от темата отиде, ама се сещам за консултант преди години, когато Самсунг имаха една серия Ativ, която работеше с Уиндоус, та предлага ми го момчето, аз му отвърнах, че е с Уиндоус и не го искам, а той учуден ми отговори, че нямали с Уиндоус, при все, че дори на рекламното фолио на екрана го пишеше.
Цитирай
#42

В крайна сметка взимам това което ми харесва, може и да не е веднага ама го взимам.

Имах планове това Mi9 SE да е временно защото бях свикнал флагмани, ама докато се накана да го сменя с времето колкото отлагах все повече и все повече не виждах смисъл да го сменям.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#43

Същата работа, освен че нещо не ме грабват флагманите последните две години. Само че аз бях с Mi 8 и си викам, че ще го сменя наесен с някой флагман като преподпиша, ама напук на жена ми го счупих на няма и година и взех Mi 9T за наказание. Big Grin И какво ми липсва - само запис на видео в 4K на 60 кадъра, в другите отношения са на равно кой какво има и може и какво няма и не може.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#44

След като вече са на пазара от известно време,и четейки позитивните мнения(защото те са най важни)бих си купил.Имат добри,и не скъпи модели.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • ganchev, L1892
Цитирай
#45

Имам два техни телефона и никакви проблеми до сега.

Sent from моя корейчок Samsung Galaxy S21FE using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 2 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • DoryanY, L1892
Цитирай
#46

Да, защо не, след като очевидно предлагат напълно конкурентни модели на тия водещите, т.е. на "популярните у нас" производители. Realme е в съчетание с Oppo, Oneplus и Vivo, които едва ли случайно си спечелиха място на европейския пазар, нищо, че ние сме безкрайно далеч от него. И съвсем не ме плаши, че са китайски, тъкмо напротив.

П.П. Мой близък, чието мнение ми е важно, е с отлични впечатления от GT2 Pro.
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • DoryanY, ganchev
Цитирай
#47

Синът ми ползва GT Neo 2 ,а аз съм с GT2 и мога да кажа ,че работят без никакви забележки. GT2 го товаря всеки ден на Call of Duty Mobile и мога да кажа ,че е много по-добре се представя спрямо 21FE. Да не говорим ,че за 30 минути се зарежда, което при Самсунг е все още мираж.

Sent from моя корейчок Samsung Galaxy S21FE using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 3 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • DoryanY, L1892, Victormihov
Цитирай
#48

Братовчед ми ползва Oppo Realme V5 5G от около 6 месеца и според негови наблюдения телефона се справя доста добре и е надежден и конкурентен на други марки на пазара.
Цитирай
#49

[Изображение: 4fd80cd1ba7ac9a98b40cadb6de3dc3f-L.jpg]

Realme обяви, че е прехвърлила 200 милиона доставени смартфона от основаването си до днес. Този бранд е един от най-бързо растящите и постига 200 милиона доставени смартфона само за 5 години. По-бързо са се справили само Vivo, Huawei, Samsung и Apple, а с такъв тираж могат да се похвалят едва 14 компании в света. Постижението е дошло през второто тримесечие на 2023 г.
https://nixanbal.com/realme-prehvarli-20...-smartfona

Изглежда Reamle се справя добре.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)