Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да спра Windows 10 задължителни актуализации
#26

За употреба тип сайтове, социални мрежи, някое клипче, филм и музика е напълно наред да ползваш и дистрибуция на Линукс, това е вярно. Има такива, които много ще те приближат до Уиндоус, въпрос на навик малко (както когато минахме от GSMи на смартфони, съответно съвсем различна операционна система). Но има специфики, които могат да са пречка за обикновения потребител. Аз не му отвръщам с лошо, изясняваме, че е по-полезно ако има такъв проблем, то да видим има ли решение и занапред да е в полза и на друг.

Chromebook винаги е решение в тези случаи, но сигурно има момент на скептицизъм, пък Уиндоус е така познат и разпространен, че направо за много хора е като нещо, което ако не е то, значи има нередност.

Виж, ъпдейтите не са страшно нещо, можеш периодично да си ги пускаш, а ако има някакви непочистени остатъци след това, по-горе са ти показали как да ги изчистваш - работи безотказно. В най-лошия случай, при по-голям такъв, каквито са смяна на версията, ще имаш папка Windows.old, която да изтриеш. В интерес на истината, често имат добри новости по-новите версии на Уиндоус, а спрямо 7 е далеч по-оптимизиран. Отделно има визуални ефекти, които ако не държиш на тях, ще ти го олекотят още повече, но това е друга тема.
Цитирай
Аксесоари
#27

Засега си го оставям така с Windows-а, иначе 10 не е лош, има си по-съвремения вид и е доста лек наистина. Зора беше да спре да пълни SSD с ъпдейти, които не ми трябват.

А някой има ли си на идея как да направя така, че Chrome да сваля файловете в дял, различен от C (сложил съм доста бърза карта памет в слота) и да си пише кеша там. Има из Google варианти от преди години но питам за актуален вариант. За да не пълни C:/ с кеш.
Цитирай
#28

(2020-06-10, 06:54:16)Kobrakobra написа:  Засега си го оставям така с Windows-а, иначе 10 не е лош, има си по-съвремения вид и е доста лек наистина. Зора беше да спре да пълни SSD с ъпдейти, които не ми трябват.

А някой има ли си на идея как да направя така, че Chrome да сваля файловете в дял, различен от C (сложил съм доста бърза карта памет в слота) и да си пише кеша там. Има из Google варианти от преди години но питам за актуален вариант. За да не пълни C:/ с кеш.
Като влезеш в настройки и търсиш -запазване на файловете,пише С-и от страни-разглеждане,маркираш и си избираш дял D-Downloads,ако нямаш тази папка си направи и я маркирай
Цитирай
#29

Настройки>Разширени>Изтегляния>Местоположение и променяш къде да запаметява свалените файлове. Ама кеша ще си го генерира на C:. Като цяло не е особено удачно ресурсите на една програма да са на две устройства, че и с различни скородти. @Kobrakobra, изплашил си се от дреболии, казвам ти го с добро. Ъпдейтите се трият при рестарт, както и стари и кеширани файлове, от които системата няма нужда. Но ако пак имаш притеснения за това, то винаги можеш да зададеш Dsic Cleanup като Scheduled Task и той да си чисти всеки ден/седмица/месец (както си прецениш).

Да знаеш, че спирането на ъпдейтите ще повлияе и на Windows Defender, а той не е лоша защита.
Цитирай
#30

(2020-06-10, 06:54:16)Kobrakobra написа:  А някой има ли си на идея как да направя така, че Chrome да сваля файловете в дял, различен от C (сложил съм доста бърза карта памет в слота) и да си пише кеша там. Има из Google варианти от преди години но питам за актуален вариант. За да не пълни C:/ с кеш.

Това се прави със mklink командата през Command Prompt. Преди го правих с Opera заради малкия капацитет на ssd-то. По този описан начин работеше при мен. Имай предвид, че при повреда на картата памет ще загубиш информацията. С Opera не съм имал проблеми със съвместимост, грешки, крашове и т.н. Под Chrome може да е различно обаче, не ползвам браузъра и не съм запознат, трябва да тестваш. 

Между другото какъв лаптоп използваш?
Цитирай
#31

Prestigio SmartBook 133S. Знам, че има предложения и от по-реномирани като Asus, Acer и т.н. , но така или иначе в по-голямата си част те са повече асемблатори, т.е. така или иначе процесора си е на intel (примерно). А и не се замислих - тънък, сив, красив, тънък ама тънък....и този Full HD на 13.3" изглежда прекрасно, IPS за тази цена...

Много добро лаптопче, единствения минус е този с ниската памет, но по-напред ще сменим SSD-то (сменяем eMMC е). Засега няма нужда.

Просто го видях и си казах...това е моето. Аз не харесвам огромни лаптопи и нямам това ползване, предишния ми беше 10 и нещо. Викам - айде нека е по-голям...ама не с много Smile
Цитирай
#32

(2020-06-10, 20:48:23)Kobrakobra написа:  Prestigio SmartBook 133S. Знам, че има предложения и от по-реномирани като Asus, Acer и т.н. , но така или иначе в по-голямата си част те са повече асемблатори, т.е. така или иначе процесора си е на intel (примерно). А и не се замислих - тънък, сив, красив, тънък ама тънък....и този Full HD на 13.3" изглежда прекрасно, IPS за тази цена...

Много добро лаптопче, единствения минус е този с ниската памет, но по-напред ще сменим SSD-то (сменяем eMMC е). Засега няма нужда.

Просто го видях и си казах...това е моето. Аз не харесвам огромни лаптопи и нямам това ползване, предишния ми беше 10 и нещо. Викам - айде нека е по-голям...ама не с много Smile

Не са само асемблатори, но няма значение, това си преценил - изкара ли си гаранцията безпроблемно, че и отгоре - значи е добро.
Цитирай
#33

В какъв смисъл не са? Ако примерно мрежовата е Broadcom (мисля, че така беше като се зачетох набързо в спецификациите) , процесора е Intel и т.н. какви се явяват самите производители? Преди години имах едно lenovo, системното инфо индерфицира екрана като модел на LG. Т.е. и тук екрана е на някой си..не съм гледал на кой, ама добре се е справил.

Какво друго правят производителите на лаптопи, ако не са само асемблатори?

Иначе ... да, тънко, преносимо, 5 часа батерия (тествах...да, факт, и то на пълнa яркост) ....и ... тънко и преносимо! Винаги на това съм държал в избора си на... подобие на Chromebook, но с Windows. Да издържа много и да е колкото си може по леко. Като го видях ми останаха очите в него и си тръгнахме заедно. А бях влязъл да разгледам Big Grin Big Grin
Цитирай
#34

Те ползват компоненти от други производители, но на някои им произвеждат такива. А при лаптопите си произвеждат някои от компонентите.

Темата не е ли удачно да се слее с тази за Уиндоус?
Цитирай
#35

Междру другото ,намерих едно полезно tool-че.

http://download.microsoft.com/download/f...de.diagcab

С това може да спрете конкретен Windows Update ,а другите да си вървят

XPERIA XA
Цитирай
#36

(2020-06-10, 21:32:56)fifth_root написа:  Те ползват компоненти от други производители, но на някои им произвеждат такива. И при лаптопти си също произвеждат някои от компонентите.

Темата не е ли удачно да се слее с тази за Уиндоус?
И аз съм на същото мнение,по добре да се слеят.
Цитирай
#37

Темата е изчерпана. Човека е намерил начин да спре ъпдейтите. Макар, че моето лично мнение е , че не бива да се спират.
Цитирай
#38

Като ти пълнят място...

А и в крайна сметка те са нужни на по-сериозните потребители, тези които посещават много и различни сайтове, теглят, ползват и торенти и имат някаква опасност да се заразят от някоя уязвимост. Банкирането ми е на телефона, не на лаптопа (просто приложението ми е супер елементарно и не ми трябва уеб версията), ако пазарувам нещо то давам инфо само на виртуалната карта, в която има има само нужната сума и общо взето няма риск. Посещавам 2-3 сайта за новини, този и още един форум, и 1-2 онлайн магазина (реномирани наши) и то ако реша да пазарувам нещо. Нито тегля, нито вкарвам чужди флашки и карти памети, нито каквото и да било. Говорим за super-lite user, буквално Chromebook. И Youtube естествено. До там. Затова от години нямам и антивирусна, какво да проверява за вируси, то нищо не се тегли, външни памети не се вързват...

Дори и от няма и къде да лепна някое ransomware .... какво ще ми вземе, кеша на Chrome-а ли? Нито снимки имам на лаптопа, нито файлове, нито нищо. Преинсталирам и съм в играта. Само копач не лепна, ама при тоя хардуер веднага ще усетя нередната активност, то веднага ще засече...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)