Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ръководство за инсталиране на GMS
#76

(2020-08-30, 14:55:22)p.penchev написа:  Аз направих въпросните стъпки за фактори ресет до 131 на P40 Pro + обаче телефонът започна да се рестартира постоянно Sad Някакви идеи?

Това което съм дал се отнася за п40 про, а не за p40 pro+!!! Ако ти изписва low level factory задръж копчето За Power за да го изключиш, а след това:
Като телефона се изключи задръж пауър бутона плю бутона за усилване на звука докато ти се появи логото на Хуавей!!! След като се появи си махни пръста от пауър бутона, но продължи да държиш бутона за увеличаване, до ти покаже различните опции. Когато това се случи отиди на Clear след това clear data/wip cashe след това factory reset като за тази опция ще иска да потвърдиш със yes и нещата ще ти се оправят
Цитирай
Аксесоари
#77

(2020-08-30, 15:15:15)Vasilii-Zaicev написа:  Това което съм дал се отнася за п40 про, а не за p40 pro+!!! Ако ти изписва low level factory задръж копчето За Power за да го изключиш, а след това:
Като телефона се изключи задръж пауър бутона плю бутона за усилване на звука докато ти се появи логото на Хуавей!!! След като се появи си махни пръста от пауър бутона, но продължи да държиш бутона за увеличаване, до ти покаже различните опции. Когато това се случи отиди на Clear след това clear data/wip cashe след това factory reset като за тази опция ще иска да потвърдиш със yes и нещата ще ти се оправят

Реших, че ще сработи хака и за една идея по-новата версия. Не ми изписваше low level factory... пробвах въпреки това, но без успех Sad
Цитирай
#78

(2020-08-30, 11:10:47)Vasilii-Zaicev написа:  stormi

Ще съм ти много благодарен ако "бутнеш едно рамо" със справянето на проблема, че още нищо не съм копирал от старият си телефон и ми е от изключителна важност. Надявам се да измислят нещо и за 147 в скоро време...



Стъпка 1: Деинсталираш HiSuite която имаш на компютъра си и инсталираш тази версия HiSuite
Стъпка 2: Теглиш HiSutie.Proxy Proxy
Стъпка 3: Отваряш базата с данни за Firmware : DataBase

Инсталираш версията на HiSuite която съм ти посочил! След това отваряш проксито!
Изчистваш всички полета и поставяш линка в 1-вото поле и втория на следващия ред и след това слагаш тикче на самия ред! 
Трябва да изглежда като на 2-рата снимка!!!


http://update.dbankcdn.com/TDS/data/file...409481/f1/
ELS-LGRP4-OVS 10.1.0.131

След което натискаш: SETUP


След като ти излезе 3-ти прозорец си връзваш телефона с кабела към компютъра!! Задаваш му опцията: Прехвърляне на файлове и пускай HiSuite и даваш на програмата Проверка за актуализация и ще ти покаже, че има такава и тя е версията ELS-LGRP4-OVS 10.1.0.131 и ще имаш опция Актуализирай
Натискаш бутона и чакаш до като си свърши програмата работата и телефона ти се рестартира!! След това като приключи процеса му направи фактори ресет + clear data и си готов за инсталиране на гугъл сървиз

Влизаш ето тука през телефона си ако искаш или компютъра! През което ти е по удобно и използваш Метод 2 :Solution 2: Като гледаш снимките от видеото Метод 2 и ги следваш стриктно
След като ти се получат нещата, които ще ти се получат!!! Тогава ъпдейтваш отново до 147!!! Така или иначе то ще ти каже, че има актуализация. 

Пиши след като се справиш Smile Да се похвалиш Smile През това преминах снощи и нещата си се получиха от 1-вия път Smile

Искам да споделя мнението си и аз. Правих всичко стъпка по стъпка и магазина тръгна. Първото приложение дето инсталирах беше"Google Play Игри", защото играя една игра "Dawn of Titans" и мога да се логна само с приложението. При първоначалното стартиране на приложението ми излезе прозорец, че не е активирано "Google Play Protect" и започнаха грешки след грешки да излизат горе в бара. Колкото и да инсталирам и изтривам "Google Play Service" и да ресетвам други файлове посочени в клипа по метод 2 не ставаше. След 5 часа пробване и на други методи , на края се получи пак чрез метод 2 обаче не точно като в клипа. Примерно при мен още от първото рестартиране на телефона и спира да дава грешки, а на клипа продължава с грешките. Така и аз изтривах и инсталирах едни и същи апликации и на края подкарах всичко благополучно. Всичко си работи както трябва и благодарности на колегата Vasilii-Zaicev за помощта!!!

Huawei P40 Pro Black, Samsung Galaxy S8 Plus Arctic silver
Цитирай
#79


(2020-08-30, 20:37:37)p.penchev написа:  Реших, че ще сработи хака и за една идея по-новата версия. Не ми изписваше low level factory... пробвах въпреки това, но без успех Sad

В страницата със онлайн дата базата Намери точния андроид за твоя телефон P 40Pro+!!!
Сложи го и след това всичко останало ще сработи и при теб. Ако вече не си се справил разбира се ?

(2020-08-30, 21:49:38)stormi написа:  Искам да споделя мнението си и аз. Правих всичко стъпка по стъпка и магазина тръгна. Първото приложение дето инсталирах беше"Google Play Игри", защото играя една игра "Dawn of Titans" и мога да се логна само с приложението. При първоначалното стартиране на приложението ми излезе прозорец, че не е активирано "Google Play Protect" и започнаха грешки след грешки да излизат горе в бара. Колкото и да инсталирам и изтривам "Google Play Service" и да ресетвам други файлове посочени в клипа по метод 2 не ставаше. След 5 часа пробване и на други методи , на края се получи пак чрез метод 2 обаче не точно като в клипа. Примерно при мен още от първото рестартиране на телефона и спира да дава грешки, а на клипа продължава с грешките. Така и аз изтривах и инсталирах едни и същи апликации и на края подкарах всичко благополучно. Всичко си работи както трябва и благодарности на колегата Vasilii-Zaicev за помощта!!!

Радвам се, че съм помогнал. Инсталирай си Device Id за да си сигурен че GPS ти е сертифициран?! За да не започнат грешките след време и да се налага цялата манипулация отначало.
Цитирай
#80

Случайно да знаете как мога да си добавя и служебните емейли? Дава ми ето тази грешка[Изображение: 2a0dcdbe382c020ce82c97a87487502b.jpg]

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Samsung Galaxy S2 ,Note 10.1.lg g2 32gb
Цитирай
#81

(2020-08-31, 06:12:35)DobotoX написа:  Случайно да знаете как мога да си добавя и служебните емейли? Дава ми ето тази грешка

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Няма да можеш, защото не си си сертифицирал Гугъл сървиз!!!
Няма да можеш и на други места да се логваш, просто още не ти се е налагало, за да разбереш.
Цитирай
#82

Ами главният ми емейл съм го свързал, но като искам допълнителен дава тази грешка...... Иначе си имам Google play и всичко ми работи без проблем.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S2 ,Note 10.1.lg g2 32gb
Цитирай
#83

Просто не може с втори Gmail Smile
Цитирай
#84

Вече с нищо не може. Дори и само Google Services не могат да се инсталират, а да се ползва APKPure примерно. Нещо ограничиха работата.
Какви ли не клипове пробвам ... няма успех. Дори не искам Google Play , а само сървисите .... и няма и няма.
Даунгрейдвам до 1.1.0.131 и пробвам.... нищо. Sad Някой случайно да знае работещ метод в момента?
Цитирай
#85

Според руснаците работи, но датата трябва да се върне преди 20 юли
https://www.youtube.com/watch?v=2ddjCnBLE6I
[-] 1 потребител изказва благодарност на Boby13 за това мнение:
  • ivopenchev
Цитирай
#86

Нов метод(видеото е на испански): https://youtu.be/4HfWs3kfCPI
Работи перфектно, току що го изпробвах, и се получи!
[-] 1 потребител изказва благодарност на evgenivs за това мнение:
  • Boby13
Цитирай
#87

(2020-09-27, 00:56:35)evgenivs написа:  Нов метод(видеото е на испански): https://youtu.be/4HfWs3kfCPI
Работи перфектно, току що го изпробвах, и се получи!

има ли нотификации?

Той метода най-вероятно работи, но дали можеш да си ползваш примерно базата данни за вайбър, за мапса? Да се логваш в самите приложения...?

И не спря да ми дава грешки... така и не разбрах от коя точка да се върна да повтарям, докато не спре да дава Google play error...
Цитирай
#88

Трябва да повториш всичко от минути: 15:50 до 20:00, може да се наложи да го повтаряш няколко пъти(понякога до 10 и повече пъти, така пише в коментарите) докато се получи, но накрая ще се получи! Аз повторих всичко пет пъти, от деинсталирането на "Рамкa на услугите на Google" до рестартирането на телефона, но сега всичко работи нормално, без грешки!
Автора на видеото и на метода го казва още в началото: "Това е метода на търпението" , просто трябва търпение и ще стане...
За Вайбър не знам, не го ползвам, но в Мапс и всички останали приложения, се логвам и работят нормално!
Цитирай
#89

Потвърждавам. От втория път стана при мен... всичко работи добре, но нотифакции няма. Да знаете. Не идват на време, има ги, но не и на време. Интересното е, че на месинджъра идват , а на вайбъра.. през 5-10-15 мин ги получавам. Иначе всичко се логва топ ! Smile
Дори ъпдейт към новата версия на емуи-то направих и всичко е наред.
[-] 1 потребител изказва благодарност на snooperchi за това мнение:
  • evgenivs
Цитирай
#90

Колеги, може ли направо от 154 версия да пробвам или трябва на 131 да върна. Аз и на 131 върнах при другия метод и пак не ще и не ще. При вкарването на имейла на gmail един път нект и после пак ми дава да екрана със същесвуващ и нов имейл.
ПП. Стана от първия път при мен. Е, от втория, защото трябваше да връшам версията на 131. Сега не зная, ако пак обновя до 154 дали ще си останат нещата

ПП2. Става то, нищо не става. След като пуснах "две приложения" на устройството ми изписа "устройството не е сертифицирано от Play Protect" Това ще се оправи ли с няколко опита както казват? при вас има ли този проблем.? Иначе си влизам в гугъл магазина, всички приложени тръгват, но ми излиза това съобщение.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#91

(2020-09-27, 17:23:38)snooperchi написа:  Потвърждавам. От втория път стана при мен... всичко работи добре, но нотифакции няма. Да знаете. Не идват на време, има ги, но не и на време. Интересното е, че на месинджъра идват , а на вайбъра.. през 5-10-15 мин ги получавам. Иначе всичко се логва топ ! Smile
Дори ъпдейт към новата версия на емуи-то направих и всичко е наред.

След като сертифицирате гугъл сървиз и всичко ви тръгне! Като последна стъпка си update акаунт мениджъра и нещата ще си дойдат на място Tongue
Натисни ме нежно Smile
Цитирай
#92

Когато пусна приложение близнак- Настройки-Приложения- приложения близнак и ми излиза тази грешка - "устройството не е сертифицирано от Play Protect" . Като върна от 15.50 като изкрия услуги на гугъл плей и после не мога за го инсталирам. Дава ми грешка. Някой сблъсквал ли се е с това и има ли лек?
Иначе при невключена тази опция всичко си бачка перфектно.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#93

Намерих НОВ метод!
Ще го пробвам или по-късно или след работа Smile
Ако някой успее по-рано да пише как е Wink

Успех Wink

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#94

Това е същия метод, но е преведен от испански на английски!
Цитирай
#95

Аз пак да попитам, някой успя ли да под кара privatespace или приложенията близнаци и ако да, по какъв начин? Благодаря!

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#96

Нещо не успявам да го даунгрейдна ... следвам стъпките и като пусна HiSuite да провери за ъпдейт и ми казва, че няма интернети и да си проверя връзката :/

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#97

(2020-10-01, 20:52:11)rijiq написа:  Нещо не успявам да го даунгрейдна ... следвам стъпките и като пусна HiSuite да провери за ъпдейт и ми казва, че няма интернети и да си проверя връзката :/ 
http://update.dbankcdn.com/TDS/data/file...l_base.zip

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#98

Много благодаря .. свалям Smile

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#99

(2020-09-27, 17:23:38)snooperchi написа:  Потвърждавам. От втория път стана при мен... всичко работи добре, но нотифакции няма. Да знаете. Не идват на време, има ги, но не и на време. Интересното е, че на месинджъра идват , а на вайбъра.. през 5-10-15 мин ги получавам. Иначе всичко се логва топ ! Smile
Дори ъпдейт към новата версия на емуи-то направих и всичко е наред.

При мен не мога да деинсталирам гоогле сервицес фреймуорк. първия път успях, след това като се мъча да повторя всичко от 15:50 мин нататък, няма деинсталиране. Телефона блокирва и трябва рестарт. мъча се със форс стоп, но не става. Някакви идеи как да успея да го деинсталирам ?
Цитирай

(2020-10-04, 20:00:34)ventostz написа:  При мен не мога да деинсталирам гоогле сервицес фреймуорк. първия път успях, след това като се мъча да повторя всичко от 15:50 мин нататък, няма деинсталиране. Телефона блокирва и трябва рестарт. мъча се със форс стоп, но не става. Някакви идеи как да успея да го деинсталирам ?

Според мен, ресет на устройството и наново и наново... докато не стане. Аз не съм направил нищо по-различно от това, което е посочено на клипът.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)