Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на смарт часовник
#26

Имача совници в пакетчета Зрънчо, приятел си купи такъв и е много доволен. Хем евтин, хем не получава известия и батерията му държи по няколко години. "В рамките на шегата"
Цитирай
Аксесоари
#27

Той е съвсем различно ориентиран. Но поне ще ти чете емоджитата, като си пази цялото инфо в него и можеш да синхронизираш по wifi директно от часовника
Цитирай
#28

Само споделих, аз съм доволен от часовника, пълно щастие няма, нали знаетеSmile

Сега погледнах в приложението на Amazfit, отпред оценка на съня 81, като влезна 72. Този път кантара го няма, хаха, данните са взети от часовника, но защо не показва еднакво? Wink
Цитирай
#29

Абе има, ама не е с тази марка.
Просто парите стават повече.
Все пак е важно на какво държи човек:

Дизайн
Батерия
Дисплей
функционалност
Цена
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Just
Цитирай
#30

Поздрави на четящите Wink
И аз се канех преди повече от година и половина да дам 2000 лева за часовник, но не намерих смисъл и благодарение на suffer - много, много добър и коректен - се спрях на Верге. Цената ми беше около 220 лева - което си беше подарък от търговеца. Изключително съм доволен, после си взех и Стратос, на жената взех Бип и така до сега. Всичко е прекрасно и работи чудесно. И каква е разликата между примерно Гермин за 2000/3000 лева и Верге за 220 лева - никаква. Smile
По принцип, аз давам пари - но за механични часовници - те са ми слабост от над 30 години Smile Затова се радвайте на часовника който имате.
Ако искате точен часовник - има такива часовници от по 4-5-6000 лева - там вече може да се търси точност.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • Just
Цитирай
#31

При механиката точност е много трудно, ако се иска точност има кварцове и радиосверяеми часовници. Иначе Гармин си има някои предимства пред други смарт часовници, вече дали си заслужават 5 и повече пъти разлика в цената не знам. Ако знаеш какво точно търсиш може би.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#32

Тук не става дума за механични часовници, само поясних, че съм любител на механичните часовници.

Ставаше дума за марки смарт часовници, който също измерват пулс, крачки и т.н. но са на други брандове. Срещнах в интернет часовник който беше около 5000 лева, а предлага всичко което може и Стратос, беше с логото на някакъв американски дизайнер на парцали/дрехи. Продаваше се в стрелки.инфо, и то втора ръка Wink

За механичните часовници - там точността е нещо разтегливо, точност може да се търси при хронографите който са по няколко хиляди и десетки хиляди лева, там точността стига до -+ 2 секунди на 24 часа.
За часовници от порядъка на 500-1300 лева се търси точност в рамките на -+5-6 сек. на 24 часа. Но с повече търпение и време и нужния виброграф успявам да докарам и евтините модели да са в рамките на 3-4 секунди на ден. Темата е дълга, но и тук не и е мястото.

Изключително съм си доволен от моите смарт часовници, въпреки, че на пазара се появиха много други по нови модели - уверен съм, че Стратос, Верге и Бип по нищо не им отстъпват.
Поне за мен - Верге ще бъде актуален поне още минимум година. Новите модели в този ценови клас не предлагат нищо ново.
Цитирай
#33

Аз не мисля, че на скъпите часовници се търси точност, по-скоро се гледа марката, дизайна и престижа.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#34

Пробвалили сте да носите два смарт часовника едновременно за да направите сравнение, кой би отчитал по вярно?
Сложих вчера старата и вярна MI BAND 4 и новия ми amazfit gtr lite. Искам да направя сравнение горе долу как измерват крачки, сън, пулс, имам съмнение затоваSmile
Ще споделя за първата нощ - съня, а утре ще добавя втората нощ съня, както и крачките.
MI BAND 4 - 02:01 - 10:47 / 8h 46 min/
GTR LITE - 03:51 - 10:42 / 6h 49 min/
Реших да направа този тест, след като амейзфита като погледна все ми дава странни данни за съня, а понякога и крачките ме съмняват, не че вярвам, но е някакъв ориентир. На амейзфита съм му дал помощник за сън, уж да отчита по вярно, ще го изключа тази нощ да видя как ще е. Разликата според мен е изключително голяма. Легнах си в 1 и 30 и не съм се въртял много, бързо заспах, но амейза да отчита, че съм заспал в 4, направо се разочаровах. Пак казвам, че търся ориентировъчно, ясно е че не може да са адски точни, но съгласете се, че разликата е голяма. Дали всички модели часовници на Амезфит отчитат по този начин? Не ме разбирайте грешно, но сравнявам в момента гривна 50лв, срещу часовник с хубав дисплей за 150лв, затова имам разочарование. Продължавам да сравнявам и ще споделя утре крайното проучванеSmile
Цитирай
#35

За правилно измерване на съня има значение къде в сложен/а часовника/гривната и колко е стегнато около китката. Също дали е пуснато меренето на пулс.
Часовникът е доста по-неудобен за сън и съответно хората го държат по-отпуснат на ръката и затова не се държи достатъчно стегнат.
Аз съм имал случай да махна часовника в 20:00, слагам го в 23:30 и съня е отчетен от 20 с няколко будения, защото явно съм лежал и съм гледал филм. Така че... Постоянно мерене на пулс + немахане на часовника и съответното затягане би дало по-добри резултати и изтръпнала китка
Цитирай
#36

Довечера ще им разменя местата и ще ги стегна да видим резултата, но съгласи се, че разликата е огромна и доста неточнаSmile
http://picbg.net/img.php?file=f0ffff2552196efa.jpg
http://picbg.net/img.php?file=a2b2b387bad39c86.jpg
[-] 1 потребител изказва благодарност на Just за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#37

Жена ми рядко си сваля часовника когато спи и мога да кажа, че Pace отчита точно, но и тя го носи доста стегнат по принцип. Аз до сега не съм спал с часовник, не знам и ще спя ли някога изобщо. Други членове на семейството имат ми банд 4 и също отчитат много коректно съня. Поне откъм ставане през нощта и финално събуждане сутринта.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#38

Дадох му още един шанс, съня горе долу добре, но ставах до тоалетна и крачките си стояха на 0. Нищо не ми се стори добре в този модел.
Подарих го, ще взема GT2.
Цитирай
#39

За точно отчитане на съня /доколкото е възможно това с часовник/ - само Huawei, те ползват най-добрият алгоритъм.

Sent from my P30

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#40

Не е до марка, а до арр.
Все пак има алтернативни приложения, които представят различни резултати от Xiaomi устройства. Всичко е интерпретация на данните.
Цитирай
#41

Пристигна ми Пейса, трети ден ми е днес с него, доволен съм повече от GTR lite. Само където понякога се къпя с тях, а не разбрах Пейса дали има някаква защита от вода?
Готин часовник, на него всичко си има, даже не ползвам приложението.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Just за това мнение:
  • roni952, suffer
Цитирай
#42

Честит!
Не е хубаво да се къпеш с него, водоустойчивостта му е с по-малко ниво, би трябвало да пази само от пръски... Друг е въпроса, че аз често забравям да го свалям като се къпя и за сега нищо му няма (един път и в басейн го потопих, но го извадих веднага)
Цитирай
#43

Благодаря тиSmile
Цитирай
#44

Колеги, ще взимам още един, искам да е идея по добро от горните, спрял съм се на STRATOS 3 и GT2. Кое ще е по точно, сън, крачки, пулс?
Цитирай
#45

Двата за мен са в различни категории. Стратос е с трансрефлективен дисплей и е силно спортно ориентиран, GT2 е с AMOLED, позволява разговори през Bluetooth и е по-ежедневен някак си. Предполагам и двата ще се справят сравнително точно с поставените от теб изисквания. Въпросът е кой ще спи с такъв голям часовник комфортно. Аз лично бих взел Stratos защото ме интересуват главно спортните заложби и дисплея. Друг е въпроса че според мен за нормално ежедневие и спорт добрия стар Pace все още върши отлична работа, стига човек да го намери на добра цена.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
[-] 1 потребител изказва благодарност на roni952 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#46

Не съм сигурен дали gts позволява разговор през блутуут. Той е по-скоро по-добрата Версия на mi band 4 или amazfit bip c Amoled.
Най-добре е да се изгледат видео ревюта където присъстват и двата часовника
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • roni952
Цитирай
#47

Човека е писал GT2, което предполагам е Huawei watch GT2. Amazfit GTS наистина се явява като bip 2 или нещо от този сорт. Според мен е най-добре да се пробват на живо в някой магазин. Колкото и да са добри на ревютата, ако не са ти удобни на ръката, няма голяма полза от тях.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
#48

Да, GT2 на Huawei. Ще видя кой ще излезне на добра цена и ще пиша кой съм взелSmile
Цитирай
#49

По принцип хуауей е и с по-добра поддръжка. А този модел с блутуут разговорите трябва да го уцелиш точно кой е защото са много версии и трябва внимателно четене.

Извинете за недоразумението, явно бързината съм видял S вместо 2
Цитирай
#50

Доколкото четох, всички 46мм поддържат блутут разговори.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)