Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Напредваме хардуерно, а софтуерно не.
#26

99.9% от познатите ми сменят телефона или когато се счупи, или когато започне да работи много бавно и въобще не ги интересуват ъпдейтите. Което се случва някъде след втората год. И защо се случва? Заради ъпдейтите - по- тежки програми, с повече екстри, на които хардуера вече не им стига. Затова и при хард ресет на старо устройство, което производителя отдавна е спрял да поддържа, се наблюдава подобрение първите няколко дни, докато се ъпдейтнат всички програми. LG V20 го ползвах 3 год. (като изключим петте месеца в които бях с Поко) и все още работи много добре като изключим игрите. Не ми е омръзнал и като дизайн, да не кажа, че все още повече ми харесва и от G8s и как стои в ръката (въпреки, че е по- голям) и като материали. Обаче пустия гъдел, да искам нещо ново, с по- добра батерия, по- добри камери... ме накараха да взема G8s.
Ако мога да набутам батерията, камерите и чипсета във V20, бих го ползвал още 3 год.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#27

Ама не може. Затова просто си взимаш по-новия.

Добре запазения телефон се продава на втора употреба и на добра цена и може да ти покрие някакъв процент от новия, или ако е на изплащане - няколко вноски (зависи от цена, клас и т.н.). Аз си дадох телефона на по-висока от пазарната цена , защото нямаше буквално драскотинка, 5D протектора се подменяше на 2 месеца заради трупането на мръстотии по рамките (не се виждат, но са отдолу като се отлепя) дори и без да е счупен, никога не е падал, не беше изтърван и отзад гърба беше сравним с нов. На 2-3 едни една кърпа коства 2 минути. Дадох със кутия, слушалки и още 8 месеца гаранция. Как няма да му взема над пазарната, като сложен до чисто нов едва се забелязваха някакви разлики. И не си давам зор да го пазя дори.

Това ми дава възможност да сменям по-често, а продавайки го с остатъчна гаранция 8-9-12 месеца цената се вдига допълнително, плюс, че все още с актуална версия на робота. Реално ми покри между 30 и 40% от новия като цена, което не е зле. Пазарно вървяха с по 20-30 лв. надолу и то запазените. При това го дадох с кутията, с иглата за SIM, със запечатаните слушалки (не ползвани), гаранция и дори в оригиналната чанта от Vivacom , с която дойде. Все едно вадиш нов телефон от магазин, буквално.

Те това е стратегията хем да имам ново, хем да не съм син на петролен бос. Купувача доволен, и аз доволен. И аз знам, че съм му дал нещо ултра запазено и знам, че ще ме споменава с добро, и аз бегам към магазина за новия. Кефа цена няма са казали хората, в крайна сметка като искаш ново - ще си го платиш.

Но това си е моя начин де. Всеки си преценя. Не всеки е на този принцип и затова препоръчвам iPhone - взимаш най-новия сега и после 5 години ъпдейти. Само, че в дизайн ще е морално остарял отдавна. Дори iPhone X който не е от 98-а ми изглежда вече ретро с тоя notch.
Цитирай
#28

Доста хора във форума си сменяме телефоните често, не си само ти, както и това не е признак за богатсво.
Виждал съм човек, който кара Mercedes E клас, който е 2006г. и има Samsung Galaxy S10+. Както и такъв, който има Mercedes S класа, който е 2017 година и е със Samsung Galaxy A5 2016. Е кой е по-богат, този с по-хубавия ли телефон или този с по-хубавата кола.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#29

А можеш да видиш и човек със скъпа кола, ама живеещ на квартира. Изобщо да не съдим по тия неща, че бедняшката ни нация е крайно изкривена в редица отношения. Навремето, шефът ми, собственикът на Опера плаж (Ница), караше някакво обикновено Рено - човек, пълен с пари.

Вече човек спокойно може да си върти по-скъп среден клас телефони - те вече са супер функционални и бързи. И да ги сменя често. Вижда се, че флагманите предлагат само ненужно количество оперативна памет, низползваема в едно поне 70% от случаите висока честота на опресняване и ненужно бързи процесори (които с навлизането на 5G са и много скъпи вече, поради което напоследък излизат супер модели, но с най-доброто от средния клас процесори). Голямото им предимство е камерата и дисплеят.
Цитирай
#30

(2020-06-21, 15:10:35)hazART написа:  Доста хора във форума си сменяме телефоните често, не си само ти, както и това не е признак за богатсво.
Виждал съм човек, който кара Mercedes E клас, който е 2006г. и има Samsung Galaxy S10+. Както и такъв, който има Mercedes S класа, който е 2017 година и е със Samsung Galaxy A5 2016. Е кой е по-богат, този с по-хубавия ли телефон или този с по-хубавата кола.

Е аз къде съм казал, че съм само аз? Аз ли само усещам че нещо не ти допадам и се заяждаш...

Никъде не пише, че съм само аз или, че е признак на богатсво а , че като си пазиш текущото у-во в добър вид и го дадеш с остатъчна гаранция има по-висока цена и може да ти даде част от сумата за новия.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)