Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Iphone SE 2020?
#76

Приятелката ми използва iPhone SE 2020 и е супер доволна. Батерията и не е лоша, но понякога за жалост при повече човъркане не издържа цял ден, но тук по темата с издържливата и не толкова издържливата батерия няма да навлизам, вие сте съвсем наясно какво използвате и какво не за да си прецените дали телефона ще оцелее цял работен ден или не. От към дисплей - телефона не е лош. Пръстовия отпечатък работи идеално, безжичното работи доста добре, използва се системно за плащане с Револют та общо взето телефона не е никак лошо попадение. Пък и чисто нови ги има по 850лв. в момента. 

Аз лично не бих си купил за мен защото имам слабост към телефони с голям дисплей, а този е наистина доста дребен. Но за някои хора това е голямо предимство! И стига сте спорили за този дизайн, както някой по горе се изрази - или ти харесва този телефон, или не ти харесва. Стъклото отзад между другото не се драска толкова лесно колкото си мислех, но се пързаля доста. С някакъв кейс обаче не мисля, че би имал проблеми. Евтини са, екрана не е извит, ще намериш лесно и скрийн протектор на приемлива цена. Общо взето мисля, че ако харесваш по-дребни у-ва и ти е писнало от телефони с Андроид, този избор не би бил грешен. Успех!

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Black  
Apple AirPods Pro 2nd Generation
[-] 3 потребители изказват благодарност на bobbymarinovv за това мнение:
  • Bavarche, oberon75, pepy1
Аксесоари
#77

Той дизайна е нов, защото гърба и камерата са с ново визия, отпред изглежда както преди.
Пластмасов флагман, не знам, но преди когато правеха Samsung пластмасови телефони, помня, че им викахте сапунерки.
Не съди по хората на пейките, това, че ти не си виждал, не означава, че няма. И все пак непретенционзни, не означава само стари.
И да не е точно, разбра смисъла, това че използваш бюджетен телефон, не означава, че ти е приятно, просто така трябва. Аз не мога да променя политиката на Apple, а те няма да я променям само за нас двамата, просто си имат стандарти, това, че на нас ни се иска, не означава, че ще стане. И ти да си на тяхно място и ти това ще правиш, при положение, че виждаш, че работи.
Аз коментари под ревюта на телефони не гледам, защото обикновено пишат глупости, но не те обвинявам, някой път може и да има стойностни мнения.
Стъклен е, има безжично зареждане, нов чип, при това флагмански, водоустойчив е, има стерео звук, бърз пръстов отпечатък, камерата е като на iPhone XR.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Bavarche
#78

Информативно.Компактния SE 2020 като размери,сравнен с Galaxy S10 (не плюс версията) е 10мм по-къс и 3 мм по-тесен.

Samsung Galasy S23 Ultra
#79

Той е бюджетен телефон, това е акцента. Samsung Galaxy S10 го сравнявай с iPhone XS.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#80

Коментарите ги гледам, за да видя общо впечатление, предполагам много хора го правят. Не че ще ми променят мнението. Гледам и чета немалко за Епъл и виждам колко много издънки се стараят да потулват, не само при телефоните. Също гледам и за други производители, но тук е Андроид форум - има достатъчно хора да хранят заслужено и незаслужено Самсунг, Хуауей, Сони, Шайоми и прочее... А гледам какво се ползва масово по около 2 часа на ден в метрото, както и стотиците колеги, които срещам всеки ден. Гледам и на пейките по детските площадки, все пак са детски - там има предимно млади хора, но се виждат и баби и дядовци (често всъщност хора между 50 и 60-годишни, т. е. далеч не старци). И така, както в случая SE 2020 няма защо да го препоръчам за тези пари, няма как да кажа, за пример го вземам, добро за LG Velvet - нищо не му е чак калпаво, добро средно ниво, ама телефон без никаква концепция и идея, странен хибрид по възможности. А имам симпатии към марката.

Конкретно по тази тема, още в началото написах на автора ако толкова има недоволства от Андроид, макар че от Андроид до Андроид разликите са огромни, то 11-а серия на Епъл да гледа само. Не съм го убеждавал "я виж тоя флагман, па оня..."

SE 2020, като цена, може да се сравнява със S10 lite или S10e, ама пак не му е в услуга. Big Grin

Хайде аз оставям темата с мир и добро, който се е жегнал да се замисли над себе си защо - не е било това целта.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Bavarche
#81

(2020-07-23, 17:25:41)hazART написа:  Той е бюджетен телефон, това е акцента. Samsung Galaxy S10 го сравнявай с iPhone XS.

Аз сравних само размерите, без значение е другото.Понеже SE-то говорихме че е много компактен.

Samsung Galasy S23 Ultra
#82

Тук някои колеги като hazart се опитват да наложат мнението, че среден клас андроид забивал, не вършил работа и сякаш била голяма мъка използването му.
Бил съм със среден клас телефон и това няма абсолютно нищо вярно, дори в момента седи като резервен и още се справя с всички задачи, а е вече модел на над 2 плюс години (nokia 7 plus), като в момента средния клас при андроид са с още по-добри процесори, камери и дисплеи. Да, може да не мога да цъкам игри на ultra графика с него, но 90 процента от юзърите въобще не им е до pubg или други натоварващи игри, а си го ползват за разговори, ютуб, фейс, инстаграм и някоя снимка да направят.
В момента ползвам ios за разнообразие, но никога не бих взел това недоразумение iphone se. И казвам недоразумение- не, защото телефонът не върши работа, а защото съотношението цена и това, което получаваш, е плачевно за 2020 година. С извинение, но според мен хората, които го купуват, не си ценят парите, след като има толкова по-добър избор в този клас.
Какъв е смисълът да имаш топ процесор и да играеш игра на екран от тамагочи? В останалите сфери на потребление едва ли нормалният юзър ще намери разлика между а13 и снап 765.
[-] 2 потребители изказват благодарност на the7one за това мнение:
  • fifth_root, HERUS
#83

Да се чудиш защо който е минал от среден клас на флагман, после не се е върнал на среден клас.
Не ми изопачавай думите, просто в началото са добре, после почват да забавят, което е неприятно, да греят повече, да няма ъпдейти.
Аз също съм имал среден клас, знам какво говоря и като направя сравнение между среден клас и флагман си личи разликата, както и че Note 9 също е изключвал приложения и е забавял, е щом то той го прави, какво остава за средния клас и надолу.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oberon75
#84

Преди 4, 5 години беше съвсем друго и тогава наистина понякога имаха проблеми телефоните от средния клас. Сега вече технологията достатъчно се е развила, че един телефон за 700-800 лв да е хем бърз, хем с хубав екран, хем да снима задоволително, да нв говорим, че повечето хора са им перфектни и телефони за 300, 400 лв. Тези, които имат по-добра финансова възможност или търсят телефони за игри, обработване на видео, топ камери, си взимат флагман. И вече не само при телефоните е така, а с всяка технология. А това с изключването на приложения си е до самата операционан система и как са написаните самите приложения- в 99 процента от случаите не забиват, защото телефонът е бавен, а защото има някакъв софтуерен бъг, затова се случва и флагман андроид да забие, особено като му е сложен някакъв допълнителен UI отгоре.
[-] 1 потребител изказва благодарност на the7one за това мнение:
  • Nikola.Kolew
#85

Не са виновни приложенията, дотолкова, защото в началото няма проблеми, после, след година като се отворят много приложения на заден фон и става така. Но това не се случва всеки ден, наистина Android флагманите се представят добре. Средният клас не може да се сравнява с флагман, колкото и да е бърз, с хубав екран и всички други екстри, в последствие си проличава защо е среден клас.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#86

Определено си има разлика в бързината между средния клас и флагмана.Бях си купил П30 и го ползвах месец,влезнах в технополис да разгледам и пробвах П30 Lite,ами разликата се усеща осезаемо,има лаг,забавяне и то без интернет и инсталирани много приложения.Със сигурност са доста по добри от преди години.И аз имам стар телефон на 5 години Lenovo A 6000,работи но е някаква мъка,почти за нищо не става но е с 1GB RAM,а приложенията станаха тежки,преди 2-3 години работеше по бързо,и хард ресет му правих и пак си е тромав.
#87

(2020-07-24, 15:23:04)DoryanY написа:  Определено си има разлика в бързината между средния клас и флагмана.Бях си купил П30 и го ползвах месец,влезнах в технополис да разгледам и пробвах П30 Lite,ами разликата се усеща осезаемо,има лаг,забавяне и то без интернет и инсталирани много приложения.Със сигурност са доста по добри от преди години.И аз имам стар телефон на 5 години Lenovo A 6000,работи но е някаква мъка,почти за нищо не става но е с 1GB RAM,а приложенията станаха тежки,преди 2-3 години работеше по бързо,и хард ресет му правих и пак си е тромав.

Lenovo A6000 си беше боклук дори когато излезе. Бях си го купил началото на 2016, карах точно 1-2 месеца с него и дигнах ръцете-на всеки ром си беле ненормално бавен. Имах HTC Desire 310 преди него и беше значително по-бърз.
Иначе на huawei p lite сериите са със супер слаби процесори и реално са под средния клас. Нещо като xiaomi mi 9se е по-реалистичен пример за среден клас, разцъквал съм го и си работи бързо като флагман.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
#88

Извинявйте
зарязах темата си за няколко дни, но моят Хуавей P40pro се удави. Снимах малко в един басеин и след полвин час умря. Сега съм в процедура с Хуавей Германия щото е тамошен телефона. Опитват да ми откажат гаранция но ще ги разчекна. IP 68 е даден като характеристика и трябва да се покрива като функция. Играл съм я тази игра със СОНИ в БГ и ми признаха гаранцията.
Така че малко зорлем отидох и купих iphone SE 2020 който ползвам вече няколко дни. Да , батерията е на ръба да ми изкара натоварен ден, но успява. Като включа енергоспест. режим и единствено видимо е как леко се димва екрана, но е много леко. Всичко други си бачка без забавяне или насичане. При Андроид като спънеш батерията и телефона става видимо по тегав. Иначе съм удивен от бързата връзка с периферирни устроиства. Даже не разбрах през Уай фай или през блутут се върза принтера например. Цъкнах и готово. Също и в колата аудиото. Снима достатъчно добре дори и на тъмно. Не му трябват 5 сек експонация. Малко тръдно се оправям с измисленият файл мениджмънт на IOS , но понаучих го вече.
Та към момента съм приятно изненадан от бюджетния Iphone.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Plamen11
#89

(2020-07-25, 10:03:13)Bavarche написа:  Извинявйте
зарязах темата си за няколко дни, но моят Хуавей P40pro се удави. Снимах малко в един басеин и след полвин час умря. Сега съм в процедура с Хуавей Германия щото е тамошен телефона. Опитват да ми откажат гаранция но ще ги разчекна. IP 68 е даден като характеристика и трябва да се покрива като функция. Играл съм я тази игра със СОНИ в БГ и ми признаха гаранцията.
Така че малко зорлем отидох и купих iphone SE 2020 който ползвам вече няколко дни. Да , батерията е на ръба да ми изкара натоварен ден, но успява. Като включа енергоспест. режим и единствено видимо е как леко се димва екрана, но е много леко. Всичко други си бачка без забавяне или насичане. При Андроид като спънеш батерията и телефона става видимо по тегав. Иначе съм удивен от бързата връзка с периферирни устроиства. Даже не разбрах през Уай фай или през блутут се върза принтера например. Цъкнах и готово. Също и в колата аудиото. Снима достатъчно добре дори и на тъмно. Не му трябват 5 сек експонация. Малко тръдно се оправям с измисленият файл мениджмънт на IOS , но понаучих го вече.
Та към момента съм приятно изненадан от бюджетния Iphone.
Успех битката с Huawei. Надявам се, че от Huawei не знаят толкова подробности около удавянето на телефона.
От книжката се четат условията на сертифициране: не повече от 30 мин под вода, дълбочина не повече от 1.5 метра и температурна разлика между телефона и водата не повече от 5 градуса.

Освен това пише, че водоустойчивостта не е перманентна и с използването намалява.


Über das Telefon
Rechtliche Hinweise
Copyright Huawei 2020. Alle Rechte vorbehalten.
Erklärung zur Wasserdichtigkeit
Das Gerät ist spritz-, wasser- und staubdicht und wurde unter kontrollierten Laborbedingungen auf die Schutzart IP68 nach der Norm IEC 60529 geprüft. Die Spitzwasser-, Wasser- und Staubdichtigkeit ist nicht dauerhaft und kann durch normalen Verschleiß im Laufe der Zeit abnehmen. Laden Sie dieses Gerät nicht unter feuchten Umgebungsbedingungen auf. Weitere Details zu dieser Eigenschaft finšžn Sie unter http://
consumer.huawei.com/en/support/.
Bedingungen für die Schutzart IP68:
• Tiefe: Bis zu 1,5 m statisches Wasser
• Dauer: 30 Minuten
• Temperaturunterschied zwischen dem Wasser und dem Gerät: nicht mehr als 5°C

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на p_v_a за това мнение:
  • HERUS
#90

Относно ip 68 сертификата. Това е индустриален стандарт за използваеммост и БЕЗОПАСНОСТ на ел. уреди във водна и прашна среда. Не е измислен от Хуавей или Самсунг, че да го изкривяват и поставят под условности. Това е както във временният трудов договор ти пише “прекратяване веднага по желание на една от страните" ама шефа отдолу допълва , че ти му дължиш един месец предизвестие. И в двата случая имаме някакви допълнения и условности, които противоречат на горен текст със задължаващ характер.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
#91

Да, ip68 e стандарт, но условията са на Huawei и са написани от Huawei.
Поитересувах се как е в Германия и общо взето, съдът се придържа към user manual и условията за сертифициране.
IP68 не абсолютна непропускливост, а такава при определени условия, ако са нарушени, то гаранцията отпада.
Ще следя темата с интерес.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
#92

Ами важното в случая е кой ще трябва да доказва обстоятелствата. Според мен, ако те откажат гаранц. трябва да се обосноват защо. Тоест те трябва да докажат че аз не съм ползвал устр. според техните норми. В случая че сме имали над 1 час или над 1м във вода и над 5 град . темп. разлика. Но така мисля аз, ще видим.
Нека не разводняваме тук с този казус. Отворил съм тема в раздела за P40pro. Ще се радвам да обменим мнения и опит там.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
#93

(2020-07-25, 13:14:48)Bavarche написа:  Ами важното в случая е кой ще трябва да доказва обстоятелствата. Според мен, ако те откажат гаранц. трябва да се обосноват защо. Тоест те трябва да докажат че аз не съм ползвал устр. според техните норми. В случая че сме имали над 1 час или над 1м във вода и над 5 град . темп. разлика. Но така мисля аз, ще видим.
Нека не разводняваме тук с този казус. Отворил съм тема в раздела за P40pro. Ще се радвам да обменим мнения и опит там.
Да, съгласен съм. Но първо трябва да дойде решението на сервиза.
Според мен (не склонявам никого да лъже) но информация за басейна трябва да не бъде споделяна със сервиза. Морската води и водата от басейна не се числят към "вода" заради примеси - сол или химикали. Но в крайна сметка и Samsung, Apple и Huawei заблуждават в рекламите си, дори има петиции срещу Samsung.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
#94

(2020-07-25, 10:03:13)Bavarche написа:  При Андроид като спънеш батерията и телефона става видимо по тегав. Иначе съм удивен от бързата връзка с периферирни устроиства. Даже не разбрах през Уай фай или през блутут се върза принтера например. Цъкнах и готово. Също и в колата аудиото. Снима достатъчно добре дори и на тъмно. Не му трябват 5 сек експонация.

При кой Андроид - на Самсунг, на Хуауей, на Шайоми, на УанПлъс, на Сони, на Нокиа, на Пиксел? Все пак са модификации, които могат до един момент да се сложат под общ знаменател. Затова и при автомобилите (не само) винаги е по-лесно да свъжеш iOS - защото няма вариации там, а не че Андроид е сложен за тази работа, просто никой няма да се занимава да ти пише фърмуер за автомобила, който в готовност да чака всеки вариант на Андроид.
#95

Той си пише ей така. До вчера залиташе между Самсунг и Хуавей. Сега е с IOS и започва да пише срещу Андроид.

1916 
#96

Не мисля, просто споделя впечатления от работа с двете ос. На никого не натрапва мнението си, както повечето тук!

времето е като парите - никога не стига
#97

Отстояването не е натрапване.
#98

(2020-07-25, 15:41:34)milss написа:  Той си пише ей така. До вчера залиташе между Самсунг и Хуавей. Сега е с IOS и започва да пише срещу Андроид.

Човека не залита. Той сменя телефоните,а ко не на седмица, то  на месец и търси най-доброто за себе си. В това няма нищо лошо. Не е необходимо да робуваш на марка  или ОС.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • oberon75
#99

(2020-07-25, 18:36:17)anatol06 написа:  Човека не залита. Той сменя телефоните,а ко не на седмица, то  на месец и търси най-доброто за себе си. В това няма нищо лошо. Не е необходимо да робуваш на марка  или ОС.

Нека ги сменя. Той си решава за какво да си дава парите. 
Мина от Самсунг на Хуавей и започна да плюе корейците. Върна се на Самсунг и китайците се оказа, че не могат да правят телефони. И така 3-4 пъти. Сега Андроид не струва защото е с IOS. 
Получава се нещо като Джекил и Хайд.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • 4ere6a, martoo

Ако докато сменя нарките и ос, не пише нищо ще е по добре. Но той е потребител на форума и просто споделя моментните си впечатления. Ако не пише година тук, а сменя марките и ос, направо ще сподели извода за него!

времето е като парите - никога не стига
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)